Vyhledat témata bez odpovědí | Zobrazit aktivní témata Právě je pát 27. zář 2024 23:23:42



Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 523 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 28, 29, 30, 31, 32, 33, 34 ... 53  Další
 Vanda 
Autor Zpráva

Registrován: ned 19. kvě 2013 22:11:50
Příspěvky: 54
Bydliště: Rakovnicko
Příspěvek Re: Vanda
Děkuji za radu. Tak já ji už nechám venku. A mohu tam takhle nechat i Cambrii? Nedávno jsem dostala od manžela Miltonii, ale podle mne je to spise Miltoniopsis a nejak se mi nedaří přijít na správnou zálivku - začala žloutnout. :cry:


stř 12. čer 2013 7:34:20
Profil Zobrazit autorovy stránky

Registrován: pát 01. led 2010 19:06:51
Příspěvky: 7496
Příspěvek Re: Vanda
Miltoniopsis má nejspíš v háji kořeny. U těchto rostlin je to velmi časté. Nejlepší je přesadit hned po zakoupení, ale ani to není stoprocentní záruka. Někdy mám pocit, že jsou produkovány jako jednoletky (:-( ) čistě z finančních důvodů. Zkuste ji přesadit do nového substrátu a uvidíte.


stř 12. čer 2013 8:00:46
Profil

Registrován: ned 19. kvě 2013 22:11:50
Příspěvky: 54
Bydliště: Rakovnicko
Příspěvek Re: Vanda
Děkuji Zdenko, to jsem po odkvětu udělala. Jen nevím, jak mám zajistit, aby měla stále vlhký substrát a přitom ne přemokřený - kvůli kořenům. Při přesazení měla kořeny docela Ok.


stř 12. čer 2013 8:09:06
Profil Zobrazit autorovy stránky

Registrován: pát 01. led 2010 19:06:51
Příspěvky: 7496
Příspěvek Re: Vanda
Tak to už opravdu záleží na typu substrátu. Nejspíš by pomohlo pokrýt povrch živým rašeliníkem.


stř 12. čer 2013 16:40:09
Profil

Registrován: pon 29. bře 2010 22:56:10
Příspěvky: 3888
Příspěvek Re: Vanda
Zdenka píše:
Tak to už opravdu záleží na typu substrátu. Nejspíš by pomohlo pokrýt povrch živým rašeliníkem.

Pokud jsou kořeny v háji, tak by byl dobrý jenom ten rašeliník.

_________________
http://www.webareal.cz/kvetyzlucni
Podstatnou součástí kultury je NAUČIT SE ORCHIDEJE POZOROVAT


stř 12. čer 2013 21:52:18
Profil Zobrazit autorovy stránky

Registrován: stř 03. lis 2010 20:23:55
Příspěvky: 2926
Příspěvek Re: Vanda
Strelka píše:
Děkuji Zdenko, to jsem po odkvětu udělala. Jen nevím, jak mám zajistit, aby měla stále vlhký substrát a přitom ne přemokřený - kvůli kořenům. Při přesazení měla kořeny docela Ok.

No a to je právě kámen úrazu těchto kytek. V každém případě jim více vlhký substrát nevadí ale ze skušenosti vím, že vůbec nemají rády přesazování. Nesmí se vůbec šáhnout na starý substrát jen vyklopit a dát do většího a obsypat. Rozebrání balu a dělení je většinou boj o záchranu.


čtv 13. čer 2013 6:49:49
Profil Zobrazit autorovy stránky

Registrován: ned 19. kvě 2013 22:11:50
Příspěvky: 54
Bydliště: Rakovnicko
Příspěvek Re: Vanda
Míra píše:
Strelka píše:
Děkuji Zdenko, to jsem po odkvětu udělala. Jen nevím, jak mám zajistit, aby měla stále vlhký substrát a přitom ne přemokřený - kvůli kořenům. Při přesazení měla kořeny docela Ok.

No a to je právě kámen úrazu těchto kytek. V každém případě jim více vlhký substrát nevadí ale ze skušenosti vím, že vůbec nemají rády přesazování. Nesmí se vůbec šáhnout na starý substrát jen vyklopit a dát do většího a obsypat. Rozebrání balu a dělení je většinou boj o záchranu.


ajééé, tak to jsem asi pokazila :cry: Presadila jsem ji do noveho substratu a stary odstranila.... nooo, tak uvidime, jestli to chudinka prezije. :cry: Je totiz fakt, ze ji listy zacaly zloutnout hlavne po tom presazeni.... tak uvidime, jestli to rozdycha. Byla opravdu moc hezka...


čtv 13. čer 2013 7:48:25
Profil Zobrazit autorovy stránky

Registrován: pát 01. led 2010 19:06:51
Příspěvky: 7496
Příspěvek Re: Vanda
Míra píše:
No a to je právě kámen úrazu těchto kytek. V každém případě jim více vlhký substrát nevadí ale ze skušenosti vím, že vůbec nemají rády přesazování. Nesmí se vůbec šáhnout na starý substrát jen vyklopit a dát do většího a obsypat. Rozebrání balu a dělení je většinou boj o záchranu.

To se určitě dá akceptovat, pokud se jedná o dobře pěstovanou rostlinu. Ovšem ty, které koupíme v marketu, mají obvykle kořeny v naprosto dezolátním stavu a pak se nedá nic dělat, než je nějak ostřihat, ošetřit, znovu zasadit a doufat.


čtv 13. čer 2013 20:06:59
Profil

Registrován: ned 19. kvě 2013 22:11:50
Příspěvky: 54
Bydliště: Rakovnicko
Příspěvek Re: Vanda
Tak mi zítra přijde nová Ascocenda od Luscheitera. Je to Ascda. Kulwadee Fragrance 'No.5´. Moooc se na ni těším. ;)
Příloha:
kaluadee_fragrant_z1.jpg
kaluadee_fragrant_z1.jpg [ 88.75 KiB | Zobrazeno 3089 krát ]


pon 24. čer 2013 20:10:42
Profil Zobrazit autorovy stránky

Registrován: ned 19. kvě 2013 22:11:50
Příspěvky: 54
Bydliště: Rakovnicko
Příspěvek Re: Vanda
Dobrý den,

mohu se zeptat, jak často namáčíte Vandy pěstované v květináči s hrubou kůrou? Já jsem jednu Vandu (na zkoušku) dala do velkého květináče, udělala hodně velkých děr a zasypala hrubou kůrou. Máčela jsem ji 1x za týden - máme doma vyšší teplotu, cca 24 stupňů a nižší vzdušnou vlhkost a přišlo mi, že je z týden květináč proschlý. Bohužel to asi nebyla pravda ( a to jsem zkoušla píchat do substrátu i prstíkem :lol: ) a rostlinka se zarazila v růstu a přišlo mi, že se jí to nelíbí. Tak jsem ji vyndala a opravdu - kořenový systém nebyl v dobré kondici. Tak jsem ji zase vyvěsila. Teď je venku pod stromem, každý den namáčím v sudu a ještě během dne 1x - 2x denně rosím. Začaly jí růst nové kořeny a objevil se nový list, tak vím, že se jí to líbí. Jenže... mám problémy s dovolenou. Ne vždy se mi o vandy může mamka starat a každodenně je namáčet. Radši bych je měla v těch květináčích nebo vázách, ale bojím se.


pát 26. črc 2013 8:09:45
Profil Zobrazit autorovy stránky
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odpovědět na téma   [ Příspěvků: 523 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 28, 29, 30, 31, 32, 33, 34 ... 53  Další

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na: