Vyhledat témata bez odpovědí | Zobrazit aktivní témata Právě je stř 17. črc 2024 1:39:44



Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 867 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 38, 39, 40, 41, 42, 43, 44 ... 87  Další
 Zimní zahrada 
Autor Zpráva
Uživatelský avatar

Registrován: pát 10. říj 2008 7:23:17
Příspěvky: 4046
Příspěvek Re: Zimní zahrada
HAKI píše:
Peťa píše:
(na sednutí s knížkou, kafíčkem.. :mrgreen: )

No :mrgreen: když tomu člověk podlehne ,i když je to hodně lááákavá představa, takto vypité kafíčko už nikdy nebude. Vlastě je tu něco vyjímek ,že je to možné.Tak asi ano. ;)

radzak píše:
A pokud to budou orchideje, tak máte do konce života co dělat :lol: .

Souhlasím "magorem" se člověk stává postupně.

A Hanko, končí to taky? :lol: :lol: :lol: :lol:


čtv 01. lis 2012 17:46:41
Profil Zobrazit autorovy stránky

Registrován: stř 31. říj 2012 15:29:30
Příspěvky: 11
Příspěvek Re: Zimní zahrada
Tak jsem znovu a důkladněji projela tohle vlákno a nachytala spoustu rad a zkušeností. Hlavně co se týká střechy: sklo x polykarbonát. Byla jsem rozhodnutá mít střechu skleněnou, ale dneska mi jedna firma nabídla polykarbonát a jak jsem to tu tak četla, tak ho máte zřejmě všichni, nebo aspoň většina, a je to zřejmě lepší.

Měla bych dotaz na Ma-ju. Psala jsi, že jste plánovali zz o rozměrech 4,5x1,8 m. Zvětšovali jste nakonec? Jak máš ZZ velkou? Já chci 4x3 m a chci tam mít i posezení, tak mě zajímá, jestli je 12m2 na to dostatečně velký prostor.

A ještě dotaz pro všechny - síla polykarbonátu na střechu je "standardně" 25 mm? Mám dojem, že mi nabízeli jen 12 mm. díky


pát 02. lis 2012 14:43:14
Profil

Registrován: pát 20. lis 2009 15:44:42
Příspěvky: 725
Příspěvek Re: Zimní zahrada
Peťo, nakonec máme zz 4.5 x 3m. Manžel uznal, že 1,8 je málo a stávající terasu přistavil. Takhle je to určitě lepší. Jinak na střeše máme polykarbonát - Lexan Thermoclear 25mm.


pát 02. lis 2012 17:34:28
Profil Zobrazit autorovy stránky
Uživatelský avatar

Registrován: sob 16. srp 2008 22:06:16
Příspěvky: 4267
Bydliště: Svatá, okres Beroun
Příspěvek Re: Zimní zahrada
Peťo, řekla bych že polykarbonát 12 mm je opravdu málo. Mám také 25 mm


pát 02. lis 2012 19:11:07
Profil ICQ
Administrátor

Registrován: úte 29. črc 2008 14:35:34
Příspěvky: 3344
Bydliště: Senetářov. okr. Blansko
Příspěvek Re: Zimní zahrada
Peťo, sklo je jistě lepší, ale taky mnohem dražší. Takže je to zase kompromis. Polykarbonát bych bral pouze a jedině 25mm (tedy kdyby šlo víc, tak klidně víc). 12 rozhodně ne!
Hezký den
Pavel


pát 02. lis 2012 21:41:21
Profil Zobrazit autorovy stránky

Registrován: stř 31. říj 2012 15:29:30
Příspěvky: 11
Příspěvek Re: Zimní zahrada
Pavle, a co je lepší na skleněné střeše? Má větší propustnost světla, tzn. zase se musí více stínit. Sklo možná vypadá lépe než polykarbonát a má zřejmě i lepší izolační vlastnosti. Zapomněla jsem na něco podstatného? Proč má většina z Vás střechu ZZ z polykarbonátu? Hrála v tom hlavní roli finanční stránka? Ne že bych měla peněz nazbyt, ale chci mít dostatek informací, abych se rozhodla buď tak či tak. Díky.


stř 07. lis 2012 21:14:07
Profil

Registrován: pát 17. říj 2008 0:45:50
Příspěvky: 1017
Příspěvek Re: Zimní zahrada
Jestli nebude vadit, že odpovím za sebe, tak: polykarbonát má lepší izolační vlastnosti než sklo, není křehký a náchylný k rozbití jako sklo (pozor, některé typy mají myslím UV filtr jen z jedné strany), líp se s ním dělá. Mám z něj skleník a nemůžu si ho vynachválit (pokud pominu to, že se v něm nedá momentálně pěstovat to, pro co byl postaven :lol: ). Je také lehký - v pěti lidech jsme můj skleník 6 x 2,5 metru vcelku přestěhovali na jiné místo a kuřáci měli dokonce volnou ruku na cigáro (já nekouřím :P ) - to je kromě polykarbonátu dáno hliníkovou konstrukcí.
T.


stř 07. lis 2012 21:21:47
Profil
Administrátor

Registrován: úte 29. črc 2008 14:35:34
Příspěvky: 3344
Bydliště: Senetářov. okr. Blansko
Příspěvek Re: Zimní zahrada
Výhodou skla je jeho propustnost světla, odolnost, časová stálost jeho vlastností a o něco lepší tepelně izolační vlastnosti. Prostupnost světla se u polykarbonátu postupně snižuje a určitě nevydrží tolik co sklo. Co ho však proti sklu zvýhodňuje je cena a váha. Sklo je neskutečně těžké a mnohdy vyžaduje zesílení nosné konstrukce. Více světla prostupující sklem sice vyžaduje silnější zastínění v létě, ale zase poskytuje více světla v zimě, kdy ho bývá kritický nedostatek.
Já chtěl původně sklo, ale vybraná firma mi řekla, že sklo na střechy zásadně nedávají právě kvůli jeho váze. Tak už jsem to dál neřešil. Stejně si myslím, že až by mi řekli cenu toho skla, tak bych stejně nakonec vzal ten polykarbonát. Můj osobní odhad je, že cena skleněné střechy bude alespoň 2x vyšší, než u polykarbonátu (tj. v řádu několika desítek tisíc). ;)
Hezký den
Pavel


stř 07. lis 2012 21:38:22
Profil Zobrazit autorovy stránky

Registrován: pát 20. lis 2009 15:44:42
Příspěvky: 725
Příspěvek Re: Zimní zahrada
Něco podobného mi řekla firma. Kdybych si vybrala sklo, musela by se konstrukce zahrady udělat o mnoho silnější kvůli nosnosti, což by se opravdu citelně prodražilo. Ale také říkali, že izolační vlastnosti má polykarbonát lepší díky komorám ze kterých je složen. I tak byla střecha zahrady nejdražší položkou.


stř 07. lis 2012 22:39:49
Profil Zobrazit autorovy stránky
Administrátor

Registrován: úte 29. črc 2008 14:35:34
Příspěvky: 3344
Bydliště: Senetářov. okr. Blansko
Příspěvek Re: Zimní zahrada
Tak to by mě tedy zajímalo z čeho ta firma vycházela, když tvrdila, že polykarbonát má lepší tepelně izolační vlastnosti než sklo. Já se domnívám, že je tomu právě naopak. Izolační dvojskla jsou dnes standardně nabízeny koeficientem prostupu tepla U=1,1Wm-2K-1. Oproti tomu polykarbonát 16mm pětikomorový, který se na zimní zahrady běžně používá, má U=1,82Wm-2K-1, 20mm pak U=1,67Wm-2K-1. Podotýkám, že čím nižší číslo, tím lepší ;) . Sklu se tepelně izolačními vlastnostmi podobají až polykarbonáty speciální konstrukce o tloušťce cca 32mm (viz http://www.dosting.cz/article.asp?nDepa ... nguageID=1 ). Světelná propustnost je však v tomto případě už jen "pouhých" 48%.
Hezký den
Pavel


čtv 08. lis 2012 8:49:54
Profil Zobrazit autorovy stránky
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odpovědět na téma   [ Příspěvků: 867 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 38, 39, 40, 41, 42, 43, 44 ... 87  Další

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
cron