Vyhledat témata bez odpovědí | Zobrazit aktivní témata Právě je pon 28. říj 2024 19:23:06



Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 702 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 29, 30, 31, 32, 33, 34, 35 ... 71  Další
 FOTKY PODLE NÁLADY 2 
Autor Zpráva

Registrován: ned 07. lis 2010 22:11:48
Příspěvky: 558
Příspěvek Re: FOTKY PODLE NÁLADY 2
Proč má slepejš oči???


pon 05. kvě 2014 19:25:24
Profil

Registrován: ned 16. kvě 2010 21:23:23
Příspěvky: 11
Příspěvek Re: FOTKY PODLE NÁLADY 2
apolenka píše:
Jedna z mnoha kamarádek z chalupy :D - já si to pletu, užovka nebo splepýš? (chtěla jsem napsat chřestýš, ale to by asi nebyl kamarád a já bych tu nebyla též :lol: ).
Obrázek


Je to určitě slepýš, i když má oči. Na zahradě se taky občas objeví.

_________________
Roman


pon 05. kvě 2014 19:50:15
Profil

Registrován: pát 17. říj 2008 0:45:50
Příspěvky: 1021
Příspěvek Re: FOTKY PODLE NÁLADY 2
apolenka píše:
Jedna z mnoha kamarádek z chalupy
To bude spíš kamarád, podle světlých boků... Dá se to poznat podle zbarvení břicha, u samců je černá barva jen ve středu, samicím vystupuje vysoko na boky. Pak podle proporcí v "zadní části" - samec se směrem ke špičce ocásku zužuje postupně, samice v oblasti kloaky najednou nápadně "zhubne" - ocas je od začátku proti konci těla znatelně štíhlejší. A pokud je to samice a má nahoře na krku, těsně za hlavou, příčně položený kousanec ve tvaru podkovy, tak je už letos odpářená - jejich milostné hrátky jsou docela sado-maso :mrgreen: . Jo a ty modré skvrnky jsou u nás docela nezvyklé, moc takovýchhle jedinců jsem u nás neviděl. Takhle zbarvení u nás bývají spíš starší jedinci, modrých kusů přibývá směrem na východ a jih... Ale je moc pěknej, i fotka výborná. Jako malej kluk jsem se je pokoušel chovat, dokonce se mi povedlo vidět doma porod samičky odpářené v přírodě (je vejcoživorodý - samice zadržuje vejce ve vejcovodech až do konce vývoje mláďat), ale dlouhodobě to nešlo - žerou žížaly a jejich výkaly příšerně páchnou. I já jsem musel dát tatínkovi za pravdu, že takovej chlív v pokojíčku mít nelze :mrgreen: .
Zdenka píše:
Podle mne užovka, nejspíš stromová.
To by byla velká náhoda, na Českolipsku - jestli je chata tam?. Tenhle druh se u nás vyskytuje pokud vím jen u Ohře na málo místech a pak na jižní Moravě - proslulá lokalita je Šobes ;) .
T.


pon 05. kvě 2014 21:12:18
Profil
Uživatelský avatar

Registrován: ned 24. říj 2010 11:00:13
Příspěvky: 485
Bydliště: Česká Lípa
Příspěvek Re: FOTKY PODLE NÁLADY 2
No pane jo Tommy :shock: - teda to jsou úžasný informace :D . Tak to byla vážně kamarádka, protože toho ocasu jsem si při focení všimla a přemýšlela, jestli jí dorůstá jako ještěrkám, že ho má tak divně zúžený oproti tělu. Jinak jich na chalupě (Chřibská, DC) máme spousty, mám ráda tyhle zlatavý hadičky jen jsem myslela že žerou hmyz a doufala že i ty zmetky stonožky :evil: , ale zatím mi žádná takhle hezky nepostála na fotku ;) . Tam je to vůbec ráj, ještěrky, pstruzi v potoce, lišák nám chodí až na dvůr, laně na jablíčka, ledňáčka jsem nestihla vyfotit (a asi nikdy nestihnu), volavka popelavá se nám prochází v potoce, divoký kachny a o dravcích ani nemluvím - nebližujem jim a tak nás strpí ;) .

Tady je ještě seshora
Obrázek

P.S. Já si tedy tipovala na - Slepýš křehký?


pon 05. kvě 2014 21:38:30
Profil

Registrován: pát 17. říj 2008 0:45:50
Příspěvky: 1021
Příspěvek Re: FOTKY PODLE NÁLADY 2
apolenka píše:
...přemýšlela, jestli jí dorůstá jako ještěrkám, že ho má tak divně zúžený oproti tělu.
Nedorůstá, jen se konec zacelí takovým ostrým černým kuželíkem, dlouhým asi půl centimetru.
apolenka píše:
mám ráda tyhle zlatavý hadičky jen jsem myslela že žerou hmyz a doufala že i ty zmetky stonožky :evil: ,
Nic není ztraceno, žere žížaly, mnohonožky (ty asi zničily ta cypripedia, stonožky jsou dravé, ty jsou nevinné :D ), slimáky, pavouky, housenky, larvy brouků a další bezobratlé ;) .
apolenka píše:
P.S. Já si tedy tipovala na - Slepýš křehký?
Jasně, je to on ;) .
T.


pon 05. kvě 2014 22:04:37
Profil

Registrován: pát 01. led 2010 19:06:51
Příspěvky: 7496
Příspěvek Re: FOTKY PODLE NÁLADY 2
Jsou ty jeho tečky na těle opravdu tak krásně modré?


pon 05. kvě 2014 22:46:51
Profil
Uživatelský avatar

Registrován: ned 24. říj 2010 11:00:13
Příspěvky: 485
Bydliště: Česká Lípa
Příspěvek Re: FOTKY PODLE NÁLADY 2
Vaclav píše:
Proč má slepejš oči???

Václave, já to někde četla, proč se mu tak říká i když "kouká", ale úspěšně jsem to zapoměla, snad se nás Tommymu ještě zželí a poví nám to :mrgreen: .
Zdenka píše:
Jsou ty jeho tečky na těle opravdu tak krásně modré?

Zdeni, určitě jsou stříbrnomodré, dalšího si prohlídnu pořádně, stačilo by mě odklopit jen prkna u zdi domu a je tam celá rodinka, ale nechci je rušit ;) .
tommy píše:
apolenka píše:
...přemýšlela, jestli jí dorůstá jako ještěrkám, že ho má tak divně zúžený oproti tělu.
Nedorůstá, jen se konec zacelí takovým ostrým černým kuželíkem, dlouhým asi půl centimetru.
apolenka píše:
mám ráda tyhle zlatavý hadičky jen jsem myslela že žerou hmyz a doufala že i ty zmetky stonožky :evil: ,
Nic není ztraceno, žere žížaly, mnohonožky (ty asi zničily ta cypripedia, stonožky jsou dravé, ty jsou nevinné :D ), slimáky, pavouky, housenky, larvy brouků a další bezobratlé ;) .
apolenka píše:
P.S. Já si tedy tipovala na - Slepýš křehký?
Jasně, je to on ;) .
T.
Tak kužílek to nebyl a byla to samička, viditelně zúžený ocas proti tělu začínající asi 10 cm před jeho koncem. A jsem moc ráda, že jejich jídelníček je tak rozmanitý a mohu si jen přát, aby jim vydržel apetit i když jednomu cyproušovi už to moc nepomůže (ano, byly to mnohonožky, jen jsem si nemohla vzpomenout na jméno týhle havěti, která se občas ukáže i doma vymrtvená na parapetu-většinou dorazí s nově příchozí kytičkou) :mrgreen: .


úte 06. kvě 2014 0:35:20
Profil

Registrován: pát 17. říj 2008 0:45:50
Příspěvky: 1021
Příspěvek Re: FOTKY PODLE NÁLADY 2
apolenka píše:
Václave, já to někde četla, proč se mu tak říká i když "kouká", ale úspěšně jsem to zapoměla, snad se nás Tommymu ještě zželí a poví nám to :mrgreen: .
Já bych řekl, že je to hezký důkaz toho, že holt dřív nebyla léta teplejší, zimy studenější, jablka nebyla chutnější, krávy víc nedojily, lidi nebyli zdravější... a lepší pozorovatelé než my, chudáci současníci. Někdy ano, někdy prostě ne - tedy, nesprávné pozorování. Zajímavé je, že se to stalo i starým Němcům (Blindschleiche), Polákům (ślepucha), Bulharům (слепок), zatímco Angličani, Dánové, ale i některé slovanské národy si spíš všimly, že se slepýši relativně pomalu pohybují (různé varianty od "slow-worm"). Těm druhým zase poněkud unikl fakt, že to není červ, ale plaz :mrgreen: .
Každopádně propagandu těmhle nešťastným zvířatům (plazům a obojživelníkům) dělám rád, protože mi přijdou fascinující, neprávem opomíjená a často pronásledovaná hlupáky a těmi, kteří nedávali ve škole při biologii pozor!!! :mrgreen:
Konec hlášení, zase někdy ;) .
T.


úte 06. kvě 2014 9:25:16
Profil

Registrován: pát 01. led 2010 19:06:51
Příspěvky: 7496
Příspěvek Re: FOTKY PODLE NÁLADY 2
Rozhodně je to velmi zajímavý tvoreček, tedy snad ještěrka, pokud vím. U nás na chalupě občas taky jsou, ale více jsou tam k vidění zmije, je jich tam překvapivě dost. Naštěstí naše hlučná horda dětí obvykle způsobí, že se včas uklidí do ústraní


úte 06. kvě 2014 18:37:19
Profil

Registrován: stř 03. lis 2010 20:23:55
Příspěvky: 2932
Příspěvek Re: FOTKY PODLE NÁLADY 2
Rašeliniště se také povedlo a jinak už rostou. Snímek dnešního úlovku.


Přílohy:
orchideje 23232.jpg
orchideje 23232.jpg [ 195.15 KiB | Zobrazeno 3214 krát ]
orchideje 23238.jpg
orchideje 23238.jpg [ 61.09 KiB | Zobrazeno 3214 krát ]
úte 06. kvě 2014 19:32:32
Profil Zobrazit autorovy stránky
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odpovědět na téma   [ Příspěvků: 702 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 29, 30, 31, 32, 33, 34, 35 ... 71  Další

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na: