Vyhledat témata bez odpovědí | Zobrazit aktivní témata Právě je sob 05. říj 2024 15:21:43



Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 323 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23 ... 33  Další
 Phragmipedium 
Autor Zpráva
Uživatelský avatar

Registrován: pát 02. dub 2010 15:53:20
Příspěvky: 2757
Bydliště: Kutná Hora
Příspěvek Re: Phragmipedium
radzak píše:
pavelheger píše:
Z Radkových a Eviných obrázků usuzuji, že Phrag. schlimii bez Paph. delenatii nepokvete. Nu což, musím to delenatii hnedle koupit :mrgreen:
Hezký den
Pavel

Pavle, tos nevěděl, že orchideje jsou paraziti?? :mrgreen:

Koukám, že vtipálků je tu víc, sice neznám souvislosti, ale stejně jsem se tomu zasmál, už jsem nějake přepracovanej, tak tu trochu smíchu asi potřebuju :lol:

_________________
Hezký den s orchidejemi

http://orchidejky.rajce.idnes.cz/?sort=createDate
https://www.facebook.com/Oranzerie.Kacina/


stř 06. dub 2011 21:11:57
Profil
Administrátor

Registrován: úte 29. črc 2008 14:35:34
Příspěvky: 3344
Bydliště: Senetářov. okr. Blansko
Příspěvek Re: Phragmipedium
radzak píše:
Pavle, tos nevěděl, že orchideje jsou paraziti?? :mrgreen:

Nevěděl ;) Poznal jsem to, až ke mně byly přirostlý tak, že se jich nedokážu zbavit ať dělám co dělám :lol:
Hezký den
Pavel


stř 06. dub 2011 21:18:05
Profil Zobrazit autorovy stránky

Registrován: pon 29. bře 2010 22:56:10
Příspěvky: 3888
Příspěvek Re: Phragmipedium
pavelheger píše:
radzak píše:
Pavle, tos nevěděl, že orchideje jsou paraziti?? :mrgreen:

Nevěděl ;) Poznal jsem to, až ke mně byly přirostlý tak, že se jich nedokážu zbavit ať dělám co dělám :lol:
Hezký den
Pavel

Ano ano, vyvolávají jistý druh závislosti :ugeek:

_________________
http://www.webareal.cz/kvetyzlucni
Podstatnou součástí kultury je NAUČIT SE ORCHIDEJE POZOROVAT


stř 06. dub 2011 21:24:01
Profil Zobrazit autorovy stránky
Uživatelský avatar

Registrován: sob 16. srp 2008 22:06:16
Příspěvky: 4267
Bydliště: Svatá, okres Beroun
Příspěvek Re: Phragmipedium
radzak píše:
pavelheger píše:
radzak píše:
Pavle, tos nevěděl, že orchideje jsou paraziti?? :mrgreen:

Nevěděl ;) Poznal jsem to, až ke mně byly přirostlý tak, že se jich nedokážu zbavit ať dělám co dělám :lol:
Hezký den
Pavel

Ano ano, vyvolávají jistý druh závislosti :ugeek:

a ke všemu je to ještě nakažlivé :lol: :lol: :lol:


stř 06. dub 2011 22:04:01
Profil ICQ

Registrován: sob 03. led 2009 14:15:00
Příspěvky: 2356
Příspěvek Re: Phragmipedium
To jo,ted už budem ze zásady a po tom,co jsme tu viděli kupovat kytky jen po dvou jako jednu rostlinu.. :lol:


čtv 07. dub 2011 7:51:18
Profil

Registrován: pát 03. čer 2011 13:56:15
Příspěvky: 196
Bydliště: Nitra - Šurianky
Příspěvek Re: Phragmipedium
Poradte, prosim, aj mne. Mala som 3 phragma, teraz uz len dve, besseae odislo na nebesku luku (ostavajuce je caudatum x wallisii a cosi ako ´Eric Young´). Jedine, co som pocas tych niekolko rokov dosiahla, ze mi caudatum x walisii nahodilo na kvet, lenze pucik odhnil, kedze som ho poliala do ruzice. Rastliny celkove nerastu, mam pocit, ze len vegetuju. Poradte mi, na ktoru svetelnu stranu ich dat, kolko polievat, ci maju mat nohy vo vode, ci nie, ake teploty - co v zime? Chladnejsie, alebo nie? Letnit, neletnit? Hnojit? Kolko? Aky substrat? Kupila som si casopis ´Kouzelna orchidea´ a je tam teraz reklamovany jeden granulat od nemeckej firmy - vyhovoval by? Jednoducho - chcem ich zacat pestovat odznova a tentoraz uz poriadne, nech sa mozem tesit z takych krasnych kvetov a vy. Dakujem


sob 04. čer 2011 13:49:57
Profil
Administrátor

Registrován: úte 29. črc 2008 14:35:34
Příspěvky: 3344
Bydliště: Senetářov. okr. Blansko
Příspěvek Re: Phragmipedium
No, nejsem sice žádný velký pěstitelPhragmipedil, ale z těch několika druhů co mám mi přijde, že jsou tolerantní skoro ke všemu ;) Seramis (pokud je to ten německý granulát, o němž je tu řeč) je jistě dobrá věc, ale podle mého názoru to v ostatních běžnějších a hlavně levnějších substrátech poroste také dobře. Navrhoval bych směs kůry, cocochipsů, možná dobného polystyrenu a rašeliníku. Zálivka je zřejmě lepší spodem a substrát by neměl moc vysychat, ale travlé přemokření jim také nesvědčí. V teplotách podle mě zakopaný pes nebude, rostly mi jak celoročně při pokojové teplotě tak při zimních teplotách okolo 15 stupňů. Hnojení je pro začátek určitě také lepší buď výrazně omezit nebo vynechat. Teprve až vychytáte pěstitelské podmínky, lze vylepšovat výživu. Na hnojení pěstování orchidejí nestojí. Besseae je podle mě na světlo náročnější. Více rozptýleného světla jim rozhodně neuškodí.
Stávající rostliny bych přesadil do průhledného květináčku přiměřené velikosti a pozoroval, jak budou na změny reagovat.
Hezký den
Pavel


sob 04. čer 2011 20:52:44
Profil Zobrazit autorovy stránky

Registrován: pon 29. bře 2010 22:56:10
Příspěvky: 3888
Příspěvek Re: Phragmipedium
Nedá mi to, abych sem nedal fotku z již třetího kvetení během 3/4 roku. Rostlinu mám od září loňského roku a již potřetí kvete z nového květenství. Koupil jsem ji se dvěma výhony a teď je plný květináč. Je nadmíru vitální a je škoda, že takhle nerostou všechny rostliny tohoto krásného druhu.


Přílohy:
Phrag. besseae.JPG
Phrag. besseae.JPG [ 38.17 KiB | Zobrazeno 4095 krát ]
Phrag. besseae-rostlina.JPG
Phrag. besseae-rostlina.JPG [ 71.27 KiB | Zobrazeno 4095 krát ]

_________________
http://www.webareal.cz/kvetyzlucni
Podstatnou součástí kultury je NAUČIT SE ORCHIDEJE POZOROVAT
pát 08. črc 2011 14:49:39
Profil Zobrazit autorovy stránky
Uživatelský avatar

Registrován: sob 16. srp 2008 22:06:16
Příspěvky: 4267
Bydliště: Svatá, okres Beroun
Příspěvek Re: Phragmipedium
to je naprosto nespravedlivé !!! Tobě mají prodávat ty rostliny, které moc vitální nejsou. A ty vitální nám ostatním. A stejně bys nás ve velikosti rostliny a kvetení předběhl, že jo ? :lol: :lol: :lol: Samo, že gratuluji.


pát 08. črc 2011 17:11:05
Profil ICQ

Registrován: pon 29. bře 2010 22:56:10
Příspěvky: 3888
Příspěvek Re: Phragmipedium
EvaJ píše:
to je naprosto nespravedlivé !!! Tobě mají prodávat ty rostliny, které moc vitální nejsou. A ty vitální nám ostatním. A stejně bys nás ve velikosti rostliny a kvetení předběhl, že jo ? :lol: :lol: :lol: Samo, že gratuluji.

Evo, nepřeháněj. Mám s kytkama stejný problémy jako každý. Něco roste lépe, něco hůř. Je třeba se vyvarovat zbytečných chyb a o tom je tohle fórum :P

_________________
http://www.webareal.cz/kvetyzlucni
Podstatnou součástí kultury je NAUČIT SE ORCHIDEJE POZOROVAT


pát 08. črc 2011 17:38:11
Profil Zobrazit autorovy stránky
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odpovědět na téma   [ Příspěvků: 323 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23 ... 33  Další

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na: