Vyhledat témata bez odpovědí | Zobrazit aktivní témata Právě je pon 17. čer 2024 0:21:21



Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 141 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9 ... 15  Další
 Komerčně prodávaná hnojiva 
Autor Zpráva
Uživatelský avatar

Registrován: stř 01. říj 2008 16:31:10
Příspěvky: 5289
Bydliště: Hradec Králové
Příspěvek Re: Komerčně prodávaná hnojiva
mácha píše:
Haki, změřte pH substrátu.

Dobře děkuju ,až budu zalévat změřím pH vody která vyteče ze substrátu. Bude to takto stačit doufám.


stř 27. dub 2016 21:35:28
Profil Zobrazit autorovy stránky

Registrován: pát 03. úno 2012 11:59:52
Příspěvky: 4174
Příspěvek Re: Komerčně prodávaná hnojiva
O pafíčkách jsem četl, že potřebují stále vlhký substrát. Mě ale připadá, že chtějí zálivku podobnou jako ostatní pokojové květiny. Tedy zalít, po zálivce aby byl substrát mokrý a pak se to nechalo téměř vyschnout v celém objemu- ne tedy oschnout pouze povrchově. Takhle vlastně zalévám těch svých několik kousků a rostou v pohodě. Ve vegetaci je prospěšné suchá období vynechat, ale v zimě jsou důležitá. Pafíčka sice nemají zásobní orgány jako jiné orchideje, ale připadá mi že mají trochu ztloustlé(sukulentní) listy a tak zcela krátké období sucha jsou schopné překonat. Je to asi lepší než aby kořeny byly stále víceméně v mokru. Také myslím, že je potřebné volit nádoby na sázení takové, aby prosýchaly v rozumných časových intervalech- tedy tak maximálně do týdne od zálivky.


čtv 28. dub 2016 7:05:51
Profil
Uživatelský avatar

Registrován: pon 13. črc 2009 11:10:58
Příspěvky: 2875
Bydliště: Hradec Králové
Příspěvek Re: Komerčně prodávaná hnojiva
Při zálivce nevhodnou vodou nebo přehnojení se při vyschnutí substrátu spálí kořeny.

_________________
http://www.orchidey.estranky.cz/


čtv 28. dub 2016 7:30:36
Profil Zobrazit autorovy stránky
Uživatelský avatar

Registrován: stř 01. říj 2008 16:31:10
Příspěvky: 5289
Bydliště: Hradec Králové
Příspěvek Re: Komerčně prodávaná hnojiva
Pane Mácha tak jsem to poměřila.
Popíšu 1 L dešťové vody(nevím jestli postup je správný) jsem 3x prolila Paph emersonii .Vybrán potřeboval vodu a má zvláštní list po zimě.List byl původně celý žlutý .V substrátu je od 6.4.2014
Vzala jsem i vodu z RO protože i s ní zalévám.Můžete na to prosím kouknout.


Přílohy:
Poznámka: voda z RO
voda z RO.jpg
voda z RO.jpg [ 185.32 KiB | Zobrazeno 3309 krát ]
Poznámka: pH z Paph emersonii dešťovka
Deštová voda.jpg
Deštová voda.jpg [ 186.36 KiB | Zobrazeno 3309 krát ]
Poznámka: Paph emersonii změna listu
Paph emersonii.jpg
Paph emersonii.jpg [ 175 KiB | Zobrazeno 3309 krát ]


Naposledy upravil HAKI dne čtv 28. dub 2016 9:39:51, celkově upraveno 1

čtv 28. dub 2016 8:26:06
Profil Zobrazit autorovy stránky
Uživatelský avatar

Registrován: stř 01. říj 2008 16:31:10
Příspěvky: 5289
Bydliště: Hradec Králové
Příspěvek Re: Komerčně prodávaná hnojiva
Ještě přidám foto největších žluťasů ,mám pocit že už nejsou listy tak hodně žlutý ale vybledlý jsou to jo .Je to Paph. hirsutissimum,.druryi,charlesworthii-tedy snad nic ještě nebylo potvrzeno květem.


