Vyhledat témata bez odpovědí | Zobrazit aktivní témata Právě je ned 29. zář 2024 0:08:33



Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 93 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5 ... 10  Další
 Co je to za skudce? 
Autor Zpráva

Registrován: čtv 23. pro 2010 15:02:53
Příspěvky: 11
Příspěvek Re: Co je to za skudce?
Zdravim vsechny a prosim Vas o radu. V lete jsem dostala svou prvni orchidej Phalaenopsis, do podzimu mi krasne kvetla. Ale ted sem mi zniceho nic zacalo objevovat na listech u srdicek nejake divne cernani, jeden list uz mi zacina pomalu zloutnout a druhy jakoby mi uprostred praskl. Nevite nekdo, co to je za nemoc? Staram se o ni opravdu poctive, nikdy sem ji pres listy a do srdicka nezalila. Myslim, ze si to ke mne prinesla uz z kvetinarstvi. Obrazek prikladam. Prosim poraďte. Nerada bych hned o svou prvni orchidej prisla :?
Diky!
Příloha:
IMG_0603.JPG
IMG_0603.JPG [ 36.46 KiB | Zobrazeno 4540 krát ]


čtv 30. pro 2010 17:08:23
Profil

Registrován: pát 01. led 2010 19:06:51
Příspěvky: 7496
Příspěvek Re: Co je to za skudce?
Pitrisek4 píše:
Zdravim vsechny a prosim Vas o radu. V lete jsem dostala svou prvni orchidej Phalaenopsis, do podzimu mi krasne kvetla. Ale ted sem mi zniceho nic zacalo objevovat na listech u srdicek nejake divne cernani, jeden list uz mi zacina pomalu zloutnout a druhy jakoby mi uprostred praskl. Nevite nekdo, co to je za nemoc? Staram se o ni opravdu poctive, nikdy sem ji pres listy a do srdicka nezalila. Myslim, ze si to ke mne prinesla uz z kvetinarstvi. Obrazek prikladam. Prosim poraďte. Nerada bych hned o svou prvni orchidej prisla :?
Diky!
Příloha:
IMG_0603.JPG

Nerosíš? Co takhle kombinace vody a chladu - co se týče černání srdíčka. To praskání listů bude možná nedostatek ve výživě.


čtv 30. pro 2010 17:21:54
Profil

Registrován: čtv 23. pro 2010 15:02:53
Příspěvky: 11
Příspěvek Re: Co je to za skudce?
Zdenka píše:
Pitrisek4 píše:
Zdravim vsechny a prosim Vas o radu. V lete jsem dostala svou prvni orchidej Phalaenopsis, do podzimu mi krasne kvetla. Ale ted sem mi zniceho nic zacalo objevovat na listech u srdicek nejake divne cernani, jeden list uz mi zacina pomalu zloutnout a druhy jakoby mi uprostred praskl. Nevite nekdo, co to je za nemoc? Staram se o ni opravdu poctive, nikdy sem ji pres listy a do srdicka nezalila. Myslim, ze si to ke mne prinesla uz z kvetinarstvi. Obrazek prikladam. Prosim poraďte. Nerada bych hned o svou prvni orchidej prisla :?
Diky!
Příloha:
IMG_0603.JPG

Nerosíš? Co takhle kombinace vody a chladu - co se týče černání srdíčka. To praskání listů bude možná nedostatek ve výživě.


Ne, praveze ji vubec nerosim, jednou za 14 dnu ji dycky necham hodinu stat ve vode. Voda se na listy nema jak dostat, jen sem tam ji mokrym hadrikem otru listy, kdyz je ma zaprasene. Takze tam problem asi nebude :? A s tou vyzivou je fakt, ze jsem ji zatim hnojila jen 1x. S tim, ze se to na zimu moc nema?


čtv 30. pro 2010 17:28:14
Profil

Registrován: pát 01. led 2010 19:06:51
Příspěvky: 7496
Příspěvek Re: Co je to za skudce?
Ještě mne tam zajímá to bílé - zkus to setřít, jestli pod tím nejsou červci - z fotky to není moc jasné. Prasklý list teď neřeš, ten kytce momentálně tolik nevadí.


čtv 30. pro 2010 18:45:21
Profil

Registrován: čtv 23. pro 2010 15:02:53
Příspěvky: 11
Příspěvek Re: Co je to za skudce?
Zkousela jsem, zadni cervi tam nejsou. To bile je ta nejslabsi cast listu, ktera uz uplne uschla. Primo to misto je tvrde a suche, kdyz do toho sahnu, tak to bile zacne opadavat. Je to jako kdyz mas ohorely kus novin, misto co je ohorele nejvic, upadne. Vypada to jakoby listy od srdicka usychaly.


čtv 30. pro 2010 19:09:50
Profil

Registrován: čtv 23. pro 2010 15:02:53
Příspěvky: 11
Příspěvek Re: Co je to za skudce?
jeste jedna fotka.


Přílohy:
IMG_0602.JPG
IMG_0602.JPG [ 51.07 KiB | Zobrazeno 4519 krát ]
čtv 30. pro 2010 19:27:40
Profil

Registrován: pát 01. led 2010 19:06:51
Příspěvky: 7496
Příspěvek Re: Co je to za skudce?
Myslím, že je opravdu srdíčko pryč. Jestli to je bakterioza nebo něco jiného nevím, ale zdá se, že tam nějaká voda být musela. Těžko říct co dál. Možná vyrazí z boku. Jestli je to suché, tak můžeš vyčkávat, ale moc nadějí mu nedávám. Ale naděje umírá poslední. Hodně štěstí.


čtv 30. pro 2010 19:32:48
Profil

Registrován: čtv 23. pro 2010 15:02:53
Příspěvky: 11
Příspěvek Re: Co je to za skudce?
:cry: Toho jsem se bála. Ale nevzdavam se, treba jeste zazrakem ozije. Takhle zije uz 2 mesice. Dalsi orchidej si koupim jinde, protoze pokud u nas nestrasi, krome kvetinarstvi tam nikdo jiny vodu nalit nemohl.
I tak diky moc za radu!


čtv 30. pro 2010 19:51:00
Profil
Administrátor

Registrován: úte 29. črc 2008 14:35:34
Příspěvky: 3344
Bydliště: Senetářov. okr. Blansko
Příspěvek Re: Co je to za skudce?
Viděl bych to na nějakou tu bakteriozu nebo houbovku. Chce to teplo, světlo a zvýšenou opatrnost při zálivce. Pokud je v háji srdíčko, je velká pravděpodobnost, že obrazí ze spících oček na bázi rostliny.
Hezký den
Pavel


čtv 30. pro 2010 20:04:16
Profil Zobrazit autorovy stránky
Uživatelský avatar

Registrován: stř 04. lis 2009 9:29:35
Příspěvky: 1851
Bydliště: Nové Bránice okr.Brno-venkov
Příspěvek Re: Co je to za skudce?
Tohle se stává když zateče do srdíčka. Každopádně je dobré , pokud to jde, všechny nekrotické části vytrhnout. Vyrazit z boku může, u ulomených běžně. Tady hlavně ať nehnije do hloubky. To by byl konec. Dovnitř moc vidět není.


čtv 30. pro 2010 22:59:19
Profil Zobrazit autorovy stránky
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odpovědět na téma   [ Příspěvků: 93 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5 ... 10  Další

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 5 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na: