Vyhledat témata bez odpovědí | Zobrazit aktivní témata Právě je ned 29. zář 2024 1:16:23



Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 579 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17 ... 58  Další
 letnění 
Autor Zpráva
Uživatelský avatar

Registrován: stř 25. bře 2009 11:18:28
Příspěvky: 698
Bydliště: Česká Lípa, Žizníkov
Příspěvek Re: letnění
Nóóó, to je dobrý. :o Díky za radu.


úte 05. dub 2011 21:08:21
Profil

Registrován: čtv 29. dub 2010 21:07:05
Příspěvky: 375
Bydliště: okr. Uh. Hradiště
Příspěvek Re: letnění
Já mám cymba ještě doma, na jaro s nima ven moc nespěchám. Takže to asi dělám správně :)
Dnes jsem se dívala, že se tam konečně něco začíná dít, letos nějak podezřele dlouho čučí....


úte 19. dub 2011 21:01:42
Profil
Uživatelský avatar

Registrován: úte 09. úno 2010 22:51:19
Příspěvky: 245
Příspěvek Re: letnění
tady jsou moje zkušenosti s včerejší nocí, kdy asi teploty klesly k nule, možná mírně pod nulu:
http://orchid-turecky.blogspot.com/2011/05/co-se-stane-kdyz-se-zacne-letnit.html

téměř všechny kytky mám venku, ale opravdu uhynulá možná není žádná a pokud, tak jenom lc. yelow bird.
takže se vlastně až tak moc nestane, když vám orchideje lehce přemrznou. Ale myslím, že byla spíš nula, než pod nulou.


stř 04. kvě 2011 16:08:11
Profil Zobrazit autorovy stránky
Moderátor

Registrován: čtv 21. led 2010 20:30:37
Příspěvky: 4054
Příspěvek Re: letnění
To zčernání není od slunce, ale od mrazu.
No, pokud máte dost rostlin na takovéhle pokusy a není Vám jich líto, tak je vše v pořádku, ale tohle já si dovolit nemohu. Nemyslím si, že jste první, kdo takovou hloupost, jako je zvykání orchidejí na chladné až mrazivé podmínky, zkoušel a každý z těch, kdo to zkoušel Vám poví, že je to úplná blbost a tyto rostliny budou rok od roku horší a horší. Orchideje jsou dost tvrdé rostliny, které na pěstitelské chyby reagují velmi pomalu. Některé samozřejmě velmi rychle a tak nechápu proč kytky, které na přírodních stanovištích mají nárazově minimální teploty pouze k 15ti stupňům, zkoušíte jestli vydrží pět, čtyři, nulu?
No, asi máte opravdu dost rostlin a nebo Vám jich není líto.

_________________
http://saslik.rajce.idnes.cz/


stř 04. kvě 2011 16:44:41
Profil Zobrazit autorovy stránky

Registrován: sob 24. říj 2009 19:13:12
Příspěvky: 848
Bydliště: Chrustenice okr. Beroun
Příspěvek Re: letnění
Vzhledem k tomu, že jsem dnes na vlastní oči viděla přemrzlé pelargonie v pražském Hornbachu, tak dnešní noc musela být opravdu drsná. Pelargonie bez problému vydrží lehce pod nulou. Přijde mi to jako opravdový hazard.


stř 04. kvě 2011 17:02:56
Profil
Uživatelský avatar

Registrován: sob 16. srp 2008 22:06:16
Příspěvky: 4267
Bydliště: Svatá, okres Beroun
Příspěvek Re: letnění
plně souhlasím s Jardou, protože teploty sleduji, tak můžu zodpovědně říct, že 20 km od Prahy bylo -3 C. Chudáci kytky. U Vás bych teda orchidejí být nechtěla :evil:


stř 04. kvě 2011 17:10:34
Profil ICQ
Uživatelský avatar

Registrován: úte 09. úno 2010 22:51:19
Příspěvky: 245
Příspěvek Re: letnění
loni jsem měl naopak dobré výsledky, rostlinám se nic nestalo.
Často vidím fotky z přírodních stanovišť, kde je jasně vidět, že rostliny potřebují trpět, aby dobře nakvétaly. Takže se snažím to s přílišnou péčí nepřehánět... Například jsem odjel (před velikonocemi) na týden na dovolenou a nechal rostliny být na suchu. Nic se jim nestalo.
Samozřejmě mi vadí, co se stalo, proto o tom referuji a hledám odpovědi. Prostě jsem nepředpokládal, že teplota klesne tak hluboko - sousedka mi teď říkala, že bylo -3, takže tím to je jasné. Na druhou stranu - pokud ale rostliny přežijí, budu vědět, že vydrží i mínus 3, což je taky dobrý poznatek.
Rostlin mám jinak velmi málo a každá je pro mě unikátem. Jednu od jednoho druhu. Celkem asi 60kytek. Ztráta každé rostliny je tedy pro mne velmi bolestivá.


stř 04. kvě 2011 17:11:39
Profil Zobrazit autorovy stránky

Registrován: sob 24. říj 2009 19:13:12
Příspěvky: 848
Bydliště: Chrustenice okr. Beroun
Příspěvek Re: letnění
Pak ovšem Vaše jednání nechápu, pokud je pro Vás každá unikátem, tak proč je trápíte? Sucho je něco jiného než mrazy.


stř 04. kvě 2011 17:17:46
Profil
Uživatelský avatar

Registrován: úte 09. úno 2010 22:51:19
Příspěvky: 245
Příspěvek Re: letnění
Píšu tam, že jsem mrazy nečekal. Bydlíme na kopci, kousek od Prahy. Rozhodně nebylo mým záměrem kytky dávat do mrazu... Byly venku od velikonoc, kdy bylo stále kolem 23°C.


stř 04. kvě 2011 17:30:20
Profil Zobrazit autorovy stránky
Uživatelský avatar

Registrován: pát 02. dub 2010 15:53:20
Příspěvky: 2757
Bydliště: Kutná Hora
Příspěvek Re: letnění
petr turecky píše:
Píšu tam, že jsem mrazy nečekal. Bydlíme na kopci, kousek od Prahy. Rozhodně nebylo mým záměrem kytky dávat do mrazu... Byly venku od velikonoc, kdy bylo stále kolem 23°C.

Já jsem starý chladič orchidejí, vím, že u nás nemrzne a taky že nemrzlo, ale orchideje mám doma všechny, opravdu se nevyplácí riskovat a navíc se všechny napučené rostliny takto razantním snížením teplot zbytečně brzdí. Ano v přírodě rostliny zažívají různé výkyvy, ale u nás v přírodě nejsou a chceme mít opravdu pěkné a vitální rostliny. Určitě je dobré se s nimi nepárat, ale bohatě stačí krátký den, to je pro ně stresor jako blázen a pak takový chlad. Já je letním také velmi brzy, ale pokud se chystá nějaké opravdu velké ochlazení, tak radši reaguju ;)

_________________
Hezký den s orchidejemi

http://orchidejky.rajce.idnes.cz/?sort=createDate
https://www.facebook.com/Oranzerie.Kacina/


stř 04. kvě 2011 17:37:34
Profil
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odpovědět na téma   [ Příspěvků: 579 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17 ... 58  Další

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na: