Vyhledat témata bez odpovědí | Zobrazit aktivní témata Právě je ned 29. zář 2024 0:10:56



Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 93 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 10  Další
 Co je to za skudce? 
Autor Zpráva

Registrován: úte 27. říj 2009 0:39:13
Příspěvky: 140
Příspěvek Re: Co je to za skudce?
něco podobného jsem si donesla také domů nevšimla jsem si toho v obchodě byla zabalená v té průhledné slídě,ale držela se statečně dlouho než začala žloutnout
http://jakuku.rajce.idnes.cz/04-_Presaz ... m_byly.JPG klikej pak dál je tam pokračování

_________________
Jana
http://jakuku.rajce.idnes.cz/


pát 31. pro 2010 11:44:54
Profil Zobrazit autorovy stránky
Uživatelský avatar

Registrován: stř 04. lis 2009 9:29:35
Příspěvky: 1851
Bydliště: Nové Bránice okr.Brno-venkov
Příspěvek Re: Co je to za skudce?
Přesně tak. Pokud se to dostane do srdíčka, tak už je většinou bez šance.


pát 31. pro 2010 12:30:53
Profil Zobrazit autorovy stránky

Registrován: čtv 23. pro 2010 15:02:53
Příspěvky: 11
Příspěvek Re: Co je to za skudce?
jakuku píše:
něco podobného jsem si donesla také domů nevšimla jsem si toho v obchodě byla zabalená v té průhledné slídě,ale držela se statečně dlouho než začala žloutnout
http://jakuku.rajce.idnes.cz/04-_Presaz ... m_byly.JPG klikej pak dál je tam pokračování


Jakuku, tak to vypada na stejny problem... Ty fleky vypadaji uplne stejne. Ted jsem jeste zkousela trosku rypnout do srdicka, zahledla jsem tam dokonce 2 male zelene brouky, asi msice, a to cernani vypada, ze je hodne hluboko. Chudinka, asi bude vsemi nemocmi prolezla. Zkusim ji s tim nechat bojovat samotnou. Vypadala tak krasne, kdyz kvetla... Koupim si ale jeste jednu, at me kdyztak jeji skon tolik neboli :roll:
Budu to sledovat, kdyby se stal zazrak, dam vedet.
Diky vsem!


pát 31. pro 2010 13:08:22
Profil

Registrován: pát 01. led 2010 19:06:51
Příspěvky: 7496
Příspěvek Re: Co je to za skudce?
Když tam to černé necháš, bude to pravděpodobně pokračovat. Nejlepší je odstranit až do zdravého, zaprášit skořicí nebo práškovým uhlím a čekat.


pát 31. pro 2010 13:50:45
Profil
Uživatelský avatar

Registrován: pát 10. říj 2008 7:23:17
Příspěvky: 4046
Příspěvek Re: Co je to za skudce?
Jakuku, ty taková pěstitelka Phalů.....já bych řekla,že je srdíčko v háji.Stalo se mi to taky,ale po dlouhé době vyrazil list...


pát 31. pro 2010 13:52:07
Profil Zobrazit autorovy stránky

Registrován: čtv 23. pro 2010 15:02:53
Příspěvky: 11
Příspěvek Re: Co je to za skudce?
Tak sem ji ten list, co na tom byl nejhur, utrhla. Zbytky toho cerneho vytahala. Dovnitr nejde moc videt ani se tam dostat, nerada bych ji utrhla nebo poskodila neco zdraveho. Ale myslim, ze je ta plisen ci co to je uplne hluboko. Zasypala sem to skorici, pockam, co to tedy udela. Zdeni, a tu skorici tam mam proste nechat, nema se po nejake dobe vycistit?


pát 31. pro 2010 16:57:27
Profil

Registrován: pát 01. led 2010 19:06:51
Příspěvky: 7496
Příspěvek Re: Co je to za skudce?
Mělo by to být poprášené. Ale jestli je to tak hluboko, třeba to vysuší. Ale po chvíli ji vysyp. Jestli je to jak říkáš, tak nevím, jestli to zabere. Dej vědět.


pát 31. pro 2010 17:01:53
Profil

Registrován: úte 27. říj 2009 0:39:13
Příspěvky: 140
Příspěvek Re: Co je to za skudce?
Věra píše:
Jakuku, ty taková pěstitelka Phalů.....já bych řekla,že je srdíčko v háji.Stalo se mi to taky,ale po dlouhé době vyrazil list...

tak taková pěstitelka zase nejsem ale pokud ji to začne odcházet od prostředka tak to je určitě konec jak mi odešel vrchní list tak to vzalo pak rychlý spád žloutlo to na počkání nedalo se nic zachránit raděj jsem to vyhodila určitě to bylo infikované na celé rostlině tým pádem i kořeny kdyby vylezl nový list na 99% by asi dostal tu samou černou strupovitost byla to asi nějaká houba ale to opravdu přesně nevím.
Pitrísku ještě můžeš vyzkoušet endiaron ten také používám na zasypávání ran rozdrtím tabletku a zasypu

_________________
Jana
http://jakuku.rajce.idnes.cz/


sob 01. led 2011 16:21:22
Profil Zobrazit autorovy stránky
Administrátor

Registrován: úte 29. črc 2008 14:35:34
Příspěvky: 3344
Bydliště: Senetářov. okr. Blansko
Příspěvek Re: Co je to za skudce?
Nerad se opakuji ;) , ale měl jsem rukách minimálně 4 faleňáky, kterým vyhnilo srdíčko. Ve všech případech se hniloba zastavila bez použití chemie, tj. po pouhém očištění zasažených částí a úpravě kultivačních podmínek (viz výše)! Ve všech případech kytky vyrazily nové rostliny ze spících oček na bázi rostliny a vykvetly nejpozději do 2 let od poškození mateční rostliny. To vše na parapetu. Netvrdím, že to tak musí být vždy, vyjímky se jistě najdou. Jsem ale bytostně přesvědčen, že faleňáky jsou neuvěřitelnými bojovníky a zvládnou i takové poškození, které by pro jakýkoliv jiný rod znamenalo konečnou.
Hezký den
Pavel


sob 01. led 2011 19:34:54
Profil Zobrazit autorovy stránky

Registrován: čtv 23. pro 2010 15:02:53
Příspěvky: 11
Příspěvek Re: Co je to za skudce?
Pavle, diky za podporu :-) Sem zatim naprosty laik, co ma nacteno jen to zakladni z internetu, takze moc nerozumim, jak myslis, ze muze vyrust ze spicich ocek na bazi rostliny? Po odkvetu mi oba stonky potom, co jsem je za 3 ockem ustrihla, cele zezloutly a uschly. Tak jsem se ustrihla komplet cele. Myslis, ze ted vyzene dalsi?
Jinak jak jsem ji zaprasila skorici, nemuzu ji ted uplne z toho srdicka dostat. Nevadi to, kdyz ji tam trocha zustane?


sob 01. led 2011 20:15:26
Profil
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odpovědět na téma   [ Příspěvků: 93 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 10  Další

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na: