Vyhledat témata bez odpovědí | Zobrazit aktivní témata Právě je pát 27. zář 2024 11:18:40



Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 814 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 61, 62, 63, 64, 65, 66, 67 ... 82  Další
 Vanda 
Autor Zpráva
Uživatelský avatar

Registrován: pon 13. črc 2009 11:10:58
Příspěvky: 2877
Bydliště: Hradec Králové
Příspěvek Re: Vanda
Domnívám se, že řasa na kořenech příliš nevadí.

_________________
http://www.orchidey.estranky.cz/


úte 09. lis 2010 17:58:12
Profil Zobrazit autorovy stránky
Uživatelský avatar

Registrován: pát 10. říj 2008 7:23:17
Příspěvky: 4046
Příspěvek Re: Vanda
Zdenka píše:
nina píše:
Příloha:
P4240663.JPG
pak šla do květníku
Příloha:
PB064437.JPG
a za půl roku- ejhle

Zasazená je s tím košíkem, nebo jsi ho odpreparovala?

Zdeno, já jsem ho dala pryč,ale dalo to celkem fušku, kořeny pořádně namočit ve vlažné vodě,až pořádně změknou a pak nůžkama jsem stříhala...zasadit do velmi hrubého substrátu....


úte 09. lis 2010 18:24:50
Profil Zobrazit autorovy stránky
Uživatelský avatar

Registrován: stř 25. bře 2009 11:18:28
Příspěvky: 698
Bydliště: Česká Lípa, Žizníkov
Příspěvek Re: Vanda
Košík jsem odoperovala. A je na okně JZ, v létě tam odpoledne pere dost sluníčka, většinou stíním, ale někdy mi to taky nevyjde. Listy se nespálily, je dost odolná. Na podzim a v zimě nestíním vůbec a ani část jara. Teplota různě, protže jsou tam velká okna, svítí-li sluníčko, je pěkný vedro. Ale jinak teď tak v noci 10-16°a ve dne 20-22°. Je-li moc teplo, otevřu dvě větračky aby trochu proudil vzduch. No se zálivkou nemám vyloženě kontrolu, když mi dojde, že by kytky mohly být vysušené, tak pak tomu věnuju pár hodin. A jinak spíš než zálivku konvičkou zalívám tak, že nádobu na rosení sešteluju na takovej poloproud a proleju všechny květníky. Myslím, že se lépe nasáknou, než když se naleje rovnou z konývky. A už nějaký čas používám BIPLANTOL a myslím, že je dobrej. Alespoň na kytkách je to znát. Možná Phaly by raděj něco jinýho, ale to musím teprve zjistit, co je Bip. hnojím, tak se mi zdá, že trochu flekatí. Pokud to není nějaká nemoc. Ale nejsem žádný znalec, prostě, jak to jde, tak to jde. Velmi vděčně poslouchám rady zkušenějších.


úte 09. lis 2010 19:01:49
Profil

Registrován: čtv 01. říj 2009 9:05:28
Příspěvky: 1485
Bydliště: Liberec
Příspěvek Re: Vanda
nina píše:
Příloha:
P4240663.JPG
pak šla do květníku
Příloha:
PB064437.JPG
a za půl roku- ejhle


Taky jsem podle Niny zasadila před nějakou dobou do květníku. Koupila jsem ji totiž jako odkvetlou, a nic moc nedělala. V květníku začala růst, tak jsem zvědavá.
Sice v červenci kvetla - ještě bez květníku, ale květy díky horku nevydržely dlouho. Tak se těším, že třeba zakvete v lepší dobu. Teď jí krásně narůstají kořeny.


úte 09. lis 2010 22:49:17
Profil
Uživatelský avatar

Registrován: úte 19. říj 2010 9:37:06
Příspěvky: 75
Bydliště: kousek od Prahy
Příspěvek Re: Vanda
Paphio píše:
Domnívám se, že řasa na kořenech příliš nevadí.


To jsem ráda, bylo jí tam dost. Trošku jsem je stejně omyla, protože to bylo někde až mazlavé či co.Některé kořeny jsou zase zaschlé. To jsem zvědavá jestli se zregeneruje. Díky za rady.....
Vlaďka


čtv 11. lis 2010 15:29:40
Profil
Uživatelský avatar

Registrován: úte 19. říj 2010 9:37:06
Příspěvky: 75
Bydliště: kousek od Prahy
Příspěvek Re: Vanda
nina píše:
Košík jsem odoperovala. A je na okně JZ, v létě tam odpoledne pere dost sluníčka, většinou stíním, ale někdy mi to taky nevyjde. Listy se nespálily, je dost odolná. Na podzim a v zimě nestíním vůbec a ani část jara. Teplota různě, protže jsou tam velká okna, svítí-li sluníčko, je pěkný vedro. Ale jinak teď tak v noci 10-16°a ve dne 20-22°. Je-li moc teplo, otevřu dvě větračky aby trochu proudil vzduch. No se zálivkou nemám vyloženě kontrolu, když mi dojde, že by kytky mohly být vysušené, tak pak tomu věnuju pár hodin. A jinak spíš než zálivku konvičkou zalívám tak, že nádobu na rosení sešteluju na takovej poloproud a proleju všechny květníky. Myslím, že se lépe nasáknou, než když se naleje rovnou z konývky. A už nějaký čas používám BIPLANTOL a myslím, že je dobrej. Alespoň na kytkách je to znát. Možná Phaly by raděj něco jinýho, ale to musím teprve zjistit, co je Bip. hnojím, tak se mi zdá, že trochu flekatí. Pokud to není nějaká nemoc. Ale nejsem žádný znalec, prostě, jak to jde, tak to jde. Velmi vděčně poslouchám rady zkušenějších.


Nino, díky za podrobný popis Vašeho pěstění. :D


čtv 11. lis 2010 15:35:25
Profil
Uživatelský avatar

Registrován: stř 25. bře 2009 11:18:28
Příspěvky: 698
Bydliště: Česká Lípa, Žizníkov
Příspěvek Re: Vanda
Však jsem se taky hodně ptala a byla nešťastná, že nekvete. Ostatní posílali fota kvetení, ale už jsem v pohodě :P


čtv 11. lis 2010 23:09:06
Profil

Registrován: pon 25. říj 2010 18:29:50
Příspěvky: 97
Příspěvek Re: Vanda
dnes jsem si koupil Vandu, na botanicke zahrade UK..krasna, mlada.. jake mate zkusenost? opravdu se jim lepe dari v kvetinaci se substratem? necham ji asi dokvest abych ji zbytecne nezatezoval a pak ji teda asi presadim :) nebo? kazdy den ji budu rosit koreny, rano, a kazdy druhy zalevat ve vode? mam to spravne?


pát 12. lis 2010 20:43:24
Profil

Registrován: sob 24. říj 2009 19:13:12
Příspěvky: 848
Bydliště: Chrustenice okr. Beroun
Příspěvek Re: Vanda
Já mám Vandy ve vázách a jednou týdně jim do vázy naleju na 24 hod. vodu, jen tak, aby byly namočeny kořeny. Prosperují velmi dobře, nevysychají, celý týden se u kořenů drží určité mikroklima, které jim vyhovuje. Mám doma velice teplo, přes zimu cca 26 st. C. a v létě okolo 22 - 24 st. C.Tenhle způsob se mi osvědčil a vyhovuje mi. Určitě záleží na teplotě. V zimě když se topí denně rosím spíš okol nich než na ně, aby se zvýšila vzdušná vlkhost. Jsou celoročně na parapetech jihovýchodního okna.


pát 12. lis 2010 22:34:22
Profil

Registrován: pon 25. říj 2010 18:29:50
Příspěvky: 97
Příspěvek Re: Vanda
prosim vas, mam vandu zavesenou, jakou vodou ji zalevate? pokud ji mam namacet kazdy 2-3 den tak si nedokazu predstavit jak na ni mam sbirat destovou vodu, ji nevadi voda z kohoutku? a az odkvete tak ji mam zasadit? je to opravdu lepsi? prosim o zkusenosti :) dekuji


sob 13. lis 2010 13:02:52
Profil
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odpovědět na téma   [ Příspěvků: 814 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 61, 62, 63, 64, 65, 66, 67 ... 82  Další

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na: