Vyhledat témata bez odpovědí | Zobrazit aktivní témata Právě je čtv 28. bře 2024 14:56:07



Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 27 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3
 Zasílání rostlin 
Autor Zpráva

Registrován: stř 30. zář 2020 21:32:13
Příspěvky: 142
Příspěvek Re: Zasílání rostlin
cheron píše:
Ja mám s nimi dobrú skúsenosť. Mám od nich 19 ks rastl. a v pohode. Dobre zabalené, korene zdravé (i keď niektoré samozrejme nie 100%-ne), mnohé z nich už kvitnú.

Ďaleko horšiu skúsenosť mám s Lukschaiterom. Nechcem mu týmto nejako škodiť, ale od neho už kupovať nehodlám - rastl. zasadené v rašeliníku a korene premočené, prehnité ...



Tak já nevím. Mně tedy přišly jiné rostliny než jsem objednával a Grammatophyllum nepřišlo vůbec. Na mail nereaguji. A to co přišlo je v příšerném stavu, když to srovnám například s Schwerter, tak jak balení, celkový stav,rychlost dodání tak je to nerovnatelné. Kdyby na to alespoň nějak zareagovali a nějaká snaha o vykompenzování :roll: prostě nic. Za další je vidět, že objednávku omylem nespletli, jelikož v balíku papírová faktura je na mnou objednané rostliny a v balíků je rostlin méně a ještě jiné. Z toho mně vyplynul úmysl tuhle objednávku prostě "ošulit"


ned 11. říj 2020 13:25:30
Profil

Registrován: stř 28. říj 2015 19:16:45
Příspěvky: 1003
Příspěvek Re: Zasílání rostlin
Hmm ... Ja viem o jednej zámene doteraz (ešte nekvitli všetky od nich obj. rastl). Miesto Renanthery monachica vykvitla R. citrina. Z ostatných, čo kvitli, bolo všetko OK.
Písal ste im česky, či anglicky ? Ja som s nimi komunikoval anglicky a nebol problém - žiadal som ich o odoslanie v neskoršom termíne, než som objednával. Ak nereagujú na email, skúste im zavolať ...


ned 11. říj 2020 20:32:53
Profil

Registrován: stř 30. zář 2020 21:32:13
Příspěvky: 142
Příspěvek Re: Zasílání rostlin
cheron píše:
Hmm ... Ja viem o jednej zámene doteraz (ešte nekvitli všetky od nich obj. rastl). Miesto Renanthery monachica vykvitla R. citrina. Z ostatných, čo kvitli, bolo všetko OK.
Písal ste im česky, či anglicky ? Ja som s nimi komunikoval anglicky a nebol problém - žiadal som ich o odoslanie v neskoršom termíne, než som objednával. Ak nereagujú na email, skúste im zavolať ...


Psal jsem jim anglicky. Po pár dnech nereagování jsem zkoušel dát něco do kupy polsky, kdyby náhodou byl problém v tomhle. Rostliny vám chtěli zasílat ihned? U mě než napsali, že zásilku odesílají až uběhlo cca 14dní (od objednání a platby). Renanthery přisly v ok stavu?


ned 11. říj 2020 21:44:46
Profil

Registrován: stř 03. lis 2010 20:23:55
Příspěvky: 2907
Příspěvek Re: Zasílání rostlin
zaruba píše:
Příloha:
P1350629.JPG
Příloha:
P1350630.JPG
Tak zase jeden podvodník, tentokráte z Anglie. Objednal jsem přede dvěma roky Catasetum denticulatum z e-bay od nějakého angličana. Nyní mi vykvetlo, ale denticulatum to není. Zajímavé je ale to, že rostlina silně voní jako Stanhopea tigrina. Dokonce snad ještě intenzivněji. Když jsem ucítil tu vůni tak jsem šel hledat kde mi vykvetla tigrina a nevšiml jsem si toho. Pak jsem zjistil že je to tohle Catasetum. Květ se mi nelíbí vůbec ale ta vůně to je něco. Kdyby někdo věděl co by to mohlo být tak bych uvítal informaci.

Je podobné Cattasetum trulla, které ale nemá to výrazné žilování. Třebas je to varieta.


pon 12. říj 2020 9:52:56
Profil Zobrazit autorovy stránky

Registrován: stř 30. zář 2020 21:32:13
Příspěvky: 142
Příspěvek Re: Zasílání rostlin
Nakonec jsem se tedy spojil, vypadalo to že s majitelem a bylo mně vysvětleno že se omlouvají, že muselo dojít k nějaké záměně a že Grammatophyllum už neměli. Uvidíme, jak se domluvíme na kompenzaci, které je dle svých slov nakloněn.


pon 12. říj 2020 12:15:12
Profil

Registrován: stř 28. říj 2015 19:16:45
Příspěvky: 1003
Příspěvek Re: Zasílání rostlin
Objednával som u nich 2x.
Prvý krát som spravil objednávku, zaplatil a následne "objavil" 2 rastl., tak som im písal, či by ich ešte mohli pridať k objednávke - nebol problém. Reagovali hneď, vytvorili mi na PayPal príkaz k úhrade a dorazil 1 balík, ktorý bol viac menej odoslaný "okamžite" (za cca 2-3 dni od objednania).
Druhý krát som objednával pred Veľkonočnými sviatkami a mal som týždeň dovolenku, tak som ich žiadal, aby mi rastl. odoslali neskôr - taktiež nebol problém.

Rastl. si "dokumentujem" fotením - ale zvlášť len tie horšie. A jedinú fotku rastl. v zlom stave som našiel Cat. dow. aureu, ktorá mala biedne korene. Iné rastl. nemám "zdokumentované", tak myslím, že boli v pohode. Obj. som v r. 2016 a 2018 tak už presne si nepamätám ...
Prikladám ale fotky rastl. po doručení a vybalení.

Snáď to nakoniec dobre dopadne a buď Vám vrátia peniaze, al. aspoň nejako vykompenzujú. Dajte potom vedieť.


Přílohy:
IMG_20160729_164521.jpg
IMG_20160729_164521.jpg [ 181.03 KiB | Zobrazeno 3163 krát ]
IMG_20180412_153125.jpg
IMG_20180412_153125.jpg [ 182.13 KiB | Zobrazeno 3163 krát ]
pon 12. říj 2020 22:17:03
Profil

Registrován: stř 30. zář 2020 21:32:13
Příspěvky: 142
Příspěvek Re: Zasílání rostlin
Tak nakonec vše tak nějak vyřešeno. Za chybějící rostlinu vrátili peníze na účet.


pát 16. říj 2020 12:53:57
Profil
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odpovědět na téma   [ Příspěvků: 27 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 9 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
cron