Vyhledat témata bez odpovědí | Zobrazit aktivní témata Právě je ned 29. zář 2024 11:16:24



Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 210 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19 ... 21  Další
 Drážďany 2011 
Autor Zpráva
Uživatelský avatar

Registrován: ned 22. úno 2009 18:24:32
Příspěvky: 308
Bydliště: Holice, Pardubicko
Příspěvek Re: Drážďany 2011
Sdeluji sve dojmy z vcerejsi vystavy,kde jsem byla poprve :
Prekvapila me mala plocha vystaviste,ale jak pise Pavel obrovsky vyber.Vstupne 7 eur.Spousta katleji,Vandy,Psychopsychy,Brachypetala,strevice,Masdevalie, Ascocentra, nadherne Vascoctylysy-takove s velkym hroznem fialovomodrych kvetu, Doritenopsisy ta fialkove, botanicke faliky-tak jsem si hned vzpomela na Veru, Evu apod., miniaturky,Epikatleje,Iwanagary.Kdybych mela prostredi pro katleji,tak bych do nejake sla,ale nemam.
Ja jsem si privezla obrovskou Vandu a strevic z jednoho a tehoz stanku- Orchidarium Schronen.Moc sympaticky manzelsky par a meli velmi pestry vyber.Spoustu Dendrobii nobile.Dendr. Stardust firebird,strevicu aj.Rikala jsem panovi,ze ho na internetu pochvalim.Hezky mi pani zabalila Vandicku a byli fakt mili. O vande tady ted bude jeste rec.

Cesta dobra,zadne havarky,jen porad radary,ale na ty Miru upozornovala navigace.Jen panove se po ceste hadali a ridice nevybrane nazyvali. Pri prejiti do vystaviste jsme zmokli a taky ceste zpet.Myslim ze na moji upovidanou pusu a frfnani nezapomenou.Byla ale legrace. Jela jsem s Mirou,p.Kalousem a HAKI-ti by vam potvrdili,ze jsem uz v aute nadavala,ze jsem si mela vzit jinou Vandu nez tu,kterou jsem si privezla-mela jsem uz zabalenou u jednoho stanku Vandu spot-takovou kremovou s cervenymi teckami za 28Eu s kvety a nahore 4 poupaty.Byla rozkosna,ale sla jsem se jeste podivat jinam a oproti memu presvedceni,ze za Vandu nedam vic jak 30 eur, jsem si koupila nakonec rostlinu,ktera ma pres metr,ktera je vhodna do skleniku a ted bych ji nejradeji vymenila nebo nekomu prodala.Typicka ja.Je desne tezka a stala me 42,5 Eur.Pani mi ji zabalila a vypadalo to ze nosim saty v obalu-nosila jsem nejvetsi balik ze vsech. Omlouvam se vsem,ze mluvim o Vandach-pro tu jsem jela.I kdyz jsem chtela.V.Robert Delight blue black nebo V.Manuwadee FCC nebo nejakou krasnou cervenou.Tech fialovo modrych mely spousty,ale mely jen par kvetu a staly tak tech 38, 42,45 eur a pod.

Ta kvalita rostliny me dostala, i kdyz budu mit ted problem jestli zustane na okne nebo ji poridim vazu-tu bohuzel nemeli u ni-neumim si ale predstavit jak by se tam narvaly ty koreny.Ty mela dole v igelitovem pytli-jen ony maji 60cm. Cela roslina je vyssi nez nas 3,3 lety syn.Jak jsem rikala uz v aute-urcite ji bude chtit hned vykoupat-a taky ze jo-uz vyndaval kybl.par korinku se mi zlomilo,kdyz jsem ji zkousela jen tak dat do toho meho stojanu.Luky je pak namacel v kybli a mel radost,ze jsou pekne zelene.Bala jsem se.co na to rekne manzel a tchyne,ze je klepne a z tu obrini uvidi.Tchyne jen hpdila takovy skleb,manzel se divil,kam ji dam,ale pak vylezl na topeni a zavesil mi ji.Nejvetsi radost z ni mel syn.Rano uz na ni zas ukazoval.
Takze ta moje obryne ma dva vyhony,v

10vekikych kvetu a bohuzel ulomena 2 poupatka odshora-10cm na prvnim vyhon ua druhy je takova ta klasicka palicka nahore.Pan tvrdil,ze je to Vanda Red Magic-ale me cervene ma daleko-spis takova vinova.Ptala jsem se prodejce na rodice,jesli nema Vandu sanderianu a spot-a on ze ze proste je to V.Red magic.Meli tam jeste velikostne a kvalitove tutez jen tmave fialovou taky se dvema vyhony-po te jsem pasla ihned,ale vzala jsem si tuhle,protoze me pan ukecal,ze tahle ma druhy vyhon mensi a nez mi pokvete,tak mi odkvete ten druhy a vic si ji uziju.U jednoho stanku melu nadhernou site cervenou za 35 eur,ale koreny nic moc a nahore uz zadne poupe.
U tehoz stanku jsem nechala i zbytek penez a koupila si tam strevic,ale nazev nema-mne to je jedno a vy to tady stejne nekdo budete vedet.Ma 2 kvety,strakate listy a 3 nove rostlinky. Oprotim jinym,treba velkokvetym, ji meli nejlevneji v porovnani s kvalitou a velikosti za malo.Strevicek me tsal 18 Eur.

Jak jsem videla krasna Rossiglosa grande,tak jsem si hned vzpomnela na Mira,ktery tam take prosel,ale byla draha ( teda moje Vanda vic) ale rikala jsem si,ze by mi uz pak nekvetl.Jak se mi nelibily Psychopsisi a Masdevali,tak tam byli pekne.Nafotila jsem dost,ale bylo to misty spatne osvetlene-bez blesku tmave,s bleskem nebyla zas videt barva kvetu.
Expozice pekna.Tato vystava byla soucasti velikonocni vystavy,takze tam meli i drevene zajice a tak.R expozice s orchideje se mi nejvic libila ruzna Dendrobia,katleje,Phragmipedila,strevice,Encyclie vitelina,nadherna kostata Renantera ba samozrejme Vandy.Vydrzeli jsme tam 4 hod.Mira od nas od kazdeho chtel jen 350Kc,coz je super cena!!! ( benzin a dalnicni znamka ) a mohli jsme zastavit kdy jsme chteli a po ceste byla opravdu legrace.Taky jsem se byla juknout u HAKI v te jeji zimni zahradce.
Par fotecek taky bude.


pát 15. dub 2011 13:32:44
Profil Zobrazit autorovy stránky

Registrován: stř 24. lis 2010 17:51:48
Příspěvky: 187
Příspěvek Re: Drážďany 2011
Děkujeme-konečně pořádný referát.Z těch chlapů aby to tahal.. ;) Já už balím, dnes do Prahy a zítra směr Drážďany, ani nebudu moc spát.


pát 15. dub 2011 13:45:59
Profil
Uživatelský avatar

Registrován: ned 22. úno 2009 18:24:32
Příspěvky: 308
Bydliště: Holice, Pardubicko
Příspěvek Re: Drážďany 2011
Tady ty moje ulovky-ta vanda je umistena jinde,sundala jsem ji pro foto,aby nebyla naproti oknu.Strevic je vedle P.Maudie a kamarada americkeho hybrida a ost.


Přílohy:
Vandicka Drazdany visici.jpg
Vandicka Drazdany visici.jpg [ 191.78 KiB | Zobrazeno 3629 krát ]
Vanda red kvet velky detail.jpg
Vanda red kvet velky detail.jpg [ 177.44 KiB | Zobrazeno 3629 krát ]
strevic Drazdany cela rostlina.jpg
strevic Drazdany cela rostlina.jpg [ 140.82 KiB | Zobrazeno 3629 krát ]
strevic drazdany kvet detail.jpg
strevic drazdany kvet detail.jpg [ 122.9 KiB | Zobrazeno 3629 krát ]
pát 15. dub 2011 13:47:44
Profil Zobrazit autorovy stránky

Registrován: stř 03. lis 2010 20:23:55
Příspěvky: 2926
Příspěvek Re: Drážďany 2011
No tak trochu přehnané. Pánové se nehádali, jen občas padl nějaký názor na pitomce na silnici. Ono by to ani nešlo, protože Danička by k tomu nedala příležitost. Usnout za volantem by se nedalo protože Daniččin slovní kulomet neměl přestávku na cestě tam i zpět a celá osádka jen poslouchala a na cestě zpět několikrát o koupené Vandě. Pokud někdo pojedete dlouhou štreku, Danička je ideální pro ty, kteří za volantem usínají. Nebojte se s ní nemáte šanci. :lol: Jinak se mi tam podělali brýle, takže fotky mám dost mázlé. Budou tady asi od lepších fotografů. Co se týká rostlin, super, nabídka velká a letos rostliny opravdu veliké. Některé můžu pomalu hned dělit. Už mám zasázeno. Trvalo to 6 hodin. Dávám foto zasazených rostlin. Velice pěkné ceny Bupbophyll měl p. Stockelbuch a rostliny již i některé s poupaty. Od 10 do 20 Euro. Takže jak jsem psal nepřivezl jsem domů korunu ale tady je seznámek rostlin: Cyrtochilum macranthum, Maxillaria Macas, Odontioda Bossa Nova, Odontoglossum spectatissimum, Otoglossum coronarium, Bulbophyllum sumatranum, Bulb. lobii, Bulb. nymphopolitanum, Coelogyne usitana, Coelogyne rochusenii, Lycaste schilleriana, Lycaste macrophylla, Soterasanthus shepheardii, Ida lata, Corianthes speciosa, Corianthes piscturata, Coryanthes mastersiana, Stanhopea candida a Dracula chimera. Zařekl jsem se, že už nic nakupovat nebudu, protože skleník začíná bobtnat. Ale zase na druhou stranu? No uvidíme napřesrok. :D


Přílohy:
červen z 314.jpg
červen z 314.jpg [ 113.43 KiB | Zobrazeno 3629 krát ]
pát 15. dub 2011 13:50:21
Profil Zobrazit autorovy stránky
Uživatelský avatar

Registrován: stř 06. led 2010 22:18:15
Příspěvky: 907
Bydliště: Praha Kolovraty
Příspěvek Re: Drážďany 2011
Děkujem za info, už se těším. Míro prosím kolik stál ten coryanthes a dracula?


pát 15. dub 2011 13:56:56
Profil ICQ

Registrován: sob 03. led 2009 14:15:00
Příspěvky: 2356
Příspěvek Re: Drážďany 2011
Děkujem za obsáhlou reportáž Daničko.Náhodou ta Vanda je moc hezká a pa puč taky!
Míro,rostliny vypadají hezky rostlé a zdravé,prima úlovky... :P


pát 15. dub 2011 14:39:33
Profil

Registrován: stř 03. lis 2010 20:23:55
Příspěvky: 2926
Příspěvek Re: Drážďany 2011
kajmii píše:
Děkujem za info, už se těším. Míro prosím kolik stál ten coryanthes a dracula?

Dracula 18E a Coryanthes od 14 do 20 Eur.


pát 15. dub 2011 15:08:06
Profil Zobrazit autorovy stránky
Uživatelský avatar

Registrován: stř 01. říj 2008 16:31:10
Příspěvky: 5290
Bydliště: Hradec Králové
Příspěvek Re: Drážďany 2011
Tak koukám vše už bylo řečeno tak něco za mě. Bylo to strašný :mrgreen: .Kytek hodně,bylo z čeho vybírat. Atrakce v podobě výstavních ploch míjíme. Převážnou část (4hoď.) jsme strávili v prodejní části .Kde i občas někoho známého potkáte.Fotit už nějak nebyl čas.
Co jsem si přivezla-
Acineta beyrodtiana, Cirrhopetalum lepidum, Coryhopea Cutucu Coryanthes x Stanhopea Florida, Lepanthes telipogoniflora, Stanhopea reichenbachiana, Vanilla pompona,
Embreea rodigasiana.Paphiopedilum—henryanum, charlesworthii, esquirolei,venustum.
Spokojenost nejvyšší a to kočkování chlapů- to bylo fajn.Tak jdu s tím vším něco udělat ;)


pát 15. dub 2011 15:34:05
Profil Zobrazit autorovy stránky
Administrátor

Registrován: úte 29. črc 2008 14:35:34
Příspěvky: 3344
Bydliště: Senetářov. okr. Blansko
Příspěvek Re: Drážďany 2011
Tak konečně, jsem zpracoval slíbené fotky http://www.orchidej.net/zpravy/drazdany ... any11.html . Pro ty co jedou na výstavu zítra, to snad bude povzbuzení ;) Ale jinak jsem na tom byl stejně jak Haki: 3 hodiny mezi stánky a na výstavu mi pak zbyla jen ubohá a nedostačující hodinka.
Hezký den
Pavel


pát 15. dub 2011 20:27:59
Profil Zobrazit autorovy stránky
Uživatelský avatar

Registrován: sob 16. srp 2008 22:06:16
Příspěvky: 4267
Bydliště: Svatá, okres Beroun
Příspěvek Re: Drážďany 2011
Pavle, díky. No těšíme se čím dál tím víc. Fotky moc pěkné, radši jsem z peněženky vyndala kreditku, abych náhodou ještě nedoplnila eura přímo na výstavě :-).


pát 15. dub 2011 20:40:24
Profil ICQ
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odpovědět na téma   [ Příspěvků: 210 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19 ... 21  Další

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na: