Vyhledat témata bez odpovědí | Zobrazit aktivní témata Právě je stř 17. črc 2024 7:12:04



Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 867 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 45, 46, 47, 48, 49, 50, 51 ... 87  Další
 Zimní zahrada 
Autor Zpráva

Registrován: stř 16. led 2013 10:24:48
Příspěvky: 262
Příspěvek Re: Zimní zahrada
HAKI píše:
No to jste mě píchnul kudlu do oka srdce a tak. To ,že je to do výšky je fajn pro lepší pohyb vzduchu. Ale já bych z toho měla strach –jako že to v takovémto počtu asi nezvládnu.Taky to chce vykoumat jakou máte teplotu aby vše kvetlo. Jinak teda poklona interier nádhera. Kdo to vymýšlel?K těm orchidejím co mě narychlo napadlo na tom pletivu jak zaléváte?Jen mlžení nebude stačit. Paphiopedila jsou v záhonu v květináčích?Je tam i moje oblíbená parožnatka-ta zídka je moc pěkná.No …jak máte zimní zahradu dlouho takto ukončenou ?Fakt čumím -vyrazil jste mě dech .


Díky výšce jsem vypozoroval, že rozdíl teplot v horních patrech a u země je 2,5 °C, čehož jsem využil s umístěním rostlin různých nároků. Přes den tam držím teplotu min. 18°C ( nahoře ) a max. 22°C a v noci min. 15°C u země.
Vlhkost jsem snížil na min. 75% a mlžím jen když to spadne a po ránu. Ovládají to vlhkostní čidlo a spínačky. ventylátory točí vzduchem , což lépe osuší listy, hlavně když zálévám později.
Většina rostlin je jen tak přivázána s kouskem rašeliníku, který dlouho drží vlhkost. Zalévání teď v zimě stačí minimálně, hlavně kvůli bromeliím a ostatním epyfitům vč, platicerií . Zalévám nepravidelně, podle toho jak si situace žádá. I z tohoto důvodu jsem neudělal automat. závlahu, abych měl stále přehled a kontrolu, co se kde děje. S tímto pěstováním souvisí i správné hnojení. Zatím je to vymyšlené s pomocí Dosatronu (dávkovacího čerpadla ), který bude do zálivkové vody přidávat roztok dle potřeby. Voda je svedená se všech střech a kumuluje se ve venkovních podzemních nádržích a odtud jde do ZZ, kde se předehřeje a pak jde přes vodárnu s doplněním živin do závlahy. Mimochodem od podzimu mám plnou plastovou popelnici kravinců, co jsme se synkem hrdě , před očima kolemjdoucím, na pastvině sbírali :roll: , tak-že bude čím hnojit.
K Paphop. jsou nasázená volně v zemi. V čisté směsy borky a chipsů ,pod 1ř cm substrátu je 10 cm drenáže z kačírku frakce 16/22.
Zahrada je vlastně ještě nedokončená, chybí zahrabat kabeláž od osvětlení a hlavně nejsou rostliny rozrostlé a zakořenělé, abych mohl odstranit ty stahovací pásky, kterými jsou rostliny připevněné. Doufám, že se to povede tak, že všechny pásky budu moci dát pryč, protože se mi nelíbí, ale na práci byly skvělé!


sob 19. led 2013 19:18:14
Profil

Registrován: stř 17. lis 2010 21:38:38
Příspěvky: 785
Příspěvek Re: Zimní zahrada
teda promiňte, ale nejde to napsat jinak :lol: padla mi huba :shock: :shock: :shock:

to je asi sen nás všech, teda můj určitě....ráj na zemi.....jen se musím zeptat....jak to všechno stíháte?????

_________________
http://kaacka3.rajce.idnes.cz/


sob 19. led 2013 19:40:14
Profil

Registrován: pát 01. led 2010 19:06:51
Příspěvky: 7495
Příspěvek Re: Zimní zahrada
Kolik máte vstupný? Že bych přijela na kukačku. Klobouk dolů, je to nádherné


sob 19. led 2013 19:52:43
Profil

Registrován: stř 16. led 2013 10:24:48
Příspěvky: 262
Příspěvek Re: Zimní zahrada
kaacka3 píše:
teda promiňte, ale nejde to napsat jinak :lol: padla mi huba :shock: :shock: :shock:

to je asi sen nás všech, teda můj určitě....ráj na zemi.....jen se musím zeptat....jak to všechno stíháte?????


Možná mi to nebudete veřit, ale moc času to nezabere. Do zahrady zajdu v týdnu tak dvakrát na kontrolu a o víkendu jen když není jiná práce na zahradě . Montáž a osazování , když nepočítám stavební práce a kmen, tak cca 5 celých víkendů. O topení a větrání se stará elektronika . Jedinné co mě neustále štve jsou slimáci :twisted: . Vlastně k vůli jim tam chodím nejvíc. :lol: .


sob 19. led 2013 19:53:56
Profil

Registrován: stř 16. led 2013 10:24:48
Příspěvky: 262
Příspěvek Re: Zimní zahrada
Zdenka píše:
Kolik máte vstupný? Že bych přijela na kukačku. Klobouk dolů, je to nádherné

Díky, nikdy jsem za nic, co jsem chtěl někomu ukázat nic nevzal a nehodlám to zatím zavádět. Když bude vážný zájem, není problém se domluvit.


sob 19. led 2013 19:57:29
Profil

Registrován: pát 01. led 2010 19:06:51
Příspěvky: 7495
Příspěvek Re: Zimní zahrada
Doufám, že vás to nerozladilo, byl to jen fórek


sob 19. led 2013 19:58:30
Profil

Registrován: stř 17. lis 2010 21:38:38
Příspěvky: 785
Příspěvek Re: Zimní zahrada
garnet píše:
kaacka3 píše:
teda promiňte, ale nejde to napsat jinak :lol: padla mi huba :shock: :shock: :shock:

to je asi sen nás všech, teda můj určitě....ráj na zemi.....jen se musím zeptat....jak to všechno stíháte?????


Možná mi to nebudete veřit, ale moc času to nezabere. Do zahrady zajdu v týdnu tak dvakrát na kontrolu a o víkendu jen když není jiná práce na zahradě . Montáž a osazování , když nepočítám stavební práce a kmen, tak cca 5 celých víkendů. O topení a větrání se stará elektronika . Jedinné co mě neustále štve jsou slimáci :twisted: . Vlastně k vůli jim tam chodím nejvíc. :lol: .

no tak to je ještě větší ráj, než jsem si myslela :lol: Zavlažování tam máte asi taky automatické? Možná blbý dotazy :lol: To jako nemusíte ty v koších máčet ručo? :oops: :lol:
jo slimáci jsou šmejdi, ale časem se jich zbavíte. Bude to sice boj, ale bude stát za to ;)

_________________
http://kaacka3.rajce.idnes.cz/


sob 19. led 2013 20:03:27
Profil
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 14. kvě 2009 23:16:33
Příspěvky: 1378
Bydliště: okres Turnov
Příspěvek Re: Zimní zahrada
teda tak tohle je hodne velka hustarna ;-) cumim jak puk. mate to opravdu nadherne,smekam. je to uplny raj,proste bomba.
PROSIM,NECHCETE MNE ADOPTOVAT??? BUDU VAM TAM HLIDAT SLIMAKY :-)))))))))))

_________________
Pekny den.
http://luludi.rajce.idnes.cz/


sob 19. led 2013 20:12:29
Profil Zobrazit autorovy stránky

Registrován: stř 17. lis 2010 21:38:38
Příspěvky: 785
Příspěvek Re: Zimní zahrada
miro píše:
teda tak tohle je hodne velka hustarna ;-) cumim jak puk. mate to opravdu nadherne,smekam. je to uplny raj,proste bomba.
PROSIM,NECHCETE MNE ADOPTOVAT??? BUDU VAM TAM HLIDAT SLIMAKY :-)))))))))))

Miro, ty jsi mě předběhnul :lol: :lol: :lol: :lol: a nebo aspoň a týdenní dovolenou :lol:

_________________
http://kaacka3.rajce.idnes.cz/


sob 19. led 2013 20:14:15
Profil

Registrován: stř 16. led 2013 10:24:48
Příspěvky: 262
Příspěvek Re: Zimní zahrada
kaacka3 píše:
miro píše:
teda tak tohle je hodne velka hustarna ;-) cumim jak puk. mate to opravdu nadherne,smekam. je to uplny raj,proste bomba.
PROSIM,NECHCETE MNE ADOPTOVAT??? BUDU VAM TAM HLIDAT SLIMAKY :-)))))))))))

Miro, ty jsi mě předběhnul :lol: :lol: :lol: :lol: a nebo aspoň a týdenní dovolenou :lol:

Lidičky ! Jednou dáme řeč a určitě bude o čem mluvit. Jsem rád , že se vám to líbí. Věřte, že když tam večer u uhně v kamnech sedáváme, nemá to chybu.
Doufám, že časem to bude téměř jako ve volné v přírodě a že se tam vytvoří malý ekosystém, kde si najde své místo co nejvíce rostlin, které bychom chtěli pěstovat. Pomůžeme tomu technikou, ale nejvíc práce musí odvést sama příroda a čas. Zatím je to syrové a stát za to to bude tak za 2-3 roky ;) .


sob 19. led 2013 20:22:36
Profil
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odpovědět na téma   [ Příspěvků: 867 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 45, 46, 47, 48, 49, 50, 51 ... 87  Další

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
cron