Vyhledat témata bez odpovědí | Zobrazit aktivní témata Právě je čtv 28. bře 2024 10:48:55



Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 5 ] 
 Nákup a doprava rostlin z Anglie. 
Autor Zpráva

Registrován: pon 21. lis 2016 20:32:14
Příspěvky: 92
Bydliště: Lupenice
Příspěvek Nákup a doprava rostlin z Anglie.
Má někdo zkušenosti o nákupu rostlin z Anglie přímo od pěstitele? Našel jsem pěstitele Phragmipedií z Anglie z Gloucesteru. Komunikoval jsem s ním,ale mám obavy,aby kytky bez nějaké újmy přečkali 10 dní na cestě. Jinak má super kytky. Je to Elite Orchids Phragmipeium. Děkuji za poznatky.


čtv 16. črc 2020 20:03:21
Profil

Registrován: čtv 17. zář 2009 8:38:00
Příspěvky: 352
Příspěvek Re: Nákup a doprava rostlin z Anglie.
No to se najde jedna vychovatelka nevychovaných, co jezdí z Anglie domu a přiveze to. Vychovatelka byla tak akční, že přemluvila firmu ať to dovezou až k autobusu, kterým pojede do Česka. Všechno klaplo a kytky dovezla, ale je to cca 15 let.


sob 18. črc 2020 9:00:22
Profil

Registrován: ned 07. úno 2010 11:34:54
Příspěvky: 81
Příspěvek Re: Nákup a doprava rostlin z Anglie.
Zdravim, od Elite orchids nemam skusenosti, na phragmipedia odporucam aj Asendorfer orchideen, sice seedlingy,ale cenami isli tohto roku,da sa kupit 10 ks hybridov nfs za celkom rozumnu sumu. Taktiez som opakovane bral hybridy phragmipedii od Swoboda orchideen, krasne rastliny taktiez,len dospele hybridy.


sob 18. črc 2020 10:39:06
Profil

Registrován: ned 07. úno 2010 11:34:54
Příspěvky: 81
Příspěvek Re: Nákup a doprava rostlin z Anglie.
Obas ma Roellke phragmipedia od Ecuagenery, su trochu zapestovane, takze urcite lepsie ako priamo od ekvadorcov.....cena rovnaka.


sob 18. črc 2020 10:40:33
Profil

Registrován: pon 21. lis 2016 20:32:14
Příspěvky: 92
Bydliště: Lupenice
Příspěvek Re: Nákup a doprava rostlin z Anglie.
Děkuji všem za cenné informace. První Phrag.kovachii jsem koupil letos ve Vídni od Carmen Apolo de Befort - Ecuadorquideas na zkoušku,jak mi bude doma prosperovat. Počítal jsem s dalším nákupem v Drážďanech. Každý ví,jak to dopadlo. Rostlinám se daří celkem dobře,kořeny rostou jako blázen a narůstají nové růžice. Tak jsem si řekl,že si pořídím další,ale našel jsem zatím jen tu firmu v Anglii. To je dobrý nápad ta vychovatelka asi se na to zaměřím. Ještě jednou děkuji za informace.


sob 18. črc 2020 22:14:15
Profil
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odpovědět na téma   [ Příspěvků: 5 ] 

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na: