Vyhledat témata bez odpovědí | Zobrazit aktivní témata Právě je sob 28. zář 2024 19:27:19



Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 683 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18 ... 69  Další
 cosi s listama 
Autor Zpráva
Uživatelský avatar

Registrován: ned 22. úno 2009 18:24:32
Příspěvky: 308
Bydliště: Holice, Pardubicko
Příspěvek Re: cosi s listama
Pratele,tak prvni neblahy dusledek letneni-na Dendrobiu Phalenopis se mi udelaly takove shnile flicky,tak se chci zeptat,cim to mam osetrit a co s tim dal? Diky.


Přílohy:
Dendro fal nahnile fleky 1.JPG
Dendro fal nahnile fleky 1.JPG [ 98.31 KiB | Zobrazeno 4512 krát ]
pon 11. črc 2011 12:21:56
Profil Zobrazit autorovy stránky
Uživatelský avatar

Registrován: sob 16. srp 2008 22:06:16
Příspěvky: 4267
Bydliště: Svatá, okres Beroun
Příspěvek Re: cosi s listama
Daničko, Den. typu phalaenopsis se neletní. Je to celoročně teplomilná kytka a pokles nočních teplot pod 20 C jí nesvědčí. Tak hlavně jí vrať domů.


pon 11. črc 2011 12:33:30
Profil ICQ
Uživatelský avatar

Registrován: ned 22. úno 2009 18:24:32
Příspěvky: 308
Bydliště: Holice, Pardubicko
Příspěvek Re: cosi s listama
Pratele,chci se zeptat- udelaly se mi na Vande u dvou listu dole fleky. :( Jsou bezove a mekci.Myslite,ze to muze byt od slunicka nebo je to nedej boze nejaka houba?


Přílohy:
oranzovo-cervena Vanda bezove skvrny.JPG
oranzovo-cervena Vanda bezove skvrny.JPG [ 43.31 KiB | Zobrazeno 4447 krát ]
sob 23. črc 2011 10:33:03
Profil Zobrazit autorovy stránky

Registrován: pon 29. bře 2010 22:56:10
Příspěvky: 3888
Příspěvek Re: cosi s listama
Danicka píše:
Pratele,chci se zeptat- udelaly se mi na Vande u dvou listu dole fleky. :( Jsou bezove a mekci.Myslite,ze to muze byt od slunicka nebo je to nedej boze nejaka houba?

Myslím, že je to od sluníčka.

_________________
http://www.webareal.cz/kvetyzlucni
Podstatnou součástí kultury je NAUČIT SE ORCHIDEJE POZOROVAT


sob 23. črc 2011 13:51:55
Profil Zobrazit autorovy stránky
Uživatelský avatar

Registrován: stř 04. lis 2009 9:29:35
Příspěvky: 1851
Bydliště: Nové Bránice okr.Brno-venkov
Příspěvek Re: cosi s listama
Já tohle občas mám také, na rostlinách venku. Také to považuji od sluníčka. Ale u mne je to předpokládatelné. Máš je Dani vůbec venku? Te to tak opravdu možné? Má hodně sluníčka?


sob 23. črc 2011 18:19:58
Profil Zobrazit autorovy stránky
Uživatelský avatar

Registrován: ned 22. úno 2009 18:24:32
Příspěvky: 308
Bydliště: Holice, Pardubicko
Příspěvek Re: cosi s listama
Milo ne,je ale na stole ve skle a odpolko a vecer na ne sviti-je to to,co ja porad rikam,ze jsou sice vpodstate daleko,ale slunicko na ne jde stejne.A co u tebe Milo-ted kvetou nejake pekne Vandicky?U toho maleho ulomku Epidendra od Miry se mi nahore snad dela vyhon-tak jsem zvedava,jestli to bude kvetni vyhon a kolik bude popr.kvetu.Jinak ja jsem vcera orchidejky prenesla domu,jelikoz hrozily,ze bude do konce mesice prset-nebyly totiz kryte-zejmena ty na tresni, a prselo jim do listu,ale krom toho Dendra pekne povyrostly a jen Cambrice ma netradicne vlnkovate listy.


sob 23. črc 2011 18:58:28
Profil Zobrazit autorovy stránky

Registrován: stř 03. lis 2010 20:23:55
Příspěvky: 2926
Příspěvek Re: cosi s listama
Tak jsem přemýšlel nad tou virozou a nějak se mi to nezdá. Virozní rostliny dokáží žít klidně dvacet let sice s deformovanými výhony nebo květy ale žijí. Tahle potvora včetně skvrn na listech dokáže rostlinu zcela zničit za několik týdnů a rostlina nepřežívá. Myslím, že důvodů proč tato choroba takhle postupuje je několik. Objevil jsem na rostlinách roztoče ne svilušky a všechny napadené rostliny, které tyto tečky měly je hostily. Zároveň jsem zjistil, že strašně neochotně koření a tudíž jsou zesláblé a to byť byly na jaře přesazeny do nových substrátů. Takže nezbylo nic jiného, než na 24 hodin všechny vytahat omýt, namočit do směsy Mospilan voda a 1dcl lihu. Staré napadené listy zprůsvitněly a tak byly odstraněny, rostlinám dán zcela nový substrát a poskytnuta speciální zálivka a postřik. Musím konstatovat, že to zatím vypadá velice dobře, výhony rostou, jsou čisté a listy, které skvrny měly tak se zelenají a nic nepostupuje. Zálivka a postřik jsou zatím ve stádiu vývoje a přípravek nemá naprosto nic společného s postřikovými látkami a jedy. Výsledky jsou zatím dobré ale čas ukáže, zda jde o přechodné zlepšení nebo to opravdu zabírá. Až budu mít stoprocentní jistotu, že to zabralo dám vědět a budu moci případnou látku poskytnout k použití i ostatním. Protože nemám vybavení a možnosti jako profesionálové, nemohu zaručit, že to budou snášet naprosto veškeré rostliny i když na druhou stranu to samé oni píší na svých přípravcích také. Mohu říci, že jak zálivka tak postřik byl aplikován na veškerou mojí sbírku cca 450-500 druhů. Byl to obrovský risk ale chtěl jsem vyloučit šíření choroby. Prozatím jsem nikde nezaregistroval sebemenší známku poškození. Doufejme, že se věc podaří.


pon 25. črc 2011 6:52:56
Profil Zobrazit autorovy stránky

Registrován: stř 24. lis 2010 17:51:48
Příspěvky: 187
Příspěvek Re: cosi s listama
K těm roztočům se přikláním, protože se mi zdá, že jsou listy poškozené, přitom chybí pavučina, kterou svilušky tvoří a také sviluška je vidět pouhým okem. Na jednom foru paní psala, že teprve poté, co syn sestrojil mikroskop, viděli hemžení nějakých breberek.


pon 25. črc 2011 7:18:14
Profil

Registrován: stř 03. lis 2010 20:23:55
Příspěvky: 2926
Příspěvek Re: cosi s listama
Jo jinak jsem ještě zapoměl. Veškeré rostliny ošetřeny v rozmezí 5 dnů dvěma postřiky směsi Mospilan + Talstar protože pokud by zůstal jakýkoliv škůdce nemělo by léčení nejen smysl ale výsledky by nemuseli být optimální, protože jestliže to tito roztoči roznášeli, zkreslilo by to celkový výsledek.


pon 25. črc 2011 7:50:39
Profil Zobrazit autorovy stránky
Uživatelský avatar

Registrován: stř 01. říj 2008 16:31:10
Příspěvky: 5290
Bydliště: Hradec Králové
Příspěvek Re: cosi s listama
Každý víme co je to za zoufalství, když s tou mojí kytičkou cosi je.Nejhorší je, že nevíte co co co sakra ! Pak zbyde jen zkoušet zkoušet...........škoda že není zatím jiná přesnější možnost určení. Jinak za mě poklona -ono to jinak bohužel nejde. Moje Coelogyne pandurata je chycená od minulého roku. Taky mě nebaví se na to koukat . Já jsem ráda že někdo takto experimentuje ,může se to zdát pro někoho jako šílenství -ale ty nekonečný fleky jsou taky pěkný šílenství.Přeju zdar-a jsem zájemce o postřik i když je to bez záruky.Klidně i za nějakou uhradu.
Roztoči-měla jsem na Dendrobiu takový jakoby stálý prach.Možná že to bylo taky ono.


pon 25. črc 2011 8:09:41
Profil Zobrazit autorovy stránky
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odpovědět na téma   [ Příspěvků: 683 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18 ... 69  Další

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na: