Vyhledat témata bez odpovědí | Zobrazit aktivní témata Právě je pát 04. pro 2020 15:43:28

Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 36 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4
 Žloutnutí orchidejí Phalaenopsis a Dendrobia po přesazení 
Autor Zpráva

Příspěvek Re: Žloutnutí orchidejí Phalaenopsis a Dendrobia po přesazen
Nemáte sa za čo ospravedlňovať - oslovujte ma prosím i naďalej mužským rodom. Žena rozhodne nie som ... :D

Už viete, čo máte robiť ... Proste chladiť. No pozor - noci už bývajú dosť chladné - teplota klesá aj na 8°C a to by sa im nepáčilo. Takže okno na mikroventilačku a rastl. ďalej od okna, aby na ne priamo neťahalo.

úte 08. zář 2020 18:44:58

Aha, ale někde jste napsal asi něco v ženském rodě, proto mě to zmátlo. Tuším „jsem ráda“, ale již nevím, nepamatuji si. Takže jste muž :D budu Vás oslovovat mužským rodem :D

A vy máte jaký tip/trik na to, aby Vám orchideje kvetly? Je to rovněž s tím chladem, respektive se střídáním vyšších denních teplot a nižších nočních?
Moje orchideje prostě nechtějí kvést. Asi mají moc stabilní teplotu, která se nijak výrazně neliší v těch nočních hodinách. Takže otevřené okno na ventilačku, mírně přivřenou, snad pomůže. Ale rád bych ještě nějaký tip na „impulz“, aby začaly všechny kvést.

Díky za každou radu ;)

stř 09. zář 2020 17:23:11
Moderátor

V přírodě už to tak chodí že je noční pokles teplot nejméně 3-6°C. Není třeba hledat žádné speciální recepty. Snad více světla. Větrat bych se nebál. Lidé to potřebují také a když to nemají jsou častěji nemocní. Noční pokles teplot je životně důležitý !

stř 09. zář 2020 19:51:01

Citace:
někde jste napsal asi něco v ženském rodě

No to neviem ... Buď ste to zle prečítal, alebo došlo z mojej strany k preklepu ... Keby ste čítal túto diskusiu od začiatku, bolo by Vám jasné, že som chlap a nie ženská ;)

Citace:
Ale rád bych ještě nějaký tip

Ach jo ... Radil som Vám chlad - ešte ste ho neskúsil a miesto toho chcete niečo "spešl"... Písal som, že žiadnu inú odbornú radu nemám. Ani žiadné spešl triky nepoužívam. Phaly u mňa kvitnú raz v roku, väčšinou v lete. Nijako ich k tomu nenútim. Proste od prelomu jari a leta mám otvorené okno aj v noci, čim dochádza k poklesu teploty a tým pádom k rozdielu teplôt deň/noc. Toť vše ...

stř 09. zář 2020 19:59:57

Citace:
Ach jo ... Radil som Vám chlad - ešte ste ho neskúsil a miesto toho chcete niečo "spešl"... Písal som, že žiadnu inú odbornú radu nemám. Ani žiadné spešl triky nepoužívam. Phaly u mňa kvitnú raz v roku, väčšinou v lete. Nijako ich k tomu nenútim. Proste od prelomu jari a leta mám otvorené okno aj v noci, čim dochádza k poklesu teploty a tým pádom k rozdielu teplôt deň/noc. Toť vše ...

Vždyť sem říkal, že jsem chlad zkoušel. Viz klimatizace atd atd... :) Po klimatizaci mi jedna kupodivu vykvetla, je ale otázka, zda to je opravdu tím. Samozřejmě jinak normálně větrám, v noci nyní, kdy klesají noční teploty, záměrně, abych zjistil, zda je pokles teplot opravdu ke květu probudí. Tak uvidíme. Pokud ani do prosince žádná nevykvete, tak to bude chtít opravdu ten druhý tip, na který se ptám :D Víceméně větrám celé léto, jenže ani v noci mnohdy teplota neklesla tak, aby se to dalo říci „pokles teploty“. Spíše až nyní v tomto období konce léta, konečně klesají teploty níže, a tak uvídíme, zda to zabere. Pevně doufám, že ano. Klimatizace na jednu asi zabrala, ale to se potvrdí chladem z větrání na ostatních. Když vykvete více, je to potvrzení. U jedné s tou klimou to taky mohla být shoda náhod. Uvidíme :)

Dík

stř 09. zář 2020 20:45:02

virens píše:
V přírodě už to tak chodí že je noční pokles teplot nejméně 3-6°C. Není třeba hledat žádné speciální recepty. Snad více světla. Větrat bych se nebál. Lidé to potřebují také a když to nemají jsou častěji nemocní. Noční pokles teplot je životně důležitý !

Světla mají až až - jsou na jižním okně, a to musím ještě zatemňovat tak, aby měly světla dostatek, ale ne hodně - tedy slunce. Spíše zkusím to větrání, nyní po ochlazení v nočních hodinách se konečně ukáže, zda to pomůže či nikoliv. Celé léto totiž u mě teplota v bytě neklesla nijak výrazně i přesto, že jsem větral. Nyní je ale správná doba na to, je trochu schladit na večer :)

stř 09. zář 2020 20:46:30
Odpovědět na téma   [ Příspěvků: 36 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4