Vyhledat témata bez odpovědí | Zobrazit aktivní témata Právě je ned 29. zář 2024 17:24:48



Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 579 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28 ... 58  Další
 letnění 
Autor Zpráva

Registrován: pon 29. bře 2010 22:56:10
Příspěvky: 3888
Příspěvek Re: letnění
wiolan píše:
Obracím se na zkušené. Mám první rok dvě Lycasty. Koupila jsem je na jaře, takže se teprve seznamujeme. Je to Lycaste locusta a Lycaste ciliata. Obě chladnější, pokud mám správné informace, taky ciliata o něco méně než locusta.
Podle nomogramu, který sem kdysi Eva vkládala, jsem si spočítala, že Lycaste locusta má optimální teploty 20/9 a 18/7 °C.
U Lycaste ciliata mi vyšlo 22/13 a 20/11.
U Lycaste ciliata mi raší cosi, co by při troše dobré vůle mohl být květ.
Potřebovala bych poradit, jestli ji ještě mám nechat venku. Bydlím v Liberci, kde je trochu chladněji, kytka je na jihozápadním balkóně v 7. poschodí, chráněna před větrem. Dnešní ranní teplota byla 12°C. Poradíte mi při jakých teplotách ji uklidit? Nechtěla bych o ten možný květ přijít, tahle kytka byl můj dávný sen a stála hříšné peníze :lol:

Asi bych je uklidil, až bude v noci pod 10.

_________________
http://www.webareal.cz/kvetyzlucni
Podstatnou součástí kultury je NAUČIT SE ORCHIDEJE POZOROVAT


čtv 15. zář 2011 14:32:59
Profil Zobrazit autorovy stránky
Uživatelský avatar

Registrován: stř 04. lis 2009 9:29:35
Příspěvky: 1851
Bydliště: Nové Bránice okr.Brno-venkov
Příspěvek Re: letnění
Já Lycaste ani ven radši moc nedávám. Sice se občas uvádí, že jsou spíš chladnější, ale o tom pochybuji. Řada jiných, deklarovaných teplých kytek snáší větší poklesy líp.


čtv 15. zář 2011 17:39:58
Profil Zobrazit autorovy stránky

Registrován: stř 10. čer 2009 11:34:09
Příspěvky: 514
Příspěvek Re: letnění
Mila.J píše:
Já Lycaste ani ven radši moc nedávám. Sice se občas uvádí, že jsou spíš chladnější, ale o tom pochybuji. Řada jiných, deklarovaných teplých kytek snáší větší poklesy líp.

Mílo to mě zajímá. Můžu poprosit abyste mi to trochu rozepsal? Myslím teploty, vlhkost...jak je máte Vy. Jaké druhy?
Vítám každou radu, děkuju :)

_________________
Přeji hezký den, Věra


www.orchideje.freepage.cz


čtv 15. zář 2011 18:19:43
Profil

Registrován: pát 18. pro 2009 20:08:30
Příspěvky: 246
Bydliště: Praha
Příspěvek Re: letnění
wiolan píše:
Mila.J píše:
Já Lycaste ani ven radši moc nedávám. Sice se občas uvádí, že jsou spíš chladnější, ale o tom pochybuji. Řada jiných, deklarovaných teplých kytek snáší větší poklesy líp.

Mílo to mě zajímá. Můžu poprosit abyste mi to trochu rozepsal? Myslím teploty, vlhkost...jak je máte Vy. Jaké druhy?
Vítám každou radu, děkuju :)

Taky bych se připojila s prosbou ;)


čtv 15. zář 2011 18:21:20
Profil

Registrován: pon 29. bře 2010 22:56:10
Příspěvky: 3888
Příspěvek Re: letnění
Mila.J píše:
Já Lycaste ani ven radši moc nedávám. Sice se občas uvádí, že jsou spíš chladnější, ale o tom pochybuji. Řada jiných, deklarovaných teplých kytek snáší větší poklesy líp.

Já je mám zase celé léto venku a také si nestěžují (mexické druhy). Schoval jsem je až nyní, když začaly noční teploty klesat pod 10 st.

_________________
http://www.webareal.cz/kvetyzlucni
Podstatnou součástí kultury je NAUČIT SE ORCHIDEJE POZOROVAT


pát 16. zář 2011 9:54:02
Profil Zobrazit autorovy stránky
Uživatelský avatar

Registrován: stř 04. lis 2009 9:29:35
Příspěvky: 1851
Bydliště: Nové Bránice okr.Brno-venkov
Příspěvek Re: letnění
Jsou hodně háklivé na namočení mladých výhonů. Pokud do nich nateče, často uhnijí.
Nic speciálního s nimi nedělám. Jsou s ostatními. Přez zimu je hlídaná nejnižší teplota v noci 12°C , přez den kam ji vytáhnou výbojky v těch pár hodinách co svítí. Světlo ale chtějí jistě, dobrou cirkulaci vzduchu. Jinak je to samý černý flek a shnijí.
Nejcholostivější, co mám je skineri. Dělala problémy pořád, letos zkončila. Macrophylla je podobná, u mně tolerantnější. Fimbriata je nejsnadnější, asi i ciliata, jsou velmi blýzké. Koupil jsem jako denningianu, ale je spíš jen jí blýzká(mám na stránkách), jde dobře. Kupodivu příbuzná reinchenbachii je choulostivější. Aromaticu mám trošku tepleji a blýž výbojkám, tak nemá problémy, ale potřebuje to.
Ony celkově nemají nikdy natvdo vyschnout. Jenom v období klidu a hned po rašení je třeba zalévat opravdu minimálně. Zato jak nový výhon dost povyroste, začíná pouštět kořeny, tak hodně. Pokud nemají po celou dobu dost světla a vzduchu, jsou problémy. To ale mnoho jiných též.


pát 16. zář 2011 18:50:54
Profil Zobrazit autorovy stránky

Registrován: stř 10. čer 2009 11:34:09
Příspěvky: 514
Příspěvek Re: letnění
Mílo děkuji. Koukám, že máte Lyc. ciliata také. Mohla bych Vás poprosit o názor?
Bude toto růstový nebo květní výhon? Fotka je stará asi 5 dní, teď to poprostlo, zítra případně vyfotím znovu.
Díky za odpověď ;)
Obrázek

_________________
Přeji hezký den, Věra


www.orchideje.freepage.cz


pát 16. zář 2011 21:35:54
Profil
Uživatelský avatar

Registrován: stř 04. lis 2009 9:29:35
Příspěvky: 1851
Bydliště: Nové Bránice okr.Brno-venkov
Příspěvek Re: letnění
Je trochu širší, mohl by být růstový.Ale zatím těžko říct. Většinou jdou prvně růstové, ty jsou větší, pak květní. Těch bývá několik. Celkem se od sebe snadno rozeznají, podle velikosti. Pokud je zatím jen jeden a ještě ne moc velký, tak těžko. Pořadí růstu a počet výhonů může být všelijaký. Ciliatu ale momentálně nemám. Je skoro stejná, jako fimbriata.
Dobré je ty zahnívající listeny odstranit. Pozor na to močení výhonů. Ty hnědé flíčky mohou být zlé. Lépe, pokud je povrch substrátu zcela suchý. Hlavně u báze.


sob 17. zář 2011 17:52:43
Profil Zobrazit autorovy stránky

Registrován: stř 14. zář 2011 17:01:50
Příspěvky: 17
Bydliště: Zlín
Příspěvek Re: letnění
Prosím o radu,letním cymbídka a už mi raší květní stvol,na některých cim.mám i 3 květ.stvoly.Nevím,zda je mám už uklidit domů,nebo je můžu ještě ponechat venku?Mají ranní sluníčko a odpoledne jsou v polostínu.O květy bych nerada přišla.Děkuji...


ned 18. zář 2011 10:35:19
Profil

Registrován: stř 10. čer 2009 11:34:09
Příspěvky: 514
Příspěvek Re: letnění
Mílo díky za info.
trochu okolo téhle kytky tápu. Ty tmavé listy jsou okolo nejmladší pahlízy, a už jsem ji tak koupila. Na pahlíze jsou černé skvrny (asi bakterióza), ale jinak jsou pahlízy pevné, nehnijí. Zalévám ponořením do vody tak do 3/4 výšky květináče, takže voda se na výhony nedostane, ale je fakt, že v letošním podivném létě mi několikrát na balkóně zmokla.

_________________
Přeji hezký den, Věra


www.orchideje.freepage.cz


ned 18. zář 2011 16:40:35
Profil
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odpovědět na téma   [ Příspěvků: 579 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28 ... 58  Další

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na: