Vyhledat témata bez odpovědí | Zobrazit aktivní témata Právě je čtv 26. zář 2024 19:51:24



Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 252 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21 ... 26  Další
 Paphiopedilum armeniacum 
Autor Zpráva
Uživatelský avatar

Registrován: stř 01. říj 2008 16:31:10
Příspěvky: 5290
Bydliště: Hradec Králové
Příspěvek Re: Paphiopedilum armeniacum
To je ale jinej květináč než máš Paph.armeniacum a je to strašlivej žabinec dole u kořenů .Nelíbí a vůbec. Vzhledem k tomu, že nevíme jakou máš vodu (jaká teče µS ) ani jakou mícháš hodnotu hnojiva tak nevíme nic.
Ježiši ta první fotka to je jak z hororu .Těma sr zaléváš paph?Chuděry malý nebohý -to myslím ted fakt vážně.


ned 31. črc 2016 12:44:05
Profil Zobrazit autorovy stránky
Uživatelský avatar

Registrován: stř 01. říj 2008 16:31:10
Příspěvky: 5290
Bydliště: Hradec Králové
Příspěvek Re: Paphiopedilum armeniacum
Posílám dnešní várku vody v sudu nesmí být žádný černý sajrajt. Miloši jen technicky za jak dlouho se ta punčocha urve ,nebo ji občas vyměníš? Přiznávám vyrazit dech umíš. :mrgreen:


Přílohy:
voda deštová.jpg
voda deštová.jpg [ 198.39 KiB | Zobrazeno 3457 krát ]
ned 31. črc 2016 12:53:41
Profil Zobrazit autorovy stránky
Uživatelský avatar

Registrován: stř 01. říj 2008 16:31:10
Příspěvky: 5290
Bydliště: Hradec Králové
Příspěvek Re: Paphiopedilum armeniacum
Tady máš něco o dešťové vodě(lukas.kresina) -je to teda ve Stanhopejích :)

viewtopic.php?f=61&t=108&p=63712&hilit=Stanhopea#p63712


ned 31. črc 2016 13:13:26
Profil Zobrazit autorovy stránky

Registrován: pát 03. úno 2012 11:59:52
Příspěvky: 4174
Příspěvek Re: Paphiopedilum armeniacum
Příloha:
WP_20160731_002.jpg
WP_20160731_002.jpg [ 119.94 KiB | Zobrazeno 3442 krát ]
HAKI píše:
To je ale jinej květináč než máš Paph.armeniacum a je to strašlivej žabinec dole u kořenů .Nelíbí a vůbec. Vzhledem k tomu, že nevíme jakou máš vodu (jaká teče µS ) ani jakou mícháš hodnotu hnojiva tak nevíme nic.
Ježiši ta první fotka to je jak z hororu .Těma sr zaléváš paph?Chuděry malý nebohý -to myslím ted fakt vážně.


Vždyť jsem napsal, že je to jiná kytka. Všechno ale zalévám stejnou vodou! Zabýval jsem se tím proto, že mi připadalo, že podle toho výluhu usuzuješ, že s tou mou vodou není všechno v pořádku. Kytka ale která z toho květináče roste je myslím Ok :P

No nevím jak to máte v Hradci, ale u nás když přijde bouřka tak je to šrumec a voda bere ze střechy a okapů všechno. To v té punčoše je za dvě průtrže. Právě to chytám aby se ty hrubé nečistoty nedostaly do sudu. Jinak ale tak čistý sud jako Ty nemám. Na dně se usadí trocha toho jemného, ale to mne nijak nevzrušuje :P Ty asi tu dešťovku nějak filtruješ?
Ještě aby si se pobavila tak ta voda do sudu teče měděným okapem!

A teď se zase pobavím já. Těma sr., jak píšeš, zalévám jak sbírku kaktusů tak orchidejí a ostatních kytek a samozřejmě i to armeniacum. Nevím ani ty všechny parametry dešťovky. Schválně posílám snímek toho P. armeniacum(chudinka malá nebohá) jak vypadá po zálivkách těmi sr.

Doufám, že se neurazíš, ale trošku mi připadá že takhle to nějak začalo s Virens a nerad bych aby i tato debata šla stejným směrem. Myslím, že důležité je to jak vypadají kytky ve sbírce a nikoli jak vypadá punčocha u sudu s dešťovkou. Kytky snad ale zas tak špatné nemám i přes ten špinavý sud :P . Pro jistotu už bych nerad toto téma rozpitvával do detailů protože ty hádky jak jsem si všiml se mi nějak lepí na paty :lol: :lol: :lol:


ned 31. črc 2016 15:52:00
Profil

Registrován: pát 03. úno 2012 11:59:52
Příspěvky: 4174
Příspěvek Re: Paphiopedilum armeniacum
HAKI píše:
Tady máš něco o dešťové vodě(lukas.kresina) -je to teda ve Stanhopejích :)

viewtopic.php?f=61&t=108&p=63712&hilit=Stanhopea#p63712


Příspěvek tohoto pána jsem si četl hned jak ho napsal a jen jsem kroutil hlavou nad čím vším se vede diskuse. Skoro mi připadalo, že pokud nemám doma chemickou laboratoř tak bych se neměl ani do pěstování orchidejí pouštět.
Já mám k pěstování spíše přístup jako měl p.Míra -ještě když tu byl -toho už si myslím ostatně všichni všimli :P
Na velké vědátorování prostě nemám čas a ani mne to nebaví :P


ned 31. črc 2016 16:01:26
Profil
Uživatelský avatar

Registrován: stř 01. říj 2008 16:31:10
Příspěvky: 5290
Bydliště: Hradec Králové
Příspěvek Re: Paphiopedilum armeniacum
Miloši budeš si muset asi zvyknout, že všichni nemáme na věc stejný názor. Neboj já nic pitvat nebudu v podstatě je každýho věc jak si to pěstuje. Já se jen chytám lidí který mají z Paph. mnohaleté zkušenosti . Takovej protřelej pěstitel Paph. je nejlepší věc která může člověka potkat .No... všechno co na to můžu říct.
Jo ta voda já ji chytám přes střechu do plastového okapu a sudu -dávám foto. Je to takový „forichtung “.Můžu si to takto v malém dovolit ,protože mám zálohu vodu z RO. Jak se trochu dno sudu zanese umýváme .Tobě asi voda teče ještě jinudy .


Přílohy:
Poznámka: odchytávání vody
voda.jpg
voda.jpg [ 199.75 KiB | Zobrazeno 3549 krát ]
ned 31. črc 2016 16:51:45
Profil Zobrazit autorovy stránky
Uživatelský avatar

Registrován: pon 12. bře 2012 12:28:37
Příspěvky: 182
Bydliště: Třebíč
Příspěvek Re: Paphiopedilum armeniacum
No, on ten pán rozhodně nechtěl poučovat zkušené pěstitele, jak mají pěstovat své kytičky. Chtěl jenom varovat před přílišným zjednodušováním, jako že stačí postavit štoudev pod okap a je vymalováno, dále se starat netřeba. Většinou to asi takto jednoduše nefunguje. Na druhé straně ten pán od nikoho nepožadoval, aby si zařizovat doma chemickou laboratoř. Stačí zapojit selský rozum a většinu popsaných rizik lze úspěšně eliminovat. Třeba počkat, až déšť opláchne střechu a teprve potom dát tu štoudev pod okap a občas ji vymýt, přesně jak píše Haki. A myslím, že i Míra by s používáním selského rozumu souhlasil. No a nakonec, jestli se někomu osvědčilo zalévat orchideje výluhem z ptačího trusu, ať v tom klidně pokračuje. Jenom by asi neměl říkat, že zalévá dešťovou vodou, ale to jen kvůli přesnosti.
Přeji hezký večer.
Lukáš Křesina


ned 31. črc 2016 18:57:45
Profil

Registrován: pon 12. led 2015 20:00:30
Příspěvky: 494
Příspěvek Re: Paphiopedilum armeniacum
Taky zalévám de facto výluhem..sudy mám na zahradě a je nereálné jimi přez léto jakkoli sunout..jsou plné ,zahrádku nemám u domu,takže tam prostě jsou a sbírají přez cedník vodu..a rostliny si nestěžují tedy..


ned 31. črc 2016 19:29:47
Profil

Registrován: pát 03. úno 2012 11:59:52
Příspěvky: 4174
Příspěvek Re: Paphiopedilum armeniacum
HAKI píše:
Ježiši ta první fotka to je jak z hororu .Těma sr zaléváš paph?Chuděry malý nebohý -to myslím ted fakt vážně.


Pro mne je důležité pouze to, jak kvalitní rostliny má daný pěstitel. Čím jednodušeji toho dosáhne tím ho považuji za schopnějšího jako pěstitele :P .
Půjdu radši vyměnit tu punčochu, kterou měním tak jak je potřeba. Po mírných deštích je pořád prázdná a po průtrži se naplní někdy dost rychle.
Ostatní myslím za reakci ani nestojí :cry: Můžeš pokračovat s Panem Křesinou :P


ned 31. črc 2016 19:39:18
Profil
Uživatelský avatar

Registrován: stř 01. říj 2008 16:31:10
Příspěvky: 5290
Bydliště: Hradec Králové
Příspěvek Re: Paphiopedilum armeniacum
Ach jo tak se hned neurážej či co. Já si opravdu myslím ,že střevíce všechno neodpustí .Voda bude základ. Některý se klidně budou tvářit že je vše v pohodě a nebude. Myslím že danou kytku(Paph) člověk pozná tak za 2 -3 roky jestli si s ní rozumí hlavně botaniku .
Je teda pravda když delší dobu neprší než teče dobrá voda trvá to i 15-20min.podle intenzity deště. Když to nemůžeme poměřit neodhadneme nic .Ta punčocha je dobrá zachytí toho materiálu dost.


ned 31. črc 2016 19:57:18
Profil Zobrazit autorovy stránky
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odpovědět na téma   [ Příspěvků: 252 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21 ... 26  Další

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 6 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na: