Vyhledat témata bez odpovědí | Zobrazit aktivní témata Právě je stř 17. črc 2024 5:36:02



Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 404 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 21, 22, 23, 24, 25, 26, 27 ... 41  Další
 Viróza 
Autor Zpráva

Registrován: pon 16. led 2012 15:34:25
Příspěvky: 1547
Příspěvek Re: Viróza
Možná mi něco uniklo,ale nevšiml jsem si,že by tady někdo zbrkle likvidoval orchideje podezřelé z nakažení viry či bakteriemi.Naopak,diskutujeme všichni,které to zajímá.A kdo si chtěl ověřit své podezření,objednal si testy od berunky na dva nejběžnější typy virů...Myslím,že žádný chaotik sypající orchideje do popelnice mezi námi není... :mrgreen:

_________________
www.orchids.webnode.cz


stř 08. srp 2012 20:10:07
Profil Zobrazit autorovy stránky

Registrován: stř 08. říj 2008 13:37:10
Příspěvky: 1561
Bydliště: Zděchov
Příspěvek Re: Viróza
Divili byste se, ale ty virové fleky se dají docela odpozorovat a pak už to má člověk v oku. Dneska si fakt myslím že virózní kytku poznám. Ne každou, ale skro každou, je-li typicky flekatá.
Viděl jsem jich fakt hodně.
Míra:
Jak poznáte že to nebyl vir bez testu z laborky? Určitě tam máte x virózních rostlin, v tak velké sbírce jako je Vaše prostě nějaké být musí. Co si zhruba pamatuju nějaké fotky od Vás na tomto foru, tak to na vira dost vypadalo. Určitě to vypadá že tady šířím paniku, ale mě to Vážně hozně nasralo, jak když dítěti zboříte hrad z písku....nebo zničíte hračku. O virech se psalo v knihách v souvislosti se špatnou hygienou a řezáním infikovaným nožem, jenže ono to teď vypadá poněkud jinak.....šíří se to rychle, a ani pořádně nevím jak.
Jak jsem psal že nejsou v přírodě, tak myslím Cymbídiovou mozaiku, ta nebyla prý nalezena na žádné orchideji v přírodě, je ve sbírkách. Jinak virů je v přírodě plno, no třeba trnka obecná s tím nemá problém, ale švestky už to postihuje viditelně. Nemyslím že by to bylo o přešlechtění. Viry zničí jak čistý Phal. tak hybridní.


stř 08. srp 2012 20:45:10
Profil ICQ

Registrován: pon 29. bře 2010 22:56:10
Příspěvky: 3888
Příspěvek Re: Viróza
marťan píše:
Možná mi něco uniklo,ale nevšiml jsem si,že by tady někdo zbrkle likvidoval orchideje podezřelé z nakažení viry či bakteriemi.Naopak,diskutujeme všichni,které to zajímá.A kdo si chtěl ověřit své podezření,objednal si testy od berunky na dva nejběžnější typy virů...Myslím,že žádný chaotik sypající orchideje do popelnice mezi námi není... :mrgreen:

U prokazatelně zavirovaných rostlin je to chyba :( . Ne do popelnice ani na kompost, ale raději hned spálit. (Například tím, že se odhazují obaly z dováženého medu do popelnic, tak se u nás šíří včelí mor.)

_________________
http://www.webareal.cz/kvetyzlucni
Podstatnou součástí kultury je NAUČIT SE ORCHIDEJE POZOROVAT


stř 08. srp 2012 21:48:59
Profil Zobrazit autorovy stránky

Registrován: pon 16. led 2012 15:34:25
Příspěvky: 1547
Příspěvek Re: Viróza
Radku,mor včelího plodu nezpůsobují viry,ale bakterie.A šíří se hlavně proto,že se včely chovají v nepřirozených podmínkách.U divoce žijících včelstev nebyl mor včelího plodu nikdy zjištěn,přestože se vyskytovaly v doletu ohniska onemocnění.
A s tou popelnicí máš pravdu,ale já jsem jen reagoval na příspěvek Míry,kde se o popelnicích a orchidejích v nich končících zmiňuje... :mrgreen:

_________________
www.orchids.webnode.cz


čtv 09. srp 2012 6:38:50
Profil Zobrazit autorovy stránky

Registrován: pon 29. bře 2010 22:56:10
Příspěvky: 3888
Příspěvek Re: Viróza
marťan píše:
Radku,mor včelího plodu nezpůsobují viry,ale bakterie.A šíří se hlavně proto,že se včely chovají v nepřirozených podmínkách.U divoce žijících včelstev nebyl mor včelího plodu nikdy zjištěn,přestože se vyskytovaly v doletu ohniska onemocnění.
A s tou popelnicí máš pravdu,ale já jsem jen reagoval na příspěvek Míry,kde se o popelnicích a orchidejích v nich končících zmiňuje... :mrgreen:

Chtěl jsem tím říci, že tahle svinstva se roznášejí takovým způsobem, který by člověk ani nepředpokládal. V tomhle případě se způsobně vyhazují odpadky do popelnic, ale včely zbytky nakaženého medu zanesou do úlu. V našem případě můžeme očekávat, že viry ze zkompostovaných rostlin udělají i nadále nějakou paseku.

_________________
http://www.webareal.cz/kvetyzlucni
Podstatnou součástí kultury je NAUČIT SE ORCHIDEJE POZOROVAT


čtv 09. srp 2012 9:36:55
Profil Zobrazit autorovy stránky

Registrován: stř 03. lis 2010 20:23:55
Příspěvky: 2913
Příspěvek Re: Viróza
Karlos píše:
Divili byste se, ale ty virové fleky se dají docela odpozorovat a pak už to má člověk v oku. Dneska si fakt myslím že virózní kytku poznám. Ne každou, ale skro každou, je-li typicky flekatá.
Viděl jsem jich fakt hodně.
Míra:
Jak poznáte že to nebyl vir bez testu z laborky? Určitě tam máte x virózních rostlin, v tak velké sbírce jako je Vaše prostě nějaké být musí. Co si zhruba pamatuju nějaké fotky od Vás na tomto foru, tak to na vira dost vypadalo. Určitě to vypadá že tady šířím paniku, ale mě to Vážně hozně nasralo, jak když dítěti zboříte hrad z písku....nebo zničíte hračku. O virech se psalo v knihách v souvislosti se špatnou hygienou a řezáním infikovaným nožem, jenže ono to teď vypadá poněkud jinak.....šíří se to rychle, a ani pořádně nevím jak.
Jak jsem psal že nejsou v přírodě, tak myslím Cymbídiovou mozaiku, ta nebyla prý nalezena na žádné orchideji v přírodě, je ve sbírkách. Jinak virů je v přírodě plno, no třeba trnka obecná s tím nemá problém, ale švestky už to postihuje viditelně. Nemyslím že by to bylo o přešlechtění. Viry zničí jak čistý Phal. tak hybridní.


Karlosi a vidíte, existují stromy v naprosto zavirovaných sadech které ten vir zničili a nemají ho (hovoříme o šárce) Z čeho myslíte, že se dnes znovu do zahrad vrací klasická česká švestka? A pak, že neexistuje spojitost s člověkem tedy silný a slabý jedinec. Pošlu Vám snímky rostlin po léčení. Ne jeden ale další výhony nevykazují žádné problémy a květy taktéž nenesou jakékoliv známky virozy. Nechci a nebudu nikomu nic vnucovat, je každého věc co s rostlinami udělá zda skutečně vyhodí virozní rostlinu, nebo jen přijde o rostlinu, kterou sám vystavil stresu , a která má jen růstové problémy.
Dal jsem sem svoje poznatky, které jsem se snažil podepřít i poznatky z Mendelovi univerzity ale ne proto abych vyvolal pře ale pro to, aby se lidé zamysleli k čemuž je ale nenutím. Každý jděme svou cestou. Každá cesta je trnitá a mnohé prokáže až čas. Mám pročteno mnoho knih o nemocech bakteriích a lidech, kteří s nimi bojovali a mohu dát jen jeden příklad kdy Robert Koch vypěstoval jako první čistou kulturu bakterie cholery a přednášel o ní na konciliu německých lékařů. Tehdy se jeden z nich zvedl vzal mu zkumavku a celou ji vypil se slovy " a teď uvidíme jestli ji dostanu, protože nějaké mikroskopické věci jsou nesmysly". Co myslíte, že se stalo? Byť ta zkumavka obsahovala čistou kulturu bakterií, která by vyvraždila půl města tak neonemocněl. A proč? teprve o nějakých 5-10 let se zjistilo, že ani nemohl, protože kyselina chlorovodíková obsažená v žaludečních šťávách speciálně tyto bakterie stoprocentně zabíjí. Měl prostě štěstí, že neměl nikde žádné poranění. Tím chci říci, že je potřeba bádat, zkoušet , protože jinak se z místa nehneme a jen konstatování co rostlin se vyhodí mně (pardon ) docela sere. Prostě, nedá mi to spát a chci s tím něco dělat. Nikoho k ničemu nenutím a ani nechci. Jen nabádám k přemýšlení, Tímto je toto téma pro mně uzavřeno. Přeji všem mnoho úspěchů jak v boji s chorobami tak v pěstování.


čtv 09. srp 2012 21:07:11
Profil Zobrazit autorovy stránky

Registrován: pát 17. říj 2008 0:45:50
Příspěvky: 1017
Příspěvek Re: Viróza
Míra píše:
Mám pročteno mnoho knih o nemocech bakteriích a lidech, kteří s nimi bojovali a mohu dát jen jeden příklad kdy Robert Koch vypěstoval jako první čistou kulturu bakterie cholery a přednášel o ní na konciliu německých lékařů. Tehdy se jeden z nich zvedl vzal mu zkumavku a celou ji vypil se slovy " a teď uvidíme jestli ji dostanu, protože nějaké mikroskopické věci jsou nesmysly". Co myslíte, že se stalo? Byť ta zkumavka obsahovala čistou kulturu bakterií, která by vyvraždila půl města tak neonemocněl. A proč? teprve o nějakých 5-10 let se zjistilo, že ani nemohl, protože kyselina chlorovodíková obsažená v žaludečních šťávách speciálně tyto bakterie stoprocentně zabíjí. Měl prostě štěstí, že neměl nikde žádné poranění.
Tak to jste tedy ty knihy četl velmi nepozorně :lol: .
T.


čtv 09. srp 2012 21:39:39
Profil

Registrován: stř 08. říj 2008 13:37:10
Příspěvky: 1561
Bydliště: Zděchov
Příspěvek Re: Viróza
Míra: Ale stromy šarku neudolají, to jedině ona je. Pouze jsou odolnější odrůdy co s tím rostou a plodí docela dobře, pak jsou ty co na ni trpí, ale nevěřím že strom zlikvidoval šarku. Pouze odrůda Jojo to umí, tedy nedovoluje šíření šarky v pletivech. Jinak stále platí, že rostlinné viry nejdou léčit jinak než složitě termoterapií nebo v in vitro.....Samozřejmě nevylučuju že nejsou výjimky a netvrdim to na 100%, vzhledem k tomu že jsou zde lidé jako Marťan, jejichž pozorným očím neuniknou různé nesrovnalosti a omyly, musím si dávat bacha na to co píšu:-) Bez elisy samozřejmě nemá cenu materiál přemnožovat a užívat komerčně. I tak ale, jsem si třeba rouboval špendlík na podnož, protože to je pro mě nostalgie. I stromy sužované šarkou rostou a sem tam i plodí....jsou li hnojeny a dobrém stanovišti.
Problém je ta infekčnost. Třeba zavirovaná oncídia, nebo odontoglosa i přes flekatost listů, citlivost k chorobám a oslabený růst rostou, většinou jakoby normálně, ale stejný vir už na Phalaenopsisech dělá nevratné škody.....


čtv 09. srp 2012 22:12:26
Profil ICQ
Moderátor

Registrován: stř 30. črc 2008 13:04:11
Příspěvky: 1228
Bydliště: Brno
Příspěvek Re: Viróza
Já virózy léčím velice úspěšně teplem. Ještě se mi nestalo aby se symptomy virózy znovu objevili. Ani šarka nemá šanci.
Uzený po ní vonělo nádherně. :D


čtv 09. srp 2012 23:58:15
Profil

Registrován: stř 03. lis 2010 20:23:55
Příspěvky: 2913
Příspěvek Re: Viróza
tommy píše:
Tak to jste tedy ty knihy četl velmi nepozorně :lol: .
T.


Nejsem ani lékař ani mikrobiolog. V té knize byl dole odkaz s tímto vysvětlením. Nevidím důvod, proč bych tomu neměl věřit. Zkoušet to jistě nebudu.


pát 10. srp 2012 6:36:21
Profil Zobrazit autorovy stránky
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odpovědět na téma   [ Příspěvků: 404 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 21, 22, 23, 24, 25, 26, 27 ... 41  Další

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
cron