Vyhledat témata bez odpovědí | Zobrazit aktivní témata Právě je stř 17. črc 2024 1:44:44



Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 393 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13 ... 40  Další
 Hnojenie 
Autor Zpráva

Registrován: pon 28. bře 2011 19:21:35
Příspěvky: 2258
Bydliště: PODĚBRADSKO
Příspěvek Re: Hnojenie
Máte někdo dobré zkušenosti s hnojivy, které se dají koupit v obchodě, myslím syntetické, mám pouze phaly...Prosím název díky Eva


stř 04. kvě 2011 19:18:55
Profil
Administrátor

Registrován: úte 29. črc 2008 14:35:34
Příspěvky: 3344
Bydliště: Senetářov. okr. Blansko
Příspěvek Re: Hnojenie
Evulko, myslím, že dobrá jsou více méně všechny hnojiva, která se běžně prodávají. Jen je potřeba rozlišit co chcete rostlinám dát - co zrovna potřebují. Obecně se více doporučují tekutá hnojiva. Rovněž je třeba vědět, jak kvalitní vodou zalévate. A hlavně to nepřehánět.
Nejvíce je orchidejáři používán Wuxal super.
Hezký den
Pavel


stř 04. kvě 2011 21:49:33
Profil Zobrazit autorovy stránky

Registrován: pon 28. bře 2011 19:21:35
Příspěvky: 2258
Bydliště: PODĚBRADSKO
Příspěvek Re: Hnojenie kristalon
Prosím mám dotaz,docela zde na foru dopručujete na hnojení kristalon plod a květ, mám phaly a cattleye, dešťovku.Někdo doporučuje poloviční dávku doporučeného množství, ale nevím jak to odměřit, výrobce píše 1 odměrka na 10 litrů vody, polovina to chápu , ale já nepotřebuji 10l vody (nemám tolik orchidejí )bojím se to však dělat od oka, máte někdo nějakou vychytávku ? děkuji za každou odpověď Eva.


sob 28. kvě 2011 15:02:21
Profil
Uživatelský avatar

Registrován: pon 13. črc 2009 11:10:58
Příspěvky: 2875
Bydliště: Hradec Králové
Příspěvek Re: Hnojenie
Phalaenopsis a katleje snesou (= přežijí) poměrně hodně. Ale jinak mi připadá hnojení podle návodu a bez konduktometru (http://www.mangala.cz/ec-minikonduktometr-p-124.html) stejné riziko, jako když by slepec chtěl přecházet dálnici. Je na Vás, zdali spotřebované konzumní orchideje čas od času vyměníte za nové z marketového výprodeje, nebo budete chtít pěstovat něco cennějšího. S konduktometrem mi to připadne levnější, stojí necelých 500. Ale s vodovodní vodou to vyjde skoro nastejno, když nebudete hnojit vůbec.

_________________
http://www.orchidey.estranky.cz/


sob 28. kvě 2011 18:51:05
Profil Zobrazit autorovy stránky

Registrován: pon 28. bře 2011 19:21:35
Příspěvky: 2258
Bydliště: PODĚBRADSKO
Příspěvek Re: Hnojenie
Já je zalévám dešťovou vodou , kterou si chytám , tak jsem myslela že je proně nejméně škodlivá- není tvrdá :oops:


sob 28. kvě 2011 19:19:47
Profil

Registrován: pát 01. led 2010 19:06:51
Příspěvky: 7495
Příspěvek Re: Hnojenie
evulka píše:
Já je zalévám dešťovou vodou , kterou si chytám , tak jsem myslela že je proně nejméně škodlivá- není tvrdá :oops:

Dešťová voda je v pořádku, ale už se mi stalo, že jsem použila hnojivo v poloviční dávce (a to bylo orchidejové) a při přeměření jsem se zděsila vysokých hodnot. Takže bych se ke konduktometru přikláněla - aspoň si ho půjčit a změřit dávkování používaného hnojiva. Ale není tak drahý.


sob 28. kvě 2011 19:39:26
Profil

Registrován: pon 29. bře 2010 22:56:10
Příspěvky: 3888
Příspěvek Re: Hnojenie
Vhodnější je používat kapalná hnojiva (např. Wuxal super), která snadno odměříte v ml na malé množství vody. Potom stačí jednou změřit vodivost roztoku při určitém množství hnojiva, dávkování dodržovat a konduktometr v zásadě ani nepotřebujete (kvalita dešťovky sice kolísá, ale ne nijak dramaticky, aby to rostliny poškodilo). Dělám to tak léta a orchidejím i mně to celkem vyhovuje. Vodivost kontroluji pouze občas.

_________________
http://www.webareal.cz/kvetyzlucni
Podstatnou součástí kultury je NAUČIT SE ORCHIDEJE POZOROVAT


sob 28. kvě 2011 20:25:58
Profil Zobrazit autorovy stránky

Registrován: stř 08. říj 2008 13:37:10
Příspěvky: 1561
Bydliště: Zděchov
Příspěvek Re: Hnojenie
Evulka. Nachystejte si třeba zásobní roztok a ten pak odměřujte po mililitrech. Mám pocit že v litru vody se dá rozpustit 100 gramů krystalonu(chvíli to trvá). Nachystejte si třeba půl litru tohoto zásobáku. To se dá zvážit i kuchyňskou váhou.
Když pak odeberete 10 ml máte v tom zhruba gram hnojiva a těch 10 ml doplníte na litr vody. Z toho výjde doporučená koncentrace výrobce, tedy 0,1 % roztok. Pro orchideje by byl ale rozhodně lepší minimálně poloviční koncentrát, takže spíše 5 ml na litr, nebo 0,05 % roztok.
Tímto hnojivem v období vegetace hnojit max. jednou za 14 dní. Četl jsem i o koncentracích 0,01 % tedy desetinová proti doporučené. Prý se to dá použít při každé zálivce, ale nevím jaké jsou zkušenosti. Vegaflor či wuxal jsou kapalná hnojiva, takže po míchání roztoku na 0,2% mají v reálu menší koncentraci než práškový krystalon, tudíž se někdy uvádí i 0,2% koncentrace pro orchideje.


pon 30. kvě 2011 18:54:53
Profil ICQ
Uživatelský avatar

Registrován: pon 13. črc 2009 11:10:58
Příspěvky: 2875
Bydliště: Hradec Králové
Příspěvek Re: Hnojenie
Karlos píše:
Tímto hnojivem v období vegetace hnojit max. jednou za 14 dní. Četl jsem i o koncentracích 0,01 % tedy desetinová proti doporučené. Prý se to dá použít při každé zálivce, ale nevím jaké jsou zkušenosti. Vegaflor či wuxal jsou kapalná hnojiva, takže po míchání roztoku na 0,2% mají v reálu menší koncentraci než práškový krystalon, tudíž se někdy uvádí i 0,2% koncentrace pro orchideje.

Hnojení s každou zálivkou je rozhodně lepší, ale při nízkých koncentracích, tak 100 µS, u papučí raději i méně. Pokud rostliny nejsou dobře prokořenělé, neuděláme chybu, když nehnojíme vůbec. Přehnojování rostlin je jednou z nejčastějších začátečnických chyb! V bytě jsou rostliny na přehnojení citlivější nežli ve skleníku.

_________________
http://www.orchidey.estranky.cz/


Naposledy upravil Paphio dne úte 31. kvě 2011 10:25:50, celkově upraveno 1



úte 31. kvě 2011 7:42:08
Profil Zobrazit autorovy stránky

Registrován: pon 28. bře 2011 19:21:35
Příspěvky: 2258
Bydliště: PODĚBRADSKO
Příspěvek Re: Hnojenie
Děkuji Vám za vyčerpávající odpovědi, moc mě to pomohlo :)


úte 31. kvě 2011 9:07:41
Profil
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odpovědět na téma   [ Příspěvků: 393 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13 ... 40  Další

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
cron