Vyhledat témata bez odpovědí | Zobrazit aktivní témata Právě je pon 28. říj 2024 19:24:13



Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 539 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 27, 28, 29, 30, 31, 32, 33 ... 54  Další
 Sbírka orchidejí Mendelu 
Autor Zpráva

Registrován: pon 16. led 2012 15:34:25
Příspěvky: 1547
Příspěvek Re: Sbírka orchidejí Mendelu
to olaw-to je pravda... :!:
Někdy je větší problém luštit fotku-to trpím,jako zvíře... :roll:

_________________
www.orchids.webnode.cz


ned 03. bře 2013 23:47:04
Profil Zobrazit autorovy stránky
Uživatelský avatar

Registrován: pon 12. bře 2012 12:28:37
Příspěvky: 182
Bydliště: Třebíč
Příspěvek Re: Sbírka orchidejí Mendelu
Byl jsem včera a paráda. S cedulkami byl občas problém, ale na druhé straně není zase tak velký problém se na neznámou rostlinu zeptat. A co jsem přece jen neidentifikoval, to zkusím pohledat v knížkách a na webu, anebo se zeptám dodatečně při příští návštěvě.
S nějakou arogancí či povýšeností ze strany pracovníků a hlavně pracovnic arboreta jsem se nesetkal, naopak jsem měl dojem ochoty a snahy pomoct a poradit.
Také bych upozornil, že arboretum je sbírka Mendelovy univerzity. Jeho primárním posláním je sloužit jako výuková sbírka pro studenty a základna pro vědeckou práci pedagogů. Dny otevřených dveří (nikoliv skutečné výstavy) pro veřejnost jsou jen jakýsi bonus a buďme rádi za to, že jsou, není to samozřejmost. Pro zaměstnance arboreta je to ale spousta práce navíc a ještě spojené s rizikem ztráty rostlin. Takže si myslím, že na místě by bylo spíše poděkování než pomlouvání.
Takže pokud jde o mne - dík za skvělý zážitek.
Lukáš Křesina


pon 04. bře 2013 13:57:08
Profil

Registrován: ned 06. led 2013 17:08:34
Příspěvky: 532
Bydliště: Blížkovice 335
Příspěvek Re: Sbírka orchidejí Mendelu
Dobrý den, nehodlám polemizovat, to zdůrazňuji. Vyjádřil jsem jen svůj dojem, ke kterému jsem došel, jak jsem se podrobněji díval, nekdy před asi patnácti lety, při návštěve tohoto zařízení. Pokud se tam dostanu v době příprav výstavy skalniček, mile rád si svůj dojem opravím. Ostatně celé osazenstvo se již vyměnilo a ti lidé, kteří tam byli zaměstnaní tam již zřejmě nepracují. Taky se to zdaleka netýká nejakého vysloveného nepřátelství. Jen, znovu opakuji, jsem při rozhovoru a jednání s nimi nabyl takového dojmu. A to, se vší úctou, nepovažuji za pomluvu.


pon 04. bře 2013 14:26:12
Profil Zobrazit autorovy stránky
Uživatelský avatar

Registrován: ned 14. lis 2010 10:20:34
Příspěvky: 303
Bydliště: Brno
Příspěvek Re: Sbírka orchidejí Mendelu
Příloha:
Paphiopedilum urbanianum..jpg
Paphiopedilum urbanianum..jpg [ 128.23 KiB | Zobrazeno 2102 krát ]

Příloha:
Paphiopedilum callosum..jpg
Paphiopedilum callosum..jpg [ 128.73 KiB | Zobrazeno 2102 krát ]

Příloha:
Paphiopedilum delenatii.jpg
Paphiopedilum delenatii.jpg [ 104.07 KiB | Zobrazeno 2092 krát ]

Příloha:
Paphiopedilum hirsutissimum var. esquirolei.jpg
Paphiopedilum hirsutissimum var. esquirolei.jpg [ 180.41 KiB | Zobrazeno 2092 krát ]

Příloha:
Phragmipedium schlimii.jpg
Phragmipedium schlimii.jpg [ 152.28 KiB | Zobrazeno 2092 krát ]

Hodně se tady diskutuje jak fotit jaké světlo blesk a podobně. Můžu s vlastní zkušenosti říct umělá světla jakéhokoliv druhu jsem opustil přirozené světlo je to nejlepší jak dosáhnout nejpřirozenější barvy. Při nedostatku světla když fotíme z ruky klidně můžeme jít až na ISO 800 (citlivost) většina dnešních fotoaparátu to bez šumu zvládne.


Naposledy upravil vocabolo dne pon 04. bře 2013 22:12:54, celkově upraveno 1



pon 04. bře 2013 21:48:33
Profil Zobrazit autorovy stránky

Registrován: ned 06. led 2013 17:08:34
Příspěvky: 532
Bydliště: Blížkovice 335
Příspěvek Re: Sbírka orchidejí Mendelu
Tak to teda klobouk dolů. Jsou to krásný fotky. Takový jemný, ta křehkost orchidejí z nich úplně čiší.


pon 04. bře 2013 21:53:56
Profil Zobrazit autorovy stránky

Registrován: pon 29. bře 2010 22:56:10
Příspěvky: 3888
Příspěvek Re: Sbírka orchidejí Mendelu
Také se mi líbí ;) . Květy vypadají velmi přirozeně.

_________________
http://www.webareal.cz/kvetyzlucni
Podstatnou součástí kultury je NAUČIT SE ORCHIDEJE POZOROVAT


pon 04. bře 2013 22:13:05
Profil Zobrazit autorovy stránky

Registrován: pon 16. led 2012 15:34:25
Příspěvky: 1547
Příspěvek Re: Sbírka orchidejí Mendelu
Fotky barevně v pořádku-to je pravda.Ale totéž dneska dokáží day-light světla... 8-)
S tím focením z ruky mám trochu problém-znamená to dát menší clonu-a to považuji za chybu,je to na úkor prokreslení celého květu- v tomto případě pysků (callosum,urbanium,schlimii),nebo petalů (hirsitussimum).
Ale jinak OK,pěknej bokeh,určitě lepší,než černý pozadí... :!: 8-)

_________________
www.orchids.webnode.cz


úte 05. bře 2013 8:16:02
Profil Zobrazit autorovy stránky
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 09. čer 2011 15:51:49
Příspěvky: 263
Bydliště: Adamov
Příspěvek Re: Sbírka orchidejí Mendelu
lukas.kresina
ted nevím zda tady někdo pomlouval. To mě asi nějakým způsobem uniklo....pracovnice jsou ochotné, rády poradí a tak podobně ale přeci jen ty cedulky jsou tam a bylo mi řečeno že se to nevidí moc rádo...samozřejmě povytáhnout cedulku a opsat nebo vyfotit není problém. Ono vadí to vytahování...už jsem se setkal s cedulkami které u dané rostliny neměli bejt...někdo jim to tam asi naschvál přendává jinak si to nedokážu představit...
Ale pomlouvuv se tu myslím nikdo nedopustil... Jsem v Arboretu stálým hostem a chodím tam rád...Vždy si popovídám kouknu co kvete,vyfotím si kytky, dozvím se rady a věci kolem pěstování a za to mají všichni zaměstnanci mé díky

_________________
orchidejky už nejsou u mě jen koníček, ale už přerostly ve slona


úte 05. bře 2013 10:38:46
Profil

Registrován: ned 06. led 2013 17:08:34
Příspěvky: 532
Bydliště: Blížkovice 335
Příspěvek Re: Sbírka orchidejí Mendelu
Barbezi to byla reakce na mou poznámku, kdy jsem si posteskl, že tam na mě před lety působili dost namyšleně. Ale já si nemůžu pomoct, tenkrát jsem to tak cítil. Když jsem jednal s panem Haagerem, či s Libereckou botanickou, vždycky jsem měl pocit, jako že mě berou jako sobě rovného. Ale v Arboretu mi to tehdy připadlo, že nejdřív se musím dozvědět jací jsou tam skvělí odborníci, a že mě teda milostivě dovolí se nakouknout. Poradili, odpověděli, o tom žádná, ale vždycky takovým jakýmsi povýšeným tonem. Musím se tam zajít podívat a, jak už jsem napsal, mile rád uveřejním kladnější hodnocení. A znovu trvám na tom, že to přece není žádná pomluva. A stejně tak na tom, že tam maj mít dobré a čitelné jmenovky.


úte 05. bře 2013 11:09:27
Profil Zobrazit autorovy stránky

Registrován: stř 10. čer 2009 11:34:09
Příspěvky: 514
Příspěvek Re: Sbírka orchidejí Mendelu
to zahradník - nedokážu posoudit jednání lidí v Brně, ale jednání lidí v botance v Liberci se hodně změnilo. K horšímu.
Pan ředitel je v komunikaci velmi arogantní a neochotný. Dělá na mě povýšenecký dojem. Mám pocit, že by si zahradu uzavřel nejraději jen pro sebe.
Ale mnohem víc mi vadí jak to poslední dobou v botance chodí. Jsem liberecká, navštěvovala jsem ji celkem často, cca 1x měsíčně i přes to vysoké vstupné. Mám ráda všechny kytky, prohlédnu si vždycky celé skleníky, ale srdíčko mě nejvíc táhne k orchidejím. Protože pracuji převážně odpoledne, chodím do botanky ráno a to je asi chyba. Stalo se obvyklým nešvarem, že teprve v dopoledních hodinách cca kolem desáté chystají zahradnice expozice orchidejí ve vitrínách. Mají otevřená skla, odstavený vozík s orchidejemi, do toho se motají po zemi hadice na kropení. Zahradnice tam obvykle bývají dvě, většinou v družné debatě opřené o vitríny a hlasitě si svěřují dojmy, jak strávily předešlý večer nebo kdo, kde a s kým... Za sebe můžu říct, že mi to velmi vadí. Za vstupné 140 Kč očekávám, že budu mít možnost prohlédnout si co chci a především v klidu. Takhle se spíš soustředím na to, aby mi dámy nepokropily foťák, abych nezakopla o nějakou hadici nebo abych nepřekážela, přičemž mě samozřejmě štve, že mi tam překáží ony.
Nechápu, proč se tohle všechno nemůže konat mimo hodiny určené veřejnosti.
Když jsem se na tenhle pro mě provozní problém zeptala pana ředitele, neráčil mi ani odpovědět a zahradnice mi řekly, že mají i jinou práci.
V neposlední řadě vzpomínám se smutkem na starou botanku, která byla více kontaktní, mohlo se blíž k rostlinám, orchideje nebyly za sklem, které je neumyté a špatně se přes něj fotí.
Nejsem sama z liberečáků, kdo mají podobný názor. Znám několik lidí, kteří stejně jako já v poslední době omezili návštěvy na 1-2x ročně. Škoda...

Vždycky když vidím Kubovy fotky z arboreta, tak mu skutečně závidím

_________________
Přeji hezký den, Věra


www.orchideje.freepage.cz


Naposledy upravil wiolan dne úte 05. bře 2013 11:40:05, celkově upraveno 2



úte 05. bře 2013 11:33:07
Profil
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odpovědět na téma   [ Příspěvků: 539 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 27, 28, 29, 30, 31, 32, 33 ... 54  Další

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 7 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na: