Vyhledat témata bez odpovědí | Zobrazit aktivní témata Právě je ned 20. říj 2024 21:34:38



Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 523 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 24, 25, 26, 27, 28, 29, 30 ... 53  Další
 Vanda 
Autor Zpráva

Registrován: stř 08. říj 2008 13:37:10
Příspěvky: 1566
Bydliště: Zděchov
Příspěvek Re: Vanda
Myslím že není podstatné co je to za odrůdu, poněvadž je jich hrozně moc a spousta podobných.
V substrátu je potřeba vandu zalévat opatrně a počkat až kořeny opravdu vyschnou. Jejich kořeny jsou na přebytečnou vlhkost docela citlivé. Ne náhodou se komerčně pěstují zavěšené bez substrátu i když jsou i jiné důvody.

Zajímalo by mě, má-li někdo zkušenosti s pěstováním vand na parapetu v košíčku s denním(nebo ob-den) sprchováním.


stř 22. kvě 2013 16:56:32
Profil ICQ

Registrován: ned 19. kvě 2013 22:11:50
Příspěvky: 54
Bydliště: Rakovnicko
Příspěvek Re: Vanda
Chtěla bych se zeptat, čím přisvětlujete orchideje? Třeba dneska bylo pořád pod mrakem, půl dne pršelo a i doma jsem musela svítit. Vanda by asi snesla přisvícení, ale nevím čím. Děkuji za radu.


stř 22. kvě 2013 20:26:15
Profil Zobrazit autorovy stránky

Registrován: stř 02. kvě 2012 7:26:43
Příspěvky: 222
Bydliště: Manchester, Lancashire
Příspěvek Re: Vanda
ja si myslim, ze v lete prisvetlovat netreba a ani ked je pod mrakom, podstatne, podla mna, j e, ze den je dlhy a svetlo je o niekolko hodin dlhsie, ako v zime a to by malo stacit. je to ale len moj zaciatocnicky nazor a urcite su tu skusenejsi, tak uvidime, co povedia oni

_________________
Na reči ma fascinuje to množstvo výrazov pre veci, ktoré neexistujú. Napríklad pravda, sloboda, spravodlivosť,...


stř 22. kvě 2013 22:35:12
Profil

Registrován: pát 20. lis 2009 15:44:42
Příspěvky: 725
Příspěvek Re: Vanda
Potřebuji poradit, co s touto vandou. Mám ji už mnoho let, ani nevím kolik, pořád v pohodě, kvetla 2x do roka. Naposled odkvetla asi před 2 měsíci a začaly žloutnout a postupně opadávat listy od spodu. Do se sice děje i u jiných, ale vždy jen jeden nebo dva. Tady jich zežloutlo dost. Jak je stará, má již zdřevnatělé kořeny, posrostlé mechem. Co s ní? Mám nějak (nevím jak) odstranit ten mech z kořenů, nebo ji dát kusy kůry mezi kořeny, nebo něco jiného? Námáčím i rosím kořeny všechny roky stejně.


Přílohy:
P5305123.JPG
P5305123.JPG [ 163.56 KiB | Zobrazeno 2458 krát ]
P5305126.JPG
P5305126.JPG [ 133.73 KiB | Zobrazeno 2458 krát ]
pát 31. kvě 2013 18:03:01
Profil Zobrazit autorovy stránky
Uživatelský avatar

Registrován: pon 13. črc 2009 11:10:58
Příspěvky: 2877
Bydliště: Hradec Králové
Příspěvek Re: Vanda
Strelka píše:
Chtěla bych se zeptat, čím přisvětlujete orchideje? Třeba dneska bylo pořád pod mrakem, půl dne pršelo a i doma jsem musela svítit. Vanda by asi snesla přisvícení, ale nevím čím. Děkuji za radu.

Pokud chcete aby přisvětlování mělo efekt, musí být intenzívní a to je značně drahé.

_________________
http://www.orchidey.estranky.cz/


pát 31. kvě 2013 19:40:59
Profil Zobrazit autorovy stránky

Registrován: pát 20. lis 2009 15:44:42
Příspěvky: 725
Příspěvek Re: Vanda
Může mi prosím někdo poradit?


sob 01. čer 2013 11:05:11
Profil Zobrazit autorovy stránky
Uživatelský avatar

Registrován: pon 13. črc 2009 11:10:58
Příspěvky: 2877
Bydliště: Hradec Králové
Příspěvek Re: Vanda
Karlos píše:
Myslím že není podstatné co je to za odrůdu, poněvadž je jich hrozně moc a spousta podobných.
V substrátu je potřeba vandu zalévat opatrně a počkat až kořeny opravdu vyschnou. Jejich kořeny jsou na přebytečnou vlhkost docela citlivé. Ne náhodou se komerčně pěstují zavěšené bez substrátu i když jsou i jiné důvody.

Zajímalo by mě, má-li někdo zkušenosti s pěstováním vand na parapetu v košíčku s denním(nebo ob-den) sprchováním.

Pokud teplota není přes 20, denním sprchováním je postupně nejspíš odděláte.

_________________
http://www.orchidey.estranky.cz/


sob 01. čer 2013 13:12:51
Profil Zobrazit autorovy stránky

Registrován: pon 28. bře 2011 19:21:35
Příspěvky: 2258
Bydliště: PODĚBRADSKO
Příspěvek Re: Vanda
Já Vandy pěstuji v květináči, v hrubé kůře a polystyrenu, velké kusy, máčím asi tak za 5 dní, každý den porosím kořeny co koukají ven , každý rok kvetou a jestli bude teplo , půjdou do koruny stromů- letnit. Mně ty vaše kořeny přijdou jestli nejsou tak zamechované z velkého vlhka, vůbec nevím , co s tím udělat. Když mi Vanda přišla od pěstitele, tak byla také v košíčku a musela jsem ji dost brutálně vystříhat a všechny tenké kořínky -celý chuchvalec jsem prostě ustřihla , vůbec ji to nevadilo a zde jsem si načetla jak je pěstovat v květináči a daří se jim.Mně ta vaše přijde , že už nemůže těmi kořeny přijímat vodu , pokud ji nerostou nové a je stará jak píšte, tak prostě odchází.Zkusila bych ostříhat ty tvrdé kořeny , ale pak ji dala do květináče, jestli se zmátoří...Tak to je pěstuji já..Obrázek


sob 01. čer 2013 14:28:24
Profil

Registrován: pát 20. lis 2009 15:44:42
Příspěvky: 725
Příspěvek Re: Vanda
Všechny ty zdřevnatělé kořeny mají nové výhonky. Ještě mám asi 6 jiných vand, ale ty jsou mladší. Všechny je pěstuji stejně, volně položené v závěsném květníku, v létě jsou venku, spolehlivě kvetou. Jen tahle stará začala najednou dost žloutnout. Ostatní nemají kořeny zdřevnatělé ani porostlé mechem jako ona. Tuhle už bych do květníku s kůrou nedostala, tenhle květník je široký 35 cm a sotva se tam vejde, zřejmě ani nandat kůru mezi kořeny, má je dost husté.


sob 01. čer 2013 14:58:01
Profil Zobrazit autorovy stránky

Registrován: pát 01. úno 2013 12:25:06
Příspěvky: 14
Příspěvek Re: Vanda
No já zase tolik zkušeností s Vandami nemám, mám zatím jen 2, ale myslím si že když je některá květina už hodně stará tak to může být přirozené... nic nežije věčně. Škoda že jí z toho dlouhého kmínku nerostou nové kořeny, zkrácení - omlazení by jí možná prospělo. Zkuste přípravek na podporu růstu kořenů, tím si myslím nic nepokazíte. Tak přeji hodně zdaru ;)


sob 01. čer 2013 18:02:28
Profil
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odpovědět na téma   [ Příspěvků: 523 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 24, 25, 26, 27, 28, 29, 30 ... 53  Další

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na: