Vyhledat témata bez odpovědí | Zobrazit aktivní témata Právě je ned 29. zář 2024 0:13:35



Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 718 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 36, 37, 38, 39, 40, 41, 42 ... 72  Další
 Catasetinae 
Autor Zpráva

Registrován: ned 11. říj 2009 16:13:48
Příspěvky: 741
Bydliště: Jeseník
Příspěvek Re: Catasetinae
Moc děkuji za pochvaly a opravdu to vypadá, že pokvete dlouho.
Cheron, klidně se do toho pusťte nevím jak ostatní , ale tento hybrid mi na pěstování nepřijde těžký a teď, když vím jak na květ, tak doufám, že to není poslední kvetení.


ned 15. led 2017 19:00:15
Profil
Uživatelský avatar

Registrován: ned 30. zář 2012 8:24:45
Příspěvky: 187
Příspěvek Re: Catasetinae
Květy vydrží 14 dní.


úte 17. led 2017 15:04:30
Profil

Registrován: pát 01. led 2010 19:06:51
Příspěvky: 7496
Příspěvek Re: Catasetinae
Zaruba: http://www.elsner-orchideen.de/shop/pro ... latum.html


pon 30. led 2017 15:19:15
Profil

Registrován: pát 03. úno 2012 11:59:52
Příspěvky: 4174
Příspěvek Re: Catasetinae
Zdenka: Děkuji za odkaz, opravdu jste mne potěšila. Ihned objednávám :P


pon 30. led 2017 16:21:09
Profil

Registrován: pát 03. úno 2012 11:59:52
Příspěvky: 4174
Příspěvek Re: Catasetinae

Tak už mám objednáno. Uvádí, že jde o květuschopnou rostlinu. Již jsem jednou od Elsner objednával a s kvalitou jsem byl spokojen, tak uvidím co přijde. Ještě jsem koupil jednu rostlinu z E-bay z Anglie. Tam prodejce uváděl, že jde o formu se žlutým pyskem, která se mi líbí asi nejvíce. Ta má přijít asi za tři dny. Celkem budu mít tedy 3 jedince od tohoto druhu. Budu zvědavý jak nakonec pokvetou. Možná budu rád, když to bude alespoň denticulatum :lol: :lol:


úte 31. led 2017 17:12:52
Profil

Registrován: čtv 17. zář 2009 8:38:00
Příspěvky: 352
Příspěvek Re: Catasetinae
Pane Záruba, takže ta kytka co jste objednával jako první a přišla v té zimě jen v novinách je v pořádku ?


úte 31. led 2017 18:36:59
Profil

Registrován: pát 01. led 2010 19:06:51
Příspěvky: 7496
Příspěvek Re: Catasetinae
Uvidíte. Moje rostlina spí, ale do květu bude mít dost času. Takže jaká bude, je ve hvězdách.


úte 31. led 2017 18:38:10
Profil

Registrován: pát 03. úno 2012 11:59:52
Příspěvky: 4174
Příspěvek Re: Catasetinae
samamalo: Ta první pak v zimě přišla o rašící výhon od zakáplé vody. Jak jsem ale zjistil tak již o jeden výhon přišla i u prodejce. Ten ho ale odřízl a zbylé pahlízky prodal. Kytka je pidi a nemá kořeny. Ty ani neměla, živé byly pouze ty na rašícím výhonu a o ty přišla. Je seschlá ale žije. Otázkou je jestli přežije zimu a na jaře ještě něco vytlačí. Její osud je nejistý. Pak se objevilo na E-bay Catasetum schunkei, které jsem chtěl také a tak jsem objednal a přišlo asi před měsícem při velikých mrazech. Je to jedna spící pahlíza cca 3x1cm. Je pěkně naducaná a tak doufám na jaře začne růst, do květu to ale potrvá dlouho, asi několik roků.
Zhruba před týdnem se zase od stejného člověka na E-bay objevila rostlinka C. denticulatum. Jsou to dvě pahlízky. Jedna asi 1x0,5cm a druhá asi 1x3,5cm. Zase s popisem květ se žlutým pyskem. Tak jsem ho pro jistotu objednal, kdyby tamto zašlo. Obě rostlinky jsou takové blešky. Zatímco ta první vyšla s poštovným cca na 1000,-kč, ta druhá už vychází na asi 1500,-kč.
Když mi paní Zdenka poslala odkaz na C. denticulatum, které začala inzerovat Elsner-orchideen tak jsem také objednal jedno. To vyjde asi také s poštovným na asi 1500,-kč, ale bude to určitě podstatně větší rostlina udávaná jako v květuschopné velikosti.
Obrázek květů tam ale není tak hezký, protože pysk má stejnou barvu jako květ, což nepůsobí tak efektně jako ta žlutá forma. Myslím, že ale pouze stáhla něco z internetu a tak vlastně ani nevím jak vykvete. Bude to takové překvápko, možná už letos.
Takže abych zrekapituloval: 1x C. schunkei, 2x C. denticulatum žluté, tedy tři blechy za cca 4000,-kč + C. denticulatum od Elsner, těžko říci jak vykvete.
Asi jsem se s těmi Catasety zbláznil :lol: :lol: Až to vykvete tak teprve uvidím co si nechám a co dám pryč.


úte 31. led 2017 19:44:40
Profil

Registrován: ned 11. říj 2009 16:13:48
Příspěvky: 741
Bydliště: Jeseník
Příspěvek Re: Catasetinae
Tak včera odpadly na Fredclarkeara ( černošce) poslední poupata, kvete tedy trošku déle než 14 dní, ale já ji vždy za slunečného počasí, zhruba 1x za týden(sledovala jsem proschnutí) prolila až do podmisky vodou. Rostlina to snášela dobře ( poprvé jsem měla hrozný strach a pořád ji pozorovala), pahlízy jsou napité a v kondici, tak si myslím, že za pár týdnů se objeví nová rostlina - doufám. Tak asi neplatí, že musí být za každou cenu v suchu.


sob 11. úno 2017 12:15:04
Profil

Registrován: pát 03. úno 2012 11:59:52
Příspěvky: 4174
Příspěvek Re: Catasetinae
pafka píše:
Tak včera odpadly na Fredclarkeara ( černošce) poslední poupata, kvete tedy trošku déle než 14 dní, ale já ji vždy za slunečného počasí, zhruba 1x za týden(sledovala jsem proschnutí) prolila až do podmisky vodou. Rostlina to snášela dobře ( poprvé jsem měla hrozný strach a pořád ji pozorovala), pahlízy jsou napité a v kondici, tak si myslím, že za pár týdnů se objeví nová rostlina - doufám. Tak asi neplatí, že musí být za každou cenu v suchu.

To si o tomto rodu také myslím. Platí to asi i o takovýchto křížencích Nejdůležitější je, aby mezi zálivkami vše zcela proschlo. Také mi připadá důležité aby před zálivkou byly pahlízy částečně zcvrklé, aby napíjející se rostlina mohla rychle vytáhnout vodu ze substrátu. 1x za týden mi připadá skoro brzy. Neznám ale Vaše podmínky a vysýchavost nádoby. Myslím ale, že to s rostlinou umíte, proto máte takovou krásnou :P
Jinak gratuluji k úspěchu!


sob 11. úno 2017 16:37:05
Profil
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odpovědět na téma   [ Příspěvků: 718 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 36, 37, 38, 39, 40, 41, 42 ... 72  Další

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na: