Vyhledat témata bez odpovědí | Zobrazit aktivní témata Právě je úte 16. črc 2024 11:26:40



Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 867 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 21, 22, 23, 24, 25, 26, 27 ... 87  Další
 Zimní zahrada 
Autor Zpráva
Uživatelský avatar

Registrován: stř 01. říj 2008 16:31:10
Příspěvky: 5290
Bydliště: Hradec Králové
Příspěvek Re: Zimní zahrada
Je tedy pravda že v zimní zahradě trávím také dost času. Minulý týden na mě syn koukal oknem z kuchyně . A říká –já se ti divím tolik promrhaného času . Asi měl hlad –nebo tak něco. :mrgreen:


pon 05. bře 2012 22:36:10
Profil Zobrazit autorovy stránky
Uživatelský avatar

Registrován: sob 16. srp 2008 22:06:16
Příspěvky: 4267
Bydliště: Svatá, okres Beroun
Příspěvek Re: Zimní zahrada
tak já už moc místa na posezení ve skleníku nemám, ale času tam trávím také co to jde. teď už se mnou chodí bez větších problémů i pětiměsíční štěně. Už ví, že nesmí nic okusovat ani trhat. Zimu skleník a jeho obyvatelé přežily celkem bez úhony - ale přišla jsem o C.dowianu, hlupák jsem ji lehce zalila a následně přišly ty silné mrazy. Minimální teplota byla v noci 8 C. Ještě nestíním, poloha skleníku to dosud nevyžaduje. Slunce na skleník svítí jen chvíli dopoledne.


úte 06. bře 2012 0:10:35
Profil ICQ
Uživatelský avatar

Registrován: stř 01. říj 2008 16:31:10
Příspěvky: 5290
Bydliště: Hradec Králové
Příspěvek Re: Zimní zahrada
marťan píše:
to HAKI - máš to skvěle promyšlený,jako kdyby to vymýšlel chlap... :lol: Líbí moc... :roll: :!:


Hm …to je zvláštní větička-srancičky ,srandičky jo jo . No taky že jsem se radila z chlapama od kytek.Částečně se mě podařilo to co jsem si naplánovala doma prosadit. Musím říci , že jsem strašná „palice“ nesnáším větu „to ale nejde…a ani nepůjde! nikdy !“ tak realizace skleníku byla taková docela i dřina. Ale pozor zlepšovat by se dalo až do aleluja-nemám např.vůbec vychytaný topení,vchod do skleníku přes dvůr je nevhodný v zimě.Ani ne pro kytky ,ale pro mě. Takže technicky to má lepší chlap –dar z nebes je když je šikovnej-oprava veledar. Takže skleník od chlapa může vykazovat lepší kvality nebo věci usnadňující práci . Ale další je pěstování samo kytky na to vcelku kašlou jak to je chtějí to svoje a basta. Ještě jedna věc nevím jak to zvládáte holky se skleníkem.Já strašně blbě.Protože se mě do toho všeho motá nedostatek času ,který mě berou ty strašný domácí práce ;) . No ale stejně mám ty kytky ráda ……………..ještě pustím jednu myšlenku .Před kytkama jsem si myslela ,že chlap který má doma kytky je jaksi no –jiný.A vona to není pravda. :mrgreen:


úte 06. bře 2012 12:07:23
Profil Zobrazit autorovy stránky
Uživatelský avatar

Registrován: stř 01. říj 2008 16:31:10
Příspěvky: 5290
Bydliště: Hradec Králové
Příspěvek Re: Zimní zahrada
radzak píše:
V těch největších mrazech mi tradičně :evil: vypnul kotel.

Tohohle jsem se bála jak čert kříže. Jak byly ty mrazy byla hlášena možnost výpadku proudu.Mám plynový kotel a nemám jiný zdroj tepla.Jo -máte něco vymyšleno šikovného ,jak by to šlo nahradit bez proudu a plynu? Ta ztráta kytek by byla strašná -ke každé máme nějaký vzpomínky a cit. ;)


úte 06. bře 2012 12:13:34
Profil Zobrazit autorovy stránky

Registrován: pon 29. bře 2010 22:56:10
Příspěvky: 3888
Příspěvek Re: Zimní zahrada
HAKI píše:
radzak píše:
V těch největších mrazech mi tradičně :evil: vypnul kotel.

Tohohle jsem se bála jak čert kříže. Jak byly ty mrazy byla hlášena možnost výpadku proudu.Mám plynový kotel a nemám jiný zdroj tepla.Jo -máte něco vymyšleno šikovného ,jak by to šlo nahradit bez proudu a plynu? Ta ztráta kytek by byla strašná -ke každé máme nějaký vzpomínky a cit. ;)

Pro tenhle případ mám připravenou propan-butanovou bombu.

_________________
http://www.webareal.cz/kvetyzlucni
Podstatnou součástí kultury je NAUČIT SE ORCHIDEJE POZOROVAT


úte 06. bře 2012 14:35:04
Profil Zobrazit autorovy stránky

Registrován: pon 16. led 2012 15:34:25
Příspěvky: 1547
Příspěvek Re: Zimní zahrada
to HAKI...poradit se dokážou ženský a ušetří si tím spoustu času a zbytečných cest slepýma uličkama... :mrgreen:Některým chlapům to nedovolí jejich ješitnost (můj případ :lol: ).Naštěstí se to s přibývajícím věkem zlepšuje... 8-)
Líbí se mi,že to máte - ty i Pavel - udělaný čistě,stylově,žádný pletivo z králíkárny a na něm montovaný orchideje z Bornea... :roll:
Dobrá inspirace... :idea:

_________________
www.orchids.webnode.cz


úte 06. bře 2012 17:14:13
Profil Zobrazit autorovy stránky
Uživatelský avatar

Registrován: stř 01. říj 2008 16:31:10
Příspěvky: 5290
Bydliště: Hradec Králové
Příspěvek Re: Zimní zahrada
To marťan-K těm radám .No ….. já se s ženskýma moc neradím přesněji skoro vůbec – tohle už mám odjakživa. Je to tak prostě....Ale dobře myšlenou radu od chlapa zvládnu .Jo Pavel to má pěkný ,já tedy nemám křesílka ani jiné posezení.Přiznám se že jsem to takto ani nechtěla –nebo neumím si to představit. V zimní zahradě –u mě je to asi spíš skleník -je občas dost zima nebo vlhko a funí ventilátor.Jo a nepotřebuju aby mě tam někdo otravoval –to je moje odreagovačka po pracovním dnu. :mrgreen:-jinak děkuju.


úte 06. bře 2012 22:48:08
Profil Zobrazit autorovy stránky

Registrován: ned 22. led 2012 14:52:12
Příspěvky: 45
Bydliště: Most, ale brnak jak poleno
Příspěvek Re: Zimní zahrada
na nouzovy pritapeni by slo nekde v karavanshopu koupit maly topeni do karavanu.
Bud plynovy nebo naftovy a nebo podle mne nejlepsi ale nejdrazsi, solarni panel a 12V topna rohoz.
Rohoz se da sehnat s teplotou 30 stupnu takze kvetinace dou naskladat primo na ni.
Slusnej vykon na celej vetsi sklenik vyjde dost draho ale zase se to da potom vyuzivat na pritapeni a usetri se za normalni topeni.
Krome toho se na pritapeni da vyuzit treba Trombeho stena ale jen pres den kdyz je slunicko.
Na druhou stranu je levna a topi zadara :D
Pokud je ve skleniku nejaka akumulacni stena tak ta udrzi jednu noc v pohode.
Dalsi varianta je mit akumulacni nadrz a voda se udrzi nejakou dobu tepla, cerpadlo se pak jisti autobaterkou... atd...


stř 07. bře 2012 0:06:50
Profil

Registrován: stř 17. lis 2010 21:38:38
Příspěvky: 785
Příspěvek Re: Zimní zahrada
Taky přidám pár foteček své zimní zahrady :P

http://kaacka3.rajce.idnes.cz/zimni_zahrada_3.

_________________
http://kaacka3.rajce.idnes.cz/


stř 07. bře 2012 8:17:48
Profil
Moderátor

Registrován: stř 30. črc 2008 13:04:11
Příspěvky: 1228
Bydliště: Brno
Příspěvek Re: Zimní zahrada
kaacka3
pěkně nacpaný ale chce to přiblesknout z místnosti. Jinak je to všechno proti světlu a tudíž hodně tmavý.


stř 07. bře 2012 9:42:54
Profil
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odpovědět na téma   [ Příspěvků: 867 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 21, 22, 23, 24, 25, 26, 27 ... 87  Další

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Majestic-12 [Bot] a 0 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
cron