Vyhledat témata bez odpovědí | Zobrazit aktivní témata Právě je sob 28. zář 2024 15:15:01



Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 683 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 51, 52, 53, 54, 55, 56, 57 ... 69  Další
 cosi s listama 
Autor Zpráva

Registrován: sob 13. úno 2010 11:39:04
Příspěvky: 590
Příspěvek Re: cosi s listama
Míro, není co dodat ;)
K.


pát 29. bře 2013 0:16:50
Profil Zobrazit autorovy stránky
Uživatelský avatar

Registrován: stř 01. říj 2008 16:31:10
Příspěvky: 5290
Bydliště: Hradec Králové
Příspěvek Re: cosi s listama
Mám Stanhopea reichenbachiana květ je bílý a citlivější.Jak začaly ty první vedra nechala jsem ji na víc osvětleném místě.Reakce byla zapocení listů zespodu –hodně kapiček. Už se mě to jednou stalo u Celogyne.Pak listy napadne houba .Bylo to jen pár listů který jsem následně odstranila .Jen chci říci, že to nemusí být kolikrát nevhodná voda nebo špatný pěstitelský postup ale taky náhlá změna teplot-což v bytě asi tak není ale ve sklenících se tomu nezabrání když jste v práci.Tak teď si to pamatuju a strkám ji do stínu. Možná ,že už tu tento názor padl -mě to překvapilo protože jen jedna Stanhopea se takto nepatříčně chová. :)


stř 31. črc 2013 15:22:24
Profil Zobrazit autorovy stránky
Uživatelský avatar

Registrován: stř 04. lis 2009 9:29:35
Příspěvky: 1851
Bydliště: Nové Bránice okr.Brno-venkov
Příspěvek Re: cosi s listama
Orosení listů se stává i při trochu jiných podmínkách. Hlavně při vyšších stropech, při plném slunci, nižším prouděním vzduchu uvnitř skleníku a nižším větrání. Rozdíl teploty mezi horní a dolní části skleníku je v této situaci velký. v horní části vzduch při vysoké teplotě absorbuje velké množství vody a vysráží je pak dole na studených částech. Listy kytek jsou relativně chladnější, mohou být pěkně mokré.


stř 31. črc 2013 18:24:53
Profil Zobrazit autorovy stránky
Uživatelský avatar

Registrován: stř 01. říj 2008 16:31:10
Příspěvky: 5290
Bydliště: Hradec Králové
Příspěvek Re: cosi s listama
Aha Mílo zajímavý no vidíš takhle jsem o tom nikdy nepřemýšlela.Já jsem tu Stanhopeu měla úplně nahoře. Většinu kytek mám asi ve středu dole jsou jen střevíce .Na pafíčkách nic nepozoruju.Je teda fakt že zz nemám moc velkou větrák mám puštěný na plný prdy ted furt.No nejlíp se vše ovládá když je dovolená jinak to musí být odhad.


stř 31. črc 2013 18:42:15
Profil Zobrazit autorovy stránky
Uživatelský avatar

Registrován: stř 04. lis 2009 9:29:35
Příspěvky: 1851
Bydliště: Nové Bránice okr.Brno-venkov
Příspěvek Re: cosi s listama
Takto teoreticky je to Hano jednoduché. Stejně ale teplotu, vlhkost vzduchu ... většinou nejme schopni udržet stejnou, pak občas něco podobného nastane. Je to pak zvýšené riziko houbových chorob.


čtv 01. srp 2013 18:25:43
Profil Zobrazit autorovy stránky

Registrován: stř 10. čer 2009 11:34:09
Příspěvky: 514
Příspěvek Re: cosi s listama
Tohle téma je sice o skvrnách, což není můj problém, ale cosi s listama mám, tak prosím o radu.
Dendrobium fibriatum - na nových výhonech se špatně na špičce otevírají listy, nové zůstávají uvězněné v těch starších, musím jim pomáhat ven, pak jsou pokrabacené (viz foto). Rostlina se potýkala se stejným problémem už loni když mi přišla, ale považovala jsem to za důsledek toho, že byla vyvázaná a téměř bez kořenů. Zasadila jsem ji do kůry, vyrostly tři nové výhony, krásně zakořenily. Podle stavu pahlíz soudím, že problém se zálivkou nemá, tak čím to tedy může být? Chybí jí něco?
Díky za názory

ObrázekObrázekObrázekObrázekObrázek

_________________
Přeji hezký den, Věra


www.orchideje.freepage.cz


ned 04. srp 2013 18:12:53
Profil
Uživatelský avatar

Registrován: stř 04. lis 2009 9:29:35
Příspěvky: 1851
Bydliště: Nové Bránice okr.Brno-venkov
Příspěvek Re: cosi s listama
Vypadá pěkně. Moc bych si těžkou hlavu nedělal. Občas se stává, že jsou listy slepené , třeba posátím, nebo často při vyšší teplotě a vlhkosti, při vitalitě, růstu, prostupují sladké šťávy na povrch.


ned 04. srp 2013 20:06:27
Profil Zobrazit autorovy stránky

Registrován: pon 29. bře 2010 22:56:10
Příspěvky: 3888
Příspěvek Re: cosi s listama
Myslím, že je to způsobené nižší vzdušnou vlhkostí nebo nedostatečnou zálivkou.

_________________
http://www.webareal.cz/kvetyzlucni
Podstatnou součástí kultury je NAUČIT SE ORCHIDEJE POZOROVAT


pon 05. srp 2013 0:35:02
Profil Zobrazit autorovy stránky

Registrován: stř 03. lis 2010 20:23:55
Příspěvky: 2926
Příspěvek Re: cosi s listama
No tento problém se občas vyskytne. Řekl bych, že některé rostliny k tomu mají předpoklad a dělají to až u určité velikosti výhonů. Že je to nedostatečnou zálivkou nebo vlkem ve vzduchu jsem si kdysi také myslel ale i když jsem to hlídal, tak to rostlina dělala stále. Našel jsem na ní svilušku, takže jsem uvažoval i stejně jako Míla. Tu se podařilo zcela na rostlině zničit cca před 5 lety ale nové výhona to dělají dál ale jen u dvou rostlin, které to prostě dělají od začátku.


pon 05. srp 2013 6:39:53
Profil Zobrazit autorovy stránky
Uživatelský avatar

Registrován: stř 04. lis 2009 9:29:35
Příspěvky: 1851
Bydliště: Nové Bránice okr.Brno-venkov
Příspěvek Re: cosi s listama
radzak píše:
Myslím, že je to způsobené nižší vzdušnou vlhkostí nebo nedostatečnou zálivkou.

To je standart, dělá mi to víc kytek. Z těchto fotek se mi zdá, je to jen dojem z přiložených záběrů, že se jedná o rostliny značně vitální, rychle narostlé. Což poněkud variantě sušené rostliny odporuje. Ale možná vidím blbě, to se stává.


pon 05. srp 2013 18:47:40
Profil Zobrazit autorovy stránky
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odpovědět na téma   [ Příspěvků: 683 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 51, 52, 53, 54, 55, 56, 57 ... 69  Další

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na: