Vyhledat témata bez odpovědí | Zobrazit aktivní témata Právě je pon 07. říj 2024 7:15:09



Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 79 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8  Další
 Cattleya maxima 
Autor Zpráva

Registrován: pát 03. úno 2012 11:59:52
Příspěvky: 4174
Příspěvek Re: Cattleya maxima
Také mi kvetla ta světlejší, ta semialba. Všechny jsou nádherné, jen kdyby ty kořeny u mne šly více do květníku :P Pořád s tím bojuji.


pát 14. říj 2016 18:32:04
Profil
Uživatelský avatar

Registrován: pát 02. dub 2010 15:53:20
Příspěvky: 2757
Bydliště: Kutná Hora
Příspěvek Re: Cattleya maxima
zaruba píše:
Také mi kvetla ta světlejší, ta semialba. Všechny jsou nádherné, jen kdyby ty kořeny u mne šly více do květníku :P Pořád s tím bojuji.

Já bych zrovna u téhle kytky spíš volil navázání, já ji tedy mám v košíku, ale v hodně hrubém substrátu a kořeny se derou ven do prostoru, myslím, že to má raději.

_________________
Hezký den s orchidejemi

http://orchidejky.rajce.idnes.cz/?sort=createDate
https://www.facebook.com/Oranzerie.Kacina/


pát 14. říj 2016 19:14:18
Profil
Uživatelský avatar

Registrován: sob 16. srp 2008 22:06:16
Příspěvky: 4267
Bydliště: Svatá, okres Beroun
Příspěvek Re: Cattleya maxima
orchidejky píše:
zaruba píše:
Také mi kvetla ta světlejší, ta semialba. Všechny jsou nádherné, jen kdyby ty kořeny u mne šly více do květníku :P Pořád s tím bojuji.

Já bych zrovna u téhle kytky spíš volil navázání, já ji tedy mám v košíku, ale v hodně hrubém substrátu a kořeny se derou ven do prostoru, myslím, že to má raději.

Romane, souhlasím, také nechávám kořeny, ať si rostou, jak chtějí. Kytka je v děrovaném (vodním) květináči velkými kusy kůry spíš jen ukotvená.


pát 14. říj 2016 19:18:07
Profil ICQ

Registrován: pon 12. led 2015 20:00:30
Příspěvky: 494
Příspěvek Re: Cattleya maxima
je nádherná a ten košík je praktický..mám jen dva,ale koupím další..


sob 15. říj 2016 6:56:00
Profil

Registrován: stř 08. říj 2008 13:37:10
Příspěvky: 1566
Bydliště: Zděchov
Příspěvek Re: Cattleya maxima
Bez problémů roste na větším kusu kůry bez substrátu. Může se pak pěkně rozrůstat.


sob 15. říj 2016 10:45:01
Profil ICQ

Registrován: pát 03. úno 2012 11:59:52
Příspěvky: 4174
Příspěvek Re: Cattleya maxima
Karlos: To by ale musel být pěkně velikej kus kůry. Některé kořeny mi vylezly z květináče a byly až metr dlouhé. Vždy jsem si myslel, že když kořen začne opouštět květináč tak se otočí a poroste zpět za vodou. Takhle mi to funguje u Cataset i Stanhopejí. Táhnou se za vodou a otočí se. Cattleje mají ale nějaqké "hloupé kořeny :P ". Možná kdyby vlhkost vzduchu byla nižší než mám tak by se otočily- to nevím. Když mi ale kořeny vyrostou do míst kde nerosím tak se vlastně ani nemohou podílet na výživě a rostlina slábne.


sob 15. říj 2016 11:22:23
Profil

Registrován: stř 08. říj 2008 13:37:10
Příspěvky: 1566
Bydliště: Zděchov
Příspěvek Re: Cattleya maxima
Rostlina hledá a posílá kořeny kde může, což není nic divného. Většina se ale drží kůry a dorostou li k okraji, kopírují povrch a v podstatě se obtáčí kolem dokola. Tuhle mi ta moje kvetla třemi pahlízami. Když ji máma dávala na lustr, musela ji odervat od okenního rámu. Kůra už skoro nejde vidět, je to samý kořen. Květináč by pro takovou rostlinu musel být pořádný, vzhledem k délce rhizomu, na druhou stranu v květníku se může přizpůsobit a stáčet. Pro cattleye je skutečně lepší odloupnout pořádné kusy kůry. Nějaké klacíky, či větve nejsou to pravé. Výsledný efekt ale myslím si stojí za to.
Představte si něco takového: http://www.sborchid.com/plantdisplay.php?ocode=CCA2686
C. maxima vytváří pravidelně dvě pahlízy za sezónu, takže přirůstá docela rychle. V některých letech kvetou přitom jarní i podzimní pahlízy naráz(zelené + suché pochvy). Má-li kytka více vrcholů, je to pak podívaná.


sob 15. říj 2016 14:44:09
Profil ICQ

Registrován: pát 03. úno 2012 11:59:52
Příspěvky: 4174
Příspěvek Re: Cattleya maxima
Karlos: No to právě v mé kultuře nefunguje, aby kořeny kopírovaly povrch nebo se stáčely. U mne rostou zcela nevyzpytatelně většinou volně do prostoru - jak jsem napsal. Nepřiláká je ani stěna vlhkého keramického květináče. Pochybuji, že na kůře by se za stejných podmínek chovaly jinak.


sob 15. říj 2016 15:02:42
Profil

Registrován: pon 12. led 2015 20:00:30
Příspěvky: 494
Příspěvek Re: Cattleya maxima
teda to je masakr..jenže v bytě ..sci fi..ty drobnější se pokouším navazovat..


sob 15. říj 2016 15:12:17
Profil
Uživatelský avatar

Registrován: sob 16. srp 2008 22:06:16
Příspěvky: 4267
Bydliště: Svatá, okres Beroun
Příspěvek Re: Cattleya maxima
Karlos píše:
Rostlina hledá a posílá kořeny kde může, což není nic divného. Většina se ale drží kůry a dorostou li k okraji, kopírují povrch a v podstatě se obtáčí kolem dokola. Tuhle mi ta moje kvetla třemi pahlízami. Když ji máma dávala na lustr, musela ji odervat od okenního rámu. Kůra už skoro nejde vidět, je to samý kořen. Květináč by pro takovou rostlinu musel být pořádný, vzhledem k délce rhizomu, na druhou stranu v květníku se může přizpůsobit a stáčet. Pro cattleye je skutečně lepší odloupnout pořádné kusy kůry. Nějaké klacíky, či větve nejsou to pravé. Výsledný efekt ale myslím si stojí za to.
Představte si něco takového: http://www.sborchid.com/plantdisplay.php?ocode=CCA2686
C. maxima vytváří pravidelně dvě pahlízy za sezónu, takže přirůstá docela rychle. V některých letech kvetou přitom jarní i podzimní pahlízy naráz(zelené + suché pochvy). Má-li kytka více vrcholů, je to pak podívaná.


nemohl byste dát fotku té Vaší ?


sob 15. říj 2016 20:29:35
Profil ICQ
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odpovědět na téma   [ Příspěvků: 79 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8  Další

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Bing [Bot] a 1 návštěvník


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na: