Vyhledat témata bez odpovědí | Zobrazit aktivní témata Právě je úte 16. črc 2024 14:02:13



Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 867 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28 ... 87  Další
 Zimní zahrada 
Autor Zpráva

Registrován: stř 17. lis 2010 21:38:38
Příspěvky: 785
Příspěvek Re: Zimní zahrada
ono tam zrovna pražilo sluníčko, fakt je to lepší fotit večer a s bleskem ;)

_________________
http://kaacka3.rajce.idnes.cz/


stř 07. bře 2012 9:48:34
Profil
Moderátor

Registrován: stř 30. črc 2008 13:04:11
Příspěvky: 1228
Bydliště: Brno
Příspěvek Re: Zimní zahrada
Jedna z pomocí jak zabezpečit skleník před výpadkem el. proudu je plynový přímotop. Plyn jde vždycky . (tedy pokud není nějaká velká havárka na plynu. ) Ovšem chce to přívod plynu do skleníku a kamna na plyn. Někdy i s odtahem .
Další je baterka od auta a měnič 12/240 V ale pozor musí to být dobrý měnič specielně na čerpadla . Řada měničů nedokáže
čerpadlo uvést do chodu a nebo ventilátor na turbu.


stř 07. bře 2012 9:49:26
Profil
Moderátor

Registrován: stř 30. črc 2008 13:04:11
Příspěvky: 1228
Bydliště: Brno
Příspěvek Re: Zimní zahrada
kaccka3,
není nutné večer, i proti světlu lze blesknout na vyjasnění stínů které vrhá světlo od okna.


stř 07. bře 2012 10:06:17
Profil

Registrován: stř 17. lis 2010 21:38:38
Příspěvky: 785
Příspěvek Re: Zimní zahrada
dobře :P příště se polepším :P

_________________
http://kaacka3.rajce.idnes.cz/


stř 07. bře 2012 10:22:16
Profil

Registrován: stř 03. lis 2010 20:23:55
Příspěvky: 2913
Příspěvek Re: Zimní zahrada
marťan píše:
to HAKI...poradit se dokážou ženský a ušetří si tím spoustu času a zbytečných cest slepýma uličkama... :mrgreen:Některým chlapům to nedovolí jejich ješitnost (můj případ :lol: ).Naštěstí se to s přibývajícím věkem zlepšuje... 8-)
Líbí se mi,že to máte - ty i Pavel - udělaný čistě,stylově,žádný pletivo z králíkárny a na něm montovaný orchideje z Bornea... :roll:
Dobrá inspirace... :idea:

Také nemám rád sbírky rozvěšené na pletivu. Příšerně to působí a není tam k hnutí. Nelze se pořádně podívat na jednotlivé kusy nebo si prohlédnout kvetoucí věci. Připadá mi to jako vetešnictví. To budu mít raději méně rostlin ale pohodlně se k nim dostanu a lépe to vypadá. I část s kmeny vypadá přirozeněji.


stř 07. bře 2012 10:54:49
Profil Zobrazit autorovy stránky
Uživatelský avatar

Registrován: stř 01. říj 2008 16:31:10
Příspěvky: 5290
Bydliště: Hradec Králové
Příspěvek Re: Zimní zahrada
radzak píše:
Pro tenhle případ mám připravenou propan-butanovou bombu.

DĚKUJU za nápady všem.Nejvíc se mě líbí tato možnost od radzaka. Je nejjednodušší a možná že ji ani nikdy nepoužiju-doufám ;) jen se zeptám jestli je potřebný odtach nebo stačí přívod vzduchu z jiné místnosti .


stř 07. bře 2012 11:33:28
Profil Zobrazit autorovy stránky
Uživatelský avatar

Registrován: stř 01. říj 2008 16:31:10
Příspěvky: 5290
Bydliště: Hradec Králové
Příspěvek Re: Zimní zahrada
Míra píše:
Také nemám rád sbírky rozvěšené na pletivu.

Je pravda když je nahečmáno moc rostlin v malém prostoru (měla jsem možnost vidět )taky se mě to moc nezdá. Nemohu se z kytkama tzv.pomazlit(to je výrok jednoho pěstitele-dobrej je :D ) a přijde mě že ztrácím kontakt.A to by mě přišlo líto.Tak každej to vidí jinak ;)


stř 07. bře 2012 11:39:42
Profil Zobrazit autorovy stránky

Registrován: pon 29. bře 2010 22:56:10
Příspěvky: 3888
Příspěvek Re: Zimní zahrada
HAKI píše:
radzak píše:
Pro tenhle případ mám připravenou propan-butanovou bombu.

DĚKUJU za nápady všem.Nejvíc se mě líbí tato možnost od radzaka. Je nejjednodušší a možná že ji ani nikdy nepoužiju-doufám ;) jen se zeptám jestli je potřebný odtach nebo stačí přívod vzduchu z jiné místnosti .

Pokud je to na omezenou dobu, tak není třeba žádný přívod ani odtah. Je to opravdu jednoduché a nejlevnější řešení. Obyčejný hořák mě stál pár stovek + 10kg bomba. Do vašeho skleníčku by určitě stačil kempingový vařič. Taky jsem ho používal.

_________________
http://www.webareal.cz/kvetyzlucni
Podstatnou součástí kultury je NAUČIT SE ORCHIDEJE POZOROVAT


stř 07. bře 2012 15:33:06
Profil Zobrazit autorovy stránky

Registrován: stř 03. lis 2010 20:23:55
Příspěvky: 2913
Příspěvek Re: Zimní zahrada
Nějak nevím ale dříve se psalo, že rostliny se moc nesnášejí s plynem. Nemám s tím skušenost ale docela se mi líbí ta kamna na propanbutan, která nepotřebují komín a přední strana slouží jako katalyzátor. Člověk přemýšlí všelijak ale je to všechno prd platné, pokud to rupne zrovna, když je v práci. Já mám propojené dva systémy vytápění a proto mně nemůže zaskočit ani výpadek proudu jen to, jak dlouho by to trvalo, protože pak se musí topit klasicky v ústřeďáku a alespoň jednou za den přiložit.


stř 07. bře 2012 15:44:15
Profil Zobrazit autorovy stránky

Registrován: pon 29. bře 2010 22:56:10
Příspěvky: 3888
Příspěvek Re: Zimní zahrada
Míra píše:
Nějak nevím ale dříve se psalo, že rostliny se moc nesnášejí s plynem. Nemám s tím skušenost ale docela se mi líbí ta kamna na propanbutan, která nepotřebují komín a přední strana slouží jako katalyzátor. Člověk přemýšlí všelijak ale je to všechno prd platné, pokud to rupne zrovna, když je v práci. Já mám propojené dva systémy vytápění a proto mně nemůže zaskočit ani výpadek proudu jen to, jak dlouho by to trvalo, protože pak se musí topit klasicky v ústřeďáku a alespoň jednou za den přiložit.

Těch pár hodin topení plynem kytkám neublíží (naopak přihnojuju CO2 ;) ). Když je porucha na kotli, tak sepne přímotop. Pokud vypadne proud musím zapálit propan. Tady automatika nefunguje. Před pár lety mi vypadlo topení při -23st. bez zajištění. Ve skleníku byla 0 a kytky to také přežily. Pokud to netrvá dlouho, aby promrzly tkáně, tak se jim nic nestane. Odnesly to akorát květy a poupata.Tyhle extrémy lépe snášejí pafiopedila, než pahlíznaté orchideje nacucané vodou, které mrazy roztrhají. Takhle přežily výpadek u známého v -6 stupních.

_________________
http://www.webareal.cz/kvetyzlucni
Podstatnou součástí kultury je NAUČIT SE ORCHIDEJE POZOROVAT


stř 07. bře 2012 23:14:04
Profil Zobrazit autorovy stránky
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odpovědět na téma   [ Příspěvků: 867 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28 ... 87  Další

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
cron