Vyhledat témata bez odpovědí | Zobrazit aktivní témata Právě je ned 29. zář 2024 1:15:02



Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 252 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18 ... 26  Další
 Paphiopedilum armeniacum 
Autor Zpráva
Moderátor

Registrován: stř 30. črc 2008 13:04:11
Příspěvky: 1228
Bydliště: Brno
Příspěvek Re: Paphiopedilum armeniacum
zaruba, netuším co vás zaráží na barvě výluhu u kokočipsů. Je to vrchní část kokosového ořechu! Zaráží vás barva slupek u našeho vlašského ořechu? Černé prsty v době zrání ořechů jsem měl už jako malej kluk. :D


úte 26. dub 2016 20:16:21
Profil

Registrován: pát 03. úno 2012 11:59:52
Příspěvky: 4174
Příspěvek Re: Paphiopedilum armeniacum
Paphio píše: Při nadbytku světla jsou listy více žluté například u katlejí nebo P. philippinense a takové rostliny více a ochotněji kvetou protože nevědí že s tím nesouhlasíte. Naopak sytě zelené listy mohou signalizovat přehnojení dusíkem a z toho plynoucí náchylnost k houbovým chorobám a hnilobě.

Souhlasím s Vaším obecným tvrzením, ale vše platí pouze do jisté míry- což je v tomto případě nejdůležitější. Nebavil jsem se o odstínu zelené barvy ale o některých zcela žlutých listech na rostlinách u P. Haki na fotce jejího "střevíčkária" kterou uveřejnila nedávno v některém z vláken o pafíčkách. Nevím jestli jste ji zaregistroval. Bohužel se mi nedaří foto dohledat, nebo to autorka stáhla? Nějak se tam řešilo, proč ty rostliny jsou tak žluté. Myslím, že jsem naznačoval že to může být od ledek. Možná by nám P. Haki mohla tu fotku poskytnout. Bavit se totiž o něčem co nevidíme asi nemá smysl. Nějak si ale nedovedu představit, že by Vám ty rostliny z fota připadaly úplně v pořádku a považoval jste to za prospěšné k bohatému kvetení. Já jsem totiž reagoval na konkrétní foto rostlin a Vy odpovídáte obecným tvrzením.


Naposledy upravil zaruba dne úte 26. dub 2016 20:42:48, celkově upraveno 1



úte 26. dub 2016 20:32:26
Profil

Registrován: pát 03. úno 2012 11:59:52
Příspěvky: 4174
Příspěvek Re: Paphiopedilum armeniacum
virens: Možná by to chtělo číst pozorně mé příspěvky, neboť to co mi vkládáte do úst jsem nikde nenapsal :P Jestli chcete rozšířit můj obzor o poznatek hnědých prstů od ořechů tak Vás zklamu, protože to vím už mnoho roků :P


úte 26. dub 2016 20:41:41
Profil
Moderátor

Registrován: stř 30. črc 2008 13:04:11
Příspěvky: 1228
Bydliště: Brno
Příspěvek Re: Paphiopedilum armeniacum
zaruba píše:
S těma cocochipsama bych to tak jednoduše neviděl. Hnědou vodu- to asi jód nebude. Spíše bych řekl jestli jim to na hromadách před dalším zpracováním v syrovém stavu nějak nehnije, nebo fermentuje? Představuji si hromady čerstvých slupek, které se na sluníčku paří bůhví jak dlouho. Chemicky bůhví co to obsahuje a co tam nastává za chemické reakce-nevím jestli to někdo zkoumal. Snadno to vyplavit si také nemyslím. Po namáčení, ždímání a opětovném proplachování z toho poteče stále ta rezavá voda i když asi méně rezavá. Že by se to ale dalo vypláchnout úplně si nemyslím.

zaruba,
tak nevím jestli jsem četl správně ale tady toto jsem četl! Chemickým rozborem jsem se nezabýval. :roll:


úte 26. dub 2016 22:28:33
Profil
Uživatelský avatar

Registrován: stř 01. říj 2008 16:31:10
Příspěvky: 5290
Bydliště: Hradec Králové
Příspěvek Re: Paphiopedilum armeniacum
Foto je stále tu -
http://forum.orchidej.net/viewtopic.php?f=16&t=2727&start=30


stř 27. dub 2016 6:22:49
Profil Zobrazit autorovy stránky

Registrován: pát 03. úno 2012 11:59:52
Příspěvky: 4174
Příspěvek Re: Paphiopedilum armeniacum
Haki: Tak díky za odkaz, já jsem to vlákno nějak ztratil :P Doufám že se na to Paphio koukne a vyjádří se, do jaké míry mu to přijde v pořádku, případně také v čem by spatřoval problém. Víc hlav víc ví :P

Orchideje mají oproti kaktusům jednu velikou výhodu. Dokáží svým vzhledem prozradit vnímavému pěstiteli alespoň částečně a většinou i v předstihu, že je něco v nepořádku. Vzácný kaktus jednou nevhodně zalijete a za dva dny je z něj pouze mazlavá louže vody bez možnosti zachránit jakoukoli jeho část :P


Naposledy upravil zaruba dne stř 27. dub 2016 7:24:51, celkově upraveno 1



stř 27. dub 2016 6:56:08
Profil

Registrován: pát 03. úno 2012 11:59:52
Příspěvky: 4174
Příspěvek Re: Paphiopedilum armeniacum
virens: Citát jste skutečně našel, ale smysl je úplně jiný než píšete. Mě totiž "nezaráží" že z toto teče ta rezavá voda, ale právě proto, že z toho teče tak se mi to na mé orchideje nezdálo dobré. I když jak jsem uvedl tak pouze vizuálně bez hlubšího zkoumání.
Vy jste to ale napsal tak jako že jsem překvapený že z hnědého substrátu teče hnědá voda- čili jste tak trochu ze mne udělal hlupáka- viz. příklad s ořechy a hnědými prsty- na objasnění.
Mimo jiné ale slupky z ořechů bych si do substrátu na orchideje nepřidával zrovna jako cocochipsy :P .


stř 27. dub 2016 7:11:12
Profil
Uživatelský avatar

Registrován: stř 01. říj 2008 16:31:10
Příspěvky: 5290
Bydliště: Hradec Králové
Příspěvek Re: Paphiopedilum armeniacum
Karlos píše:
Kdo je se zkušenostmi hotový a může říct, už to umím?
Už jsem to tu někde psal, ale v balu 5 let nepřesazeného P. insigne byla kůra opravdu nerozložená, byla jen taková nasáklejší vodou, ale kořeny byly nádherný.


S první větou souhlasím je to i o živově mááálokdo to ale uzná.
Dál-

Našla jsem tu fotku .No jen v kůře to není ,píšeš že je to asi P. insigne a že ti ho rodiče jednu zimu trochu poničili přeléváním. Měla jsem taky koupenou kytku Paph.hybrid byla opravdu jen v coco chipsu ten chips byl úplně rozloženej na hodně jemné části. Kytka měla kořeny krásný -uměli to prostě zalévat ,jako ty.
Házíš střevíce všechny do jednoho pytle a to se teda nemůže. :) Ale ty kořeny chválím znovu.
Je tam slovíčko „viroza“ já už jsem na to trochu zapoměla. Všechny jsou už pryč? :|


download/file.php?id=8976&mode=view

download/file.php?id=19420&mode=view

zaruba píše:

Vzácný kaktus jednou nevhodně zalijete a za dva dny je z něj pouze mazlavá louže vody bez možnosti zachránit jakoukoli jeho část :P

V týhle větě vidím hodně velkou podobnost. Když máš jednu růžici u pafíčka a chytí ti to hnilobu je to velice rychle v čudu .


stř 27. dub 2016 9:28:19
Profil Zobrazit autorovy stránky

Registrován: pát 03. úno 2012 11:59:52
Příspěvky: 4174
Příspěvek Re: Paphiopedilum armeniacum
Haki: Skoro s Tebou souhlasím akorát s tím rozdílem, že většina dospělých kaktusů roste soliterně a přes husté trny či vatu při správném pěstování není ani vidět mnohdy tělo- takže jak píši je šmitec :P
U většiny větších pafíček má ale rostlina více růžic tak je šance, že při včasném záchytu choroby alespoň něco zbude.
Kaktusové pletivo obsahuje až 95% vody takže hniloba pokračuje extrémně rychle. Pafíčka která nepocházejí ze zcela suchých oblastí jsou také proti hnilobám možná o fous odolnější a šíření v pletivech je pomalejší.


stř 27. dub 2016 11:05:44
Profil

Registrován: pát 03. úno 2012 11:59:52
Příspěvky: 4174
Příspěvek Re: Paphiopedilum armeniacum
Příloha:
WP_20160426_010.jpg
WP_20160426_010.jpg [ 64.51 KiB | Zobrazeno 3401 krát ]
Příloha:
WP_20160427_001.jpg
WP_20160427_001.jpg [ 82.07 KiB | Zobrazeno 3401 krát ]
Tak už krásně kvete to P. armeniacum. Ten střevíc je obrovský oproti poměrně malé rostlině. Na okně spolu s P. venustum je to dvojka k pohledání :lol:


stř 27. dub 2016 17:16:19
Profil
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odpovědět na téma   [ Příspěvků: 252 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18 ... 26  Další

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na: