Vyhledat témata bez odpovědí | Zobrazit aktivní témata Právě je sob 28. zář 2024 17:25:08



Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 52 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6  Další
 Kupování zajíce v pytli... 
Autor Zpráva
Uživatelský avatar

Registrován: stř 01. říj 2008 16:31:10
Příspěvky: 5290
Bydliště: Hradec Králové
Příspěvek Re: Kupování zajíce v pytli...
Já to beru vše jak obchod.Lehké přirovnání fakt jen lehké :mrgreen: –koupím si tu kýtu v marketu nebo u řezníka?Já tedy už mám nalomenou důvěru a kde nakoupím střevíce si budu vybírat.Jo to co píše Míra o Ecuagenera je fakt fakturu jsem viděla.Když člověk nevidí žádnou odezvu ,snahu z druhé strany je to špatné-ale zase to co píše Zdenka je dobrá zpráva každý euříčko dobrý .U jakého prodejce se to stalo jde o Catasetum?Možná už se něco mění nebo jde jen o lidský faktor……jako že zrovna byla na druhé straně nálada.Ale je v tom i obchodnický záměr znovu koupím dostanu slevu-já to beru vypadá to lépe než člověka poslat do zeleného hájíčku.Třeba se něco časem změní………….. ;)


úte 28. kvě 2013 8:13:41
Profil Zobrazit autorovy stránky
Uživatelský avatar

Registrován: pát 10. říj 2008 7:23:17
Příspěvky: 4046
Příspěvek Re: Kupování zajíce v pytli...
Já se přidám k Mírovi.....na jaře jsem pro jednu známou brala orchideje u Ecuagenery,rostliny odešly do 3 týdnů a chtěla reklamaci, tak jsem to vyřizovala a k mému překvapení kladně....nešlo tedy o záměnu. Nabídli,že rostliny zašlou v červnu z Německa,poslalá jsem tedy fotky uhnilých rostlin, doklad o zakoupení.K tomu nemám co dodat,jen pochválit, tak by to mělo být i když zrovna u pěstovaných rostlin si nejsem jistá. Něco koupím a za 3 týdny reklamovat,že mi to chcíplo.....no nevím,každopádně jsem vyhověla přání té paní,dopadlo to dobře. Za to patří Ecuageneře dík......Věra


úte 28. kvě 2013 8:25:52
Profil Zobrazit autorovy stránky

Registrován: pon 29. bře 2010 22:56:10
Příspěvky: 3888
Příspěvek Re: Kupování zajíce v pytli...
lipo píše:
Pane Radku, nevim, jestli Vas zajima zkusenost trochu z jineho soudku. Koupila jsem si peknou cibulovinu Hypoxis latifolia podle cedulky, od Speckse, dovezl pan Hertus. Byla tam jeste jedna, tak jsem upozornila pana Maule a ten, zkuseny cibular zjistil po urcitych peripetiich, ze je to H. obtusa.
Me to celkem nevadi, ale jsem rada, ze ted mam spravny nazev.
U tillandsii si znalci kupuji stejny druh z ruznych oblasti vyskytu a pozoruji odchylky. Nevim, jestli to tak funguje i u orchdeji.
Ted poprve cekam na 4 orchideje od OM pres Pokojovky, tak co se z toho vyklube.
Orchideje od Vas mi delaji radost, jen udrzet ten mech svezi da praci . Lipo


Díky ;)

_________________
http://www.webareal.cz/kvetyzlucni
Podstatnou součástí kultury je NAUČIT SE ORCHIDEJE POZOROVAT


úte 28. kvě 2013 14:35:42
Profil Zobrazit autorovy stránky

Registrován: stř 10. čer 2009 11:34:09
Příspěvky: 514
Příspěvek Re: Kupování zajíce v pytli...
Míra mi teď připomněl ještě jednu záměnu.
Před několika roky jsem koupila Epicyclii od Lukscheitera, už habitus rostliny mi byl divný, ale nechala jsem to být. Když vykvetla, poslala jsem fotky Lukscheiterům, bylo jasné, že je to nějaká překřížená Cattleya, určili mi ji jako Mantinaru. Lukscheiter se tehdy omluvil a k další objednávce mi věnoval botanickou Brassii maculata zdarma jako satisfakci. Takže velmi hezký přístup.

_________________
Přeji hezký den, Věra


www.orchideje.freepage.cz


úte 28. kvě 2013 14:46:15
Profil

Registrován: pát 01. led 2010 19:06:51
Příspěvky: 7496
Příspěvek Re: Kupování zajíce v pytli...
HAKI píše:
.U jakého prodejce se to stalo jde o Catasetum?

Schwerter


úte 28. kvě 2013 16:02:41
Profil

Registrován: čtv 01. říj 2009 9:05:28
Příspěvky: 1485
Bydliště: Liberec
Příspěvek Re: Kupování zajíce v pytli...
No o tom, co zatím vím - loni jsem přes Pokojovky objednala od dodavatele Orchideen Lucke Cattleya gigas var. Semi alba Aranda flamea x self. Přišla, ale až letos mi došlo, že to nebude ono - je dvoulistá....Takže co to je, se dozvím až za čas....zatím je v květináči asi 8 cm.... panu Kacerovskému jsem to psala, ale nemyslím, že se s tím dá něco dělat....

U Lukscheitera se mi stalo, že jsem si koupila Cattleya forbesii, a po 2 letech se ukázalo, že je to C. intermedia coerulea. Tak mi poslal správnou znovu, až mu dorostla - tuším to bylo až letos....takže jsem trochu čekala, ale dočkala se.... tak snad už to bude opravdu ona... :lol:


úte 28. kvě 2013 20:27:11
Profil
Uživatelský avatar

Registrován: sob 16. srp 2008 22:06:16
Příspěvky: 4267
Bydliště: Svatá, okres Beroun
Příspěvek Re: Kupování zajíce v pytli...
reklamovala jsem u Ecuagenery a naprosto bez problémů přivezli jinou rosltinu . nejednalo se o záměnu, ale přivezli mi oddělek - zadek rostliny, žádné očko nebylo živé. jen jsem jim poslala fotku a reklamaci ihned uznali.


stř 29. kvě 2013 12:38:57
Profil ICQ
Uživatelský avatar

Registrován: ned 30. zář 2012 8:24:45
Příspěvky: 187
Příspěvek Re: Kupování zajíce v pytli...
Na podzim jsem nakoupil orchideje za £ 222.00 u Hardy Orchids From Plumeria2U™ z Anglie.
Orchideje žádné nedošly a peníze taky nemám.

Na emaily nereagují.

Já jsem toho zajíce ani nedostal.


stř 29. kvě 2013 16:01:04
Profil

Registrován: čtv 01. říj 2009 9:05:28
Příspěvky: 1485
Bydliště: Liberec
Příspěvek Re: Kupování zajíce v pytli...
zdenekraab píše:
Na podzim jsem nakoupil orchideje za £ 222.00 u Hardy Orchids From Plumeria2U™ z Anglie.
Orchideje žádné nedošly a peníze taky nemám.

Na emaily nereagují.

Já jsem toho zajíce ani nedostal.


Tak to je dost drsný....tady nevím, jak se bránit.....


stř 29. kvě 2013 20:41:14
Profil
Moderátor

Registrován: čtv 21. led 2010 20:30:37
Příspěvky: 4054
Příspěvek Re: Kupování zajíce v pytli...
No, tak to je fakt hodně drsný. :evil: :evil: :evil:

_________________
http://saslik.rajce.idnes.cz/


stř 29. kvě 2013 20:54:41
Profil Zobrazit autorovy stránky
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odpovědět na téma   [ Příspěvků: 52 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6  Další

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
cron