Vyhledat témata bez odpovědí | Zobrazit aktivní témata Právě je čtv 28. bře 2024 12:22:40



Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 497 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 41, 42, 43, 44, 45, 46, 47 ... 50  Další
 Dendrobium senile 
Autor Zpráva

Registrován: pát 03. úno 2012 11:59:52
Příspěvky: 4174
Příspěvek Re: Dendrobium senile
Příloha:
P1320506a.jpg
P1320506a.jpg [ 126.97 KiB | Zobrazeno 3103 krát ]
vizir: Poupata již začínají vylézat, takže když to dobře dopadne tak bych dva květy mohl vidět. To od pokojovek začalo rašit ale listí si drží- mám ho na sucho. To ostříhané mírně sesýchá- je také na sucho v Kakt. skleníku, 10/20°C.


sob 09. úno 2019 11:36:17
Profil

Registrován: čtv 29. čer 2017 17:46:28
Příspěvky: 223
Bydliště: Sedlice u Blatné
Příspěvek Re: Dendrobium senile
zaruba: No tak teď už je to jasná věc, gratuluji ;) ;) ;) !!! První vlaštovka :D .


sob 09. úno 2019 16:50:45
Profil

Registrován: pát 03. úno 2012 11:59:52
Příspěvky: 4174
Příspěvek Re: Dendrobium senile
vizir píše:
zaruba: No tak teď už je to jasná věc, gratuluji ;) ;) ;) !!! První vlaštovka :D .

Jen aby vydržela :roll: . I tak je úspěch že nasadilo. Škoda že není velké jako to ostříhané. To nyní vypadá docela legračně :D


sob 09. úno 2019 17:38:49
Profil

Registrován: pát 03. úno 2012 11:59:52
Příspěvky: 4174
Příspěvek Re: Dendrobium senile
Tak jsem dnes postříkal to velké D. senile tím výluhem z pomerančové kůry jak odkazoval ESTRACA. Provedl jsem ale pouze svou časově zkrácenou verzi. Pouze dva dny při pokojové teplotě ve tmě a pak naředit 1:1. Po postřiku vonělo jako pomeranč :D . Kdysi jsem někde četl že Bromelie se dají donutit do květu tak, že se dají do mikrotenového pytlíku společně s rozpůleným jablkem. Myslím, že je to něco podobného. Jestli to ale rostlině pomůže se uvidí.
To co má poupata jsem převedl nyní ze svícení na přirozené světlo, protože stále svítí slunce. Tak doufám že květy neshodí.


pon 18. úno 2019 8:44:13
Profil

Registrován: čtv 29. čer 2017 17:46:28
Příspěvky: 223
Bydliště: Sedlice u Blatné
Příspěvek Re: Dendrobium senile
zaruba píše:
Tak jsem dnes postříkal to velké D. senile tím výluhem z pomerančové kůry jak odkazoval ESTRACA. Provedl jsem ale pouze svou časově zkrácenou verzi. Pouze dva dny při pokojové teplotě ve tmě a pak naředit 1:1. Po postřiku vonělo jako pomeranč :D . Kdysi jsem někde četl že Bromelie se dají donutit do květu tak, že se dají do mikrotenového pytlíku společně s rozpůleným jablkem. Myslím, že je to něco podobného. Jestli to ale rostlině pomůže se uvidí.
To co má poupata jsem převedl nyní ze svícení na přirozené světlo, protože stále svítí slunce. Tak doufám že květy neshodí.

No nevím, jak je to při rozkladu pomerančové kůry, ale při rozkladu ovoce vzniká ethylen, tedy plynný rostlinný hormon, který mimo jiného způsobuje opad květů a listů rostlin. Cituji: Ethylen ovlivňuje celou řadu procesů. Způsobuje například tloustnutí stonků a zpomaluje jejich prodlužování. Účastní se odpovědí na stres a urychluje stárnutí i opad listů a květů. U mnoha rostlin podporuje růst přídatných (adventivních) kořenů, u ananasu a dalších druhů z čeledi bromeliovitých vyvolává kvetení. Konec citace. Ale co. Stejně nekvete a pokazit se tím, když nemá poupata, zřejmě nic nedá.
Toho sluníčka bych se nebál, přirozené světlo mu, zejména v tomto období, nejspíš jen prospěje.


pon 18. úno 2019 16:10:44
Profil

Registrován: pát 03. úno 2012 11:59:52
Příspěvky: 4174
Příspěvek Re: Dendrobium senile
vizir píše: Toho sluníčka bych se nebál, přirozené světlo mu, zejména v tomto období, nejspíš jen prospěje.

Jenže jsem mu musel trochu změnit stanoviště a jak se tu psalo "kytky nemají rády změnu místa" zejména při násadě na květ. Já už se u senile bojím všeho :lol: Snažil jsem se ale nezměnit směr osvětlení.
Nyní to velké senile dostává ve skleníku suchou a chladnou kůru. Dokonce nyní jak svítí slunce tak jsem dosáhl většího rozdílu teplot než má v domovině. Noc 8°C, den 28°C. Podle mne je ještě šance na kvetení pokud začne nasazovat tak do měsíce. Pak by vykvetlo asi někdy během května jak psal i Karlos. Příjemně by mne to překvapilo :)


úte 19. úno 2019 9:17:21
Profil

Registrován: stř 28. říj 2015 19:16:45
Příspěvky: 1003
Příspěvek Re: Dendrobium senile
zaruba: viete, čo ma napadá ? Skúste to senile budúcu zimu vychladiť (teplota cez deň nech neprekročí 20°C). To ste ešte asi neskúšal (ak áno, tak sorry - nemám čas čítať 44 strán príspevkov) ;)
Uvediem možno blbý príklad, ale nechcela mi kvitnúť Renanthera monachica a pán Mácha mi poradil nechať ju aspoň na mesiac v chlade. Kto by si to pomyslel - teplomilná rastlina z južnej Ázie, doporučované teploty kolo 28 - 30°C cez deň, v noci najnižšie tak 20°C. Túto zimu u mňa mala cez deň 18 - 19°C a v noci 15-16°C. Raz, keď dosť mrzlo, si užila 14°C a už o pár týždňov sa budú otvárať kvety (ak sa niečo dovtedy neprihodí).
Chladnú a suchú periódu v jasnom svetle doporučuje aj tabuľka: https://www.staugorchidsociety.org/PDF/DendrobiumCulture.pdf


čtv 21. úno 2019 21:05:25
Profil

Registrován: pát 03. úno 2012 11:59:52
Příspěvky: 4174
Příspěvek Re: Dendrobium senile
cheron: S tou kytkou už jsem zkoušel skoro vše. Nedavno jsem popisoval že ji nyní mám v chladném kaktusovém skleníku kde když nesvítí slunce tak má přes den cca 16°C a v noci okolo 10°C. I v Laosu je prosinec takový docela chladný a nejsušší. Mám ji takhle cca 3 týdny a čekám co bude. Květní pupeny podle mne má, otázkou je jestli se probudí. Zatím i po ostřihání listí si drží i ty zbytečky které na rostlině zůstaly, ale nějak žloutnou. Ta chladná a suchá perioda určitě pravda je, již jsem se o tom vícekráte přesvědčil. Například teplomilná Coelogyne dayana mi kvete až po přemisťování na dva měsíce do kakt. skleníku kdy je na sucho a v chladu. Předtím v teple nekvetla. Dendrobium bellatulum jsem letos nechal v ZZ a kvete sporadicky. Loni v Kakt. skleníku kvetlo bohatě atd. No jsem zvědavý jestli kytku něco přiměje ke kvetení. Dendrobium unicum již mi strká spoustu poupat i bez péče a teple. Pozdně jarní druhy jako je D. parishii a lamiayae ale zatím nedělají nic, tak snad pořád šance ještě je :)


pát 22. úno 2019 10:48:00
Profil

Registrován: stř 28. říj 2015 19:16:45
Příspěvky: 1003
Příspěvek Re: Dendrobium senile
Stále Vám držím palce a čakám, až vykvitne ;)


pát 22. úno 2019 17:07:01
Profil

Registrován: pát 03. úno 2012 11:59:52
Příspěvky: 4174
Příspěvek Re: Dendrobium senile
Cheron: První pokvete to z Drážďan, pokud to nezkazím. Viděl bych to tak za měsíc. Dal se uvidí. Díky za podporu.


pát 22. úno 2019 20:59:08
Profil
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odpovědět na téma   [ Příspěvků: 497 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 41, 42, 43, 44, 45, 46, 47 ... 50  Další

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Bing [Bot] a 15 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
cron