Vyhledat témata bez odpovědí | Zobrazit aktivní témata Právě je úte 16. črc 2024 17:19:27



Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 867 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 28, 29, 30, 31, 32, 33, 34 ... 87  Další
 Zimní zahrada 
Autor Zpráva
Uživatelský avatar

Registrován: pát 10. říj 2008 7:23:17
Příspěvky: 4046
Příspěvek Re: Zimní zahrada
Souhlasím s Evou, dej ji i z boku, chce to větrák a nejlépe před něj ledovou kostku a pořádnou....Věra


ned 01. črc 2012 20:46:17
Profil Zobrazit autorovy stránky

Registrován: pát 20. lis 2009 15:44:42
Příspěvky: 725
Příspěvek Re: Zimní zahrada
Děkuji za rady, hned zítra jdu shánět ty háčky. Síť dám kolem dokola. Věrko, Ty myslíš dát led před stojací větrák? Jako na nějakou mísu?


ned 01. črc 2012 20:58:40
Profil Zobrazit autorovy stránky
Uživatelský avatar

Registrován: pát 10. říj 2008 7:23:17
Příspěvky: 4046
Příspěvek Re: Zimní zahrada
ma-ja píše:
Děkuji za rady, hned zítra jdu shánět ty háčky. Síť dám kolem dokola. Věrko, Ty myslíš dát led před stojací větrák? Jako na nějakou mísu?

No to by ses divila co to dovede i mokré záclony před větrák....Věra


ned 01. črc 2012 21:23:41
Profil Zobrazit autorovy stránky

Registrován: pát 20. lis 2009 15:44:42
Příspěvky: 725
Příspěvek Re: Zimní zahrada
Věra píše:
ma-ja píše:
Děkuji za rady, hned zítra jdu shánět ty háčky. Síť dám kolem dokola. Věrko, Ty myslíš dát led před stojací větrák? Jako na nějakou mísu?

No to by ses divila co to dovede i mokré záclony před větrák....Věra

Jo, věřím tomu, bezva nápad, jen jsem nevěděla přesně jak. Tedy velkou kostku ledu dám na nějaký tác v blízkosti stojacího větráku. Chápu to dobře?


pon 02. črc 2012 9:44:37
Profil Zobrazit autorovy stránky
Uživatelský avatar

Registrován: pát 10. říj 2008 7:23:17
Příspěvky: 4046
Příspěvek Re: Zimní zahrada
My budeme zase předělávat skleník na jižní straně,který utopíme 1,5m a na něj bychom chtěli dát makrolon,abychom tam nemuseli moc topit stačilo by 1,6 -4 komorový? Jelikož máme doma dost skla 4mm, mohl by se taky sdělat, dát sklo a pod něj makrolon,bylo by špatné jen větrání z boků a ne z vrchu? Předem děkuji za všechny rady.....Věra


čtv 12. črc 2012 9:27:04
Profil Zobrazit autorovy stránky
Moderátor

Registrován: stř 30. črc 2008 13:04:11
Příspěvky: 1228
Bydliště: Brno
Příspěvek Re: Zimní zahrada
Při stavbě skleníku není ani tak podstatný počet komor polykarbonátu jako přístup ke skleníku aby se mohl každý večer při mrazech zakrýt
rolovatelnou izolací (např. rotaflex zašitý v igelitu a pod). Izolace polykabonátem je zanedbatelná o proti zakrytí 10cm izolací. Tady se dá ušetřit 50-60% nákladů na topení. Někdo volí trochu složitější zakrývání velkými deskami z polystyrenu. Když je v noci -20°C je dobrý i koberec z obýváku :lol:


čtv 12. črc 2012 12:39:25
Profil
Uživatelský avatar

Registrován: pát 10. říj 2008 7:23:17
Příspěvky: 4046
Příspěvek Re: Zimní zahrada
virens píše:
Při stavbě skleníku není ani tak podstatný počet komor polykarbonátu jako přístup ke skleníku aby se mohl každý večer při mrazech zakrýt
rolovatelnou izolací (např. rotaflex zašitý v igelitu a pod). Izolace polykabonátem je zanedbatelná o proti zakrytí 10cm izolací. Tady se dá ušetřit 50-60% nákladů na topení. Někdo volí trochu složitější zakrývání velkými deskami z polystyrenu. Když je v noci -20°C je dobrý i koberec z obýváku :lol:

To pochopím,ale chci ho i v létě uchladit, právě proto to chceme i utopit....jinak ho mám na jižní straně,přemýšleli jsme o tom podkopat základ,ale manžel se bojí,že to spadne, základy jsou tak 50cm azkusit i sehnat stará dvojitá okna na otevření vpředu....Věra


čtv 12. črc 2012 13:35:23
Profil Zobrazit autorovy stránky
Uživatelský avatar

Registrován: stř 01. říj 2008 16:31:10
Příspěvky: 5290
Bydliště: Hradec Králové
Příspěvek Re: Zimní zahrada
Věra píše:
bylo by špatné jen větrání z boků a ne z vrchu?

To je otázka. ;)
Byla jsem ve skleníku kde bylo otevřeno dole-dveře a nahoře větrací okna+ trysky na malé zavlažování –jemná mlha. Skleník byl ale dost vysoký.Tím tahem vznikl nádherný komínový efekt co to dělalo z vlhkostí nevím.Skleník byl podkopán.
Byla jsem ve skleníku(podkopán) kde nebylo oken ani žádná jednodušší možnost větrání –jen do bytu.Při otevření to byla prádelna.
Byla jsem…………….takto by se dalo pokračovat do aleluja.
Vždy si člověk řekne-sakra tohle mohlo být jinak. Já jsem volila-čím víc otvorů na větrání tím lépe.Nemám možnost vynést všechny kytky ven.Mám 2okna nahoře ve střeše, malý mřížky větrací dole na šíři oken a dveře .Je to podle počasí někdy člověk nevyvětrá jen má v zz čerstvý vzduch.To je fajn+větrák . Já mám dva –podle velikosti zz bych dala větráků víc –občas i vyměnit pozice.Někdy když je větřík otevírám vše aby se zz proluftovala.Ten tah vzduchu je důležitý –asi jedno jak okna jsou.
To podkopání nevím jestli 1,5 m není už moc.Já mám necelý 1m.Na dlažbě je i za veder o 7°C méně.na svůji zz skleník či jak to nazvat si člověk musí zvyknout -změřit na začátku teplotu i vlhkost a pak už jen upravovat :) no je to boj musím říci - pěknej.Ještě přidám-předvídat -jaké asi bude počasí když jsem celý den v práci?


pát 13. črc 2012 6:58:46
Profil Zobrazit autorovy stránky
Uživatelský avatar

Registrován: stř 01. říj 2008 16:31:10
Příspěvky: 5290
Bydliště: Hradec Králové
Příspěvek Re: Zimní zahrada
Koukám žádný nový hlášky-zkušenosti. ;)
Tak jen dodám čeho si vážím .Poděkování pro Virense protože mě radil se skleníkem ,Míru je to kamarád ,říká mě bez obalu co dělám blbě-a to je dobrý,Paphio-s ním jsem se dostala na obhlídku skleníků a to není vůbec špatný.Vlaďas za psychickou podporu.Ještě pár lidem který neznáte. Co s tím vším pak člověk udělá je jiná……………….. :mrgreen:


pát 13. črc 2012 9:14:25
Profil Zobrazit autorovy stránky

Registrován: pát 20. lis 2009 15:44:42
Příspěvky: 725
Příspěvek Re: Zimní zahrada
Tak jsem se těšila, že už konečně budu mít zz zastíněnou, ale letos mám se vším takovou smůlu, že by mě snad vyrostl i ten pověstný trpaslík. Nalepili jsme kolem dokola háčky, koupili lanko na protažení sítě a jen čekali na zásilku se sítí. A co myslíte, síť dorazila, ale místo objednané a zaplacené 70% mi poslali 50%. Tak musím reklamovat a čekat jak to dopadne :?


sob 14. črc 2012 12:38:16
Profil Zobrazit autorovy stránky
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odpovědět na téma   [ Příspěvků: 867 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 28, 29, 30, 31, 32, 33, 34 ... 87  Další

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na: