Vyhledat témata bez odpovědí | Zobrazit aktivní témata Právě je sob 28. zář 2024 17:22:10



Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 144 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13 ... 15  Další
 Coelogyne pandurata 
Autor Zpráva

Registrován: sob 24. říj 2009 19:13:12
Příspěvky: 848
Bydliště: Chrustenice okr. Beroun
Příspěvek Re: Coelogyne pandurata
Taky se přidávám nádhera a ty fotky jsou taky moc povedený.


ned 10. dub 2011 20:19:25
Profil
Uživatelský avatar

Registrován: stř 25. bře 2009 11:18:28
Příspěvky: 698
Bydliště: Česká Lípa, Žizníkov
Příspěvek Re: Coelogyne pandurata
Hmhmhm, krása!


úte 12. dub 2011 13:07:45
Profil

Registrován: ned 18. říj 2009 23:13:24
Příspěvky: 50
Bydliště: okr.Rychnov nad Kněžnou
Příspěvek Re: Coelogyne pandurata
Krásné fotky, fakt super


stř 13. dub 2011 19:19:19
Profil
Uživatelský avatar

Registrován: stř 01. říj 2008 16:31:10
Příspěvky: 5290
Bydliště: Hradec Králové
Příspěvek Re: Coelogyne pandurata
Měla jsem problém (minulé léto) z Coelogyne pandurata v podobě flekatých listů. Po tom marastu zůstala černá pahlíza tu jsem se až dnes rozhodla odstranit (zasažený listy už nejsou na rostlině dávno.)Koukněte co v ní bylo.Měla jsem ji říznout už dávno.Zatím rostou nové nepostižené pahlízky-tak se uvidí.


Přílohy:
C.pandurata2.jpg
C.pandurata2.jpg [ 184.41 KiB | Zobrazeno 3243 krát ]
C.pandurata -.jpg
C.pandurata -.jpg [ 173.56 KiB | Zobrazeno 3243 krát ]
C.pandurata1.jpg
C.pandurata1.jpg [ 198.9 KiB | Zobrazeno 3243 krát ]
čtv 16. čer 2011 12:25:24
Profil Zobrazit autorovy stránky
Uživatelský avatar

Registrován: stř 06. led 2010 22:18:15
Příspěvky: 907
Bydliště: Praha Kolovraty
Příspěvek Re: Coelogyne pandurata
Přesně tohle jsem měla na svojí panduratě loni. Hrozně rychle se to šířilo, takže jsem musela postiženou pahlízu odstranit hned, přestože zbyla jen jedna. Už se vzpamatovává chuděrka


čtv 16. čer 2011 12:44:40
Profil ICQ

Registrován: pon 29. bře 2010 22:56:10
Příspěvky: 3888
Příspěvek Re: Coelogyne pandurata
Haki: copak jste jí provedla? Vždyť vypadala nádherně. Vypadá to na věčný problém u orchidejí - voda.

_________________
http://www.webareal.cz/kvetyzlucni
Podstatnou součástí kultury je NAUČIT SE ORCHIDEJE POZOROVAT


čtv 16. čer 2011 14:31:45
Profil Zobrazit autorovy stránky
Uživatelský avatar

Registrován: stř 01. říj 2008 16:31:10
Příspěvky: 5290
Bydliště: Hradec Králové
Příspěvek Re: Coelogyne pandurata
To bych zrovna neřekla-opravdu a není to jen fráze nebo něco jak odpor.Popíšu.Kytka je stále na stejném místě na jižním okně od března 08.To nic neznamená ale něco divného se stalo minulý rok v létě.Počasí se zbláznilo a najednou bylo hodně horko. Možná náhoda čert ví ale pak se spodní strana listů(postupně všech) začaly doslova potit .Utřít to nešlo znovu se to opakovalo.Pak se z toho udělaly ty žluté fleky pak houba tmavé fleky.Přešlo to i na pahlízu.To je vše. Má 3 nové výhony a mám ji ještě namnoženou pro jistotu. Nevím čím to bylo ale zálivkou se budu hádat že ne a rosením taky ne -opravdu opravdicky neeee. ;) Nikdy jsem nerosila.Možná ta jedna pahlízka to taky ještě má je to na fotu vidět.Ale kytka roste docela dobře -a špatný by mělo jít pryč.Posílám současný foto abyste si nemyslel že jsem snad trapič.Stalo se Vám to taky někdy?


Přílohy:
C.pandurata.jpg
C.pandurata.jpg [ 193.01 KiB | Zobrazeno 3202 krát ]
čtv 16. čer 2011 20:39:22
Profil Zobrazit autorovy stránky

Registrován: pon 29. bře 2010 22:56:10
Příspěvky: 3888
Příspěvek Re: Coelogyne pandurata
Že by teplotní šok a následně houba? Já všechny Coelogyne včetně teplomilných pěstuju chladněji a ve stínu. S ničím podobným jsem se zatím nesetkal. Jinak ta vaše rostlina nevypadá špatně. To byly chycené jen zadní pahlízy?

_________________
http://www.webareal.cz/kvetyzlucni
Podstatnou součástí kultury je NAUČIT SE ORCHIDEJE POZOROVAT


čtv 16. čer 2011 21:32:22
Profil Zobrazit autorovy stránky
Moderátor

Registrován: čtv 21. led 2010 20:30:37
Příspěvky: 4054
Příspěvek Re: Coelogyne pandurata
Stalo, ne u Coel. panduraty, ale bylo to určitě vodou. Neříkám, že to musí být tvůj případ, ale u mě to tak bylo.....

_________________
http://saslik.rajce.idnes.cz/


čtv 16. čer 2011 21:34:44
Profil Zobrazit autorovy stránky

Registrován: stř 03. lis 2010 20:23:55
Příspěvky: 2926
Příspěvek Re: Coelogyne pandurata
Souhlasím s HAKI. Není to vůbec zálivkou ani změnami teplot. Něco nového se dějě v přírodě. Asi ty postřiky a vše ostatní co lidé používají má za následek vznik rezistentních klonů bakterií, hnilob a kdoví čeho ještě. Tyto problémy jsou opakující se. Také jsem je nikdy neměl a to od roku 1980. Rostliny pěstuji stále stejně, ve stejných podmínkách. Mně se to objevilo přede dvěma lety a také během léta. Oni ty dva poslední roky jsou na počasí nenormální a hlavně byly velice příznivé na hniloby a plísně. Stálé střídání vlhka a tepla není nic dobrého. Vloni to byl zase extrém, kdy do konce července stále pršelo ale při teplech a potom zase vedra bez kapky vody. Pozoroval jsem podobné věci i na rostlinách na zahradě a věřím, že to prostě vzduchem přešlo přes větračky do skleníku. Přesně tak byly zasažené některé rostliny na skalce a pozoruji totéž na listech některých jiných rostlin je to nejdříve pár skvrn a potom slévání do žlutých míst a opad listů. Připomíná mi to počátky 80tých let, kdy jsme také nevěděli co je bramborová plíseň nebo okurková. Odněkud to přišlo vzduchem a už to tu bohužel zůstalo. Jediná šance je preventivní boj a posílení imunitního systému rostliny tím, že se provokuje aby látky vytvořila a tím se stala proti napadení odolnější. Je to to samé jako preventivní očkování. Hlavně veškeré napadené části rostliny ihned odstranit. Je také možnost, že to přenášejí škůdci.


pát 17. čer 2011 6:44:03
Profil Zobrazit autorovy stránky
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odpovědět na téma   [ Příspěvků: 144 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13 ... 15  Další

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
cron