Vyhledat témata bez odpovědí | Zobrazit aktivní témata Právě je stř 17. črc 2024 7:28:12



Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 867 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 46, 47, 48, 49, 50, 51, 52 ... 87  Další
 Zimní zahrada 
Autor Zpráva

Registrován: ned 06. led 2013 17:08:34
Příspěvky: 532
Bydliště: Blížkovice 335
Příspěvek Re: Zimní zahrada
Zdravím. No garnete máte to pěkný. Jsem rád, že takhle velkoryse nepřemýšlím jen já. Mohl bych se zeptat na rozměry ? A máte to celé z ocelové konstrukce nebo jen nosníky a zbytek z jiného materiálu ? Chci postavit něco podobného ale i s malou kuchyňkou, protože odsud v zimě nehodlám vůbec vylézt. Maximálně na nákup.


sob 19. led 2013 20:24:37
Profil Zobrazit autorovy stránky

Registrován: stř 16. led 2013 10:24:48
Příspěvky: 262
Příspěvek Re: Zimní zahrada
kaacka3 píše:
garnet píše:
kaacka3 píše:
teda promiňte, ale nejde to napsat jinak :lol: padla mi huba :shock: :shock: :shock:

to je asi sen nás všech, teda můj určitě....ráj na zemi.....jen se musím zeptat....jak to všechno stíháte?????


Možná mi to nebudete veřit, ale moc času to nezabere. Do zahrady zajdu v týdnu tak dvakrát na kontrolu a o víkendu jen když není jiná práce na zahradě . Montáž a osazování , když nepočítám stavební práce a kmen, tak cca 5 celých víkendů. O topení a větrání se stará elektronika . Jedinné co mě neustále štve jsou slimáci :twisted: . Vlastně k vůli jim tam chodím nejvíc. :lol: .

no tak to je ještě větší ráj, než jsem si myslela :lol: Zavlažování tam máte asi taky automatické? Možná blbý dotazy :lol: To jako nemusíte ty v koších máčet ručo? :oops: :lol:
jo slimáci jsou šmejdi, ale časem se jich zbavíte. Bude to sice boj, ale bude stát za to ;)


Automatika hlídá vlhkost, větrání, pohyb vzduchu a samozřejmě topení. Závlaha a hnojení je záměrně manuální , z důvodů kontroli stavu rostlin a osobního přístupu ke každému kusu individuálně.


sob 19. led 2013 20:26:49
Profil

Registrován: stř 16. led 2013 10:24:48
Příspěvky: 262
Příspěvek Re: Zimní zahrada
zahradnik píše:
Zdravím. No garnete máte to pěkný. Jsem rád, že takhle velkoryse nepřemýšlím jen já. Mohl bych se zeptat na rozměry ? A máte to celé z ocelové konstrukce nebo jen nosníky a zbytek z jiného materiálu ? Chci postavit něco podobného ale i s malou kuchyňkou, protože odsud v zimě nehodlám vůbec vylézt. Maximálně na nákup.


Velké plány se musí plnit, ikdyž si člověk musí někdy dost dlouho počkat :D
Půdorys je cca 8 x 9 m a na vášku od 4 do 7 m. Konstrukce hliníková s 5 komůrkovým makrolonem. Celé to drží pozinkovaný ocelový skelet, spočítaný statikem. Jedna stěna je součástí obvodové zdi domu. Celá zeď je vertikálně izolovaná stejným způsobem, jako vegetační střechy, akorát svisle. Zeď je samostatně osázená - vertical garden systém, jenomže bez vyplachování balů ale způsobem ala epyfit :)


sob 19. led 2013 20:31:37
Profil

Registrován: ned 06. led 2013 17:08:34
Příspěvky: 532
Bydliště: Blížkovice 335
Příspěvek Re: Zimní zahrada
Až do těch hrdel a statků ten názor zastávám také. Faktem je, zá to nechci budovat jako součást obytného prostoru ale jako okrasně produkční prostor. Řekl jsem si, že když už jsem si postavil hory, je na řadě prales. Děkuji za odpověď.


sob 19. led 2013 20:39:39
Profil Zobrazit autorovy stránky

Registrován: pát 10. srp 2012 17:49:30
Příspěvky: 872
Bydliště: Litoměřice
Příspěvek Re: Zimní zahrada
Půvabný je rozdíl mezi dokončeností obývacího pokoje pro lidi a pro kytky! :P


sob 19. led 2013 21:47:52
Profil

Registrován: pon 29. bře 2010 22:56:10
Příspěvky: 3888
Příspěvek Re: Zimní zahrada
garnet, můžu vám také vyslovit svou hlubokou poklonu? Tohle je opravdu ZZ neomezených možností, kde se dá pěstovat téměř vše. Zřejmě se tu pořádně s manželkou vyřádíte :mrgreen: . Teď už tam chybí jen pár stovek slušných orchidejí, ať je dílo dokonalé :lol: . Dozajista sen nás všech obyčejných smrtelníků :roll: .

_________________
http://www.webareal.cz/kvetyzlucni
Podstatnou součástí kultury je NAUČIT SE ORCHIDEJE POZOROVAT


Naposledy upravil radzak dne sob 19. led 2013 23:03:46, celkově upraveno 1



sob 19. led 2013 22:07:07
Profil Zobrazit autorovy stránky
Uživatelský avatar

Registrován: pát 02. dub 2010 15:53:20
Příspěvky: 2757
Bydliště: Kutná Hora
Příspěvek Re: Zimní zahrada
garnet píše:
HAKI píše:
garnet píše:
Ve vasem prvním příspěvku k tomuto tematu píšete, ze něco by jste po zkušenostech nechala a něco udělala jinak. Od te doby uběhl uz nejaký cas.

Každý kdo se pustil do stavby zimní zahrady -skleníku musí řešit vše také z rodinou .No a pak bych to nazvala –kompromisy,který jsou patrný hned některý vylezou časem. Samozřejmě i finance .Co bych změnila-příchod do skleníku .To by vyžadovalo jisté úpravy na domu. Tímto bych odstranila chození v zimě přes dvůr a chození po schodech do podkopaného skleníku. RO přímo v zimní zahradě.Přívod vody a odtok do kanalizace.Větší sklon střechy aby vysrážené kapky tekly lépe dolů. To jsem řešila položením desek z akrylátu na konstrukci ve skleníku,kde zavěšuji kytky. Alespoń nad střevícema. Jo ještě samostatný zdroj vytápění ,odšupovací celou stěnu v zz. a samozřejmě větší skleník ha ha ……no :mrgreen: Jinak jsem spokojená se vším jak to je. Kytky tam zatím rostou a netuší ..... .Určitě fotky jsou vítány jak to máte jsem zvědavá.
:lol: :D

Rád se o mé nápady také podělím, ale fotky jsou moc velké a něco s tím musím vymyslet. Nám ( záměrně říkám nám) , protože je to splněný sen i mé drahé polovičky, se to o čem píšete více méně podařilo , aspoň zatím se to tak jeví. Postavili jsme nový dům a jedna třetina je vlasně skleník. Tvarově to přímo navazuje na dům . Jde o hliníkovou konstrukci s 5ti komůrkovým makrolonem a celé je to staticky zpevněné ocelovou konstrukcí žárově zinkovanou. Byl třeba statický posudek, protože je to velké a my jsme pod horama kde může být dost sněhu. Půdorys je 8 x 9 m a výška od 4 do 7 m, což umožňuje využití i vertikálně. Vstupy jsou z technické místnosti a z obýváku a pak z venkovní terasy před obývákem. Další dveře jsou do navazujících dalších skleníků, kde je sezonní využití a citrusy, říkáme tomu oranžerie a také do sklípku.
Horní patro má díky ZZ prosvětlenou hlavní chodbu a to díky prosklenému oknu z chodby a teké dveřím,to kdybych spěchal do ZZ rovnou z koupelny. Myslím , že dispozičně nám to vyhovuje, jak to celé bude fungovat ukáže čas. Pokud budou nějaké konkrétní dotazy a budu vědět , není problém to rozebrat podrobněni.Stále je zdokonalovat .

Tady je pár fotek pro lepší představu .

http://garnet007.rajce.idnes.cz/

To je neskutečné, paráda. Smekám, perfektní, takový ráj hned vedle obýváku :shock:

_________________
Hezký den s orchidejemi

http://orchidejky.rajce.idnes.cz/?sort=createDate
https://www.facebook.com/Oranzerie.Kacina/


sob 19. led 2013 22:11:32
Profil

Registrován: sob 24. říj 2009 19:13:12
Příspěvky: 848
Bydliště: Chrustenice okr. Beroun
Příspěvek Re: Zimní zahrada
jedním slovem bomba - prostě taková soukromá botanická.


sob 19. led 2013 22:24:35
Profil
Uživatelský avatar

Registrován: sob 16. srp 2008 22:06:16
Příspěvky: 4267
Bydliště: Svatá, okres Beroun
Příspěvek Re: Zimní zahrada
nemám slov - prostě NÁDHERA !!!!! Je fajn, že se v tom realizujete oba. Takový splněný sen je opravdu fantazie. Doufám, že nám budete stále posílat novinky ze zz (nebo spíš soukromé botanické :P ), jak vše roste a tak.
Jestli se můžu zeptat - z které části republiky jste ?


sob 19. led 2013 22:42:07
Profil ICQ

Registrován: stř 16. led 2013 10:24:48
Příspěvky: 262
Příspěvek Re: Zimní zahrada
kvusta píše:
Půvabný je rozdíl mezi dokončeností obývacího pokoje pro lidi a pro kytky! :P


Máte pravdu. Dům ještě zdaleko hotový není a skleník ano. Přece jsem nemohl nechat ty kytky zmrznout :lol: Manželka mi zprvu nevěřila, že kuchyň bude až pak, teď se s tím už smířila.


sob 19. led 2013 23:29:26
Profil
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odpovědět na téma   [ Příspěvků: 867 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 46, 47, 48, 49, 50, 51, 52 ... 87  Další

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
cron