Vyhledat témata bez odpovědí | Zobrazit aktivní témata Právě je ned 06. říj 2024 11:19:49



Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 449 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 31, 32, 33, 34, 35, 36, 37 ... 45  Další
 DENDROBIUM DENSIFLORUM, D.THYRSIFLORUM, D.FARMERI 
Autor Zpráva
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 14. kvě 2009 23:16:33
Příspěvky: 1378
Bydliště: okres Turnov
Příspěvek Re: DENDROBIUM DENSIFLORUM, D.THYRSIFLORUM, D.FARMERI
radku 4 roky, takhle vypadalo kdyz jsem si ho poridil, jsou tam 3 fotky http://luludi.rajce.idnes.cz/orchideje_ ... _1016_.JPG

_________________
Pekny den.
http://luludi.rajce.idnes.cz/


stř 24. dub 2013 20:38:16
Profil Zobrazit autorovy stránky

Registrován: pon 29. bře 2010 22:56:10
Příspěvky: 3888
Příspěvek Re: DENDROBIUM DENSIFLORUM, D.THYRSIFLORUM, D.FARMERI
Díky miro, tak jsem se skoro trefil :roll: . Tady je vidět, jak vypadá kytka, když se do ní "nehrabe" 8-)

_________________
http://www.webareal.cz/kvetyzlucni
Podstatnou součástí kultury je NAUČIT SE ORCHIDEJE POZOROVAT


stř 24. dub 2013 21:52:07
Profil Zobrazit autorovy stránky
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 14. kvě 2009 23:16:33
Příspěvky: 1378
Bydliště: okres Turnov
Příspěvek Re: DENDROBIUM DENSIFLORUM, D.THYRSIFLORUM, D.FARMERI
jo to mas pravdu,za tech par let jsem se v ni jeste nerejpal. i kdyz o presazeni uvazuji. je to uz poradnej trs.

_________________
Pekny den.
http://luludi.rajce.idnes.cz/


stř 24. dub 2013 21:56:00
Profil Zobrazit autorovy stránky

Registrován: stř 16. led 2013 10:24:48
Příspěvky: 262
Příspěvek Re: DENDROBIUM DENSIFLORUM, D.THYRSIFLORUM, D.FARMERI
miro píše:
dekuju moc !!! ;-) vse pochvaly vyridim dendru :-))

I kdyz pozdě, ale taky se musím přidat ke gratulaci. Mít za oknem takový exemplář je povedený kousek.
Jsem zvedavy co Miro ukáze za několik let. To bude na metal.


čtv 25. dub 2013 21:37:03
Profil
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 14. kvě 2009 23:16:33
Příspěvky: 1378
Bydliště: okres Turnov
Příspěvek Re: DENDROBIUM DENSIFLORUM, D.THYRSIFLORUM, D.FARMERI
:-)))) dekuju ;-)
garnet píše:
miro píše:
dekuju moc !!! ;-) vse pochvaly vyridim dendru :-))

I kdyz pozdě, ale taky se musím přidat ke gratulaci. Mít za oknem takový exemplář je povedený kousek.
Jsem zvedavy co Miro ukáze za několik let. To bude na metal.

_________________
Pekny den.
http://luludi.rajce.idnes.cz/


pát 26. dub 2013 8:16:12
Profil Zobrazit autorovy stránky

Registrován: stř 03. lis 2010 20:23:55
Příspěvky: 2926
Příspěvek Re: DENDROBIUM DENSIFLORUM, D.THYRSIFLORUM, D.FARMERI
Tak také rozkvétá.


Přílohy:
D. densiflorum.jpg
D. densiflorum.jpg [ 94.91 KiB | Zobrazeno 3229 krát ]
Kopie - orchideje 1584.jpg
Kopie - orchideje 1584.jpg [ 150.02 KiB | Zobrazeno 3229 krát ]
ned 28. dub 2013 20:22:03
Profil Zobrazit autorovy stránky

Registrován: sob 09. čer 2012 21:10:25
Příspěvky: 250
Bydliště: Ostrava
Příspěvek Re: DENDROBIUM DENSIFLORUM, D.THYRSIFLORUM, D.FARMERI
Míro, nádhera


ned 28. dub 2013 20:27:47
Profil

Registrován: sob 25. kvě 2013 20:59:41
Příspěvky: 2
Příspěvek Re: DENDROBIUM DENSIFLORUM, D.THYRSIFLORUM, D.FARMERI
Ahoj všichni milovníci orchidejí. Jsem tu úplně nová, i když toto fórum, respektive toto vlákno mě inspiruje už od vánoc, kdy jsem dostala pro mě do té doby neznámý druh den. thyrsiflorum. Přečetla jsem tehdy celé toto vlákno od Mirových "thyrsiflorských"začátků a řídila se jeho zkušenostmi. Své thyrsi jsem pověsila do naší "zimní zahrady", kde panuje zimota 5-10 st., vlhkost okolo 70% a dostatek světla a drsně jsem sušila. V dubnu jsem objevila dva pupeny a stále sušila, aby nevzniklo keiki. Nakonec vyrostl jen jeden nádherný hrozen bíložlutých květů, což považuji za úspěch na dendrozačátečnici. Ráda bych se ale zeptala na pár věcí, na které jsem tady odpovědi nenašla. Jste tady taková prima banda pěstitelů, tak mi prosím poraďte. Moje thyrsi je od Luksche a dostala jsem jej prostokořenné v košíčku. Mám ho raději hodit do kůry, nebo nechat tak. Každý den ho namáčím, ale květ mi vydržel jen 8 dní. Nevím, jestli je to běžné, ale zdá se mi to málo, na orchidej. Mohlo by to být absencí substrátu? Také nevím, jak moc ho hnojit během létaa čím nejlépe. Děkuju za odpovědi.
Mimochodem ta dendra jsou nádherná, zvláště Mirova jsou jako z japonské výstavy. Prostě nádhera


sob 25. kvě 2013 21:38:38
Profil

Registrován: pát 17. říj 2008 0:45:50
Příspěvky: 1021
Příspěvek Re: DENDROBIUM DENSIFLORUM, D.THYRSIFLORUM, D.FARMERI
pro Rozárku: byl jsem v přesně stejné situaci (s jiným druhem, D. chrysotoxum): prostokořenná rostlina pevně vrostlá do plastového košíčku. První dva roky jsem pěstoval tak, jak bylo, pak ho i s tím plasťákem vsadil do čisté kůry v hranatém děrovaném košíku pro pěstování vodních rostlin, protože se mi zdálo, že se mi nedaří ho uzalévat. Od té doby ho tak mám (cca 2 roky) a jsem spokojen, v zimě ale pěstuju podstatně tepleji než Vy. Co je v kůře, nehnojil jsem ani jednou, předtím asi pětkrát celkem. Tak zvažte, jestli se to dá extrapolovat na Vaši kytku a situaci.
T.


ned 26. kvě 2013 0:28:14
Profil

Registrován: stř 08. říj 2008 13:37:10
Příspěvky: 1566
Bydliště: Zděchov
Příspěvek Re: DENDROBIUM DENSIFLORUM, D.THYRSIFLORUM, D.FARMERI
Jistě porostou i v kůře v květináči, ale moje zkušenost je že mohou snadno přijít o kořeny, když se přelijí. Epifytická kultura u těchto druhů funguje velice dobře a košíčky ještě lépe. Ona ta kytka třeba nemusí mít dost kořenů a je potřeba aby narostly nové a dobře fungující, které rostlině obstarají rychlý příjem vody, pak není problém kytku uzalévat. Málo pěstitelů si uvědomuje, že kvalitní kořenový systém je základ, přičemž to jednak chvíli trvá než se vyvine, druhak tomu napomáhají spíše sušší podmínky v kořenové zóně, než mokrý substrát. Většina obřích výstavních kytek na netu je v košíčku, nebo keramickém hrnku se substrátem.
Upozorňuju že tyto druhy nekvetou dlouho. 8 dnů je i docela dost, někdy je to jen 5!
U této skupiny nejsou keikies tak časté jako u D. nobile hybridů a jak píše Tommy, pěstují se spíše o něco tepleji.


ned 26. kvě 2013 9:27:40
Profil ICQ
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odpovědět na téma   [ Příspěvků: 449 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 31, 32, 33, 34, 35, 36, 37 ... 45  Další

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na: