Vyhledat témata bez odpovědí | Zobrazit aktivní témata Právě je čtv 28. bře 2024 12:22:48



Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 30 ]  Přejít na stránku 1, 2, 3  Další
 Česká pošta 
Autor Zpráva
Uživatelský avatar

Registrován: pon 13. črc 2009 11:10:58
Příspěvky: 2874
Bydliště: Hradec Králové
Příspěvek Česká pošta
Mělo mi přijít více kusů časopisu z Německa, ale ztratilo se to. Znovu jsem se přesvědčil, že pro slovo úředník je synonymum idiot....Za bolševika byly ukradené zásilky z ciziny běžné. Jak je vidět, stává se to i dnes.

_________________
http://www.orchidey.estranky.cz/


čtv 23. dub 2020 17:29:09
Profil Zobrazit autorovy stránky

Registrován: pát 03. úno 2012 11:59:52
Příspěvky: 4174
Příspěvek Re: Česká pošta
Paphio píše:
Mělo mi přijít více kusů časopisu z Německa, ale ztratilo se to. Znovu jsem se přesvědčil, že pro slovo úředník je synonymum idiot....Za bolševika byly ukradené zásilky z ciziny běžné. Jak je vidět, stává se to i dnes.

No jsem zvědavý jak dopadnu já. Nechal jsem si poslat od přítele 2 kaktousky. Na dobírku to prý bude stát 200kč. Kamarád to pro jistotu nechal poslat jako křehké zboží Českou poštou . Jsem na to zvědavý jak dopadnu. S Poštou mám ale špatné zkušenosti. PPL je lepší.
Pošta si asi nouzový stav vykládá jako že si každý její zaměstnanec může dělat co se mu zlíbí :cry:


úte 28. dub 2020 15:47:48
Profil
Administrátor

Registrován: úte 29. črc 2008 14:35:34
Příspěvky: 3344
Bydliště: Senetářov. okr. Blansko
Příspěvek Re: Česká pošta
Využití služeb České pošty jsou v tuto dobu asi nejlepší žádostí o infarkt :lol:
Za mě je to:
Jedna ztracená zásilka z USA na přelomu ledna a února
a jeden zpožděný balík do ruky (s běžným dodáním do druhého dne) s kytkama dodáno s velkou slávou po několikerém upomínání za 5 dní :evil:
No hrůza.
Hezký den
Pavel


stř 29. dub 2020 10:42:26
Profil Zobrazit autorovy stránky

Registrován: úte 16. lis 2010 15:02:08
Příspěvky: 73
Příspěvek Re: Česká pošta
Na Slovensku je to presne to isté. Všetci sa vyhovárajú na vírus. Kuriér ráno pošle sms že bude doručovať balík, ale dohoda o čase doručenia nie je možná, lebo má dva dni nahodený obsadzovací tón. So zásielkovou spoločnosťou telefonický kontakt tiež nie je možný, lebo jednoducho nedvíhajú telefón. Ale - už ma poznajú !! Pomohlo zopár tvrdých sťažností. :)


stř 29. dub 2020 14:20:02
Profil
Uživatelský avatar

Registrován: stř 01. říj 2008 16:31:10
Příspěvky: 5273
Bydliště: Hradec Králové
Příspěvek Re: Česká pošta
Paphio píše:
Mělo mi přijít více kusů časopisu z Německa, ale ztratilo se to.

To mě docela mrzí protože v těch časopisech byly fotky orchidejí který jsem fotila u Paphia . Chtěla jsem je vidět. No může se člověk na něco těšit :|


stř 29. dub 2020 18:00:09
Profil Zobrazit autorovy stránky
Uživatelský avatar

Registrován: pon 13. črc 2009 11:10:58
Příspěvky: 2874
Bydliště: Hradec Králové
Příspěvek Re: Česká pošta
Tak se to neztratilo!! V půlce března mi to odeslali z Německa. Přišel květen, a nic. S omluvou jsem poprosil o nový. Odesláno 4. května, došlo 11. Ale dnes překvapení! Po více než měsíci došel první balík!!! Časopis mohu nabídnout, mám nyní 6 ks navíc. Omlouvám se České poště z křivého nařčení z krádeže. Pošta se jen asi také nakazila virem - chová se naprosto nevyzpytatelně. Ptal jsem se úředníka na poště, jak to, že mi balík z Belgie přijde za dvy dny, a z Německa nestačí týden. Odpověděl zajímavě: To je jiná trasa. Poděkoval jsem: Už chápu. Čím je to dál, tím to je rychlejší a naopak. Možná ještě platí, čím větší a těžší balík, tím jde rychlejc. Lehká obálka s označením Presse International dá České poště proto obzlášť zabrat.

_________________
http://www.orchidey.estranky.cz/


stř 20. kvě 2020 11:31:52
Profil Zobrazit autorovy stránky

Registrován: pát 03. úno 2012 11:59:52
Příspěvky: 4174
Příspěvek Re: Česká pošta
Paphio píše:
Tak se to neztratilo!! V půlce března mi to odeslali z Německa. Přišel květen, a nic. S omluvou jsem poprosil o nový. Odesláno 4. května, došlo 11. Ale dnes překvapení! Po více než měsíci došel první balík!!! Časopis mohu nabídnout, mám nyní 6 ks navíc. Omlouvám se České poště z křivého nařčení z krádeže. Pošta se jen asi také nakazila virem - chová se naprosto nevyzpytatelně. Ptal jsem se úředníka na poště, jak to, že mi balík z Belgie přijde za dvy dny, a z Německa nestačí týden. Odpověděl zajímavě: To je jiná trasa. Poděkoval jsem: Už chápu. Čím je to dál, tím to je rychlejší a naopak. Možná ještě platí, čím větší a těžší balík, tím jde rychlejc. Lehká obálka s označením Presse International dá České poště proto obzlášť zabrat.

To je jasné, čím větší a těžší balík tím více peněz za něj a tím jde rychleji :lol: :lol: Nechtějí to jenom zákazníkovi říci upřímně :lol: :lol:


čtv 21. kvě 2020 8:20:23
Profil
Uživatelský avatar

Registrován: pon 13. črc 2009 11:10:58
Příspěvky: 2874
Bydliště: Hradec Králové
Příspěvek Re: Česká pošta
V létě došel balík od Florálie během týdne, tedy objednala známá znovu kytky. Ale došly dnes, po dvou týdnech. Proč? Německá DHL opět nekomunikuje s českou DHL, a tak byl balík na hranici předán České poště. Ta nespěchá, navíc se ani neobtěžovali poslat SMS, mail natožto zavolat. Zazvonili a zdrhli, a tak vozili ještě celý den balík po městě....Jako za bolševika.

_________________
http://www.orchidey.estranky.cz/


stř 11. lis 2020 13:29:56
Profil Zobrazit autorovy stránky

Registrován: stř 30. zář 2020 21:32:13
Příspěvky: 142
Příspěvek Re: Česká pošta
Paphio píše:
V létě došel balík od Florálie během týdne, tedy objednala známá znovu kytky. Ale došly dnes, po dvou týdnech. Proč? Německá DHL opět nekomunikuje s českou DHL, a tak byl balík na hranici předán České poště. Ta nespěchá, navíc se ani neobtěžovali poslat SMS, mail natožto zavolat. Zazvonili a zdrhli, a tak vozili ještě celý den balík po městě....Jako za bolševika.


Teď jsou v tom přepravci nevinně. Ono je rozdíl DHL a DHL. Ono v německu má DHL jako přepravní společnost různé platformy buď na bázi pošty nebo formou expres kurýru. Kdyby to bylo posláno klasickým DHL o tom kterém se asi chceme bavit, tak je zde balík do druhého dne a domu ke dveřím vám to přiveze ono červeno žluté DHL auto, kde si můžete i sám zvolit v kterém časovém okně vám balík doručí. Kvůli ekonomickým možnostem posílá DHL balíky také levněji, přes partnerské PPL. Tudíž to na depu předá PPL a doručení trvá z německa cca 4 dny. Pak je nejlevnější možnost, kdy DHL v německu předává zásilky D.post (tuším, že je také koupili) a ta posílá dále přes českou poštu do čr a to trvá klidně deset dní. Je třeba se vždy informovat a volit dopravu od prodejce, dle vlastních požadvků. Snad to takhle vysvětlit stači.


stř 11. lis 2020 15:56:53
Profil
Uživatelský avatar

Registrován: pon 13. črc 2009 11:10:58
Příspěvky: 2874
Bydliště: Hradec Králové
Příspěvek Re: Česká pošta
martinmartin píše:
Paphio píše:
V létě došel balík od Florálie během týdne, tedy objednala známá znovu kytky. Ale došly dnes, po dvou týdnech. Proč? Německá DHL opět nekomunikuje s českou DHL, a tak byl balík na hranici předán České poště. Ta nespěchá, navíc se ani neobtěžovali poslat SMS, mail natožto zavolat. Zazvonili a zdrhli, a tak vozili ještě celý den balík po městě....Jako za bolševika.


Teď jsou v tom přepravci nevinně. Ono je rozdíl DHL a DHL. Ono v německu má DHL jako přepravní společnost různé platformy buď na bázi pošty nebo formou expres kurýru. Kdyby to bylo posláno klasickým DHL o tom kterém se asi chceme bavit, tak je zde balík do druhého dne a domu ke dveřím vám to přiveze ono červeno žluté DHL auto, kde si můžete i sám zvolit v kterém časovém okně vám balík doručí. Kvůli ekonomickým možnostem posílá DHL balíky také levněji, přes partnerské PPL. Tudíž to na depu předá PPL a doručení trvá z německa cca 4 dny. Pak je nejlevnější možnost, kdy DHL v německu předává zásilky D.post (tuším, že je také koupili) a ta posílá dále přes českou poštu do čr a to trvá klidně deset dní. Je třeba se vždy informovat a volit dopravu od prodejce, dle vlastních požadvků. Snad to takhle vysvětlit stači.

Ano, chápu. Třeba česká Coca-Cola nemá s tou americkou také zhola nic společného, jasně.
Přeložím si tohle a zeptám se Němců, snad jejich odpověď v němčině pochopím líp. Že by odesílatel u zásilky za 1 000 US $ chtěl ušetřit na portu, se mi nezdá. No, blb se najde všude.
Předchozí balík od stejné firmy došel za 4 dny (z Brazílie!!), stejnou cestou přes stejného prostředníka v Německu. Předem došel mail, SMS a řidič zavolal. Teď nic takového. Jak asi probíhá předání na hranici, to si hodí korunou či Eurem, rozhodne to počítač jako když si dáváte náhodná čísla do Sportky v trafice, nebo je to jen náhoda kterou službou či když padne los na Českou poštu -jakou formou to přijde, jestli EMS nebo slimáckým tempem týden jako normální balík?
Adresátka se den předem se snažila nějak dovolat do depa (díky dotazu u Němců a následnému dotazu u našeho DHL a váhavé ochotě jejího zaměstnance zjistit podle čísla balíku kde to je - zjistil že u ČP), ale nikdo to na depu nebral (jako většinou) a nic se nedozvěděla, řidič opakuji (jako často České pošty) nevolal ani nedošla SMS nebo mail. Pikantní je, že za hodinu po neúspěšném doručení balíku věděli v Německu, že adresátka nebyla doma. Groteska hodná České pošty.
No, vozili to zbytečně po městě a přehazovali v autě ještě celé dopoledne (to se stává často) a naštěstí se balík objevil odpoledne na poště. Kytky dost dehydrované a pomlácené - není divu, když byly o týden dýl na cestě.

_________________
http://www.orchidey.estranky.cz/


pát 13. lis 2020 10:19:24
Profil Zobrazit autorovy stránky
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odpovědět na téma   [ Příspěvků: 30 ]  Přejít na stránku 1, 2, 3  Další

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 12 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
cron