Vyhledat témata bez odpovědí | Zobrazit aktivní témata Právě je ned 29. zář 2024 19:24:23



Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 579 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 21, 22, 23, 24, 25, 26, 27 ... 58  Další
 letnění 
Autor Zpráva

Registrován: úte 31. srp 2010 1:49:16
Příspěvky: 102
Bydliště: Borovany
Příspěvek Re: letnění
radzak píše:
radzak píše:
Dnes ráno bylo u nás sedm stupňů. Všechny kytky včetně teplomilných (C. aclandyae, Trichocentra, Rhyncholaelie...) mám stále venku a nemyslím, že by jim to nějak vadilo. Ba naopak :P

Musím se přiznat, že poté, co jsem se dozvěděl, že nedaleko od nás naměřili dnes jeden stupeň, zbaběle jsem svých deset teplomilných orchidejí uklidil na noc do skleníku. Ráno jdou ale ven a už tam snad zůstanou. Hlásí opět oteplení :P


Nic si z toho nedělej, já phaly a katky také večer schoval. Jsem z Borovan :-D


čtv 01. zář 2011 17:00:02
Profil

Registrován: čtv 29. dub 2010 21:07:05
Příspěvky: 375
Bydliště: okr. Uh. Hradiště
Příspěvek Re: letnění
EvaJ píše:
Pavlo, chladné kytky letnění milují. Ale pro teplé kytky je při takovém létě jako je letos chladno v noci. Proto jsem katky letos neletnila vůbec. Respektive jsem to zkusila jednou a vůbec se mi to neosvědčilo. A pokud dáš katky ven, myslím, že by měly být někde pod stříškou, aby do nich nepršelo.


Já jsem katky považovala za temperované kytky. Takže jsem doufala, že noční poklesy teplot zvládnou. Každopádně jsou pod stříškou, vlastně v takovém stanu, přesto mají vybledlé listy (i když jsem poctivě stínila). Ale jsou vidět květy. Už je asi brzo uklidím na místo, kde se dá dobře větrat. Jen tak venku mám jen cymba a Dend. kingianum.


čtv 01. zář 2011 20:41:42
Profil

Registrován: pon 29. bře 2010 22:56:10
Příspěvky: 3888
Příspěvek Re: letnění
pavla píše:
EvaJ píše:
Pavlo, chladné kytky letnění milují. Ale pro teplé kytky je při takovém létě jako je letos chladno v noci. Proto jsem katky letos neletnila vůbec. Respektive jsem to zkusila jednou a vůbec se mi to neosvědčilo. A pokud dáš katky ven, myslím, že by měly být někde pod stříškou, aby do nich nepršelo.


Já jsem katky považovala za temperované kytky. Takže jsem doufala, že noční poklesy teplot zvládnou. Každopádně jsou pod stříškou, vlastně v takovém stanu, přesto mají vybledlé listy (i když jsem poctivě stínila). Ale jsou vidět květy. Už je asi brzo uklidím na místo, kde se dá dobře větrat. Jen tak venku mám jen cymba a Dend. kingianum.

Pokud jsou suché, tak jim tyhle teploty nevadí.

_________________
http://www.webareal.cz/kvetyzlucni
Podstatnou součástí kultury je NAUČIT SE ORCHIDEJE POZOROVAT


čtv 01. zář 2011 21:14:54
Profil Zobrazit autorovy stránky

Registrován: stř 03. lis 2010 20:23:55
Příspěvky: 2926
Příspěvek Re: letnění
Ranní rosy jsou silné jako zálivka tedy alespoň u nás.


pát 02. zář 2011 6:48:45
Profil Zobrazit autorovy stránky
Uživatelský avatar

Registrován: pon 03. srp 2009 16:18:51
Příspěvky: 1011
Bydliště: žádné nemám,ale přebývám v Brně
Příspěvek Re: letnění
já mám sucho a ráno pokud neprší rosím a dost (Pleurothallisy,Restrepie,nanodesy) Obrázek
bledé listy má jen jeden Pleurothallis a ten pokvete a Epidendrum ciliare na klacku,ale to je bledé od doby co ho mám azrovna mu začínají růst nové kořeny a nová pahlíza,tak se mu to snad líbí . ;)

_________________
https://www.flickr.com/photos/66109315@N06/
http://drroman2.galerie.cz/4661207-orchideje
http://drroman3.galerie.cz/
http://drroman.rajce.idnes.cz/


pát 02. zář 2011 8:04:20
Profil Zobrazit autorovy stránky
Uživatelský avatar

Registrován: pát 10. říj 2008 7:23:17
Příspěvky: 4046
Příspěvek Re: letnění
Míra píše:
Ranní rosy jsou silné jako zálivka tedy alespoň u nás.

Tak Míro, to Vám závidím,tady u nás ani mlha a přijedeš ke Staré Boleslavi, ty nádherné mlžné opary....ale co se dá dělat, Věra


pát 02. zář 2011 8:34:34
Profil Zobrazit autorovy stránky

Registrován: čtv 09. čer 2011 23:09:42
Příspěvky: 85
Bydliště: Praha 4
Příspěvek Re: letnění
Mám Cymbídka a jeden Miltoniopsis stále venku, já vím, že se to tu píše stále, ale chci se ujistit, jestli ty nízké noční teploty (5st.) nezačnou vadit? O Cymba se až tak nebojím, ale co ten Miltoniopsis, když je vlhký? Nemám ho dát raději už dovnitř?


čtv 15. zář 2011 12:41:46
Profil

Registrován: pon 29. bře 2010 22:56:10
Příspěvky: 3888
Příspěvek Re: letnění
jitol píše:
Mám Cymbídka a jeden Miltoniopsis stále venku, já vím, že se to tu píše stále, ale chci se ujistit, jestli ty nízké noční teploty (5st.) nezačnou vadit? O Cymba se až tak nebojím, ale co ten Miltoniopsis, když je vlhký? Nemám ho dát raději už dovnitř?

Ten bych už schoval. Nechce žádné velké extrémy. Ani horko, ani zimu.

_________________
http://www.webareal.cz/kvetyzlucni
Podstatnou součástí kultury je NAUČIT SE ORCHIDEJE POZOROVAT


čtv 15. zář 2011 13:16:52
Profil Zobrazit autorovy stránky

Registrován: čtv 09. čer 2011 23:09:42
Příspěvky: 85
Bydliště: Praha 4
Příspěvek Re: letnění
radzak píše:
jitol píše:
Mám Cymbídka a jeden Miltoniopsis stále venku, já vím, že se to tu píše stále, ale chci se ujistit, jestli ty nízké noční teploty (5st.) nezačnou vadit? O Cymba se až tak nebojím, ale co ten Miltoniopsis, když je vlhký? Nemám ho dát raději už dovnitř?

Ten bych už schoval. Nechce žádné velké extrémy. Ani horko, ani zimu.

Moc děkuji za odpověď.


čtv 15. zář 2011 13:27:17
Profil

Registrován: stř 10. čer 2009 11:34:09
Příspěvky: 514
Příspěvek Re: letnění
Obracím se na zkušené. Mám první rok dvě Lycasty. Koupila jsem je na jaře, takže se teprve seznamujeme. Je to Lycaste locusta a Lycaste ciliata. Obě chladnější, pokud mám správné informace, taky ciliata o něco méně než locusta.
Podle nomogramu, který sem kdysi Eva vkládala, jsem si spočítala, že Lycaste locusta má optimální teploty 20/9 a 18/7 °C.
U Lycaste ciliata mi vyšlo 22/13 a 20/11.
U Lycaste ciliata mi raší cosi, co by při troše dobré vůle mohl být květ.
Potřebovala bych poradit, jestli ji ještě mám nechat venku. Bydlím v Liberci, kde je trochu chladněji, kytka je na jihozápadním balkóně v 7. poschodí, chráněna před větrem. Dnešní ranní teplota byla 12°C. Poradíte mi při jakých teplotách ji uklidit? Nechtěla bych o ten možný květ přijít, tahle kytka byl můj dávný sen a stála hříšné peníze :lol:

_________________
Přeji hezký den, Věra


www.orchideje.freepage.cz


čtv 15. zář 2011 13:35:09
Profil
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odpovědět na téma   [ Příspěvků: 579 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 21, 22, 23, 24, 25, 26, 27 ... 58  Další

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na: