Vyhledat témata bez odpovědí | Zobrazit aktivní témata Právě je pon 01. črc 2024 10:03:22



Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 683 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20 ... 69  Další
 cosi s listama 
Autor Zpráva

Registrován: pát 01. led 2010 19:06:51
Příspěvky: 7495
Příspěvek Re: cosi s listama
HAKI píše:
Možná je nás víc-nevím?Nic nikdo nepíšete.Za mě dnes začínám zkoušet metodu p.Mandlíka A to na Coelogyne pandurata .Něco flekatých listů i pahlíz jsem už odstranila dřív. Na fotu se to může zdát ,že je vše v pořádku -ale není.Ten začátek jakoby průhledných fleků tam je.A to mě štve.Tak začínám nejprve Talstarem 10EC proti případnému škůdci, který by mohl roznášet chorobu.Talstar je dotykový a požerový nervový jed.Nemá systémovou učinnost.(šíření na větší vzdálenosti) Ale zjistila jsem (snad dobře)že učinkuje po dobu 3-4 týdnů.To je docela dlouho a proto nebudu postřik opakovat.Ale proleju substrát. Počkám až nebude takové slunko a teplo -musím to stříkat ve skleníku.No a až substrát proschne použiju další směs.A jsem na to zvědavá- tedy. ;)
Jo ještě dlouho jsem nemohla sehnat Confidor 70WG v malém balení a už ho mám. Tady je k dostání http://www.kakteen.cz/index.php?klic=kid985cz-confidor-70wg

Tak nevím, jestli jsem dobře četla, ale kde je popsaná konkrétně metoda pana Mandlíka?


stř 03. srp 2011 13:37:48
Profil
Uživatelský avatar

Registrován: stř 01. říj 2008 16:31:10
Příspěvky: 5290
Bydliště: Hradec Králové
Příspěvek Re: cosi s listama
Zdenka píše:
Tak nevím, jestli jsem dobře četla, ale kde je popsaná konkrétně metoda pana Mandlíka?

Omlouvám se a musím upřesnit informaci ,není nic popsáno -konkrétně. Jen to zkouším .Určitě budu informovat, jak to půjde dál - časem se uvidí,jestli to zabere.Jak porostou nové výhony,jestli budou čisté.Tak takhle. ;)


stř 03. srp 2011 18:50:05
Profil Zobrazit autorovy stránky
Uživatelský avatar

Registrován: stř 04. lis 2009 9:29:35
Příspěvky: 1851
Bydliště: Nové Bránice okr.Brno-venkov
Příspěvek Re: cosi s listama
Hani, Talstar je dobrý. S tak dlouhou dobou ůčinnosti bych ale nepočítal. Zaleží jak na co, těch faktorů bude více. U těchto insecticidů bývá dostatečná ůčinnost ale dost kratší.


stř 03. srp 2011 19:18:01
Profil Zobrazit autorovy stránky

Registrován: pát 01. led 2010 19:06:51
Příspěvky: 7495
Příspěvek Re: cosi s listama
HAKI píše:
Zdenka píše:
Tak nevím, jestli jsem dobře četla, ale kde je popsaná konkrétně metoda pana Mandlíka?

Omlouvám se a musím upřesnit informaci ,není nic popsáno -konkrétně. Jen to zkouším .Určitě budu informovat, jak to půjde dál - časem se uvidí,jestli to zabere.Jak porostou nové výhony,jestli budou čisté.Tak takhle. ;)

Už jsem se lekla, že mi něco uniklo. Tohle téma sleduju dost pečlivě :D


stř 03. srp 2011 19:54:59
Profil

Registrován: úte 31. srp 2010 1:49:16
Příspěvky: 102
Bydliště: Borovany
Příspěvek Re: cosi s listama
Míro, prosím tě v jaké koncentraci používáš na orchišky TALSTAR? Díky


stř 03. srp 2011 20:38:38
Profil

Registrován: čtv 29. dub 2010 21:07:05
Příspěvky: 375
Bydliště: okr. Uh. Hradiště
Příspěvek Re: cosi s listama
Danicka píše:
Tady jeste foto.Ten prostredek bych normalka nedala-manzel delal balicku do Agra a tak dostal vzorek.Ja nemam rada tyhle lesky a tak-ale pslay na tranenku a tak,tak jsem to potrikala a vypada to,ze dobry.Vrchni listy jsou pekne.


Přesně na tento postřik jsem se chtěla zeptat. Máme ho a používáme na fuchsie a zdá se, že tam molice nejsou. Takže orchideje jej taky zvládnou?


stř 03. srp 2011 21:18:10
Profil

Registrován: čtv 29. dub 2010 21:07:05
Příspěvky: 375
Bydliště: okr. Uh. Hradiště
Příspěvek Re: cosi s listama
Stačilo pár dnů špatného počasí, kdy jsem do mého mini-skleníčku raději ani nenakoukla a včera jsem v naprostém šoku zjistila, že na jedné cattlee jsou na dvou listech obrovské hnědé měkké místa. Na spáleninu mi to nepřipadá (včera bylo poprvé po dlouhé době sluníčko).
Fotky jsou v příloze, ten menší flek jsem nafotila shora i zespodu..
Co to je a jak se to tak rychle rozšířilo? Orchideje kontroluju často a pravidelně a nevšimla jsem si žádného začátku. Myslím, že tomu stačilo tak 5 dnů...
Když teď bylo tak škaredé počasí, tak jsem ani nerosila ani nezalévala.
(zajímavé je, že nemoci postihují ty rostliny, na kterých nejvíc záleží, nezdá se vám? 8-)


Přílohy:
fleky 001.jpg
fleky 001.jpg [ 134.61 KiB | Zobrazeno 4563 krát ]
fleky 002.jpg
fleky 002.jpg [ 120.84 KiB | Zobrazeno 4563 krát ]
fleky 003.jpg
fleky 003.jpg [ 125.21 KiB | Zobrazeno 4563 krát ]
stř 03. srp 2011 21:25:19
Profil
Uživatelský avatar

Registrován: stř 01. říj 2008 16:31:10
Příspěvky: 5290
Bydliště: Hradec Králové
Příspěvek Re: cosi s listama
Mila.J píše:
Hani, Talstar je dobrý. S tak dlouhou dobou ůčinnosti bych ale nepočítal. Zaleží jak na co, těch faktorů bude více. U těchto insecticidů bývá dostatečná ůčinnost ale dost kratší.

Přiznávám taky se mě to jeví jako dost ale koukni informace mám odtud-http://www3.czu.cz/php/skripta/kapitola.php?titul_key=56&idkapitola=73 a je to přesně tu-
http://www3.czu.cz/php/skripta/kapitola.php?titul_key=56&idkapitola=56

ale pak jsem to už nikde nenašla. Hm....jak to je nevím .


stř 03. srp 2011 22:05:07
Profil Zobrazit autorovy stránky

Registrován: stř 03. lis 2010 20:23:55
Příspěvky: 2913
Příspěvek Re: cosi s listama
aquaterra píše:
Míro, prosím tě v jaké koncentraci používáš na orchišky TALSTAR? Díky

Koncentrace 0,8ml /10L.


Naposledy upravil Míra dne čtv 04. srp 2011 6:54:42, celkově upraveno 1



čtv 04. srp 2011 6:52:21
Profil Zobrazit autorovy stránky

Registrován: stř 03. lis 2010 20:23:55
Příspěvky: 2913
Příspěvek Re: cosi s listama
pavla píše:
Stačilo pár dnů špatného počasí, kdy jsem do mého mini-skleníčku raději ani nenakoukla a včera jsem v naprostém šoku zjistila, že na jedné cattlee jsou na dvou listech obrovské hnědé měkké místa. Na spáleninu mi to nepřipadá (včera bylo poprvé po dlouhé době sluníčko).
Fotky jsou v příloze, ten menší flek jsem nafotila shora i zespodu..
Co to je a jak se to tak rychle rozšířilo? Orchideje kontroluju často a pravidelně a nevšimla jsem si žádného začátku. Myslím, že tomu stačilo tak 5 dnů...
Když teď bylo tak škaredé počasí, tak jsem ani nerosila ani nezalévala.
(zajímavé je, že nemoci postihují ty rostliny, na kterých nejvíc záleží, nezdá se vám? 8-)

Tohle ale vypadá na popálené listy. To je během pár hodin.


čtv 04. srp 2011 6:54:01
Profil Zobrazit autorovy stránky
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odpovědět na téma   [ Příspěvků: 683 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20 ... 69  Další

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na: