Vyhledat témata bez odpovědí | Zobrazit aktivní témata Právě je čtv 28. bře 2024 13:47:45



Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 144 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15  Další
 Reverzní osmóza 
Autor Zpráva
Uživatelský avatar

Registrován: stř 01. říj 2008 16:31:10
Příspěvky: 5273
Bydliště: Hradec Králové
Příspěvek Re: Reverzní osmóza
Určitě vodou z osmózy- jasně je to vyfocený že to vypadá na úplně jinou vodu. :)


pon 07. říj 2019 14:19:08
Profil Zobrazit autorovy stránky
Uživatelský avatar

Registrován: pon 13. črc 2009 11:10:58
Příspěvky: 2874
Bydliště: Hradec Králové
Příspěvek Re: Reverzní osmóza
HAKI píše:
Paphio
Tak to mám takto asi 1:1 .Teď 30 minut prolíváme.

Před stáčením by se měla voda tak nejmíň 2x vyměnit, takže je použitelná řekněme za 10 minut, nevím- až neklesá vodivost.

_________________
http://www.orchidey.estranky.cz/


ned 13. říj 2019 9:22:37
Profil Zobrazit autorovy stránky

Registrován: stř 30. zář 2020 21:32:13
Příspěvky: 142
Příspěvek Re: Reverzní osmóza
Zdravím všechny a měl bych takový dotaz. Věc se má takhle. Dostala se mně do ruky reverzní osmoza a říkal jsem si, že bych ji využil přes zimu na zálivkovou vodu místo deštovky. Můj dotaz spočívá v tom, co do vody přidávat a v jakých koncentracích abych z demi vody udělal kvalitní zálivkovou vodu pro rostliny. Za nápady a zkušenosti budu rád. Děkuji


pát 16. říj 2020 13:02:50
Profil
Uživatelský avatar

Registrován: pon 13. črc 2009 11:10:58
Příspěvky: 2874
Bydliště: Hradec Králové
Příspěvek Re: Reverzní osmóza
Vy nejlíp uděláte, když tam v zimě nedáte vůbec nic. Ale mnozí budou mít jiný názor.

_________________
http://www.orchidey.estranky.cz/


pát 16. říj 2020 15:37:47
Profil Zobrazit autorovy stránky

Registrován: stř 30. zář 2020 21:32:13
Příspěvky: 142
Příspěvek Re: Reverzní osmóza
Paphio píše:
Vy nejlíp uděláte, když tam v zimě nedáte vůbec nic. Ale mnozí budou mít jiný názor.


To nezní špatně. Ještě by mě zajímala trvanlivost takto vyrobené vody. Dejme tomu, že si vyrobím sud demi vody, tak jak dlouho mně vydrží než se začne voda kazit a byt pro rostliny nevhodná?


pát 16. říj 2020 19:52:48
Profil

Registrován: pát 01. led 2010 19:06:51
Příspěvky: 7495
Příspěvek Re: Reverzní osmóza
martinmartin U reverzní osmozy bych se přikláněla spíše k výrobě demi vody průběžně v menším množství, aby se ta soustava pravidelně proplachovala. Jinak pokud bude voda v chladu a temni, vydrží fakt dlouho, moc bych to neřešila


sob 17. říj 2020 9:52:29
Profil

Registrován: stř 30. zář 2020 21:32:13
Příspěvky: 142
Příspěvek Re: Reverzní osmóza
Zdenka píše:
martinmartin U reverzní osmozy bych se přikláněla spíše k výrobě demi vody průběžně v menším množství, aby se ta soustava pravidelně proplachovala. Jinak pokud bude voda v chladu a temni, vydrží fakt dlouho, moc bych to neřešila


Průběžně pojede samozřejmě. Plánuji, že by jela každý den na pár hodin. Jeden sud by byl naplněn a druhý se průběžně dotáčel až by byl naplněn, tak bych ten první sud vyprázdnil na zálivku a takhle pořád dokola. Mezitím bych v sudu namáčel rostliny co mám zavěšené Vandy např atd. Šlo mně o to, jestli demi voda bez ničeho samotná stačí na výživu rostlin v zimním období. V letním použiji dešťovku a hnojení na list. Výdrž vody tedy bude v řádu měsíců? měsíc, dva i když v tom budu koupat rostliny? Když bych do vody nic nenamáčel, pouze ji měl uskladněnou v zavřeném sudu tak ta výdrž bude velká ale s namáčením se do vody bude něco dostávat a může zkrátit použitelnost vody?


sob 17. říj 2020 13:18:51
Profil

Registrován: pát 01. led 2010 19:06:51
Příspěvky: 7495
Příspěvek Re: Reverzní osmóza
Opakované namáčení v jedné a té samé vodě přináší riziko pro rostliny - pokud bude jedna nemocná, přenesete si to na ty ostatní. Já osobně do demi vody přidávám malinko hnojiva, aby nebyla tak hluchá. Tak cca kolem 50 mikroS. Nevím, jak to dělají ostatní, třeba vám někdo přidá další tip. Nevím, jak dlouho máte vandy a jak dlouho je rosíte v létě na list, obecně to nemají moc rády, jak zateče do listů, často trpí hnilobou kmínku.


sob 17. říj 2020 19:04:05
Profil

Registrován: stř 30. zář 2020 21:32:13
Příspěvky: 142
Příspěvek Re: Reverzní osmóza
Zdenka píše:
Opakované namáčení v jedné a té samé vodě přináší riziko pro rostliny - pokud bude jedna nemocná, přenesete si to na ty ostatní. Já osobně do demi vody přidávám malinko hnojiva, aby nebyla tak hluchá. Tak cca kolem 50 mikroS. Nevím, jak to dělají ostatní, třeba vám někdo přidá další tip. Nevím, jak dlouho máte vandy a jak dlouho je rosíte v létě na list, obecně to nemají moc rády, jak zateče do listů, často trpí hnilobou kmínku.


Samozřejmě to riziko tam je, ale nelze mít na každou rostlinu extra nádobu. Nějak si nedovedu představit jak jinak to dělat. V létě při letnění mně nepřijde nějak rizikové rosit na list, jelikož při teplém počasí a čerstvém proudění vzduchu vysychá voda dostatečně rychle. V zimě bych na list nerosil. Předpokládám, že demi vodu obohatíte hnojivem těsně před zálivkou a neskladujete "hnojenou" vodu?


sob 17. říj 2020 20:40:39
Profil

Registrován: pát 01. led 2010 19:06:51
Příspěvky: 7495
Příspěvek Re: Reverzní osmóza
Ano, je to tak. Těsně před zálivkou.


ned 18. říj 2020 11:39:35
Profil
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odpovědět na téma   [ Příspěvků: 144 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15  Další

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 5 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
cron