Přílohy:
Paph..jpg
Paph..jpg [ 198.38 KiB | Zobrazeno 3305 krát ]
čtv 28. dub 2016 8:45:34
Profil Zobrazit autorovy stránky

Registrován: pát 03. úno 2012 11:59:52
Příspěvky: 4174
Příspěvek Re: Komerčně prodávaná hnojiva
Haki: Mě se to stejně jeví nejvíce na to přisvětlování :P
Já měřím Ph lakmusovým papírkem koupeným ještě za komančů :P Když je zemina mokrá tak nechám papírek natáhnout vodou přímo ze substrátu a pak to porovnávám. To co používáš Ty je ale určitě přesnější.


čtv 28. dub 2016 16:50:13
Profil
Uživatelský avatar

Registrován: stř 01. říj 2008 16:31:10
Příspěvky: 5289
Bydliště: Hradec Králové
Příspěvek Re: Komerčně prodávaná hnojiva
pH papírek mám taky můžu odzkoušet pro porovnání.


pát 29. dub 2016 7:18:20
Profil Zobrazit autorovy stránky

Registrován: pát 03. úno 2012 11:59:52
Příspěvky: 4174
Příspěvek Re: Komerčně prodávaná hnojiva
Vždycky porovnávám ten mokrý-než uschne. Připadalo mi, že tak lépe odhadnu ten odstín. Chyba ale stejně tak jedno Ph- to ale většinou stačí. Ani nevím kolik je pro pafíčka optimum, ale řekl bych tak Ph 6? Vím že i u kaktusů v přírodě platí, že když rostou na vápenci tak reakce zeminy je mírně kyselá.


pát 29. dub 2016 8:10:54
Profil
Uživatelský avatar

Registrován: stř 01. říj 2008 16:31:10
Příspěvky: 5289
Bydliště: Hradec Králové
Příspěvek Re: Komerčně prodávaná hnojiva
Jo -Rozsah pH-5,5-6,5 (Braem)bylo prý málo napsáno o jednotlivých druzích Paph. Taky se dá řídit podle toho kde se Paph. v přírodě nachází . Mech nebo vápenaté prostředí.
Jo a to pH se má správně měřit 2, 5 násobkem objemu substrátu v květináči takže ten můj
1litr vody byl moc.
Alespoň tak jsem to pochopila z překladu.


pát 29. dub 2016 10:17:01
Profil Zobrazit autorovy stránky

Registrován: úte 20. srp 2013 13:58:43
Příspěvky: 406
Příspěvek Re: Komerčně prodávaná hnojiva
Měření pH papírkem je úplně nespolehlivé, protože ke změně barvy se ionty vodíku nebo hydroxylové ionty spotřebují. V papírku je indikátorového barviva moc a roztoku mizivo. Měření indikátorem v roztoku je v pořádku, chce to ale bezbarvý výluh. Kupodivu to ukazuje dost nízké pH, asi dáváte vápence minimum. Jestli byl list původně žlutý a pomalu zelenal, šlo o nedostatek železa, nejspíš způsobený špatným pH přes zimu. pH 5.5 je pro paphia dost nízko. Kolega Vlasák měřil pH u dobře rostoucích paphií asi dvaceti druhů a měl hodnoty mezi 6.5 a 7.5, 7 a trochu víc bylo častější. Viděl jsem i pěkná paphia se substrátem nad třemi centimetry vápencové drti, zálivka byla deionizovanou vodou. Pro epifyty je 5.5 optimální, papučím bych přidal vápenec a možná i trochu draslíku. Při nevhodném pH kořeny špatně berou živiny. Mám podobně vybarvené semenáčky faleňáků. ty měly pH mezi 6.5 a 7, takže moc vysoko a zčásti se spravily po dohnojení síranem draselným a železem. Teď čekají na nový substrát, mají světle zelené listy. Důvodem je piniovka, dřív jsem používal borovici, takže drtím a drtím.


sob 30. dub 2016 22:40:18
Profil
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odpovědět na téma   [ Příspěvků: 141 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9 ... 15  Další

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na: