Vyhledat témata bez odpovědí | Zobrazit aktivní témata Právě je čtv 28. bře 2024 16:16:04



Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 15 ]  Přejít na stránku 1, 2  Další
 Dřevěné závěsné koše 
Autor Zpráva

Registrován: stř 30. zář 2020 21:32:13
Příspěvky: 142
Příspěvek Dřevěné závěsné koše
Dobrý den, potřeboval bych poradit, jestli někdo neví, kde by se daly objednat takovéhle dřevěné koše https://www.pokojovky.cz/pokojovky/esho ... VESNE-KOSE na rostliny. Tyhle jsou dobré, ale potřeboval bych ještě pár košíků, které budou ovšem o jednu, dvě laťky vyšší. Tyhle jsou na některé kytky moc nízké. Děkuji za tipy


pon 16. lis 2020 16:49:53
Profil

Registrován: pát 01. led 2010 19:06:51
Příspěvky: 7495
Příspěvek Re: Dřevěné závěsné koše
Ještě třeba Lukscheiter https://www.lukscheiter.eu/kvetinace/ko ... -12cm.html


pon 16. lis 2020 19:08:09
Profil

Registrován: pon 21. lis 2016 20:32:14
Příspěvky: 92
Bydliště: Lupenice
Příspěvek Re: Dřevěné závěsné koše
Udělat si je,nebo požádat nějakého truhláře,aby je udělal. Není to nic složitého.


pon 16. lis 2020 19:40:42
Profil

Registrován: stř 30. zář 2020 21:32:13
Příspěvky: 142
Příspěvek Re: Dřevěné závěsné koše
Zdenka píše:


Jo tyhle by byly dobré, akorát už nejsou nějakou dobu k dispozici. Dělat se mně s tím nechce, navíc sehnat vhodný materiál ohledně životnosti není také jednoduché. Můžu jim zkusit napsat, jestli nějaké nemají.


pon 16. lis 2020 21:18:57
Profil

Registrován: pát 01. led 2010 19:06:51
Příspěvky: 7495
Příspěvek Re: Dřevěné závěsné koše
http://www.litomysky.cz/mat/drhr.htm#drtvr


pon 16. lis 2020 22:51:29
Profil

Registrován: stř 30. zář 2020 21:32:13
Příspěvky: 142
Příspěvek Re: Dřevěné závěsné koše
Zdenka píše:
http://www.litomysky.cz/mat/drhr.htm#drtvr


nechápejte mě špatně, jsem rád za každou radu, ale tohle je za prvé ekonomicky nepřijatelné jelikož dle propočtů ceny požadovaného materiálu a poštovného by jeden košíček vyšel na 500 plus bych se s tím nějakou tu dobu dělal. Tudíž jediná varianta jsou košíky hotové.


pon 16. lis 2020 23:02:58
Profil

Registrován: stř 03. lis 2010 20:23:55
Příspěvky: 2907
Příspěvek Re: Dřevěné závěsné koše
Bože můj to si snad děláte srandu ne? Tohle uměl žáček 5 třídy při takzvaných ručních pracích, protože tehdy (za komančů) měla každá škola vybavené dílny pro výuku prací se dřevem i kovem. Bylo běžné, že děti dělali dárky pro maminky k vánocům a tehdy i k MDŽ. U každého truhláře se dají sehnat odřezky latí za pár korun a kousek vodícího drátu pro napínání pletiva také nestojí svět a vyvrtat do latěk pár děr snad by uměl každý. Jeden košík je práce ani ne na půl hodiny. A za 500 se jich dá udělat nejméně 20 ne li více. Konec konců se to může udělat i přírodně a použít na to větve nebo výmladky stromů.


stř 18. lis 2020 23:24:40
Profil Zobrazit autorovy stránky
Uživatelský avatar

Registrován: stř 04. lis 2009 9:29:35
Příspěvky: 1851
Bydliště: Nové Bránice okr.Brno-venkov
Příspěvek Re: Dřevěné závěsné koše
Nejlépe akát, ten vydrží. O dubu se dá také uvažovat. Jinak to nemá smysl.


čtv 19. lis 2020 1:40:37
Profil Zobrazit autorovy stránky

Registrován: stř 30. zář 2020 21:32:13
Příspěvky: 142
Příspěvek Re: Dřevěné závěsné koše
Míra píše:
Bože můj to si snad děláte srandu ne? Tohle uměl žáček 5 třídy při takzvaných ručních pracích, protože tehdy (za komančů) měla každá škola vybavené dílny pro výuku prací se dřevem i kovem. Bylo běžné, že děti dělali dárky pro maminky k vánocům a tehdy i k MDŽ. U každého truhláře se dají sehnat odřezky latí za pár korun a kousek vodícího drátu pro napínání pletiva také nestojí svět a vyvrtat do latěk pár děr snad by uměl každý. Jeden košík je práce ani ne na půl hodiny. A za 500 se jich dá udělat nejméně 20 ne li více. Konec konců se to může udělat i přírodně a použít na to větve nebo výmladky stromů.


nevím tedy kolik máte truhlářů co pracuje pravidelně ze dřevy co jsou k tomu vhodné. Já tedy žádného. Dřevo si nemíním za drahé peníze kupovat, abych z toho po večerech vyráběl košíky a dostal se na cenu 500 za kus. Proto sháním, kde se dají koupit hotové (vyjde to levněji a ještě bez starostí). Otázka zněla, kde se dají tyto košíčky KOUPIT. Neptal jsem se, jak je vyrobit (nemám francouzské revma, abych nevěděl, jak vyrobit košík ze dřeva, jediná pointa je v tom, že to vyrábět nechci viz cena a čas). Omlouvám se, že jsem se někoho dotkl otázkou "jestli neví, kde sehnat hlubší košíčky"


čtv 19. lis 2020 3:19:07
Profil
Uživatelský avatar

Registrován: stř 01. říj 2008 16:31:10
Příspěvky: 5273
Bydliště: Hradec Králové
Příspěvek Re: Dřevěné závěsné koše
Mě jen napadlo proč košík zrovna ze dřeva. Já mám jinou domácí výrobu. Materiál je z Hornbachu je to pletivo .Dá se vytvořit jakákoliv velikost podle kytky. Je teda pravda, že s dřevěným košíkem nemám zkušenost. Ale to pletivo je pořád stejný ,dřevo se bude měnit.
http://forum.orchidej.net/download/file.php?id=11338&mode=view


čtv 19. lis 2020 9:29:52
Profil Zobrazit autorovy stránky
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odpovědět na téma   [ Příspěvků: 15 ]  Přejít na stránku 1, 2  Další

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na: