Vyhledat témata bez odpovědí | Zobrazit aktivní témata Právě je stř 17. črc 2024 5:14:47



Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 404 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16 ... 41  Další
 Viróza 
Autor Zpráva
Uživatelský avatar

Registrován: pát 02. dub 2010 15:53:20
Příspěvky: 2757
Bydliště: Kutná Hora
Příspěvek Re: Viróza
marťan píše:
to karel t - spojení "fyziologický problém" je vlastně nesmysl.
Buďto je to fyziologický stav a rostlina je bez problémů -v normálním režimu-( v tomto případě o tom pochybuji),nebo je to problém- a tím pádem jde o patologické změny-můj názor.
Virózu mi to nepřipomíná.... :roll:
Takhle vypadá spíše přehnojení,i když v tvém případě to rovnou vylučuji... 8-)

To by teoreticky mohl být můj problém, dlouhé roky mi nekvetl a tak jsem začal hnojit jako o život no a kvete, ale je poněkud flekatej :-(

_________________
Hezký den s orchidejemi

http://orchidejky.rajce.idnes.cz/?sort=createDate
https://www.facebook.com/Oranzerie.Kacina/


úte 29. kvě 2012 6:28:12
Profil
Uživatelský avatar

Registrován: pon 13. črc 2009 11:10:58
Příspěvky: 2875
Bydliště: Hradec Králové
Příspěvek Re: Viróza
No, já si myslím, že to viróza je. Některé virózní kytky rostou a kvetou dobře, vloni jsem vyhodil virózní Gloriosu. Problém je v tom, že je to nakažlivé.

_________________
http://www.orchidey.estranky.cz/


úte 29. kvě 2012 11:28:54
Profil Zobrazit autorovy stránky

Registrován: pon 16. led 2012 15:34:25
Příspěvky: 1547
Příspěvek Re: Viróza
V Drážďanech jsem si koupil hnojivo "Akerneś Rain Mix" (NPK 13+3+15+11CaO+3MgO), a dal jsem se se starým pánem do řeči.Když jsem mu řekl,že měřím konduktivitu,prohlásil,že oni bez obav hnojí cca 400-500 uS/cm.Doma jsem udělal ředění podle návodu -ve vodě o 10 uS/cm to udělalo koncentraci 520 uS/cm... :!: :shock:
Rozředil jsem to na polovinu- 250uS/cm a JEDNOU :!: nahnojil kytky.
Na snímcích dole vidíte fleky,které se udělaly na listech během několika dní (proto vylučuji virózu nebo bakteriózu), a jsou zásadně na nových listech.Ty změny jsou pochopitelně nevratné... :cry:
Vysvětluji si to tak,že ve skleníku je metabolismus rostlin podstatně rychlejší,živiny jsou vstřebány a využity.V intermediálním prostředí se pak projeví těmito degenerativními změnami.
Rostliny,které jsem hnojil v "hot" režimu nemají skvrny žádné... :roll:
Myslím,že Eva má pravdu v tom,že je třeba být opatrný v hodnocení a konečných závěrech-potažmo likvidaci rostlin... :P
P.S...každá z postižených rostlin je umístěna na jiném okně,nebyly společně koupány-ani v jiném kontaktu.Opravdu mohu s klidným svědomím vyloučit jakékoliv infekční nebo invazní onemocnění... 8-)
P.S.S...nesnáším hnojení... :!: :mrgreen:


Přílohy:
web.phragmi.jpg
web.phragmi.jpg [ 100.15 KiB | Zobrazeno 3674 krát ]
web.encyclia.jpg
web.encyclia.jpg [ 159.13 KiB | Zobrazeno 3674 krát ]
web.dendro.jpg
web.dendro.jpg [ 109.06 KiB | Zobrazeno 3674 krát ]

_________________
www.orchids.webnode.cz
úte 29. kvě 2012 15:46:06
Profil Zobrazit autorovy stránky

Registrován: sob 13. úno 2010 11:39:04
Příspěvky: 590
Příspěvek Re: Viróza
Přehnojení v minulém roce v podstatě nemohu vyloučit, protože rostlinu jsem minulý rok dostal. Takže pahlíza mohla být pochopitelně od původního školkaře vyhnojená (první foto bylo z června 2011).
Loni dostala stejné hnojení jako ostatní mé rostliny. Přikládám dnešní foto. Je zde vidět, že skvrny jsou v daleko menším rozsahu než vloni, ale pořád jsou patrné a není vyloučeno, že se s plným rozvynutím listů znásobí. Pochopitelně to může být ještě přelitím zásobních látek z loňské původní pahlízy do nové, ale pochybuji o tom.
No, kytka zůstane ještě letos v izolaci a na dietě, ale jestli se to objeví příští rok znovu, nebo jestli budou skvrny v průběhu roku přibývat tak poletí :evil:
K.


Přílohy:
Viroza_2012.jpg
Viroza_2012.jpg [ 44.69 KiB | Zobrazeno 3659 krát ]
úte 29. kvě 2012 16:24:09
Profil Zobrazit autorovy stránky
Uživatelský avatar

Registrován: stř 04. lis 2009 9:29:35
Příspěvky: 1851
Bydliště: Nové Bránice okr.Brno-venkov
Příspěvek Re: Viróza
marťan píše:
to karel t - spojení "fyziologický problém" je vlastně nesmysl

Na tohle mám jiný názor. Zdravá, dobře pěstovaná rostlina odolává chrobám líp, než slabá. A to jak infekci, tak šíření, rozvoji choroby.
Myslím, že se to týká také viróz. Těžko říct kterých.


úte 29. kvě 2012 16:37:37
Profil Zobrazit autorovy stránky

Registrován: pon 16. led 2012 15:34:25
Příspěvky: 1547
Příspěvek Re: Viróza
to Míla J-s tím samozřejmě a bezvýhradně souhlasím... :!:
Jde jenom o to slovní spojení.
Fyziologický = normální,zdravý
Patologický = změněný,nemocný
"Fyziologický stav" je stav BEZ problémů... :!:
Už v nadpisu tohoto vlákna by mělo být spíše "patologické poškození" než "fyziologické poškození"... ;)
Ale zmínil jsem to jenom na okraj,podstata mých příspěvků byla v něčem jiném... 8-)

_________________
www.orchids.webnode.cz


úte 29. kvě 2012 16:44:19
Profil Zobrazit autorovy stránky

Registrován: sob 13. úno 2010 11:39:04
Příspěvky: 590
Příspěvek Re: Viróza
marťan píše:
to Míla J-s tím samozřejmě a bezvýhradně souhlasím... :!:
Jde jenom o to slovní spojení.
Fyziologický = normální,zdravý
Patologický = změněný,nemocný
"Fyziologický stav" je stav BEZ problémů... :!:
Už v nadpisu tohoto vlákna by mělo být spíše "patologické poškození" než "fyziologické poškození"... ;)
Ale zmínil jsem to jenom na okraj,podstata mých příspěvků byla v něčem jiném... 8-)


Jak již řekl Pilát: "Co jsem napsal, napsal jsem!". Když kolegové mluvili o fyziologickém problému, měli pochopitelně na mysli fyziologické choroby - terminus technicus z 1. semestru fytopatologie ;)
K.


Naposledy upravil karel_t dne úte 29. kvě 2012 18:08:07, celkově upraveno 1



úte 29. kvě 2012 17:02:05
Profil Zobrazit autorovy stránky

Registrován: pon 16. led 2012 15:34:25
Příspěvky: 1547
Příspěvek Re: Viróza
Termín "fyziologická choroba" je nesmysl... :roll:
Když to přeložíme do češtiny,je to "zdravá nemoc"... :mrgreen:
Jestli to někdo někde někoho učí,tak je to na pováženou... :!: :lol:

_________________
www.orchids.webnode.cz


úte 29. kvě 2012 17:30:12
Profil Zobrazit autorovy stránky

Registrován: stř 08. říj 2008 13:37:10
Příspěvky: 1561
Bydliště: Zděchov
Příspěvek Re: Viróza
Marťan: Stále nechápu co se vám na termínu fyziologický nezdá? Fyziologie rostln je vědní obor a není zdaleka o jejich zdraví. Fyziologický problém je tedy spojen s přehnojením, připálením, či přelitím, ale běžně se používá......když někdo řekne, že skvrny jsou fyziologického původu....nemám s tím problém.

Na fotce Karla T bude asi fakt virus. Pleionky mají viry, to je jisté. Sám jsem dostal virózní P. limprichtii. Jde o to, jak se chová mladý list.
Např. cymbidium mosaic virus jde často vidět už na mladých přírůstcích jako světlejší skvrnky, později to mohou být nekrózy. Někdy se vyhnojením sqrny překryjou zelení a jakoby zmizí...ale jsou tam. U některých jedinců se symptomy projeví až na starších listech.
To že spousta kytek roste i s virem je normální, spíš ale o něco hůře než bez viru. Je to ale zdroj nákazy a např na phalaenopsisech mají viry devastující účinky.
Na gloriose jsem taky o víkendu našel vir, nestihl jsem však vyhodit. Jak se o viry poslední dobu zajímám, zjišťuju že jsou skoro všude.....


úte 29. kvě 2012 18:32:38
Profil ICQ

Registrován: sob 13. úno 2010 11:39:04
Příspěvky: 590
Příspěvek Re: Viróza
Jak jsem řekl - mám podezření na OFV, ale mate mě ten vigorózní růst. Když to srovnám s mými ostatními zdravými P. humilis (cca 40 rostlin) tak tato je z nich jednoznačně nejbujnější, nejvitálnější, ..., ale je mrcha strakatá. :(


úte 29. kvě 2012 18:43:32
Profil Zobrazit autorovy stránky
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odpovědět na téma   [ Příspěvků: 404 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16 ... 41  Další

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 5 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na: