Vyhledat témata bez odpovědí | Zobrazit aktivní témata Právě je stř 26. čer 2024 1:37:48



Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 718 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 37, 38, 39, 40, 41, 42, 43 ... 72  Další
 Catasetinae 
Autor Zpráva

Registrován: ned 11. říj 2009 16:13:48
Příspěvky: 741
Bydliště: Jeseník
Příspěvek Re: Catasetinae
Děkuji za pochvalu. Já dávám hodně na intuici ohledně pěstování všech kytek, nejen orchidejí.. Po první takové zálivce se mi zdálo, že to nevysychá jak bych si představovala a přisunula jsem květináč trochu nad radiátor. Tak, aby nešlo teplo na květy. V té místnosti jsou okna na dvou zdech a právě na té druhé stěně mám až do večera i v mrazech otevřenou ventilačku. Takže teplota v místnosti kolem 17°- 20°C možná +- nějaký stupeň( neměřím to), ale nad tím topením to lépe vysychalo a kytce to očividně vyhovovalo a navíc jsem to zalila jen při slunném počasí. Teď je u nás už 14 dní mlha tak celou tu dobu je bez zálivky a čekám na slunce. Taky jsem ji už odsunula pryč z dosahu radiátoru a je zpět v chladnějším prostředí ( stále na jih). Nadále nechám redukovanou( ne úplně vynechanou) zálivku až do objevení nové rostliny a uvidím.


sob 11. úno 2017 19:03:35
Profil

Registrován: pát 03. úno 2012 11:59:52
Příspěvky: 4174
Příspěvek Re: Catasetinae
Myslím, že to děláte správně :P . Intuice, cit i pozorování jsou velmi důležité při pěstování i v životě.


sob 11. úno 2017 19:33:24
Profil

Registrován: čtv 17. zář 2009 8:38:00
Příspěvky: 352
Příspěvek Re: Catasetinae
Tak jsem koukal, jak se projevuji ty " nepěstovatelné " a objevil jsem u jedné, že se začíná projevovat jaro. Už to tu zaznělo, že trocha vody neuškodí, tak jak úplně nasucho nebo to trochu namočit ?
Koukal jsem na ty videa z přesazování kataset a je to půl na půl suché mokré tak nevím.


Přílohy:
Cycnodes Wine Delight.jpg
Cycnodes Wine Delight.jpg [ 160.78 KiB | Zobrazeno 2909 krát ]
ned 12. úno 2017 7:23:03
Profil

Registrován: čtv 17. zář 2009 8:38:00
Příspěvky: 352
Příspěvek Re: Catasetinae
pro zajímavost http://catasetinaecanada.weebly.com/


ned 12. úno 2017 7:50:56
Profil

Registrován: pát 03. úno 2012 11:59:52
Příspěvky: 4174
Příspěvek Re: Catasetinae
samamalo píše:

Proč to všichni kříží, když stejně nejhezčí je botanika :cry: :cry: :lol: Jsem trochu ujetý na tu botaniku z kaktusů. Nedovedu si představit a ani jsem neviděl, že by měl někdo kaktusovou sbírku z hybridů. Vyjímku tvoří pouze rod Astrophytum kde s tím začali blbnout Japonci. Mě se sice líbí ale přes práh skleníku to nesmí :lol: :lol:
Můj názor na zálivku znáte. V tomto případě bych ale nechal klidně na sucho je to jistější. Rostlina je zdravá, staré pahlízy napité a jde do jara. Určitě minimálně měsíc jí voda scházet nebude.
Chce to cit a intuitivní chování. Také zálivka, když už, tak pouze za slunce při vyšší teplotě, jak napsala pafka :P
Hlavně bych na suchu obral ten veškerý rašeliník z kořenů i kdyby se měly poškodit.


ned 12. úno 2017 9:31:57
Profil

Registrován: pát 01. led 2010 19:06:51
Příspěvky: 7495
Příspěvek Re: Catasetinae
Možná proto, aby si rostlinu koupil i ten, kdo nehodlá vytvářet sbírku, ale chce mít doma v obýváku něco zajímavého. Pěstování rostlin není jen o sbírkách. Je to i o přizpůsobování rostlin podmínkám v domácnostech a vkusu kupujících. Každý přece nemá skleník. Jiné rostliny, ať už okrasné nebo užitkové, se vesele kříží a hybridizují už dlouhou řadu let a není na tom nic divného.


ned 12. úno 2017 10:08:06
Profil

Registrován: pát 01. led 2010 19:06:51
Příspěvky: 7495
Příspěvek Re: Catasetinae
A co se týče zálivky, vím, že se s panem Zárubou neshodneme. Souhlasím s tím, že mech musí pryč. Ale zálivku bych odložila. Přikládám obrázky, jak jsou na tom některá z mých kataset, jsou přesazená a kořeny mají, na prvním obrázku jsou rostliny, které ještě nedostaly kapku vody a ještě nějakou dobu nedostanou. Na druhém je rostlina, která dostala první zálivku minulý týden, a za chvíli dostane druhou. Rozhodnutí je na každém, který způsob zvolí.
Obrázek
Obrázek


ned 12. úno 2017 11:08:57
Profil

Registrován: pát 03. úno 2012 11:59:52
Příspěvky: 4174
Příspěvek Re: Catasetinae
No vždyť jsem napsal, že jsem ujetý :P Já jsem si jenom posteskl po zhlédnutí příspěvku od samamala, kde jsou samí kříženci Catasetineae,(a někteří mi nepřipadají ani hezčí než botanika), že botanika je nějak na ústupu.
Myslím, že i v obýváku se dá utvořit hodnotná kolekce orchidejí a nemusí mít člověk na to skleník nebo ZZ. Myslím, že Paphio je toho důkazem. Daleko větší pěstitelské umění je dostat do květu např. Encyclia citrina v obýváku nežli v ZZ s lepšími podmínkami.
Je mi jasné, že se musím smířit s tím, že prodejci chtějí prodávat stále více a tak se dělají stále noví kříženci aby v nabídce byly stále nové a neokoukané věci. Potřebují do toho vtáhnout co nejvíce lidí, nejenom sběratele. Stovky kříženců člověk sežene poměrně snadno, ale botanickou E, citrina nenabízí nikdo.
Dokáži se ale s touto skutečností vyrovnat :P
A co si kdo pěstuje doma je jen jeho věc, do toho určitě nikomu zasahovat nebudu :P


Naposledy upravil zaruba dne ned 12. úno 2017 15:17:01, celkově upraveno 1



ned 12. úno 2017 11:25:17
Profil

Registrován: pát 03. úno 2012 11:59:52
Příspěvky: 4174
Příspěvek Re: Catasetinae
Zdenka píše:
A co se týče zálivky, vím, že se s panem Zárubou neshodneme. Souhlasím s tím, že mech musí pryč. Ale zálivku bych odložila. Přikládám obrázky, jak jsou na tom některá z mých kataset, jsou přesazená a kořeny mají, na prvním obrázku jsou rostliny, které ještě nedostaly kapku vody a ještě nějakou dobu nedostanou. Na druhém je rostlina, která dostala první zálivku minulý týden, a za chvíli dostane druhou. Rozhodnutí je na každém, který způsob zvolí.
Obrázek
Obrázek


Možná už i s pafkou :P Ano, v tomto se neshodneme. Jinak ale proti Vám nic nemám. Na naši při jsem dávno zapomněl a naopak si vážím toho, že když jsem sháněl to C. denticulatum tak jste se v té věci pro mne angažovala. Kdyby se všichni ve všem shodli tak by byl život nudný :P
Raší Vám to hezky!
Samamalovi v předchozím příspěvku také radím aby nezaléval. Je to jiný případ než u záchrany pahlízy na podzim.


ned 12. úno 2017 11:32:38
Profil

Registrován: ned 11. říj 2009 16:13:48
Příspěvky: 741
Bydliště: Jeseník
Příspěvek Re: Catasetinae
Nejsem odborník, tak jen pocitově radím Samamalo v této fázi určitě nezalévat až to bude mít kořeny tak jak u Zdenky na druhém obrázku, tak rosit jen ty kořeny a až se pořádně rozjede růst, tak zalévat normálně. Co se týče toho rašeliníku u kořenů, dávám ho na všech kytkách hned pryč a přesazuji, takže souhlas s odstraněním jak navrhuje pan Záruba i Zdenka.


ned 12. úno 2017 14:01:19
Profil
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odpovědět na téma   [ Příspěvků: 718 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 37, 38, 39, 40, 41, 42, 43 ... 72  Další

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na: