Vyhledat témata bez odpovědí | Zobrazit aktivní témata Právě je stř 17. črc 2024 9:35:52



Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 867 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 48, 49, 50, 51, 52, 53, 54 ... 87  Další
 Zimní zahrada 
Autor Zpráva
Uživatelský avatar

Registrován: stř 01. říj 2008 16:31:10
Příspěvky: 5290
Bydliště: Hradec Králové
Příspěvek Re: Zimní zahrada
garnet píše:

K Paphop. jsou nasázená volně v zemi. V čisté směsy borky a chipsů ,pod 1ř cm substrátu je 10 cm drenáže z kačírku frakce 16/22.

Můžu se ještě na něco zeptat mě zaujalo toto ,protože je to zvláštní způsob pěstování a já mám o něm pochyby ;) – je tam tedy 1cm substrátu a 10cm kačírku.Mě by zajímalo proč máte střevíce zrovna takto .Jestli jste třeba někde čerpali info. Ještě se poptám na Platycerium nemáte nápad kde sehnat malou rostlinu Platycerium madagascariense.Jestli teda ještě mohu zvědavost mě nedá -jaké orchideje jsou v těch košíkách závěsných .Ještě ty umělý kmeny jsou parádní.Děkuju


Naposledy upravil HAKI dne ned 20. led 2013 12:57:00, celkově upraveno 1



ned 20. led 2013 12:54:56
Profil Zobrazit autorovy stránky

Registrován: pát 01. led 2010 19:06:51
Příspěvky: 7495
Příspěvek Re: Zimní zahrada
Podle toho ř odhaduju, že je tam 15 cm borky a pod tím kačírek


ned 20. led 2013 12:56:55
Profil

Registrován: stř 16. led 2013 10:24:48
Příspěvky: 262
Příspěvek Re: Zimní zahrada
kaacka3 píše:
garnet píše:
Napsal jsem staré www stránky, aktuálnější jsou http://www.dike-zahrady.cz
Tady je naše práce lépe vidět.

krásný stránky a krásný zahrady....je úžasný, že váš koníček je i práce a to ještě s manželkou......je vidět, že do toho dáváte oba srdíčko a to je moc důležitý :P .......

je pravda, že je fajn dělat pracovně to co vás baví i volném čase, ale jsou dny, kdy toho je až dost , hlavně když děláte pro lidi, kteří to nechtěji pro sebe, ale jako svůj image, pak bych s tím raději seknul
Ta vaše úprava v zimní zahradě není ale vůbec špatná, zajímalo by mě, na čem jsou vysázeny ty rostliny jako Maxilárie, Polypodium a pod...je to kámen ?


ned 20. led 2013 13:07:39
Profil

Registrován: stř 16. led 2013 10:24:48
Příspěvky: 262
Příspěvek Re: Zimní zahrada
HAKI píše:
garnet píše:

K Paphop. jsou nasázená volně v zemi. V čisté směsy borky a chipsů ,pod 1ř cm substrátu je 10 cm drenáže z kačírku frakce 16/22.

Můžu se ještě na něco zeptat mě zaujalo toto ,protože je to zvláštní způsob pěstování a já mám o něm pochyby ;) – je tam tedy 1cm substrátu a 10cm kačírku.Mě by zajímalo proč máte střevíce zrovna takto .Jestli jste třeba někde čerpali info. Ještě se poptám na Platycerium nemáte nápad kde sehnat malou rostlinu Platycerium madagascariense.Jestli teda ještě mohu zvědavost mě nedá -jaké orchideje jsou v těch košíkách závěsných .Ještě ty umělý kmeny jsou parádní.Děkuju


Ano, je tam od 15-2é cm substrátu a pod tím ta drenáž. Inspiraci nemám, zkouším sám,co mě napadne a tak to dělám u hodně věcí. Když se to nepovede, jsem zase o další zkušennost bohatší. Říkám si, základ je stále přiměřeně vlhký a propusný substrát, který nesmí být přemokřený a když to jde v přírodě , tak proč to nezkusit. Obavy mám hlavně z nedostatku světla, protože je to u schodiště v rohu zahrady a ten makrolon má jen 60% propustnost světla. Co to udělá přes zi,u se uvidí, zatím tu nejsou tak dlouho, abych mohl dělat závěry.
Platiceria mám dva druhy. P.bifurcatum a P. grande. To grande jsem sehnal před 2 měsíci v prod. centru u Chládka na Veleslavíně v Praze. Možná je ještě má. P. madagascariense bych také rád někde splašil. Kdybych ne něj narazil a nebo vy , dáme si vědět :P ok ?
Co se týká mého prozatím skromného sortimentu, tak mám tohle :
Aerangis citrata
Barkeria skinnerii
Bl. Morning Glory cv. Valentine Kiss
Blc. ( Erin Kobyashi x Port's of Paradise )( cv. Grren Angel )
Blc. Ann Cleo
Blc. Cherry Swisse
Blc. Chia Lin ' P.C.T.'
Blc. Kasuma Kendolie Rainbow
Blc. Taiwan Ruby ' Magic'
Blc.Sanyang Ruby 'Shin Mei'
Brassia verrucosa
Bulbophyllum eberhardtii
Bulbophyllum longissimum
Bulbophyllum vaginatum
Bulbophyllum wendlandianum
Cattlea aurantiaca
Cattlea downiana Aurea
Cattlea gaskeliana Alba
Cattlea gaskelliana
Cattlea guttata
Cattlea lawrenceana
Cattlea maxima
Cattlea skinnery
Coelogine cristata
Coelogine dayana
Coelogine flaccida
Coelogine gouldiana
Coelogine huettneriana
Coelogine lawrenceana
Coelogine lindleyana
Coelogine nitida
Coelogine pandurata
Coelogine speciosa
Coelogine stenophylla
Coelogine stricta
Coelogine tomentosa
Coryanthes horichiana - žlutý
Coryanthes macrocorys
Coryanthes panamensis
Corynthes alborosea
Cymbidium aloifolium
Cymbidium dewonianum Beta x Alpha
Dendrobium anosmum
Dendrobium aphyllum
Dendrobium crumenatum
Dendrobium densiflorum x Den. farmerii
Dendrobium fimbriatum
Dendrobium chrysotoxum
Dendrobium miaykay
Dendrobium parishii
Dendrobium thyrsiflorum
Dendrobium victoria - reginae
Dendrobium adae
Dendrobium aggregatum
Dendrobium alterum
Dendrobium bronckartii
Dendrobium densiflorum
Dendrobium draconis
Dendrobium farmerii
Dendrobium findlayanum
Dendrobium formosum
Dendrobium griffithianum
Dendrobium hercoglossum
Dendrobium lidigesii var. alba
Dendrobium lindleyi
Dendrobium margaritaceum
Dendrobium nobile
Dendrobium nobile Alba
Dendrobium parishii
Dendrobium primulinum
Dendrobium wardianum
Dendrobium x Winter Beauty
Emreea herenhusana
Epidendrum radicans
Gongora cassidea
Gongora citrina
Gongora erecta
Gongora leucochila
Houlettia tigrina
Chysis bractescens
Laelia anceps
Laelia anceps var. veitchiana
Laelia purpurata var. flamea
Laelia purpurata var. werkhauserii
Laelia tenebrosa
Laeliocattlea ' Kevin's green ' white form
Lc.Breen's Jenny Ann 'CM*2'
Macradenia multiflora
Maxilaria tenuifolia
Oncidium excavatum Equador
Oncidium ornithorynchum
Oncidium papilio
Oncidium papilio Yelow
Oncidium sphacelatum
Patenaria Kat Green Power cv. Big Triple - G
Promenea limelight x Prom. citrata
Rlc. Hsinying Rouge C.H.1
Rossioglossum grande
Rossioglosum grande x Adr. splendidum
Rsc. Green Diamont ' Aurora '
Rsc. Ploenpit ' Golden Delight'
Sievenkigia fimbriata
Stanhopea candida
Stanhopea frymirei
Stanhopea anfracta
Stanhopea deltoidea
Stanhopea graveolens
Stanhopea greerii
Stanhopea jenischiana
Stanhopea napoensis
Stanhopea novogaliciana
Stanhopea pseudoradiosa
Stanhopea schilleriana
Stanhopea stevensonii
Stanhopea wardii
Stanhopea whittenii
Stanhopea x fowlieana
Stanhopea x horichiana
Stanhopea xytrophora
Trichphylla marginata
Zygopetalum Luisendorf
Zygopetalum x hybr.


ned 20. led 2013 13:26:39
Profil
Uživatelský avatar

Registrován: stř 01. říj 2008 16:31:10
Příspěvky: 5290
Bydliště: Hradec Králové
Příspěvek Re: Zimní zahrada
garnet píše:
Platiceria mám dva druhy. P.bifurcatum a P. grande. To grande jsem sehnal před 2 měsíci v prod. centru u Chládka na Veleslavíně v Praze. Možná je ještě má. P. madagascariense bych také rád někde splašil. Kdybych ne něj narazil a nebo vy , dáme si vědět :P ok ?

JASNĚ-může být.Stále ještě koukám po výstavách v Dráždanech jestli se někde neobjeví ...ještě ne. :roll:
Mám taky grande (tedy snad-pod tím názvem jsem ji koupila)je tedy ve vývinu není ještě asi dospělá neudělala tu pravou parádu- mám ji skoro 2roky. http://haki1.rajce.idnes.cz/Platycerium_grande/pošlu foto jak vypadá ta vaše .No ten seznam to tedy je ;)


Přílohy:
Poznámka: současný stav
platycerium grande.jpg
platycerium grande.jpg [ 195 KiB | Zobrazeno 3074 krát ]
ned 20. led 2013 13:52:11
Profil Zobrazit autorovy stránky

Registrován: stř 16. led 2013 10:24:48
Příspěvky: 262
Příspěvek Re: Zimní zahrada
HAKI píše:
garnet píše:
Platiceria mám dva druhy. P.bifurcatum a P. grande. To grande jsem sehnal před 2 měsíci v prod. centru u Chládka na Veleslavíně v Praze. Možná je ještě má. P. madagascariense bych také rád někde splašil. Kdybych ne něj narazil a nebo vy , dáme si vědět :P ok ?

JASNĚ-může být.Stále ještě koukám po výstavách v Dráždanech jestli se někde neobjeví ...ještě ne. :roll:
Mám taky grande (tedy snad-pod tím názvem jsem ji koupila)je tedy ve vývinu není ještě asi dospělá neudělala tu pravou parádu- mám ji skoro 2roky. http://haki1.rajce.idnes.cz/Platycerium_grande/pošlu foto jak vypadá ta vaše .No ten seznam to tedy je ;)

To je teda parádní kousek i když ( dle vás) je ještě mladá. Mám jisté obavy, jestli ta moje je opravdu P. grande. Vyfotím ji detailněji a pak se rád nechám někým poučit, co to vlasně mám. Mimochodem, co to šplhá tam na fotce po té zdi ? To je dobrý, něco takového bych také uvítal, aby mi to zarostlo jednu zdí a možná by to omotalo i část umělého kmenu. Můžu vědět co to je ?


ned 20. led 2013 14:04:25
Profil

Registrován: stř 17. lis 2010 21:38:38
Příspěvky: 785
Příspěvek Re: Zimní zahrada
garnet píše:
kaacka3 píše:
garnet píše:
Napsal jsem staré www stránky, aktuálnější jsou http://www.dike-zahrady.cz
Tady je naše práce lépe vidět.

krásný stránky a krásný zahrady....je úžasný, že váš koníček je i práce a to ještě s manželkou......je vidět, že do toho dáváte oba srdíčko a to je moc důležitý :P .......

je pravda, že je fajn dělat pracovně to co vás baví i volném čase, ale jsou dny, kdy toho je až dost , hlavně když děláte pro lidi, kteří to nechtěji pro sebe, ale jako svůj image, pak bych s tím raději seknul
Ta vaše úprava v zimní zahradě není ale vůbec špatná, zajímalo by mě, na čem jsou vysázeny ty rostliny jako Maxilárie, Polypodium a pod...je to kámen ?

jo to máte pravdu, práce s lidmi nebo pro ně není vždycky to pravé, ale naštěstí se mezi nimi najdou tací, kteří to právě pro svou image nemají ale chtějí to pro krásu a radost :)

Děkuji za pochvalu :oops: Ta maxilárka je vyvázaná na velkým plátu kůry akátu :)

_________________
http://kaacka3.rajce.idnes.cz/


ned 20. led 2013 15:03:25
Profil
Uživatelský avatar

Registrován: stř 01. říj 2008 16:31:10
Příspěvky: 5290
Bydliště: Hradec Králové
Příspěvek Re: Zimní zahrada
Myslím ,že se pohledem nepozná jaký druh parožnatky to je-je jich hodně podobných (ale foto pošlete) až vyroste sporofyl bude mít výtrusnice na konci těch jakoby parohů.Tak se pozná že je to grande jako tady- http://www.platyceriumferns.com/
Ta plazivka je to -Ficus pumila je zasazen a plazí se a chytá se tedy všude.Bílou stěnu trochu vylepšuje.


Přílohy:
Poznámka: Ficus pumila
Ficus pumila.jpg
Ficus pumila.jpg [ 197.45 KiB | Zobrazeno 3057 krát ]
ned 20. led 2013 15:04:32
Profil Zobrazit autorovy stránky

Registrován: pon 29. bře 2010 22:56:10
Příspěvky: 3888
Příspěvek Re: Zimní zahrada
garnet, nemohl byste udělat také pár fotek zvenku? Zajímalo by (a nejen) mne, jak je ZZ zakomponována do stavby domu a do zahrady. V kladném případě díky ;)

_________________
http://www.webareal.cz/kvetyzlucni
Podstatnou součástí kultury je NAUČIT SE ORCHIDEJE POZOROVAT


ned 20. led 2013 23:04:55
Profil Zobrazit autorovy stránky

Registrován: stř 16. led 2013 10:24:48
Příspěvky: 262
Příspěvek Re: Zimní zahrada
radzak píše:
garnet, nemohl byste udělat také pár fotek zvenku? Zajímalo by (a nejen) mne, jak je ZZ zakomponována do stavby domu a do zahrady. V kladném případě díky ;)

Ok, není problém, jen musím nějaký ten snímek pořídit :o


pon 21. led 2013 0:26:00
Profil
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odpovědět na téma   [ Příspěvků: 867 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 48, 49, 50, 51, 52, 53, 54 ... 87  Další

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 9 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na: