Vyhledat témata bez odpovědí | Zobrazit aktivní témata Právě je ned 20. říj 2024 12:38:43



Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 6 ] 
 Jak nadělat řízky? 
Autor Zpráva
Uživatelský avatar

Registrován: stř 14. led 2009 1:28:54
Příspěvky: 309
Bydliště: Ústí nad Labem
Příspěvek Jak nadělat řízky?
Takhle mi nakvetlo a zároveň obrazilo a nadělalo keiky Dendr. phall. Ráda bych ho nařezala a namnožila, ale nikdy jsem to nedělala a nevím jak na to. Řezat teď nebo počkat na jaro? Kde uříznout a do čeho zasadit? Jaký by měl být substrát? Rašeliník, jemný substrát nebo hrubá kůra jako pro staré pahlízy? Po přesazení hnojit asi až od jara ? Hlavně vůbec nevím, kde to mám fiknout a do čeho zasadit. . . . Poradí mi někdo?
Četla jsem si tu rady od Virense na namnožení dendr. ze spících oček, ale to moje i kvete, co s tím ?
Děkuji všem za rady a podr. návody. H.


Přílohy:
Snímek 210.jpg
Snímek 210.jpg [ 71.71 KiB | Zobrazeno 5014 krát ]
Snímek 213.jpg
Snímek 213.jpg [ 70.15 KiB | Zobrazeno 5056 krát ]
pát 07. srp 2009 13:09:50
Profil

Registrován: ned 28. zář 2008 14:08:04
Příspěvky: 125
Příspěvek Re: Jak nadělat řízky?
Počkal bych do jara, a sázel do podobného (kůrového substrátu) jako je stará kytka. nefikal bych starý pahlízy, ale oddělil keiki od nich. Takhle to dělám a funguje to.


pát 07. srp 2009 17:53:30
Profil
Uživatelský avatar

Registrován: stř 14. led 2009 1:28:54
Příspěvky: 309
Bydliště: Ústí nad Labem
Příspěvek Re: Jak nadělat řízky?
MilanP: jak to preparujete? To je skoro chirurgický zákrok, sice doma sklapel mám, ale není moc ostrý. Musím se o ty keiky nějak speciálně starat přes zimu ? Rosit kořínky nebo něco podobného ? H.


sob 08. srp 2009 1:03:37
Profil
Uživatelský avatar

Registrován: sob 16. srp 2008 22:06:16
Příspěvky: 4267
Bydliště: Svatá, okres Beroun
Příspěvek Re: Jak nadělat řízky?
Keiky nechávám tak jak jsou na rosltině poměrně dlouho, občas porosím kořínky, jinak nic. Při oddělování jsem je prostě odlomila a bylo to. Nevím, jestli jsem měla štěstí, ale šlo to docela dobře.


sob 08. srp 2009 22:01:22
Profil ICQ
Uživatelský avatar

Registrován: pát 27. úno 2009 19:32:08
Příspěvky: 1725
Bydliště: Jihlava
Příspěvek Re: Jak nadělat řízky?
Já jsem z neznalosti nechala na dendrobku nobile keiki skoro dva roky a na stardustu taky tak. Na nobilku vyrostly prakt. v dospělé rostliny, původní rostlinu to neoslabilo, takže mám teď dva plné květináče, ujalo se ihned a prakt. hned kvetlo, tady se mi vyplatilo nespěchat. U stardustu byla celá rostlina slabá (mojí blbostí),takže po jarním odběru keiki zbytek odešel, ale keiki se taky rychle chytly a jsou stále silnější.
Takže bych doporučovala určitě počkat minimálně na jaro až zesílí, jak psala Eva, rosit kořínky, to jsem taky dělala a zesílily a teď před podzimem kdy se budou chystat na klid bych je určitě neoddělovala. Někde jsem taky četla doporučení, že se můžou kořínky keiki obalit rašeliníkem aby déle držel vlhkost. Přeju úspěch.


ned 09. srp 2009 11:29:29
Profil Zobrazit autorovy stránky
Uživatelský avatar

Registrován: stř 14. led 2009 1:28:54
Příspěvky: 309
Bydliště: Ústí nad Labem
Příspěvek Re: Jak nadělat řízky?
děkuji všem za odpovědi a rady. Počkám na jaro a pak se uvidí . . . :)


čtv 13. srp 2009 19:00:01
Profil
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odpovědět na téma   [ Příspěvků: 6 ] 

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 6 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
cron