Vyhledat témata bez odpovědí | Zobrazit aktivní témata Právě je ned 29. zář 2024 6:16:16



Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 443 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 21, 22, 23, 24, 25, 26, 27 ... 45  Další
 Tilandsie 
Autor Zpráva

Registrován: ned 06. led 2013 17:08:34
Příspěvky: 532
Bydliště: Blížkovice 335
Příspěvek Re: Tilandsie
To ma-ja: Měl jsem kdysi veliký trs T.aeranthos co nekvetl a nekvetl. Jednou jsem ho nechal venku dýl, než bylo zdrávo, takže se asi měsíc chladila a sušila. Pak byla ještě asi měsíc v chladnu a suchu, jen občas pomlžená a neuvěřitekné se stalo skutkem, v únoru rozkvetla ze všech pěti růžic velice bohatými květenstvími. Zkus to taky tak. A stejně tak zkus letnění.


pon 18. úno 2013 11:04:48
Profil Zobrazit autorovy stránky

Registrován: pát 20. lis 2009 15:44:42
Příspěvky: 725
Příspěvek Re: Tilandsie
zahradnik píše:
To ma-ja: Měl jsem kdysi veliký trs T.aeranthos co nekvetl a nekvetl. Jednou jsem ho nechal venku dýl, než bylo zdrávo, takže se asi měsíc chladila a sušila. Pak byla ještě asi měsíc v chladnu a suchu, jen občas pomlžená a neuvěřitekné se stalo skutkem, v únoru rozkvetla ze všech pěti růžic velice bohatými květenstvími. Zkus to taky tak. A stejně tak zkus letnění.

Psala jsem, že je letním, dávám je ven se všemi orchidejemi a zase s nimi vracím domů. Extrémní chlad ale nemají, jsou v ZZ, kde je nejméně 10°C. V suchu také nejsou, tak to zkusím trošku změnit. Dám vědět :P


pon 18. úno 2013 14:38:03
Profil Zobrazit autorovy stránky

Registrován: ned 06. led 2013 17:08:34
Příspěvky: 532
Bydliště: Blížkovice 335
Příspěvek Re: Tilandsie
Já to neprocházel celý. :roll: Tak ty moje měly v noci tak kolem pěti a hlavně zálivku opravdu jednou týdně a poměrně suchý vzduch. Ale to bylo tak dva měsíce. Pak byly v pokoji u jižního okna a relativně v teple. Tak ať se daří.


pon 18. úno 2013 15:03:00
Profil Zobrazit autorovy stránky

Registrován: pát 20. lis 2009 15:44:42
Příspěvky: 725
Příspěvek Re: Tilandsie
zahradnik píše:
Já to neprocházel celý. :roll: Tak ty moje měly v noci tak kolem pěti a hlavně zálivku opravdu jednou týdně a poměrně suchý vzduch. Ale to bylo tak dva měsíce. Pak byly v pokoji u jižního okna a relativně v teple. Tak ať se daří.

Díky za radu, zkusím je přendat, protože v ZZ mají vhka moc ;)


pon 18. úno 2013 15:26:25
Profil Zobrazit autorovy stránky

Registrován: pát 01. led 2010 19:06:51
Příspěvky: 7496
Příspěvek Re: Tilandsie
ma-ja Čím stříbrnější tillandsie, tím víc slunce snese. Takže když se postupně navykne, tak i přímé. Já je mám na jižním balkoně i přes poledne. V zimě chtějí opravdu trochu přisušit. Čím chladněji, tím míň vody, ovšem žádné extrémně nízké teploty nechtějí. Ale jsou to opravdu děti slunce


pon 18. úno 2013 16:47:16
Profil
Moderátor

Registrován: čtv 21. led 2010 20:30:37
Příspěvky: 4054
Příspěvek Re: Tilandsie
Také je dávám pouze na přímé slunce. Dávám ale i ty méně nebo nestříbrné, krom T. dyeriany, tu neletním.

_________________
http://saslik.rajce.idnes.cz/


pon 18. úno 2013 18:34:33
Profil Zobrazit autorovy stránky

Registrován: stř 08. říj 2008 13:37:10
Příspěvky: 1565
Bydliště: Zděchov
Příspěvek Re: Tilandsie
Ne všechny chtějí ostré slunko od východu do západu. Spousta stříbřitých druhů roste v lehkém zástinu větví a pražírna na balkoně jim podle mě nesvědčí, příliš je dehydruje a i když to většinou vydrží, rostou pomaleji. Chce to vychytat takové místo, kde bude několik hodin svítit přímé slunce, ale např. od jihozápadu bude nějaký přístin v podobě větví stromu a td. Jsou druhy, které přes svou stříbřitost rostou spíše v polostínu, jako T. stricta, andreana, nebo zelené přechodné druhy, tricolor, punctulata....těm celodenní výsmah také nesvědčí. Samozřejmě jsou druhy jako T. caliginosa, které rostou na telegrafních drátech, nebo druhy co osidlují těla sloupovitých kaktusů a snesou opravdu hodně, ale i když většina základních tillandsií na přímém slunci pěstovat jde, vhodnější je nějaké to přistínění. Ostré slunko nevadí, ale nemělo by to být jižně exponované místo. Balkony jsou navíc i dost suché a chybí tam ranní zmlžení nebo zálivka deštěm.


pon 18. úno 2013 19:08:48
Profil ICQ
Moderátor

Registrován: čtv 21. led 2010 20:30:37
Příspěvky: 4054
Příspěvek Re: Tilandsie
Karlosi, přeci jen středoevropské sluníčko se dá přirovnat rovníkovému pod plechovou střechou. :lol: :lol: :lol:
Sice v domovině rostou pod větvemi stromů, ale světla mají asi tak stejně, jako tu na jižně exponovaném místě.
Za sebe mohu říct, že je dávám na přímý úpal od východu k západu a tak rychle a kvalitně mi ještě nikdy nerostly. A pochopitelně, pokud jsou květuschopné, také kvetou.

_________________
http://saslik.rajce.idnes.cz/


pon 18. úno 2013 19:50:05
Profil Zobrazit autorovy stránky

Registrován: ned 06. led 2013 17:08:34
Příspěvky: 532
Bydliště: Blížkovice 335
Příspěvek Re: Tilandsie
Faktem je, že já venčil všechny i tu dyerianu. Respektive tu jsem vyhodil ven, že půjde na kompost a na podzin jsem našel pěkně narostlou růžici krásně poďobanou kulatými, tmavými skvrnami, skoro jako v domovině na fotkách od pana Ježka. Ale fakt je, že něco jiného je rozpálený balkon a něco jiného horký letní den v zelené zahradě.


pon 18. úno 2013 19:56:32
Profil Zobrazit autorovy stránky

Registrován: pát 01. led 2010 19:06:51
Příspěvky: 7496
Příspěvek Re: Tilandsie
A ranní zamlžení nahrazuju rosením před odchodem do práce. Druhé rosení za horkých letních dnů je v podvečer, aby stihly do setmění uschnout. Takto mi to funguje i na tom jižním balkoně. Zvládá to i butzii a pseudobaileyi. Nelíbí se to usneoides, ta má ráda opravdu lehký přistínění, aspoň podle mých zkušeností


pon 18. úno 2013 20:11:11
Profil
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odpovědět na téma   [ Příspěvků: 443 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 21, 22, 23, 24, 25, 26, 27 ... 45  Další

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
cron