Vyhledat témata bez odpovědí | Zobrazit aktivní témata Právě je čtv 28. bře 2024 21:57:01



Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 497 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 40, 41, 42, 43, 44, 45, 46 ... 50  Další
 Dendrobium senile 
Autor Zpráva

Registrován: čtv 29. čer 2017 17:46:28
Příspěvky: 223
Bydliště: Sedlice u Blatné
Příspěvek Re: Dendrobium senile
zaruba: Díky! Na tom Vašem by poupata měla prorazit velice brzy, jinak se nakonec bude skutečně jednat o kejky :( , to bych Vám nepřál. S tou loupeží ještě počkejte pár let :mrgreen: . Pak bude oddělek a slibuji, že jste první na řadě ;) .


stř 30. led 2019 11:50:20
Profil

Registrován: ned 18. bře 2012 17:49:02
Příspěvky: 2960
Příspěvek Re: Dendrobium senile
Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek

dovoluji si ukázat moje dendro...jindy bych napsala...sice jen 1 kv....ale tady se nebudu rouhat,protože jsem ráda i za 1 kvítek..rostlinu mám
téměř 6 roků,a jak vidíte,žádné velké přírůstky za tu dobu nejsou.Tak 2-3 pahl. za rok,2x mi upadla,takže i kousek který byl mimo klacek zašel ........
celou dobu..v létě venku pod pergolou,přes zimu jsem ho chladila a sušila...až na podzim 2018,vyhecována zdejší diskusí jsem ho chladila a sušila jen říjen a listopad.. od prosince je na Jv okně,téměř u skla ,v teplotě max 19 /slunce téměř nespolupracovalo,jinak více.....ale,docela jsem mu dopřávala zálivku,nejen na kořeny,ale i postříkla listy...je pravdou,že jsem při obj. se půčiku myslela,že to bude keika,ale pak se to ukázalo jako květ......


stř 30. led 2019 12:56:32
Profil

Registrován: čtv 29. čer 2017 17:46:28
Příspěvky: 223
Bydliště: Sedlice u Blatné
Příspěvek Re: Dendrobium senile
Marta1: Výborně, gratuluji. Vítejte do klubu :lol: .


stř 30. led 2019 13:35:44
Profil

Registrován: pát 03. úno 2012 11:59:52
Příspěvky: 4174
Příspěvek Re: Dendrobium senile
Marta: Paráda!! Gratuluji!
Lidi jak Vy to děláte? Já to svoje velké koupil v Drážďanech 2014. Mám ho teprve 5 růstových sezon. Kytka roste jak zběsilá. Loni udělala 11 nových pahlíz. Dohromady trs jich má cca více jak 50! Na pomalý růst si u téhle miniatury rozhodně nemohu stěžovat! A ani jeden květ ta potvora nevystrčila. Chladno, teplo, svícení nic nepomáhá. Kytka silná, robusní a kořeny zdravé. Asi se picnu :lol: .
Vizir: Jestli u toho z Drážďan půjde nakonec o keiky tak se picnu podruhé :lol: . Ty báze už mají cca 1,5 cm a stíle je to chlupaté. Připadá mi to již delší než má p. Marta. Jestli neuvidím ani květ tak si koupím v Drážďanech další rostliny a založím celý chov :lol: .
Jak je vidět když si rostlina postaví hlavu těžko s tím něco dělat :cry:
Už bych si myslel, že ta vrstva kterou mám na skle na ZZ aby se nepřehřívala nějak filtruje spektrum nevhodně pro kvetení kytek, nebo je to tím zeleným stíněním. Ostatní druhy, které mám v ZZ celoročně ale rostou i nakvétají uspokojivě takže v tom to také nevidím.


stř 30. led 2019 16:31:15
Profil

Registrován: pát 01. led 2010 19:06:51
Příspěvky: 7495
Příspěvek Re: Dendrobium senile
Marti, krásn ý seriálek, velká gratulace


stř 30. led 2019 22:47:03
Profil

Registrován: stř 28. říj 2015 19:16:45
Příspěvky: 1003
Příspěvek Re: Dendrobium senile
vizir, Marta - pripájam sa ku gratuláciam ! :)

zaruba: niekedy sa veci majú tak, že človek skúša kde čo zložité a pritom riešenie je úplne jednoduché. Tak aj v tomto Vašom prípade - možno by ste sa mal "vykašlať" na to senile a moc si ho nevšímať, príliš sa nestarať a ono možno prekvapí aj bez väčšej snahy ;)


čtv 31. led 2019 18:51:03
Profil

Registrován: pát 03. úno 2012 11:59:52
Příspěvky: 4174
Příspěvek Re: Dendrobium senile
cheron píše: niekedy sa veci majú tak, že človek skúša kde čo zložité a pritom riešenie je úplne jednoduché. Tak aj v tomto Vašom prípade - možno by ste sa mal "vykašlať" na to senile a moc si ho nevšímať, príliš sa nestarať a ono možno prekvapí aj bez väčšej snahy ;)
To jsem dělal první dva roky kdy jsem se snažil pouze o to aby hezky rostlo a kvetení mne ani nezajímalo. Neopadalo a nekvetlo.
Asi ale v té době nemohlo kvést kvůli přehnojení dusíkem na což jsem byl upozorněn na tomto fóru a tuto chybu jsem odstranil až později. Takže to bylo nevšímání v kombinaci s nevědomostí což určitě dobré není :cry: .
Pak když už bylo veliké a nekvetlo tak jsem začal vyhledávat vše možné o tomto druhu a soustředil jsem se na něj. Myslím, že ty informace je dobré mít i když u mne to u této konkrétní rostliny k úspěchu nevedlo. U jiných druhů to ale vedlo k docela bohatým kvetením. Jelikož jsem ještě letošní sezonu u tohoto druhu neodpískal chci zkusit ještě jednu věc. V mých tabulkách jsem dohledal, že v Laosu na jeden měsíc( prosinec) ty teploty docela klesají. Den/noc 19/9°C ve výšce 1000m a při 3mm srážek. Zkusím mu tedy ještě vrátit ten prosinec přenesením do Kakt. skleníku kde je 16/10°C a vlhkost vzduchu pouze cca 30-40%. Na měsíc ho zasušit, vrátit ho takhle do prosince a počkat jestli rostlina ještě zpětně nenasadí. Pokud to nevyjde tak ho příští rok asi budu pěstovat bez větší péče pouze s důraznějším hnojením fosforem a draslem od půli léta.
S tím co píšete že někdy příliš péče je na škodu bych obecně souhlasil a také jsem se o tom vícekráte přesvědčil :)


čtv 31. led 2019 21:25:29
Profil
Uživatelský avatar

Registrován: pon 13. črc 2009 11:10:58
Příspěvky: 2874
Bydliště: Hradec Králové
Příspěvek Re: Dendrobium senile
Snažší je vybrat rostliny spokojené s našimi podmínkami než se snažit podmínky upravovat. Známý nekvět je Rhyncholaelia digbyana. Jeden známý odborník mi tvrdil, že kvete 15 let po výsevu. Uvidíme za rok a možná už letos, když se jí svítí, myslím, může to být polovička. Jiný také známý pěstitel si pořídil 3 rostliny, a po pár letech se prostě těch nekvetoucích dvou zbavil. Kdoví, kdyby investoval za ty roky 50.000 do proudu a pořízení světel, třeba by kvetly všechny.

_________________
http://www.orchidey.estranky.cz/


pát 01. úno 2019 13:13:31
Profil Zobrazit autorovy stránky

Registrován: pát 03. úno 2012 11:59:52
Příspěvky: 4174
Příspěvek Re: Dendrobium senile
Paphio píše:
Snažší je vybrat rostliny spokojené s našimi podmínkami než se snažit podmínky upravovat. Známý nekvět je Rhyncholaelia digbyana. Jeden známý odborník mi tvrdil, že kvete 15 let po výsevu. Uvidíme za rok a možná už letos, když se jí svítí, myslím, může to být polovička. Jiný také známý pěstitel si pořídil 3 rostliny, a po pár letech se prostě těch nekvetoucích dvou zbavil. Kdoví, kdyby investoval za ty roky 50.000 do proudu a pořízení světel, třeba by kvetly všechny.

Já se snažím dlouho bojovat- takový už jsem :cry: . Je mi líto těch roků než kytka naroste v pěkný trs. Samozřejmě pokud ji do květu nedostanu tak si budu pěstovat to z Drážďan které vypadá květuschopněji i když je ale malé a než naroste tak to další čtyři roky potrvá. To velké pak daruji nějakému kamarádovi, třeba Vizirovi :lol: . Vzdát to ale již nyní po nějakém tom nezdaru mi připadá hodně brzy a ta cena za elektřinu mě nějak netrápí. Někdo musí sponzorovat naší ekonomiku :lol: .


pát 01. úno 2019 13:54:27
Profil

Registrován: pát 03. úno 2012 11:59:52
Příspěvky: 4174
Příspěvek Re: Dendrobium senile
Příloha:
P1320454.JPG
P1320454.JPG [ 63.27 KiB | Zobrazeno 2689 krát ]
vizir: Tak jsem dnes koukal na ty čudlíky a u jednoho se uvnitř začíná klubat něco hladkého zeleného nechlupatého. Tak tohle snad budou skutečně poupata a ne jenom keiky. Je to ale teprve v zárodku :cry:


sob 02. úno 2019 17:01:32
Profil
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odpovědět na téma   [ Příspěvků: 497 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 40, 41, 42, 43, 44, 45, 46 ... 50  Další

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 12 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na: