Vyhledat témata bez odpovědí | Zobrazit aktivní témata Právě je stř 17. črc 2024 0:52:48



Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 867 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 36, 37, 38, 39, 40, 41, 42 ... 87  Další
 Zimní zahrada 
Autor Zpráva
Administrátor

Registrován: úte 29. črc 2008 14:35:34
Příspěvky: 3344
Bydliště: Senetářov. okr. Blansko
Příspěvek Re: Zimní zahrada
Na té schované trubce jsou Radkem zmíněné restrepie. Asi 7 nebo 8 druhů. Spolehlivě z nich kvete ale jen jedna trichoglossa. Ta kvete skoro nepřetržitě užasi 2 měsíce. Pořád nové a nové květy. Maximálně ale jen dva společně.
Na ty koule není ani třeba moc zručnosti a dokonce ani času. Nafoukneš kulatý balonek do požadované velikosti, omotáš ho libovolně cik-cak savou bavlnkou, vymácháš ve vodním skle a necháš uschnout. Pak balónek píchneš a vytáhneš a máš kouli jak víno ;)
Jo a zapomněl jsem na tu teplotu. Tak tu ve výškách neměřím. Mám teploměr pouze na stole a v podstatě už ani na ten se nedívám ;)
hezký den
Pavel


pon 29. říj 2012 12:17:44
Profil Zobrazit autorovy stránky
Uživatelský avatar

Registrován: stř 01. říj 2008 16:31:10
Příspěvky: 5290
Bydliště: Hradec Králové
Příspěvek Re: Zimní zahrada
pavelheger píše:
Pak balónek píchneš a vytáhneš a máš kouli jak víno ;)

Teda co ty lidi nevymyslí -skoro bych řekla že si jich pár umotal taky. :D jen tak jestli to svedeš.
pavelheger píše:
Jo a zapomněl jsem na tu teplotu. Tak tu ve výškách neměřím. Mám teploměr pouze na stole a v podstatě už ani na ten se nedívám ;)

A není to právě to proč nekvetou?Víš třeba tam není až takový rozdíl teplot,když se topí v zimě.Ale je to průchozí místnost ?třeba to není tak drsný ale sám píšeš
pavelheger píše:
Když je zataženo je pokles jen pár stupínků. l


pon 29. říj 2012 12:26:25
Profil Zobrazit autorovy stránky
Uživatelský avatar

Registrován: pon 13. črc 2009 11:10:58
Příspěvky: 2875
Bydliště: Hradec Králové
Příspěvek Re: Zimní zahrada
pavelheger píše:
Na té schované trubce jsou Radkem zmíněné restrepie. Asi 7 nebo 8 druhů. Spolehlivě z nich kvete ale jen jedna trichoglossa. Ta kvete skoro nepřetržitě užasi 2 měsíce. Pořád nové a nové květy. Maximálně ale jen dva společně.
Na ty koule není ani třeba moc zručnosti a dokonce ani času. Nafoukneš kulatý balonek do požadované velikosti, omotáš ho libovolně cik-cak savou bavlnkou, vymácháš ve vodním skle a necháš uschnout. Pak balónek píchneš a vytáhneš a máš kouli jak víno ;)
Jo a zapomněl jsem na tu teplotu. Tak tu ve výškách neměřím. Mám teploměr pouze na stole a v podstatě už ani na ten se nedívám ;)
hezký den
Pavel

Nevím, to množství sodíku ve vodním skle.. Alespoň by to pak chtělo naložit na pár dní do destilky.

_________________
http://www.orchidey.estranky.cz/


pon 29. říj 2012 15:54:50
Profil Zobrazit autorovy stránky

Registrován: pát 20. lis 2009 15:44:42
Příspěvky: 725
Příspěvek Re: Zimní zahrada
pavelheger píše:
Na té schované trubce jsou Radkem zmíněné restrepie. Asi 7 nebo 8 druhů. Spolehlivě z nich kvete ale jen jedna trichoglossa. Ta kvete skoro nepřetržitě užasi 2 měsíce. Pořád nové a nové květy. Maximálně ale jen dva společně.
Na ty koule není ani třeba moc zručnosti a dokonce ani času. Nafoukneš kulatý balonek do požadované velikosti, omotáš ho libovolně cik-cak savou bavlnkou, vymácháš ve vodním skle a necháš uschnout. Pak balónek píchneš a vytáhneš a máš kouli jak víno ;)
Jo a zapomněl jsem na tu teplotu. Tak tu ve výškách neměřím. Mám teploměr pouze na stole a v podstatě už ani na ten se nedívám ;)
hezký den
Pavel



Jako ty balónky jsme kdysi stejným způsobem vyráběli kryt na lustr, jenom místo bavlnky jsme použili lýko a veliký balón. Bylo to po svatbě a neměli jsme peníze, ale nakonec to vypadalo moc hezky :mrgreen:


pon 29. říj 2012 16:10:51
Profil Zobrazit autorovy stránky
Administrátor

Registrován: úte 29. črc 2008 14:35:34
Příspěvky: 3344
Bydliště: Senetářov. okr. Blansko
Příspěvek Re: Zimní zahrada
Paphio píše:
Nevím, to množství sodíku ve vodním skle.. Alespoň by to pak chtělo naložit na pár dní do destilky.

No vzhledem k tomu, že to jen tak visí ve vzduchu, tak bych v tom sodíku problém ani neviděl ;) Nebo se mýlím?
Hezký den
Pavel


pon 29. říj 2012 16:24:08
Profil Zobrazit autorovy stránky
Uživatelský avatar

Registrován: pon 13. črc 2009 11:10:58
Příspěvky: 2875
Bydliště: Hradec Králové
Příspěvek Re: Zimní zahrada
Jistě by šel použít i epoxydový lak, bylo by to trvanlivější.

_________________
http://www.orchidey.estranky.cz/


pon 29. říj 2012 17:32:21
Profil Zobrazit autorovy stránky
Uživatelský avatar

Registrován: pát 10. říj 2008 7:23:17
Příspěvky: 4046
Příspěvek Re: Právě kvete 5
pavelheger píše:
Tak tady to je. Na jednu změnu vlastně přece jen došlo. Násada od pometla byla nahrazena akátem :lol: Jo a ještě jedna změna - větší nepořádek pod stolem :mrgreen:
Hezký den
Pavel

Pavle, máš to moc pěkné,jen by mě zajímal styl zálivky......Věra


pon 29. říj 2012 19:23:14
Profil Zobrazit autorovy stránky
Administrátor

Registrován: úte 29. črc 2008 14:35:34
Příspěvky: 3344
Bydliště: Senetářov. okr. Blansko
Příspěvek Re: Zimní zahrada
Mám 5 litrový postřikovač a tím postřikuji přímo na substrát kytky co jsou na stolech. To co visí, je buď na samozavlažovacích trubkách nebo to hold musím občas sundat, přestříkat, nechat okapat a vrátit zpět ;)
Hezký den
Pavel


pon 29. říj 2012 19:53:30
Profil Zobrazit autorovy stránky
Uživatelský avatar

Registrován: pát 10. říj 2008 7:23:17
Příspěvky: 4046
Příspěvek Re: Zimní zahrada
pavelheger píše:
Mám 5 litrový postřikovač a tím postřikuji přímo na substrát kytky co jsou na stolech. To co visí, je buď na samozavlažovacích trubkách nebo to hold musím občas sundat, přestříkat, nechat okapat a vrátit zpět ;)
Hezký den
Pavel

Díky, tak aspoň nejsem sama, kdo se s nimi takhle piplá :lol: :lol: :lol:


pon 29. říj 2012 20:04:00
Profil Zobrazit autorovy stránky

Registrován: stř 31. říj 2012 15:29:30
Příspěvky: 11
Příspěvek Re: Zimní zahrada
Ahoj, dovoluji si vstoupit mezi Vás.
Jelikož jsem právě ve fázi plánování ZZ a pokud vše klapne, tak bych se na jaře příštího roku mohla dočkat realizace.
Přečetla jsem o ZZ poměrně dost, takže nějakou představu mám. Poptala jsem a už i dostala nabídky na ZZ od několika firem. Provedení z hliníkových profilů by bylo určitě prima, ale to nezaplatím, takže momentálně zvažuji provedení z plastu, příp. europrofilů, i když u těch mě odrazuje jejich případná údržba. Ještě jsem na netu objevila výrobu ZZ z ocelových , pozinkovaných jeklů v kombinaci se dřevem, což taky vypadá docela zajímavě.

Máte někdo ZZ z těchto ocelových profilů? Pokud ano, jak jste spokojeni?

A dále bych chtěla poprosit, měli byste kontakt, doporučení na nějakou spolehlivou firmu dodávající ZZ? Jsem z jižní části středních Čech, resp. rozhraní JČ a SČ, ale při dnešní většinou, celorepublikové působnosti firem je to asi téměř jedno.

Mohli byste mi případně poradit, pokud jste ZZ nerealizovali svépomocí, na co si dát u dodávající firmy pozor, nebo přímo u koho jste objednali?

Za všechny informace Vám budu velice vděčná, protože mám ze studování ZZ nafouknutou hlavu a nerada bych něco podcenila. Přece jenom se jedná o poměrně velkou investici.
Děkuji všem. Petra


stř 31. říj 2012 15:34:50
Profil
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odpovědět na téma   [ Příspěvků: 867 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 36, 37, 38, 39, 40, 41, 42 ... 87  Další

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
cron