Vyhledat témata bez odpovědí | Zobrazit aktivní témata Právě je úte 16. črc 2024 9:42:53



Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 867 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22 ... 87  Další
 Zimní zahrada 
Autor Zpráva
Uživatelský avatar

Registrován: stř 04. lis 2009 9:29:35
Příspěvky: 1851
Bydliště: Nové Bránice okr.Brno-venkov
Příspěvek Re: Zimní zahrada
Tak koukám Věro , že máš opravdu zajímavé hybridy (předpokládám, že jsou to hybridy, neznám). To gratuluji. Běžných jednoduchých zonale si nevšímám.


pon 24. říj 2011 18:58:27
Profil Zobrazit autorovy stránky
Uživatelský avatar

Registrován: stř 01. říj 2008 16:31:10
Příspěvky: 5290
Bydliště: Hradec Králové
Příspěvek Re: Zimní zahrada
bruk600 píše:
Díky temperování ze sklepa se tam udržovala těsně nadnulová teplota, ale počítám, že s novými okny to i v mrazech bude tak okolo +5 stupňů.

Trošku bych se bála nechat v této teplotě parožnatku a ten Cykas -jestli to vydrží?


pon 24. říj 2011 19:27:14
Profil Zobrazit autorovy stránky
Administrátor

Registrován: úte 29. črc 2008 14:35:34
Příspěvky: 3344
Bydliště: Senetářov. okr. Blansko
Příspěvek Re: Zimní zahrada
bruk600 píše:
Po přečtení tohoto vlákna jsem si dovolil taky vyfotit moje zimoviště rostlin. Proti výše foceným zimním zahradám je to sice ubohé, ale dělá mi to i taky docela radost. Bylo to stavěno pro přezimování muškátů, pár kaktusů a sukulentů. Původní dřevěná okna s termosklama se mi začala nějak kroutit a loupat. Tak jsem je letos vyměnil za plastová. Díky temperování ze sklepa se tam udržovala těsně nadnulová teplota, ale počítám, že s novými okny to i v mrazech bude tak okolo +5 stupňů. Snad to bude vyhovovat i pro chladnomilné orchideje.
http://bruk600.rajce.idnes.cz/zimovaci_minisklenicek/

Já bych se celkem obával, že orchideje bude v tomto zimovišti dost tma. Neprůsvitná střecha a celkem nízká okna asi nebudou to pravé ořechové (tedy pokud nebudou kytky přímo na skle. Určitě to tedy krom chladnomilných bude rovněž chtít nenáročné na světelné podmínky. Ale možná se mýlím ;)
Hezký den
Pavel


pon 24. říj 2011 19:57:57
Profil Zobrazit autorovy stránky

Registrován: pon 29. bře 2010 22:56:10
Příspěvky: 3888
Příspěvek Re: Zimní zahrada
pavelheger píše:
bruk600 píše:
Po přečtení tohoto vlákna jsem si dovolil taky vyfotit moje zimoviště rostlin. Proti výše foceným zimním zahradám je to sice ubohé, ale dělá mi to i taky docela radost. Bylo to stavěno pro přezimování muškátů, pár kaktusů a sukulentů. Původní dřevěná okna s termosklama se mi začala nějak kroutit a loupat. Tak jsem je letos vyměnil za plastová. Díky temperování ze sklepa se tam udržovala těsně nadnulová teplota, ale počítám, že s novými okny to i v mrazech bude tak okolo +5 stupňů. Snad to bude vyhovovat i pro chladnomilné orchideje.
http://bruk600.rajce.idnes.cz/zimovaci_minisklenicek/

Já bych se celkem obával, že orchideje bude v tomto zimovišti dost tma. Neprůsvitná střecha a celkem nízká okna asi nebudou to pravé ořechové (tedy pokud nebudou kytky přímo na skle. Určitě to tedy krom chladnomilných bude rovněž chtít nenáročné na světelné podmínky. Ale možná se mýlím ;)
Hezký den
Pavel

Také si myslím, že pro většinu orchidejí je tento prostor nevhodný. Ale dovedu si zde představit pěknou sbírku chladnomilných masdeválií.

_________________
http://www.webareal.cz/kvetyzlucni
Podstatnou součástí kultury je NAUČIT SE ORCHIDEJE POZOROVAT


pon 24. říj 2011 21:20:56
Profil Zobrazit autorovy stránky
Moderátor

Registrován: čtv 21. led 2010 20:30:37
Příspěvky: 4054
Příspěvek Re: Zimní zahrada
A Dracul, Pleurothallisů, Stellisů, Restrepií, Porrogloss, Scaphosepal a podobných krasavic. Těm by to vyhovovalo celoročně. V létě je tam předpokládám chladněji?

_________________
http://saslik.rajce.idnes.cz/


pon 24. říj 2011 21:34:20
Profil Zobrazit autorovy stránky
Uživatelský avatar

Registrován: pát 10. říj 2008 7:23:17
Příspěvky: 4046
Příspěvek Re: Zimní zahrada
Mila.J píše:
Tak koukám Věro , že máš opravdu zajímavé hybridy (předpokládám, že jsou to hybridy, neznám). To gratuluji. Běžných jednoduchých zonale si nevšímám.

Mílo, mám i botanické,zrovna nedávno jsem viděla jednu, která by do sbírky pasovala- 600Kč, to jen pro zajímavost,aby si někdo nemyslel,že botanické pelargonie jsou levné. Pro mě je to sbírková záležitost a jsem ráda, když něco seženu....Věra


úte 25. říj 2011 8:06:16
Profil Zobrazit autorovy stránky

Registrován: stř 28. zář 2011 14:50:49
Příspěvky: 75
Bydliště: Plzeň-jih
Příspěvek Re: Zimní zahrada
pavelheger píše:
Já bych se celkem obával, že orchideje bude v tomto zimovišti dost tma. Neprůsvitná střecha a celkem nízká okna asi nebudou to pravé ořechové (tedy pokud nebudou kytky přímo na skle. Určitě to tedy krom chladnomilných bude rovněž chtít nenáročné na světelné podmínky. Ale možná se mýlím ;)
Hezký den
Pavel

No mám dojem, že zrovna světla tam není až tak žalostně málo. Pochopitelně v prosincovém, nebo lednovém inverzním počasí, bez přisvětcování, strádají všechny rostliny nedostatkem světla. Je to pochopitelně kompromis mezi prostorem, finanční investicí, investicí do energií a ziskovostí světla :oops: asi jsem to sem neměl dávat, protože kompromisy by neměly inspirovat a plnohodnotné vytápěné skleníky pochopitelně poskytnou lepší podmímky.


úte 25. říj 2011 12:12:04
Profil

Registrován: stř 28. zář 2011 14:50:49
Příspěvky: 75
Bydliště: Plzeň-jih
Příspěvek Re: Zimní zahrada
olaw píše:
A Dracul, Pleurothallisů, Stellisů, Restrepií, Porrogloss, Scaphosepal a podobných krasavic. Těm by to vyhovovalo celoročně. V létě je tam předpokládám chladněji?

Je to na jih a tak až tak chladné to v létě nebude. Když otevřu okna, tak je to velmi dobře větrané a v noci se nemusím bát mrazíků. Spíše plánuju to využít na prodloužené letnění běžných orchidejí. Jinak díky za doporučení, těch chladnominých. Nastuduji si podmínky, protože mám ještě nevyužitou severní stranu domu. ;)


úte 25. říj 2011 12:23:13
Profil

Registrován: stř 14. led 2009 16:07:01
Příspěvky: 6
Příspěvek Re: Zimní zahrada
No jo, je to opravdu paráda, mám zatím jen zabrané velké okno, ale i tak jsem spokojený. :D


úte 25. říj 2011 12:25:03
Profil

Registrován: stř 28. zář 2011 14:50:49
Příspěvky: 75
Bydliště: Plzeň-jih
Příspěvek Re: Zimní zahrada
HAKI píše:
bruk600 píše:
Díky temperování ze sklepa se tam udržovala těsně nadnulová teplota, ale počítám, že s novými okny to i v mrazech bude tak okolo +5 stupňů.

Trošku bych se bála nechat v této teplotě parožnatku a ten Cykas -jestli to vydrží?

Cykas to určitě vydrží (to mám ověřené), ale u té parožnaky je trochu experiment, ale možná ztratím nervy a přestěhuju ji do teplejšího.


úte 25. říj 2011 12:27:13
Profil
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odpovědět na téma   [ Příspěvků: 867 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22 ... 87  Další

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na: