Vyhledat témata bez odpovědí | Zobrazit aktivní témata Právě je úte 16. črc 2024 16:24:06



Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 211 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16 ... 22  Další
 Habenaria medusa (syn. H. myriotricha) 
Autor Zpráva
Administrátor

Registrován: úte 29. črc 2008 14:35:34
Příspěvky: 3344
Bydliště: Senetářov. okr. Blansko
Příspěvek Re: Habenaria medusa (syn. H. myriotricha)
Radku, já myslím, že to s tou cholostivostí nebude zas až tak horké. Co jsem si zatím stačil všimnout, tak většinou odešly čerstvě zakoupené hlízy, které byly vegetačně nevhodně načasované. Začaly růst na zimu. Jejich výhodou je to, že 4 měsíce v roce si jich nemusíš vůbec všímat, a mužeš je mít hezky v teple pod postelí :mrgreen:
Hezký den
Pavel


úte 28. čer 2011 7:31:39
Profil Zobrazit autorovy stránky
Uživatelský avatar

Registrován: sob 16. srp 2008 22:06:16
Příspěvky: 4267
Bydliště: Svatá, okres Beroun
Příspěvek Re: Habenaria medusa (syn. H. myriotricha)
pavelheger píše:
Radku, já myslím, že to s tou cholostivostí nebude zas až tak horké. Co jsem si zatím stačil všimnout, tak většinou odešly čerstvě zakoupené hlízy, které byly vegetačně nevhodně načasované. Začaly růst na zimu. Jejich výhodou je to, že 4 měsíce v roce si jich nemusíš vůbec všímat, a mužeš je mít hezky v teple pod postelí :mrgreen:
Hezký den
Pavel

Souhlasím s Pavlem. Když nespí v suchu a teple, tak jsou na okenním parapetu a jen potřebují udržovat vlhký substrát a poměrně dost světla.


úte 28. čer 2011 10:18:25
Profil ICQ

Registrován: pon 29. bře 2010 22:56:10
Příspěvky: 3888
Příspěvek Re: Habenaria medusa (syn. H. myriotricha)
Když ono je tolik zajímavých rostlin, že člověk nemůže mít všechny. Těmhle terestritům se zatím budu vyhýbat.

_________________
http://www.webareal.cz/kvetyzlucni
Podstatnou součástí kultury je NAUČIT SE ORCHIDEJE POZOROVAT


úte 28. čer 2011 20:58:02
Profil Zobrazit autorovy stránky

Registrován: stř 10. čer 2009 11:34:09
Příspěvky: 514
Příspěvek Re: Habenaria medusa (syn. H. myriotricha)
Pěstuje tady někdo Habenarii dentata?
Jde mi o to, jak má vypadat hlízka. Mám známou v Anglii, objednala si hlízky z Thajska a jednu i pro mě. Už jí přišly a poslala mi fotku, abych si vybrala. Myslím, že to co jí přišlo, je asi v háji. Fotka není kvalitní, ale i tak je vidět, že jsou to nějaké scvrklé vyschlé mrchy. Alespoň v porovnání v mou Hab. myriorticha.
Myslíte, že mají šanci na přežití? Jak s nimi naložit teď? Zdá se mi nemožné, aby vydržely do jara.
Obrázek

_________________
Přeji hezký den, Věra


www.orchideje.freepage.cz


ned 21. srp 2011 9:44:50
Profil
Uživatelský avatar

Registrován: pát 10. říj 2008 7:23:17
Příspěvky: 4046
Příspěvek Re: Habenaria medusa (syn. H. myriotricha)
wiolan píše:
Pěstuje tady někdo Habenarii dentata?
Jde mi o to, jak má vypadat hlízka. Mám známou v Anglii, objednala si hlízky z Thajska a jednu i pro mě. Už jí přišly a poslala mi fotku, abych si vybrala. Myslím, že to co jí přišlo, je asi v háji. Fotka není kvalitní, ale i tak je vidět, že jsou to nějaké scvrklé vyschlé mrchy. Alespoň v porovnání v mou Hab. myriorticha.
Myslíte, že mají šanci na přežití? Jak s nimi naložit teď? Zdá se mi nemožné, aby vydržely do jara.
Obrázek

Wiolan, to je škoda,ale nevypadají moc dobře,známá si zase objednala Hoye a kdybys viděla co ji přišlo, myslím,že všechny zařvaly.....škoda...držím palce,kdyby to rozchodily bylo by to fajn...Věra


ned 21. srp 2011 14:40:29
Profil Zobrazit autorovy stránky
Administrátor

Registrován: úte 29. črc 2008 14:35:34
Příspěvky: 3344
Bydliště: Senetářov. okr. Blansko
Příspěvek Re: Habenaria medusa (syn. H. myriotricha)
Myslím si, že takto významné scvrknutí je pro rostliny konečná. Je zajímavé, že teď přišly dormantní hlízy (tedy pokud byly odebrány v dormantní fázi, pokud ne a byly sebrány před fází vyzrálosti, tak je určitě po nich). Čekal bych, že nyní půjdou do květu (stejně jako medusa, limprichtii atd) a po té zatáhnou na suchou a chladnější zimu. Ovšem co s tím co je na fotce asi poradit nedokážu. Ty hlízy jsou už dlouho bez vody (nebo nebyly vyzrálé, jak už jsem zmínil). Chtělo by to tedy vodu, ale jen opatrně, možná vlhký perlit a pravidelně pozorovat co se bude dít.
Tenhle prodejce by si u mě už neškrtl. Chápu, že reklamace asi možná nebude, ale minimálně bych požadoval vysvětlení nebo radu, co s tím (i když ani ty rady pravděpodobně nezafungují :cry: )
Hezký den
Pavel


ned 21. srp 2011 21:17:20
Profil Zobrazit autorovy stránky

Registrován: stř 10. čer 2009 11:34:09
Příspěvky: 514
Příspěvek Re: Habenaria medusa (syn. H. myriotricha)
pavelheger píše:
Myslím si, že takto významné scvrknutí je pro rostliny konečná. Je zajímavé, že teď přišly dormantní hlízy (tedy pokud byly odebrány v dormantní fázi, pokud ne a byly sebrány před fází vyzrálosti, tak je určitě po nich). Čekal bych, že nyní půjdou do květu (stejně jako medusa, limprichtii atd) a po té zatáhnou na suchou a chladnější zimu. Ovšem co s tím co je na fotce asi poradit nedokážu. Ty hlízy jsou už dlouho bez vody (nebo nebyly vyzrálé, jak už jsem zmínil). Chtělo by to tedy vodu, ale jen opatrně, možná vlhký perlit a pravidelně pozorovat co se bude dít.
Tenhle prodejce by si u mě už neškrtl. Chápu, že reklamace asi možná nebude, ale minimálně bych požadoval vysvětlení nebo radu, co s tím (i když ani ty rady pravděpodobně nezafungují :cry: )
Hezký den
Pavel

mluvíte mi Pavle z duše. Kdybych to objednávala já, určitě bych se o reklamaci pokusila. Každopádně pozitivní hodnocení by ode mě prodejce nedostal.
To, že jsou hlízy v tuto dobu zatažené mě taky překvapilo. Napadla mě dvě vysvětlení. Buď jsou to nějaké "zapomenuté" loňské, které možná neobrazily a tak se jich prodejce zbavil takto. Nebo mě napadlo, že v Thajsku asi není tak výrazná perioda léto/zima a tyhle byly zasazeny v nevhodnou dobu a poté nevhodně uskladněny. Nevím jak si to jinak vysvětlit.
Jinak máte pravdu, myriotricha mi právě nakvétá, letos se pochlapila květů bude více než loni :)

_________________
Přeji hezký den, Věra


www.orchideje.freepage.cz


ned 21. srp 2011 21:56:54
Profil
Uživatelský avatar

Registrován: sob 16. srp 2008 22:06:16
Příspěvky: 4267
Bydliště: Svatá, okres Beroun
Příspěvek Re: Habenaria medusa (syn. H. myriotricha)
myslím, že to je poučení i pro ostatní. Jestliže někdo v tuto dobu, kdy má rostlina být vlastně v největší síle, prodává hlízky, tak je něco špatně. Proto je asi vhodnější kupovat hlízky těsně po zimě.


ned 21. srp 2011 22:05:32
Profil ICQ
Uživatelský avatar

Registrován: sob 16. srp 2008 22:06:16
Příspěvky: 4267
Bydliště: Svatá, okres Beroun
Příspěvek Re: Habenaria medusa (syn. H. myriotricha)
dávám ještě jednu fotku H.myriotrichy - květy z dalších dvou hlízek


Přílohy:
DSCN3776.JPG
DSCN3776.JPG [ 120.36 KiB | Zobrazeno 3839 krát ]
pát 26. srp 2011 20:50:34
Profil ICQ

Registrován: pát 01. led 2010 19:06:51
Příspěvky: 7495
Příspěvek Re: Habenaria medusa (syn. H. myriotricha)
Je vážně nádherná. Gratuluju. Moje prostě neroste.


pát 26. srp 2011 20:55:44
Profil
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odpovědět na téma   [ Příspěvků: 211 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16 ... 22  Další

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
cron