Vyhledat témata bez odpovědí | Zobrazit aktivní témata Právě je ned 06. říj 2024 5:18:57



Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 634 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 32, 33, 34, 35, 36, 37, 38 ... 64  Další
 Coelogyne cristata 
Autor Zpráva
Uživatelský avatar

Registrován: pát 02. dub 2010 15:53:20
Příspěvky: 2757
Bydliště: Kutná Hora
Příspěvek Re: Coelogyne cristata
h144 píše:
Je to mnohem mnohem více než mají všichni zde na obrázcích kvetoucích cristat. Zítra ráno vyfotím a uvidíte sami. Jak často doporučujete zalévat v tento předjarní čas?

Jednou týdně proliju, nemáčím, dost záleží na substrátu ;)

_________________
Hezký den s orchidejemi

http://orchidejky.rajce.idnes.cz/?sort=createDate
https://www.facebook.com/Oranzerie.Kacina/


pát 02. bře 2012 22:14:10
Profil

Registrován: čtv 16. úno 2012 13:04:04
Příspěvky: 13
Příspěvek Re: Coelogyne cristata
Substrát mám korovo-polystyrenový, vypadá, že je bez rašeliníku.


sob 03. bře 2012 17:50:49
Profil

Registrován: čtv 16. úno 2012 13:04:04
Příspěvky: 13
Příspěvek Re: Coelogyne cristata
foto


Přílohy:
cristata1.jpg
cristata1.jpg [ 27.91 KiB | Zobrazeno 2621 krát ]
sob 03. bře 2012 17:53:45
Profil

Registrován: stř 03. lis 2010 20:23:55
Příspěvky: 2926
Příspěvek Re: Coelogyne cristata
h144 píše:
foto

Dost mizerná. Chce jiný substrát a opatrování. Tady je vidět,že živoří.


sob 03. bře 2012 19:22:50
Profil Zobrazit autorovy stránky

Registrován: stř 03. lis 2010 20:23:55
Příspěvky: 2926
Příspěvek Re: Coelogyne cristata
olaw píše:
Přesně tak, Scvrknutí pahlíz je pro cristatu typické. Při kvetení obzvlášť. Stačí jen opatrně začít zalévat, ona se sama nacucá.
Ještě lepší by bylo foto, aby jsme viděli, jak na tom je.

... Aby dobře rostla a kvetla nemá ráda přílišné přesazování. V růstu nemohou pahlízy svraštět. Naopak musejí být nalité, k prasknutí. Pokud jdou na indikaci květů, tak mohou nepatrně svrasknout ale ne moc. Nikdy je nemám "typicky scvrklé". Pak to je jeden květ vedle druhého jinak sice možná pokvete ale jako noty na buben. A nezlobte se, jeden kvítek u velké rostliny není úspěch ale neúspěch.


Naposledy upravil pavelheger dne sob 10. bře 2012 21:25:13, celkově upraveno 1

Smazána část textu, kterou nepovažuji za taktní



sob 03. bře 2012 19:31:27
Profil Zobrazit autorovy stránky

Registrován: čtv 16. úno 2012 13:04:04
Příspěvky: 13
Příspěvek Re: Coelogyne cristata
Substrát by asi nebyl úplně nejhorší, ale vzhledem k tomu, že je v takovémto stavu a přitom má dva květní stvoly a květů požehnaně, tak si říkám, jak se do tohoto stavu mohla dostat. Mám ji od středy a možná se o pět procent zlepšila, ale překvapuje mě, že tak bohatě vykvetla, když má hlízy jak rozinky. Je možné, že třeba nasadila ve velkém trsu a pak byla rozdělena a ještě není pořádně zakořeněná, proto tak "vysychá". Mám ji dát tedy čas a počkat jestli se třeba během letnění spraví a nasadí nové, lepší hlízy, nebo přesadit? Děkuji za info


sob 03. bře 2012 20:18:42
Profil
Uživatelský avatar

Registrován: sob 16. srp 2008 22:06:16
Příspěvky: 4267
Bydliště: Svatá, okres Beroun
Příspěvek Re: Coelogyne cristata
h144 píše:
Substrát by asi nebyl úplně nejhorší, ale vzhledem k tomu, že je v takovémto stavu a přitom má dva květní stvoly a květů požehnaně, tak si říkám, jak se do tohoto stavu mohla dostat. Mám ji od středy a možná se o pět procent zlepšila, ale překvapuje mě, že tak bohatě vykvetla, když má hlízy jak rozinky. Je možné, že třeba nasadila ve velkém trsu a pak byla rozdělena a ještě není pořádně zakořeněná, proto tak "vysychá". Mám ji dát tedy čas a počkat jestli se třeba během letnění spraví a nasadí nové, lepší hlízy, nebo přesadit? Děkuji za info


já bych ji nepřesazovala, ale co se vám asi líbít nebude, ustřihla bych ji oba květní stvoly. Příliš jí to vysiluje, potřebuje pořádně zakořenit, aby měla vůbec čím tu vodu přijímat. jestli je to tak, jak píšete, že byla i se stvoly oddělena z velkého trsu, tak vám asi nic jiného nezbude. Případně si ještě chvíli užijete kvetení a rostlina zajde úplně.


sob 03. bře 2012 21:20:47
Profil ICQ

Registrován: čtv 16. úno 2012 13:04:04
Příspěvky: 13
Příspěvek Re: Coelogyne cristata
už odkvétá, takže váš nápad není až tak kacířský, asi to tak udělám. Myslíte, že tedy během pár měsíců průměrné nespeciální péče bude mít naději na normální život a speciální léčebnou kůru nedoporučujete?


sob 03. bře 2012 23:04:43
Profil
Uživatelský avatar

Registrován: sob 16. srp 2008 22:06:16
Příspěvky: 4267
Bydliště: Svatá, okres Beroun
Příspěvek Re: Coelogyne cristata
h144 píše:
už odkvétá, takže váš nápad není až tak kacířský, asi to tak udělám. Myslíte, že tedy během pár měsíců průměrné nespeciální péče bude mít naději na normální život a speciální léčebnou kůru nedoporučujete?

to se takto nedá říct. nevíte přesně, proč se to stalo, rostlinu máte chvíli. Musíte se naučit se o ni starat, tj. pozorovat, jak se jí daří. Určitě se nesrovná během pár týdnů, ale já bych nevolila žádné extra kúry. Je tady spousta rad, jak se tato Coelogyne pěstuje, takže jediné, co bych zvýšila, je pozorování rostliny. Určitě bych jí nepřesazovala, ale několik měsíců vytrvala. Jakmile začne tvořit nové kořeny a následně nové pahlízy, máte částečně vyhráno - rostlina se vzpamatovává. Jestli máte možnost letnění, tak po zmrzlých ji dejte ven, nejlépe někam do koruny stromů, aby měla dost světla, ale ne přímé polední slunce.


sob 03. bře 2012 23:16:26
Profil ICQ

Registrován: čtv 16. úno 2012 13:04:04
Příspěvky: 13
Příspěvek Re: Coelogyne cristata
plánuji vše, co jste říkala, děkuji za potvrzení. Určitě to zvládne.


ned 04. bře 2012 12:02:00
Profil
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odpovědět na téma   [ Příspěvků: 634 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 32, 33, 34, 35, 36, 37, 38 ... 64  Další

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na: