Vyhledat témata bez odpovědí | Zobrazit aktivní témata Právě je stř 17. črc 2024 1:50:25



Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 393 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11 ... 40  Další
 Hnojenie 
Autor Zpráva
Uživatelský avatar

Registrován: stř 04. lis 2009 9:29:35
Příspěvky: 1851
Bydliště: Nové Bránice okr.Brno-venkov
Příspěvek Re: Hnojenie
Po měření vodivosti výluhu slepičáků, se domnívám, že koncentrace živin je vyšší, než jsem předpokládal. Jsou známy různé tabulky s obsahem živin v různých hnojích. Hodnoty se v nich liší často dvojnásobně. Ono hodně záleží kolik je přistýlky, jak je hnůj naležený. U slepičího hnoje se uvádí dusík od 1% do 2,5%. Bral jsem střed. Sbírám čisté slepičáky bez přistýlky. Patrně reálná hodnota řádně překvašených bude asi kolem 2,5% dusíku. Je to jen podle měření vodivosti, tedy jako většinou, kdoví, co se měří. Poměru jednotlivých živin musím věřit podle uváděných tabulek. Tedy nejvíc dusíku, pak dost fosforu, méně draslíku.


pát 10. pro 2010 12:17:38
Profil Zobrazit autorovy stránky
Uživatelský avatar

Registrován: pát 10. říj 2008 7:23:17
Příspěvky: 4046
Příspěvek Re: Hnojenie
Mě by zajímaly králičí bobky, ty mám sušené, tak uvidím až to budu na jaře měřit....


pát 10. pro 2010 12:24:18
Profil Zobrazit autorovy stránky

Registrován: pon 29. bře 2010 22:56:10
Příspěvky: 3888
Příspěvek Re: Hnojenie
Věra píše:
Mě by zajímaly králičí bobky, ty mám sušené, tak uvidím až to budu na jaře měřit....

Zhruba řečeno-čím menší bobky, tím víc pálí. Na orchideje je nejlepší kravinec a kobylinec.

_________________
http://www.webareal.cz/kvetyzlucni
Podstatnou součástí kultury je NAUČIT SE ORCHIDEJE POZOROVAT


pát 10. pro 2010 14:10:02
Profil Zobrazit autorovy stránky
Uživatelský avatar

Registrován: pát 23. dub 2010 9:15:18
Příspěvky: 58
Příspěvek Re: Hnojenie
Organická hnojiva jako kravský hnůj, jsou určena ke hnojení a zlepšení vlastností hlinitých substrátů, kde vytváří za pomoci mikrobiální činnosti humus, který dále tvoří jílovitohumusové jádro a to poutá prvky - živiny. V kůrovém substrátu něco podobného asi nebude možné a tak hnoji nezbyde nic jiného než splesnivět.


pát 10. pro 2010 16:54:46
Profil
Uživatelský avatar

Registrován: stř 04. lis 2009 9:29:35
Příspěvky: 1851
Bydliště: Nové Bránice okr.Brno-venkov
Příspěvek Re: Hnojenie
Věro, hlavně ale po zalití vodou ( min. na 1kg bobků 1l vody) v teple nechat hodně překvasit. Obvykle to dělám v létě a začnu brát až za půl roku. Až tak dlouho ale není nutné. Králičí hnůj má naopak velký podíl draslíku.


pát 10. pro 2010 18:21:12
Profil Zobrazit autorovy stránky

Registrován: pát 01. led 2010 19:06:51
Příspěvky: 7495
Příspěvek Re: Hnojenie
Mila.J píše:
Věro, hlavně ale po zalití vodou ( min. na 1kg bobků 1l vody) v teple nechat hodně překvasit. Obvykle to dělám v létě a začnu brát až za půl roku. Až tak dlouho ale není nutné. Králičí hnůj má naopak velký podíl draslíku.

To by bylo na vyzrání pahlíz ne?


pát 10. pro 2010 18:38:44
Profil
Uživatelský avatar

Registrován: stř 01. říj 2008 16:31:10
Příspěvky: 5290
Bydliště: Hradec Králové
Příspěvek Re: Hnojenie
Pavel63 píše:
Organická hnojiva jako kravský hnůj, jsou určena ke hnojení a zlepšení vlastností hlinitých substrátů, kde vytváří za pomoci mikrobiální činnosti humus, který dále tvoří jílovitohumusové jádro a to poutá prvky - živiny. V kůrovém substrátu něco podobného asi nebude možné a tak hnoji nezbyde nic jiného než splesnivět.

Tak dávám k dobru část textu z knihy-The Genus Paphiopedilum díl 1 (Dr.G.J.Braem,Charles O.Baker, Margaret L. Baker)Jde pouze o orchideje.Organická hnojiva nejsou vyřazena, jen je upozorněno na míru hnojení-ale to je jasný všem.Dávám originál i překlad . Hodnoty tabulky jsou z překvašeného kravince.

Že splesnivý -to ano mnůže , ale jen ty různé usazeniny, možná by vznikla i neprodyšná krusta- toho sarakvajdu . To je moje vlastní zkušenost.Já kytky máčím tak se tomu zdárně vyhýbám.Sarakvajd zůstane jinde. Samozřejmě- hnojit v pravém období, zdravé kytky dobře rostoucí -umírněná hodnota zálivky.Občas zalívám jen dešťovkou samotnou pro vyplavení solí.


Přílohy:
p. 56,57.pdf [44.87 KiB]
397 krát
sken_angl.pdf [36.78 KiB]
351 krát
pát 10. pro 2010 18:50:22
Profil Zobrazit autorovy stránky
Uživatelský avatar

Registrován: stř 04. lis 2009 9:29:35
Příspěvky: 1851
Bydliště: Nové Bránice okr.Brno-venkov
Příspěvek Re: Hnojenie
Je to možné, takhle neuvažuji. Draslík pro tyto ůčely doplňuji anorganický.
Nejvíc se upřednosňuje kravský hnůj. Ne jen pro poměr živin, snad ještě víc pro jiné látky. Hormony a nevím co ještě.
Slepičí se užívá také často. Řekl bych, že obecně ptačí trus je pro orchideje přijatelný.
Pochybuji, že je králičí vyloženě špatný, moc se neužívá.


pát 10. pro 2010 18:51:54
Profil Zobrazit autorovy stránky
Uživatelský avatar

Registrován: stř 01. říj 2008 16:31:10
Příspěvky: 5290
Bydliště: Hradec Králové
Příspěvek Re: Hnojenie
Mila.J píše:
Králičí hnůj má naopak velký podíl draslíku.

Mě by zajímalo jak to víš? Žádné info jsem o tom nenašla.


pát 10. pro 2010 18:53:15
Profil Zobrazit autorovy stránky
Uživatelský avatar

Registrován: stř 04. lis 2009 9:29:35
Příspěvky: 1851
Bydliště: Nové Bránice okr.Brno-venkov
Příspěvek Re: Hnojenie
Ty poměry živin u různých druhů hnoje v této přiložené tabulce skutečně tak zhruba souhlasí s běžně dostupnými ůdaji. Jednu podobnou tabulku jsem tu také dával. Jen aby si někdo nemyslel, že opravdové množství živin je tak vysoké. Nevím, proč všechny ty hodnoty jsou v tolika procentech. Tak tahle čísla v promilích, to už by se snad dalo.


pát 10. pro 2010 19:04:33
Profil Zobrazit autorovy stránky
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odpovědět na téma   [ Příspěvků: 393 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11 ... 40  Další

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
cron