Vyhledat témata bez odpovědí | Zobrazit aktivní témata Právě je úte 16. črc 2024 5:43:05



Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 867 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18 ... 87  Další
 Zimní zahrada 
Autor Zpráva

Registrován: čtv 29. dub 2010 21:07:05
Příspěvky: 375
Bydliště: okr. Uh. Hradiště
Příspěvek Re: Zimní zahrada
Snažila jsem se projít všechna vlákna, kde se píše něco o skleníku, ZZ atp., přësto se zeptám. Co radíte s větráním? Jak pořídit vhodný ventilátor - jaké má mít parametry? Nebo je to úplně jedno?
Abych to lépe osvětlila - na dvoře je stará prosklená veranda, průchozí. V létě vedro, v zimě zima. Takže mi tam chtějí udělat takový malý prostor, který by se uzavřel a zateplil. Jenže s okny se nepočítá a já mám strach, že v létě tam bude strašné vedro. Já myslím, že ventilátor to neuchladí, protože tam od cca 11 hodin svítí slunce. Když jsem dala pod strop stínovku, tak je tam max. 38°C, ale i to mi přijde dost.
Citroník tam trpěl, teď, pod stínovkou je to lepší. Možná, že když se místo skla dá na střechu polykarbonát, zas to bude jiné...


pon 06. čer 2011 18:40:26
Profil
Moderátor

Registrován: čtv 21. led 2010 20:30:37
Příspěvky: 4054
Příspěvek Re: Zimní zahrada
Používám něco takového. :arrow: http://www.hauserelektro.cz/files/produ ... 5D.jpg.jpg
V tom největším vedru mám u okna okolo třiceti stupňů a u stěny pod dvacetpět. Mám ale otevřenou větračku. To je velká výhoda. Existují ventilátory, které se montují na sklo, ale nemají tak velký výkon. Vzduch to vymění, ale asi to moc nepomůže s ochlazením. Určitě se dá něco vymyslet.

_________________
http://saslik.rajce.idnes.cz/


pon 06. čer 2011 19:10:53
Profil Zobrazit autorovy stránky
Uživatelský avatar

Registrován: stř 01. říj 2008 16:31:10
Příspěvky: 5290
Bydliště: Hradec Králové
Příspěvek Re: Zimní zahrada
Nějaké okno by tam mělo být - pro přívod čerstvého vzduchu. Ta stínovka-je lepší ji dát nad verandu to se nejlépe srazí teplota. Ventilátor mám i takový jak ukazuje Olaw i větší který je napojen na spínací hodiny. Možná je lepší víc ventiláturů a občas měnit postavení aby měly rostliny změnu.Pro různější fuk.Chtěla jsem si koupit i ten ventilátor na klips pak se může dát kamkoliv.


pon 06. čer 2011 20:19:23
Profil Zobrazit autorovy stránky
Uživatelský avatar

Registrován: sob 16. srp 2008 22:06:16
Příspěvky: 4267
Bydliště: Svatá, okres Beroun
Příspěvek Re: Zimní zahrada
používám normální ventilátor přes spínací hodiny a ještě mám průchod do dílny, kde je opravdu i ve vedrech chladno. Takže pouštím chladnější vzduch i z dílny. zatím jsem měla ve skleníku nejvíc 32 C. A stínovku mám také z venku.


pon 06. čer 2011 21:09:34
Profil ICQ
Uživatelský avatar

Registrován: stř 04. lis 2009 9:29:35
Příspěvky: 1851
Bydliště: Nové Bránice okr.Brno-venkov
Příspěvek Re: Zimní zahrada
Ventilátory se snižuje teplota těžko. Okno je ůčinnější. Stínění venku pomůže dost.


pon 06. čer 2011 22:50:23
Profil Zobrazit autorovy stránky

Registrován: čtv 29. dub 2010 21:07:05
Příspěvky: 375
Bydliště: okr. Uh. Hradiště
Příspěvek Re: Zimní zahrada
Moc díky za všechny připomínky. Když jsem tak přemýšlela, bude to taková vitrína ve verandě :D
Ale dobré něco.
Tu adresu nemůžu otevřít přímo, dostanu se na domovskou stránku, takže to projdu později, musím si udělat chvíli času.


stř 08. čer 2011 21:13:36
Profil

Registrován: čtv 29. dub 2010 21:07:05
Příspěvky: 375
Bydliště: okr. Uh. Hradiště
Příspěvek Re: Zimní zahrada
Ahojte, stále řešíme přebudování verandy. A trochu jsme narazili ¨- polykarbonát má dost velkou tepelnou roztažnost, takže se musí dávat cca 1 cm od zdi nebo od pevné konstrukce. Jak se to tam na zimu utěsní?
Budu moc ráda, když se mi ozve, kdo už to řešil.

Moc díky


ned 03. črc 2011 20:46:27
Profil
Uživatelský avatar

Registrován: sob 16. srp 2008 22:06:16
Příspěvky: 4267
Bydliště: Svatá, okres Beroun
Příspěvek Re: Zimní zahrada
Pavlo, z polykarbonátu mám střechu a nic takového jsme neřešili. Tady je odkaz, jak jsme stavěli (resp. firma) celý skleník https://picasaweb.google.com/ejanovska/ ... P2sn7zt4wE
polykarbonát je všude na fest.


ned 03. črc 2011 21:02:15
Profil ICQ

Registrován: pát 20. lis 2009 15:44:42
Příspěvky: 725
Příspěvek Re: Zimní zahrada
Evičko, to je nádhera. Mě právě ZZ dodělávají, ale vůbec si nevím rady co mám s ní vlastně dělat :? Zní to divně, ale dosud jsem měla orchidejky po oknech na všechny světové strany a vyzkoušeno, kde je jim nejlíp. Teď jsou tedy skoro všechny venku. Také kromě jedné vyvázané jsou všechny v květníkách nebo volně(vandy). Nevím kam je v ZZ umístit, také nechci s nimi moc hýbat kvůli namáčení (mám jich kolem 70) a většinou při namáčení něco ulomím. Chlapcům z firmy jsem se zmínila, že budu potřebovat vědět, kde můžu vrtat ve stropě, abych tam mohla něco pověsit - přidělali mi ve stropě na všechny trámy háčky asi po půl metru po celé délce :lol: Také mi přidělali háčky na střechu na zavěšení sítě. V ZZ mám parapety na všech stranách, ale nemůžu vymyslet co na ně dát pod orchideje, něco jako truhlíky s mříží. Zítra udělám fotky a budu moc ráda, když mi někdo poradí.


ned 03. črc 2011 21:34:01
Profil Zobrazit autorovy stránky

Registrován: čtv 29. dub 2010 21:07:05
Příspěvky: 375
Bydliště: okr. Uh. Hradiště
Příspěvek Re: Zimní zahrada
Evi, máš tu zahradu krásnou, ale je to úplně jiná situace. Máš ten polykarbonát jen jednou stranou na zdi, druhá je volná. Já budu mít střechu mezi dvěma zdmi.
Byli jsme ve firmě, kde se s polykarbonátem dělá, tam nám to řekli a teď nevíme, jak to ošetřit.


pon 04. črc 2011 19:44:42
Profil
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odpovědět na téma   [ Příspěvků: 867 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18 ... 87  Další

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na: